» »

Kaksen rac. kupiti? (delo z AutoCAD-om)

Kaksen rac. kupiti? (delo z AutoCAD-om)

jkleme2 ::

MIDI ATX OHIŠJE HC-03 9.350,00

ABIT BX 133 FC-PGA BX 440 UDMA100 33.936,00

INTEL PENTIUM III 733 - 133 Mhz 45.249,00

DIMM 256MB PC133 ECC 30.358,00

TRDI DISK HD IBM DTLA 15GB 7200obr. 31.743,00

MATROX MILLENIUM G450 DUALHEAD AGP 16MB 33.244,00

ZVOČNA KARTICA SB CREATIVE LABS 128 PCI 5.541,00

CD kerga priporocate navadnega za 15k al pa se bols 10k delat more seveda

FDD 1.44 MB 3.5inc 3.463,00

MIŠKA LOGITECH PILOT WHEEL MOUSE S-48 (KOLO) 2.655,00

CHERRY G83 WIN95 SLO/US DIN / PS2 5.131,00


Ja kaj pravite zdaj na tole da bi kupil?
Prvo bi vprasal ce gre vse to skup Tam procesor in plosca predvsem.
a se bi mi splacal INTEL PENTIUM III 600/133 MHZ SLOT 1 37.630,00?
Kaj je ze slot1 tk ko majo obicni PIII?
kaj je udma100 a to podpira ata100 al ka to pomen?
Ce plosca podpira ata100 pa na disku pise ata100 a bo pol delal 100 al se kr sam 33
a rabis kak software al hardware (kontroler) da dela 100 MB/s?

Kolk kej cenej bi blo z AMD? lahk napiseste ker procesor plus plata se splaca za to uporabo?

Tole znese mal vec ko 200 jurjev in to je max. koler bi dal.

tnx za nasvete

Tomi ::

Vzami Teacov CD-rom, pa bos zelo zadovljen..
Za drugo bos pa se na koga drugega moral pocakati, ker bi trajalo..
metrodusa.blogspot.com

jkleme2 ::

Mislis tegale?

CD ROM TEAC 40X IDE 14.429,00

Cr00k ::

definitivno TB pa abit z raidom pa se en tak disk...pa u raid 0 polje pa se enkrat tolk rama, hja matrox je klassika...jst bi kupu enga mx-a pa ga u quadra prelotu, pa enga ati-ja 8mb tut not vrgu (ce rabs dual monitor)..pa illyame 19" do 21"...to je to :)

Loki ::

Cr00k za AutoCAD pa take programe Pentiumi carujejo.



Kokr CD-ROM ti ejst priporocam Kenwood True72x (najhitrejsi, ful tih), ampak je baje dost drag.

Maticno ABIT SA6PR ATA100 RAID ATX, procesor pa P3 700 alpa 750 (ce si za navijanje) alpa P3 733 alpa 800 EB (ce noces navijat).



A si preprican, da rabs ECC RAM?Plosco dej raj to, k sem jo jest napisal, ker uradno podpira procesorje na 133 mhz, ce disk in plata podpirata ATA 100 (oz. UDMA 100), bo max. mozni prenos (teoreticni) 100 mb/s.
I left my wallet in El Segundo

Stripy ::

Nalozba v pentium III se mi ne zdi ravno racionalna. Pa da ne bo spet samo Intel proti AMD, ampak pIII odhaja. Potem se ze bolj splaca pocakati pIV, ki mu bodo zdaj padle cene za vec kot 50%. Tak sistem bos lahko potem se nadgrajeval, za platke s FCPGA pa ne bo vec veliko novih procesorjev.
Drugace je pa moj nasvet vseeno TB => cenejsi in boljsi, tudi pri autocadu, ker to ni samo domena intlov.

abcde7 ::

Ja kot sm prebral teac je en najboljši, čeprav je drag... Drgač pa kr AMD, dost rama 256, dobro osnovno (abit ipd.)...8-)

Cr00k ::

No jst ti tut toplo priporočam TB-ja....pa ne zato ker bi ga imel ampak ker se splača tak proc nabavt...

Koci ::

če boš delal z Atocadom, ki je malo zahtevnješi program potem kupi rajši Thunderbirda.

Mr.B ::

Einstein , nočem ti glih reči , da si lolek v računalništvu , ampak ?
Kdo ti je dal to konfiguracijo , ali si se sam odločil , ali so tu finance v ozadju ?

Kakšna bi bila , oz. Bi morala biti tvoja osnovna konfiguracija :
Procesor : PIII ali AMD TB

Plata : i815E chipset ali ekvivalenten AMD/VIA za TB

Ram :
min 256 PC133 Cas 2 , priporočam 512 MB , ker se bo ram samo še
dražil.ECC je škoda , ker se ta samo še uporablja v Serverjih , pa če boš imel ECC ram , sistem nebo bil nič boljši le dražji.

Grafika : Matrox G450 32MB (minimum 32MB ) , Dual had je uporaben če boš imel dva monitorja , ali kaj podobnega.Z GeForce Quadro pa nimam izkušenj

Disk :
IDE :20GB Ultra DMA 100 /7200/ 2MB cach. Lahko si omisliš IDE raid pa kupiš še en disk ter daš zadevo v stripset , pa bo zadeva zelo hitro šopala. PS : Ne pozabi beckuperati v tem primeru.

RW :
Nekaj do hitrosti 12x , Če imaš denar ti priporočam plextor-ja

CD-ROM :
Danes kupiti mašino brez DVD-ja je brez veze. Priporočam ti Pionerja , pa da se ne boš odločil za
Tošibo , ker se potem obriši pod nosom za Regija FREE!!!

Flopy :
Kar koli

ZK :
Priporočam Creative live value , ali pa kaj švohnejšega. Ti. on board zk se izogibaj , ker včasih serjejo v igrah.

OP sistem :
Windows 2k

Kaj si bi lahko še omislil :
Omisliš si lahko dvoprocesorsko plato , pa kupiš drugi procesor čez kakšne pol leta , ker ti Win2k podpirajo dva procesorja.
Pri intlovi plati sem ti pozabil povedati , da je omejena z 512MB rama , ampak za nekaj lčasa boš imel to vrh glave , čene pa boš moral izbrati VIA-a chipset. Pa pazi da dobiš najnovejši VIA chipset , da te nebodo nategnili. Za DDR ram je malenkost prezgodaj , je predvsem malo dražji od navadnega SDRAM-a , žal pa njegova hitrost ter cena neodtehtata nakupa , iste težave so z RDRAMom , ki je zaenkrat le na papirju hitrejši od SDRAMA.

P4 je enostavno predraga pa še ram ima katasrofalno ceno , čeprav intel zmanjšuje cene P4 .Prihaja pa novi PIII z drugim , kao izbolšanim jedrom.

Kaj nabaviti , v glavnem ne skopari pri grafiki ter ramu , za projekte pa boš uporabil beckup če si boš omislil manjši disk. Bi še kaj dodal , ne samo da to vse zelo stane !
|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O;):'(:(
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

VASkO ::

Mr.B! Toshiba je ze RPC1, tako da brisanje pod nosom odpade.

Tudi onboard zvok je za masino, namenjeno CAD delu cisto dovolj. Sam imam AC97 onboard pa imam racunalnik predvsem za igre in dela kot treba. Nimam kaj pripomnit, je pac ekvivalent SB128PCI!

AndrejX ::

Kaj boš pa risal z AutoCADom? Arhitekturo, šraufe...?

BoO ::

Se strinjam z Mr.B. Le pri grafični bi imel eno pripombo. Matrox je dober, vendar je bolj primeren za grafiko (slike). Priporočam ti Elso. Dokaz.

Pa vzami AMD-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635984 (4500) opeter
»

Novi PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
141177 (1033) R0K
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565505 (4646) Tiger
»

5.000dem, dobro masin kdo jo najde

Oddelek: Kaj kupiti
351843 (1446) Kovax

Več podobnih tem