» »

windows95 in omrezje

windows95 in omrezje

alesrosina ::

Imam laptop Toshiba 110CS (z Windows 95) z PCMCIA mrezno kartico (Xircom Ethernet + Modem 33.6) in mi mreza nikakor ne deluje. TCP/IP imam instalirano, mrezno kartico windowsi lepo prepoznajo, skratka vse lepo deluje, samo link (torej ne mreza, ne interent) ne dela. Zadeva je povezana na router, ki ima DHCP server vklopljen (Jaht Broadband router). In ce pogledam z winipcfg.exe, mi kaze kot da ni dhcp serverja (laptop ima ip 0.0.0.0). Tudi v logfajlih od routerja ne kaze, da bi se laptop povezal na dhcp server. Na router imam pa cisto normalno povezane se 4 kiste (3 z winXP in in eno z win2k). Laptop je v mrezi ze bil (z crossover kablom na eno drugo kisto, tudi na siol adsl se je lahko priklopil, ampak to ni bilo pri meni, tako da ne vem kako je to slo). Poiskusil sem tudi s staticnim IPjem, ampak je zadeva popolnoma enaka (ne dela).

Kakrsnkoli namig bi mi prisel zelo prav :)

ToniT ::

Kaj se zgodi, če pingaš 127.0.0.1 ?

alesrosina ::

pinga, kot da zadeva normalno dela (dobis replay nazaj)

ToniT ::

Preveri kako imaš nastavljen media type v properties od mrežne kartice (configure->advanced). Lahko, da imaš nastavljeno na full duplex, tvoj router pa tega ne podpira.

Lith ::

pod mrežo poišči TCP/IP -> lan adapter (v bistvu ime tvoje mrežne kartice) in določi pod lastnostmi DHCP server IP, ki ga moraš vedet (velikokrat je 192.168.0.1 ali 192.168.1.1) in potem še enako številko vpisat pod PREHOD (gateway)... restart windows in ...

alesrosina ::

ToniT: Full duplex ja nastiman na disable.

Lith: kje pa nastavis ip za DHCP server? Te nastavitve nisem nikjer zasledil. Pod gateway je ip routerje vpisan, a ne deluje.

ToniT ::

To, kar je napisal Lith, je bedarija. Kdo pa vpisuje kam IP številke od DHCP serverja?
Probaj naslednje:
Vpiši statičen IP, ki je v istem rangu, kot ostali IP-ji (če so ostali IP-ji reda 192.168.0.x, pač daj recimo 192.168.0.252) in subnet mask 255.255.255.0 .
Potem pa probaj pingat IP od routerja. Če to ne dela, je nekaj narobe s kablom.

alesrosina ::

Sem probal tudi s staticnim ipjem, pa vseen ne deluje. V kablu ni problem, ker sem ga poiskusil tudi s vsemi ostalimi kistami (dela cisto normalno). Tko da mi sploh ni jasno kja je problem. verjetno bom moral naredit format diska in na novo nalozit windowse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472998 (2549) RuskiSnajper
»

Postavitev routerja

Oddelek: Omrežja in internet
61603 (1490) ToniT
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384754 (4273) SasoS
»

Računalnike naključno izkaplja iz mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
111403 (1263) A-L-E-N
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222165 (1939) TribesMan

Več podobnih tem