» »

Pomoč glede mreže in interneta?!??

Pomoč glede mreže in interneta?!??

Tejc ::

Zanima me ali se da nastimat da imajo vsi PC-ji v mrezi dostop do interneta in kako je to izvedljivo!
NAmrec imamo en racunalnik ki je na mrezi in je prkloplen na Internet. Vsi pa smo prklopleni na enako mrezo. KAko se lahka mal "pogleda po tem PC-ju" in ugotovi kako je to nastiman, ce se da
Help

asPeteR ::

Seveda, se da. Toda to je odvisno od operecijskega sistema ki ga uporabljaš. Najpreprostejša sta winME ter Win2k. Tam samo pod properties najdeš jaziček kjer obkjukaš internet connection enabe. V winME pa je prev poseben wizard kjer samo slediš nadilom. V oslalih sistemih pa je kanček bolj zakomplicirano.:)

Tejc ::

Uporabljamo WinNT4.0 in Win98...
A ni treba nobenih nastavitev al kaj takega... mislim na kaksna stevilke portov ali nastavitve vrat ....

Simko ::

Pojdi sem:
klik

LP

sasox ::

AH tist k maš že vgrajeno v winsih SUX! Najbolš je da si DL-jaš Sygate in ga inštaliraš na unmu compu k ma dostop do neta. Na ostalih compih samo nastaviš gateway (prehod) in primary DNS. Vpišeš IP od prvega compa pa je. Oz. ta progi ti tud lahko pripravi disketo s čarovnikom ki ti zrihta IP-je in gateway,.........

andrej ::

sasox: ICS, ki je vgrajen v winse sploh ne sux, ker je zelo zelo enostavno za konfigurirat. Na enem racunalu vklopis eno opcijo in to je to - vse ostalo je avtomatsko - za uporabnike je to idealno...
v XP-ji lahko iz vsakega racunalnika rocno vzpostavis in prekines to deljeno povezavo - zelo uporabno...

sasox ::

Pač stvar okusa :))

Tejc ::

Andrej: vidm da ti se najbolj obvladas zadevo. A mi lahka na kratko razlozis postopek kaj bi moral naprimer postoriti na tistem PC-ju k ima Internet in na mojem , ki pa je z njim povezan se pravi je v mrezi. Sam neki se je .
Tist k ma internet je Win98 moj pa dela na WinNT4S-P6

andrej ::

na win98 masini moras najprej naredit povezavo v internet. to mislim, da znas naredit. Potem pa lahko to povezavo sharas - das v souporabo drugim. Napamet postopka ne vem, ker win9x ne uporabljam, drugace pa mas v Helpu dobro razlozeno - isci samo ICS - torej Internet Connection Sharing.
ko mas to enkrat, in ti dela, moras pod NT-ji samo nastimat, da ti mrezna dobi IP-je od DHCP streznika. to je vse.

Tejc ::

To masino v internet bo povezal nas sodelavec. To bo verletno tut kr sharing ker je ta masina tut v mrezi z celo mrezo podjetja (verjetn LAN sistem) tu pa imamo pol mi svojo mrezo kao eno pod mrezo, sam dogovorjeno je bilo da naj bi imela samo ta masina povezavo v svet ;) sedaj pa iscem resitev .. da bi imel to se jaz... sigurno je mogoce to narediti.. upam da bom znal.
ok tnx

andrej ::

hja, ta zadeva ti potem lahko pade v vodo, ker mas to za firmo in ta firma ze ima obstojeco mrezo. Tak potem ne bo delalo, ker dobi win9x masina poseben IP... ne, ce ze imas obstojeco mrezo potem se v to ne spuscaj z ICS-om iz win9x. V taksnem primeru raje vzami kaksnega izmed omenjenih programov....

Webmojster ::

Nastavi v omrezju IPX, TCP/IP, ... pa na domain controlerja se morte vsi prijavit hmmm .. pa LAN mors izbrat v ie ko delas nov internetni racun..|O

andrej ::

sorry webmaster, ampak kaj nekaj bluzis o IPX, pa domenah ? To nima nobene veze z dostopom do neta...

Simko ::

Tejc ... a si šel na gornji link, ki sem ti ga napisal? Sam sem prejšni teden povezal dva rač in jima omogočil dostop do interneta....nisem mel blage veze kako in kaj.....no, en mi je dal omenjeni link in stvar sem rešil v pol ure. Res imaš step baj step opis natančno kaj moraš nardit.....svetujejo ti tudi katero software naj uporabiš glede na tvoje potrebe (Sygate, ICS, ....) Če ti ne gre, ti res svetujem, da obiščeš stran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201691 (1387) CaqKa
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321735 (1237) Quickbeam
»

ADSL - 2 racunalnika - mrezne kartice ???

Oddelek: Strojna oprema
111684 (1345) Tomi
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271639 (1306) leskovsekg
»

w2k server & mreza

Oddelek: Operacijski sistemi
81998 (1863) andrej

Več podobnih tem