» »

Čim tišji pc

Čim tišji pc

AHV ::

V kratkem nameravam nadgraditi ali pa kar zamenjati sistem z novim. Glavno vodilo pri gradnji bo čim manj hrupa. Ohišje bi izbral Chieftec DG-01B-D-U , napajalnik Zalman ZM300B-APS (a je ta napajalnik res zelo tih oziroma tišji kot Chieftecovi že vgrajeni napajalniki). Athlona zaenkrat hladim s Zalman CNPS6000-AlCu. Ali je boljši-tišji Arctic Cooling Cooper Silent 2 ?
Pri grafiki, ki zna biti zelo glasna (sedaj imam katastrofalno glasno Gainward Geforce 3 Ti 200), bi se verjetno odločil za Ati 9200. Ali je ta kartica tišja oziroma dovolj hitra za občasno igranje kakšnega Need for speed. Je precej hitrejša od moje zdajšnje kartice ? Bi moral kupiti Ati 9600?
Nameravam še dodati kakšen Zalman ZM-F2(92mm) za hlajenje ohišja in regulacijo Zalman ZM-MFC1 spredaj v ohišje. Se zaradi stikal in gumbov sploh da zapreti vratca na Chieftec ohišju?
Hvala za pomoč!

IceIceBaby ::

Če hočeš res tih sistem si iMaca nabav. Če bo vse okol tiho boš slišal trdi disk, drugač pa nič.

blazp88 ::

jst mislim, da je zalmanov hladilnik čisto dober, lahko pa daš gor tišji ventilator. Na grafični zamenjaj hladilnik. Zadevo lahko rešiš tudi s tem, da daš nanj pasivni hladilnik in ventilator 8x8, ki nanj piha s stranice. Zadevo boš tudi zelo utišal s tem, če boš odstranil vse mrežice, prav tako tudi na napajalniku lahko zamenaš ventilator s tišjim in porežeš mrežice spredaj in zadaj.

Spajky ::

Za nardit res neslišno mašino nad 1GHz in OC-ano, je (z zračnim) dolga in trnova pot postlana z detalji, meni je sicer ratalo, ma je tudi trajalo, da mi je uspelo postopoma zadnje leto. Ni kaj kot prebrat mnogo idej in probat marsikaj, za disk utišat imaš idejo na moji strani pod komp/modifik. ... tudi PC je lahko tih kot Mac (ali pa še bolj) .. :-) .. samo dosti časa je treba vložit in experimentov, da rata, vprašanje je kolk se to komu splača; kar sem jest naredi na moji kišti, ne bi šel komu drugmu delat, ker se mi ne bi splačalo npr. tolk cajta zgubit ... Hrupno mašino samo stišat gre še kar, pa ni glih umetnost, je na netu še kar vodičev ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292220 (1540) WinsuckeR
»

Poceni modificiranje kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161491 (1092) iskra

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373439 (2857) boštjan
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352289 (1693) tigrr

Več podobnih tem