» »

Linux - zajem izpisov s terminala

Linux - zajem izpisov s terminala

cryptozaver ::

Tole bo pa verjetno nekaj za malo bolj izkusene LINUXASE 0:)

Na Linuxu RH_7.2 tece en program (nimam source code), ki vsake toliko casa vrstico po vrstico izpisuje neke podatke. Priblizno na vsako sekundo neenakomerno.

Zelel pa bi, da se podatki zapisujejo se v datoteko. Je kaka ideja kako bi se to dalo resit?

jlpktnst ::

ponavadi deluje tako:
(ko program zazenes)
program > datoteka
mogoče bi šlo tudi:
program > datoteka & (da dela v ozadju, preizkusi)

cryptozaver ::

Nacelno ze, samo rabim bolj konkretno resitev.

A ni nobenega dobrega nix-asa vec na Slo-Techu??

moj_nick ::

dr.J ::

> Nacelno ze, samo rabim bolj konkretno resitev.

??? en post nad tvojim jamranjem imaš konkretno rešitev

Vsaj razloži, zakaj ti tisto ni všeč.

cryptozaver ::

Dr.J
Kolikor sem kdaj delal s tem ukazom vem da zna na primer:

"ls > datoteka"

vsebino tekocega folderja zapisat v datoteko. Ne verjamem da bo z ukazom

"program > datoteka"

v datoteko zapisoval samo tisto kar izpisuje v terminalskem oknu. Na standarden izhod se izpisuje se veliko vec. Mislim da je treba poiskat PID tty-a in nekako preusmerit izpise v datoteko. PID terminala ni problem najt, naprej pa pac ne gre in zato JAMRAM. Saj temu je pa tudi ta forum namenjen a-ne???

trs ::

@cryptozaver

moj_program 2>&1 | tee ./moj_program.log

To ti bo izisovalo podatke na ekran IN v datoteko.

lp,
trs

cryptozaver ::

Tudi ta ukaz poznam. Mogoce sem problem opisal nejasno. Poleg izpisov na terminalu (to hocem ujet) je tu se slika na ekranu ki pa me ta moment ne zanima. Torej je treba "ujet" samo tisto kar gre na tty.

jlpktnst ::

cat /dev/tty1 > file
ali pojdi v mapo proc pa najdi PID pa poglej če je tam kaj:)

BigWhale ::

hecno ampak ravno na tty gre VSE.

Tisto kar ne gre na tty ti ne vidis... ;)

cryptozaver ::

Nekaj ze deluje. Poiscem PID nekega tty-a (pts) in v /proc/PID_pts/ najdem en link v recimo /bin/top. (Ce gledam TOP v terminalu). Datoteko se da tako lepo ujet. Ampak le zadnje stanje. Rabim pa sproti zapisovat vrstico po vrstico...

dr.J ::

Ali tisti program, ki izpisuje vrstico po vrstico, poženeš sam?

cryptozaver ::

Vzdigne se preko menija (zadaj so neke skripte ki pac pozenejo program). Preko nfs potem WS-ji gledajo na server in prikazujejo neko sliko, tam pa se izpisujejo dogodki line/by/line. Pa tudi sliko je na serverju mozno gledat odvisno od predhodne konfiguracije.

dr.J ::

Še vedno bi lahko tisti, ki požene program, preusmeril stdout na file. Potem itak lahko vsi gledajo tisto datoteko.

Ker pa najbrž gledaš "skozi" nek X-terminal, si tam lahko nastaviš sidebar z zadostnim history buffrom.

cryptozaver ::

dr.J razlozi malo bolj tole "sidebar" ??

dr.J ::

sidebar ??? Halo, v vsakem spletnem brskalniku se ti prikaže, če cele spletne strani ne spraviš na zaslon. Tako za višino kot za širino.

Konsole v KDE in Gnome terminal pa navaden X-terminal ga vsi imajo. Kakih 86400 vrstic pomnenja zgodovine bi ti moralo zadoščati na dan.

BigWhale ::

Crypto:

top dela tako, da vsakic sproti cel ekrat narise oziroma spodnji del ekrana kjer so izpisani procesi. tail najbrz ne bo delal tako kot bi moral....

DrJ:

Mislis rect scrollbar... Ne sidebar... ;> In pa history... Ki ga lahko nastavis za vecino terminalov... No... to je SLAB nacin 'logiranja' izpisa. Pa tudi ne deluje vedno... odvisno od programa, ki mece podatke na stdout...

dr.J ::

Ups! :8)

scrollbar... sidebar... ma preveč slovenščine na kupu

moj_nick ::

110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z linuxom (rabim cimprej prosim)

Oddelek: Operacijski sistemi
111435 (1251) Isotropic
»

Linux- kako ubijem program ?

Oddelek: Operacijski sistemi
191416 (1270) Tomay
»

RED HAT 9 - obupno počasen

Oddelek: Operacijski sistemi
201070 (841) moj_nick
»

c++ datoteke

Oddelek: Programiranje
464012 (3501) Vesoljc
»

nOOb rabi pomoč pri redhat 9!

Oddelek: Operacijski sistemi
71305 (1196) dr.J

Več podobnih tem