» »

mailing lista - dopisni seznam

mailing lista - dopisni seznam

Zzzzzzz ::

Torej... vem, kaj je mailing lista. Enih par sem jih tudi že nardil.

Zdej bi moral pa nardit ene vrste dopisni seznam, kjer bi lahko pač nek uporabnik poslal mejl na nek naslov, npr. naslov@domena.com in od tam bi se forwardiral na vse naslove, ki so v bazi.
Ker sam nimam izkušenj s takimi listami, a mi lahko kdo malce razloži, kaj vse stoji za tem, pa kako se to lahko čim lažje naredi (najraje v PHP-ju)?
Tudi za kak primer take skripte bi bil hvaležen, ker sem te dneve stalno naokoli in enostavno nimam časa iskati teh skript po internetu...

zaj_tam ::

Ne verjamem da bi ti uspelo v php - sem ze nekaj sam probaval in je ovira ta, da se php skripta pozene ko nekdo obisce skripta.php - ali pa vsaj zelo siromasno. Odvsno tudi potem al bos mel smtp server al imap. Kolko se spomnem je imap podpora ze not, smtp pa treba skompajlat (pa ne me prijet za besedo), to si poglej v manualu. Vglavnem ko mas mejle ti jih, glede na to da si ze delal mailing liste, ne sme bit problem poslat right?

Verjetno bi se dalo na server spravit tudi kaki progi, ki bi pognal vsake tolko casa skripto php. Malo poglej po netu.

Zzzzzzz ::

Problem tle bi bil mejl dobit. Poslat ga na naslove iz baze ni panike.

Jst sm mislu nekej takga: Treba bi, da se npr. vsake pol ure požene en php skript, ki bi prečekiral mailbox in vse mejle (če so), pobral s serverja, jih poslal na vse mejle, razen na pošiljateljevega in pošiljatelja obvestil, da je bil mejl forwardiran naprej. Nekej takga bi valda delalo.

Zdej je treba to sam še zmozgat... :D
Najprej dobit kak class za SMTP dostop do mail serverja, pol pa naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

email SMS alerts na mobitelu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153790 (1356) Gunisms
»

Funkcija mail() v PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
173098 (2722) 4kik4
»

Reklamni E-maili - izdelava

Oddelek: Izdelava spletišč
51863 (1535) Trancedeejay
»

Spletna aplikacija - lasten SMTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
333098 (2548) Klenobo
»

Hotmail z 250 MB prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
616238 (6238) MasterMind

Več podobnih tem