» »

Visual basic in pavza

Visual basic in pavza

mp218 ::

Kako bi naredil, da bi prog mal počakal (tko kot sleep v ?Perlu? )... na primer 5 sek,...tko da se zgenerira en file, katerega potem z analizira...

CWIZO ::

Če delaš v .NET potem:

System.Threading.Thread.Sleep ( int millisecondsTimeout );

// ok tole je sicer za C#, sam najbrž ti ne bo problem v vb.net pretvort
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Slide ::

S Timer kontrolo se malo poigraj in vanjo napišeš kodo k se bo izvedla po določenem cajtu (Interval 1000 približno 1 sek)

CWIZO ::

Jah to ni glih najbolša rešitev, ker z mojim primerom daš tačas drugim procesom navoljo procesorski čas.
Pri tvojmi metodi ga pa fino porabljaš.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

mp218 ::

hvala za .net varianto...Jo bom koristno porabil v prihodnje...

v VBA pa to ni mogoče, ker nima te funkcije....Timer sem že imel v mislih, pa sem vprašal, če ma kdo kakšno boljšo idejo...če ne bom druge najdu pa bo tud ta v redu...

Zdaj pa še eno vprašanje...

WORD: ...ko izdeluješ makro imaš funkcijo "activedocument.save" ...Zdaj pa nastane problem...

Shrani namreč tako, da na koncu da znak/al nekaj podobnega, ki pove, da se ob naslednjem zapisovanju prične zapisovati v file na naslednji vrstici. To pa poveča file za byte ali dva. Men pa je bistveno, da ostane file enako velik....

Ta makro sem že dobil narejen in ga samo to muči...Je hitrejši on mojega progamčka v VBA, kjer pa pišem v file na naslednji način...

PRINT #1, niz;;

Zadnje dva podpičja pomenita, da se bo ob naslednjem zapisovanju v file zapisovalo, takoj za zadnji znak ob predhodnemu zapisovanju. ...To pa dela brez problema...

Ali mogoče določit takšen znak v makroju...

Hvala!

LP, M

Fim ::

Lahko poskusiš tudi z API funkcijo "Sleep":

Private Declare Sub Sleep Lib "kernel32" (ByVal dwMilliseconds As Long)

Sleep 5000 '5 sekund

Ne vem točno kako deluje je pa sigurno bolj enostavno od timer-ja.

Pa še tole, če koga zanimajo API funkcije: API Gude, baza z več kot 900 funkcijami, razlagami in primeri.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fim ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Keylogger

Oddelek: Programska oprema
352483 (1210) Blisk
»

[java] Kako v memoriji pretvoriti String objekt v File objekt ? - neka metoda ga zaht

Oddelek: Programiranje
132050 (2050) infiniteLoop
»

Ms access neke vrste auto number

Oddelek: Programiranje
171452 (1245) Fim
»

API+VB

Oddelek: Programiranje
261969 (1673) webblod
»

Odpiranje dat.exe v VB

Oddelek: Programiranje
122804 (2597) webblod

Več podobnih tem