» »

Problem z ostrino monitorja ..Hyundai 19"

Problem z ostrino monitorja ..Hyundai 19"

zvery1 ::

Jest mam pa en problem z Hyundai 19 monitorjem.
Monitor je star cca 3 leta in nima se flat zaslona.
Zadnje case opazam da se je na sredini začela malo slika megliti.Enostavno ni vec dovolj ostra.

Probal se ze z nastavitvami za uravnavanje ostrine, ampak zadevo samo poslabsam.Laufam ga pa na 1024x768 100Hz, graficna je pa fx5200.

Zadeva je res moteča, ker poleg tega monitorja imam še NOKIO-17in in ima res odlično sliko.Razlika je več kot očitna med slikama teh dveh monitorjev.

Zanima me a se mi sploh splača dati popravljat monitor, oz ali kdo ve kaj bi bilo lahko narobe?

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

glinik ::

Pač Hyunday, Nokia je pa Nokia.Priznaj, Nokia je bila ziher dražja.

Za foro daj na 85 Hz, pa poročaj.Osveževalna frekvenca močno vpliva na ostrino slike.Ponavadi se najbol obnese 85 Hz.

Lp

Frgazor ::

ne pametuj. mam zdej nokio, ker mi je hyundai pregoru, pa je tak spacan srot od slike da me glava pece... sicer pa tudi iiyame niso poceni, pa za foro preveri kdo za njih dela (hint: hyundai...)

Pudding ::

Hyundai ti je pregoru, Nokia pa se dela. 2:0 za Nokio :D

Frgazor ::

e? nokio sem nabavil zdej, ker je un umrl. in btw, tist monitor je dal veliko skozi, tako da ga ne obtozujem slabe kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frgazor ()

Brane2 ::

zvery:

Kako si probal uravnati ostrino ? Maš to kako posebno kontrolo ali si odprl monitor in poštimal fokus na VN traflcu ?

zvery1 ::

Ostrino sem poizkusil popravljati s kontrolo ki jo ima monitor v meniju.
To je nekaj v smislu popravljanja X in Y osi-zdej ne vem kako se imenuje ker sem doma na nokii ne pa v študencu na hyundaju.
Vendar ne pomaga, kvečjem se slabše je.
Bom pa verjetno tudi odprl monitor in bom poizkusil najti tista da potenciometra na trafotu, pol bomo pa vidl.

Bom poročal in hvala zaenkrat.
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Brane2 ::

Eh, tisto "X" in "Y" os je misljeno za nastavitev konvergence (ujemanje rdecega, modrega in zelenega zarka), ne pa za ostrino.

Bo treba kar na VN trafoju nastavit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Se ena stvar, ki bi mogoce znala koga zanimati.

Nekaj dni nazaj je slika na kolegovem 22" Hyundaiu potemnela. Ker imava enak model monitorja in ker jaz pri nas sraufam te stvari, sva monitorja zamenjala med seboj, tako da sem se jaz ukvarjal z njegovim.

problem svetlosti sicer nisem 100% odpravil, a je trenutno zadovoljiva. Mislim, da je crknila cev in da je zaradi tega slika pretemna. A nic ne de, sem pac na HV traflcu navil screen do konca in fural naprej.

Kar je zanimivo, je to da semse usput spravil optimizirat se druge stvar, ker je bla slika precej motna in medla, poleg tega pa so se poznali "odmevi". Po tem mislim to, da si npr. pri kakem ostrem verikalnem robu bele povrsine na crni podlagi ali obratno jasno videl nekaksne variacije svetlosti v povrsini tudi 1cm od roba.

Zat sem utrgal dol vezje za preklop med vhodoma A in B in signale speljal direktno na interno elektroniko. Tudi originalni VGA kabel sem zamenjal s svojim, ki sem ga naredil iz tankih koaxov. In koncno, interne flat kable v monitorju sem zamenjal s koaxi.

Rezultat je vidno vecja ostrina in nobenih odmevov.

Tko da, ce je imel kdo podobne probleme, bi kazalo razmislit o odmetu oidvecne navlake iz monitorja in uporabi kakovostnih kablov. Seveda, ob dobri nastavitvi monitorja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statična elektrika na monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262242 (1857) Pyr0Beast
»

CRT monitor ostrina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61280 (1190) Pudding
»

Razštelan monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
261707 (1360) schurda
»

Kateri 19'' CRT predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
241628 (1220) ]_g_]
»

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Oddelek: Kaj kupiti
232338 (1832) Uporabnik

Več podobnih tem