» »

Nov disk in Abit BH6

Nov disk in Abit BH6

BlackAdder ::

Nameravam nabaviti nov disk 30 do 40 giga. Kot že naslov teme nakazuje, bo priključen na Abit BH6 matično ploščo in bo v tej kombinaciji verjetno tudi ostal.

Kaj mi svetujete glede na to, da plošča podpira ata 33. Pri diskih sem bolj slabo razgledan, zato prosim za kakšen komentar o 33/66/100 vodilu, hitrosti 5400/7200, kontrolerjih ipd.

Vsekakor naj bo disk čim tišji in naj se ne greje preveč, lahko tudi na račun hitrosti.
BlackAdder stroke again!

VASkO ::

vsekakor, ce kupis nov disk, se kupi ATA100, razlike v ceni med ata66 in 100 diski ni, disk pa ti itak ostane. Mislim, da ze ATA66 disk tezko dobis. Kerega pa je ze drugo vprasanje. Jaz najprej velikost pogledam in ceno potem pa ostale podatke...

crusader ::

ata 33 diskov pomojem ne boš dobil.Če misliš disk uporabljat dost časa in če imaš $$$ si kup en ata100 kontroler in kakšn ibm disk.Diski z 7200 obrati so pa hitrejši naj bi pohitrili sistem za 30% al neki takega|O

BlackAdder ::

Ima kdo kaj izkušenj s kontrolerji.

Pri nas sem zasledil tri: Promisovega in Abitovega za cca 12 kilo sit in leaddtekovega za cca 6 kilo. Razlika v ceni je precejšna, kaj pa v kvaliteti.
BlackAdder stroke again!

OZZY ::

Pravijo, da se promisevi kontrolerji dobro obnesejo. Abitov tudi vendar bi jaz vzel promisovega. Za leadteka pa ne vem.
SAmo jest bi raj zamenal plato in kupil eno ki podpira ata100. Če prodaš bh6 pa daš zrave še ene 12-15 jurjev, kot bi dal za kontroler optem lahko preko oglasnika že kaj drugeg boljšega dobiš.
Go with the flow.

BlackAdder ::

OK, potem se pa malo pozabavajmo z izbiro dobre ata 100 plošče z fcpga podnožjem (procesorja ne nameravam menjati, zato mi ne svetovati AMD-ja). Ta se bo potil v naslednji mašini.

Saj vem, da je bilo to že mnogokrat v forumu, ampak ne me pošiljat v pregled vseh postov, se mi enostavno ne da.

Primož, kdaj bo opcija iskanja?!
BlackAdder stroke again!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem disk... WD 8MB cache 80GB/120 GB

Oddelek: Kaj kupiti
51517 (1419) govno
»

Disk na master ali slave?

Oddelek: Strojna oprema
71026 (840) JOLDE
»

Disk pa kontrolerji

Oddelek: Kaj kupiti
111141 (1046) CaqKa
»

Nov Disk ATA 100

Oddelek: Kaj kupiti
71506 (1381) matevzm
»

ATA33 plata+ATA100 disk

Oddelek: Strojna oprema
121718 (1557) mojsterpeter

Več podobnih tem