» »

p4 spark 7 + XASER EDITION - TERMALTAKE

p4 spark 7 + XASER EDITION - TERMALTAKE

Vrocipes ::

Kupil sem p4 spark 7 + XASER EDITION - TERMALTAKE, zraven pa sem dobil neko silikonsko termalno pasto !!
Je to kaj vredno?

Cranchi ::

za prvo silo bo, lahko pa kupis artic silver 3-5

Vrocipes ::

Saj sem ženaročil 5 sam me zanima če se mi splača tisto dol pa novo gor??
Nasploh pa me zanima ali sem s tem nakupom kaj dosegel??
Je dosti boljši od strandardnega?

DjTonic ::

Takole je nekih bistvenih razlik v temperaturah ne pričakuj je pa vsekakor kakšna Ceramique ali pa Artic Silver 5 boljša izbira. Drugače pa so tiste navadne tudi kr solidne za uporabo.

Death Knight ::

Tudi jaz bom jutri narocil ta hladilnik. Mi lahko poves za koliko se ti je spremenila temp. procesorja?

Vrocipes ::

Zelo odvisno je od tega kakšna je hitrost - lahko si jo z regulatorjem nastaviš....
Se je spremenila za nkeaj stopinj vendar ti priporočam da naročiš še arctic silver 5, tudi jaz sem jo zdaj, ker tista priložena pasta ni bog ve kaj!!!
Drugače pa rebra so zelo lepo izdelana in so zelo tanka, pa še izgled da ker je lep!!
Kupi ga!!! možnost ima še da med rebro in proc. vtakneš priložen senzor in ti sam regulira hitrost!! Skratka priloženo imaš vse, pa tudi navodila za montažo so priložena!!
To je moj:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Death Knight ::

Imam navit P4 iz 2,4ghz na 2988mhz. Kaj je po tvoje boljse. Da hladilnik sam uravnava hitrost ventilatorja ali da sam to spreminjas. A regulator pride prav tudi ce imas senzor nastavljen?

Death Knight ::

Kaksne temperature imas ti?

Vrocipes ::

Če imaš senzor moraš regulator imet izklopljen!!
Je pa tako se mi zdi da pri 55°C on začne z full obrati to je pa glasno ko turbina, tako da si narihtaj kar na regulator, imaš dva zraven, enega lahko daš na mesto kot je naprimer cd-rom tak da ga maš neprej enega pa imaš za pci prazno režo!!!
Temp. če mi prav kaže mam z tole slabo pasto nekje 45-52°C pri 2000 obratih!!
Lahko pa nastaviš na 6000 obratov, takrat je hladen!:=)
Ne priporočam ti senzorja, zaradi tega kot sem prej napisal pa še zaradi tega ker ga moraš namestit med hladilnikom in procesorjem s tem pa mislim da poslabšaš prevodnost temperature!!

Jaz delam tako:
Ko je na windows okolju pa internet pa kaki programi mam 2000 obratov ko igram igro narihtam nekje na 3000, ko pa igro končam za 30 sekund narihtam na 5000 obratov da se ohladi na začetno temperaturo, takšna kot je bila ob vklopu in potem spet na minimum!!:>
Tako da če ga imam cel dan vklopljenega ga vedno lahko spravim na začetno temperaturo!!
Tako da ni slab!:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()

Vrocipes ::

Kako pa si navijal tvojega??
Poviševal si FSB?

Death Knight ::

Navijal sem tako, da sem povecal FSB, seveda. Nekaj me zanima: a ta temperatura procesorja, ki jo vidim v BIOSu izhaja iz ventilatorjevega senzorja ali je v plato vgrajen lastni senzor? Ker me zanima, ce mi bo temperaturo vseeno kazalo tudi, ce senzorja od ventilatorja ne bom imel na procesorju. Tnx.

Vrocipes ::

Tale senzor je vgrajen, tale senzor pri ventilatorju pa se ne prikaže nikjer le za sebe zaznava!!
Si že nabavil??
Na kolko si pa dal FSB?

Death Knight ::

Ja imam se eno vprasanje zate: FSB imam na 166mhz. To je najvec kar plata podpira. Hitrost je sedaj 2988mhz. Sedaj pa vprasanje: bi lahko iz mojega Pentiuma se iztisnil tistih gnilih 12mhz, da bi prisel do 3ghz? Zaradi tega sem jezen ko hudic;( ;( ;( Hladilnik sem narocil danes. Komaj cakam, da ga jutri dobim. Narocil sem tudi pasto Artic Silver 5.

Vrocipes ::

Kako maš pa FSB default???
Si povišal napetost procesorja??
Da bi ti točno pisalo 3Ghz verjetno ne boš dosegel saj množilnika ne gre spreminjat!!
Kolko maš pa množilnik?
In koliko maš temp.?

Death Knight ::

Mnozilnik imam 18x. Napetost procesorja je nastavljena na 1,65V. Trenutno imam procesor nastavljen na 2717mhz zaradi tega ker ga nocem prevec obremenjevati z original hladilnikom. Temperatura v winsih je sedaj 37stopinj, v igrah pa se povpne do 47.

Vrocipes ::

Si siguren da je ta temperatura????????'
Malo čudno!!
Kolko je pa napetost default?

Vrocipes ::

Jaz imam celerona 2.4 Ghz in je FSB default 100 Mhz torej je množilnik 24
Zgleda da bom tudi jaz malo povišal FSB:>
Nisi mi povedal koliko maš FSB default??!!

Death Knight ::

Temperatura, ki sem ti jo povedal je za procesor, ki deluje na 2717mhz. Default FSB je pri Pentiumih 133mhz (2400mhz/533). Povisal sem ga na 166, ko sem dosegel 2988mhz. Sedaj sem znizal dokler ne dobim hladilnika.

Mi lahko poves koliko pri Mlacomu zaracunajo postnine? Narocil sem hladilnik, pasto in neke mrezice za ventilator. Plis.

Vrocipes ::

Uh nevem točno jaz naročam na www.cool-pc.org
Na njihovi strani poglej cenik poštnih storitev mislim da je približno enakO!:>
Nekje 2000 sit že šparaj!:>

Death Knight ::

A v cool-pc ga imajo? kaksna je cena?

Vrocipes ::

Točno tega mislim da nimajo !!
Malo poglej!

DjTonic ::

Poštnina je dobrega tisočaka. Pri cool-pc je malo ceneje, ker imajo pogodbo s pošto.

Death Knight ::

hot-dog: madona nekaj mi ni vsec! Zrihtal sem tale hladilnik na procesor in tudi na kisto privijacil tisti regulator (dal sem tistega ki gre v prazno CD-rom vodilo). Moti me tole: gumb s katerim nastavljas hitrost ventilatorja ima svoj krog delovanja od MIN do MAX. Ampak fora je v tem: ko mam jaz gumb na sredini mi deluje ventilator pri 3000 obratih. Ko ga premaknem proti MIn samo za pol centimetra gre ventilator enostavno takoj na minimalno vrednost!!!! prav tako je z maximalno vrednostjo. Samo malo premaknem v desno in je ze do konca! zakaj? Malo cudno sem napisal ampak upam, da bos razumel.

Vrocipes ::

Jaz uporabljam tamanjši regulator za PCI režo....
Nevem zakaj se ti tole dogaja....probaj manjšega pa boš videl razliko!!!
Kako maš kaj temperature???
Celerona 2.4 sem navil na nekaj čez 3.1 Ghz.....pa še več bi šlo!:=)

Death Knight ::

Bom probal drugi regulator.

Vrocipes ::

In kaj si ugotovil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()

Death Knight ::

Da bom ostal pri tistem, ki sem ga imel prej. Pa tudi temperatura je cist bedna s tem hladilnikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623048 (18945) svetetko
»

čudne temperature in računalnik se ugasne med testiranjem

Oddelek: Navijanje
361865 (1588) Shegevara
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584634 (3378) SepoX
»

Regulacija CPU ventilatorja? Visoka temp. cpu-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
52455 (2333) umax
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493307 (2213) boštjan

Več podobnih tem