Novice » Znanost in tehnologija » FDA korak bliže odobritvi mRNA-cepiva proti gripi
Karamelo ::
tu je treba ločit dve stvari:
- eno je "pravilno" ukrepanje v primerih neznanega virusa z neznano stopnjo umrljivosti
- drugo pa je vprašanje izvora takega virusa in posledice le tega, ali je kdo pri tem zaslužil in kakšno škodo je cepivo naredilo družbi
Problem je v tem, da se druga alineja oz izvor vsega tega lahko razišče šele čez čas, ko je že prepozno da bi ukrepal zaradi prve alineje, in to je vsa zgodba.
Najhujši so pa tisti, ki že v osnovi zavračajo prvo alinejo in trdno verjamejo, da gre pri drugi alineji za zaroto. Seveda se potem lahko izkaže da imajo prav, ampak če bi verjeli vedno sami njim, potem prve alineje ne rabimo in tvegamo kaj hujšega pri kakšnem bolj hudem neznanem virusu.
- eno je "pravilno" ukrepanje v primerih neznanega virusa z neznano stopnjo umrljivosti
- drugo pa je vprašanje izvora takega virusa in posledice le tega, ali je kdo pri tem zaslužil in kakšno škodo je cepivo naredilo družbi
Problem je v tem, da se druga alineja oz izvor vsega tega lahko razišče šele čez čas, ko je že prepozno da bi ukrepal zaradi prve alineje, in to je vsa zgodba.
Najhujši so pa tisti, ki že v osnovi zavračajo prvo alinejo in trdno verjamejo, da gre pri drugi alineji za zaroto. Seveda se potem lahko izkaže da imajo prav, ampak če bi verjeli vedno sami njim, potem prve alineje ne rabimo in tvegamo kaj hujšega pri kakšnem bolj hudem neznanem virusu.
Karamelo ::
tony1 ::
Takrat se ni vedelo (pisalo se je, da znanost virusa ne zna narediti), danes pa vemo, da je na tem delal razvoj v Fort Detricku v Marylandu. Gre za am. vojaško bazo, kjer se razvija biološko orožje. V seriji The Americans imate krasno epizodo, kjer 2 ruska vohuna vdreta v Ft. Detrick in suneta modificiran Lasa virus :-).
Zakaj vemo, da Ft. Detrick? Ker na Wuhanskih netopirjih nobena druga am. vojaška raziskovalna ustanova ne dela. Šlo je za sodelovanje Am. in Kitajcev, razvoj spike proteina, in modifikacija virusa tako da bi bil čim bolj kužen se je delala v Wuhanu. Skratka, oboji imajo roke v marmeladi.
Zakaj pa ravno Kitajska, če so pa kakor smrtni sovražniki? Hja, očitno niso, ne :-D. Amerika je razvoj poslala čez morje, ker je mislila, da je tako zanjo bolj varno. Saj veste, nebeli ljudje zanje pač niso ljudje. Obenem si bili Kitajski znansvetniki 10x cenejši, morda pa am. ustrezno izobraženega kadra sploh nimajo več dovolj, da bi lahko še delali take cutting edge raziskave.
Pa bodo kdaj odgovorni? Malo morgen.
Zakaj vemo, da Ft. Detrick? Ker na Wuhanskih netopirjih nobena druga am. vojaška raziskovalna ustanova ne dela. Šlo je za sodelovanje Am. in Kitajcev, razvoj spike proteina, in modifikacija virusa tako da bi bil čim bolj kužen se je delala v Wuhanu. Skratka, oboji imajo roke v marmeladi.
Zakaj pa ravno Kitajska, če so pa kakor smrtni sovražniki? Hja, očitno niso, ne :-D. Amerika je razvoj poslala čez morje, ker je mislila, da je tako zanjo bolj varno. Saj veste, nebeli ljudje zanje pač niso ljudje. Obenem si bili Kitajski znansvetniki 10x cenejši, morda pa am. ustrezno izobraženega kadra sploh nimajo več dovolj, da bi lahko še delali take cutting edge raziskave.
Pa bodo kdaj odgovorni? Malo morgen.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: tony1 ()
enavlaka ::
Vedelo se je že prvi mesec od kod je prišel in na kakšen način je bil narejen
to ni res, še danes se ne ve
Teden za tem, ko je ven prišel genetski zapis virusa se je že vedlo, da ni naravnega izvora.
https://www.whitehouse.gov/lab-leak-tru...
Karamelo ::
pa kaj ma to veze kakšnega izvora je...bolj pomembno je to, da se ni vedelo, kaj od njega pričakovati, kakšne so posledice ter kako hitro...tega ni "nihče" vedel, no vsaj tisti ki odločajo naprimer v naši državi, to sem hotel povedati s tem, ker edino to je pomembno za odločevalca v tistem trenutku
tony1 ::
Tako je. Izvor je svinjarija, ampak misliti, da je kakšna druga rešitev kot cepiti celo populacijo, je pa narobe. Druge ni.
Cepljeni so bili vsi živi am. predsedniki, vsi senatorji, vsi kongresniki in guvernerji.
Cepljeni so bili vsi živi am. predsedniki, vsi senatorji, vsi kongresniki in guvernerji.
kamiKaZaA ::
Tako je. Izvor je svinjarija, ampak misliti, da je kakšna druga rešitev kot cepiti celo populacijo, je pa narobe. Druge ni.
Cepljeni so bili vsi živi am. predsedniki, vsi senatorji, vsi kongresniki in guvernerji.
Tudi Bill Gates (dvojnik s štrlečimi ušesi) se je cepil
One of the benefits of being 65 is that I’m eligible for the COVID-19 vaccine. I got my first dose this week, and I feel great. Thank you to all of the scientists, trial participants, regulators, and frontline healthcare workers who got us to this point.
https://x.com/BillGates/status/13526627...
tony1 ::
Fantje, saj je prav da se borite za osebno svobodo. Ampak, dajte to početi pametno. Te ideje o dvojnikih so smešne in kažejo vaš strah.
Ušesa mu štrlijo zato, ker ima masko gor. Če bi kdaj imeli cel dan masko na obrazu, bi to vedeli. Tudi čutili bi, ker te po kakšni uri ušesa bolijo od elastike.
Ušesa mu štrlijo zato, ker ima masko gor. Če bi kdaj imeli cel dan masko na obrazu, bi to vedeli. Tudi čutili bi, ker te po kakšni uri ušesa bolijo od elastike.

mtosev ::
Branje komentarjev tukaj je kar zabavno. Nekateri nikoli ne razočarajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
Zgodovina sprememb…
- spremenil: mtosev ()
kamiKaZaA ::
Večina politikov in bogatašev je imela vse potrebne informacije. In sam menim, da se ta večina(z potrebnimi informacijami) ni cepila, čeprav so se slikali ali snemali, da so se. Kje je garancija, da četudi so ga snemali, da je v injekciji res bilo covid cepivo? Ni je. Torej? Sicer pa vsakemu svoje. Verjemi, če želiš, lahko pa si tudi skeptičen. Meni na koncu koncev ni žal, da se nisem cepil. In takrat sem si rekel: če grata sila, se lahko vedno cepim, če se pa cepim, pa si cepiva več ne morem odstraniti. In sem raje tvegal kot da bi se cepil.
Če pa bi ljudje začeli padati po cesti in bi par dni/tednov zapored imeli eksponentno rast smrti, potem pa bi vedel, da je vrag vzel šalo in da se bo potrebno postaviti v vrsto za cepljenje. In 10+ let nazaj je veljalo, da se ob eksponentni rasti smrti razglasi pandemija. Kasneje pa so to spremenili v eksponentno rast okužb. Le zakaj? In ko vse to sešteješ in še malo razmisliš z lastno glavo te ne zagrabi panika kot je vse tiste, kateri so bili tako prestrašeni, da so se šli cepit...
Če pa bi ljudje začeli padati po cesti in bi par dni/tednov zapored imeli eksponentno rast smrti, potem pa bi vedel, da je vrag vzel šalo in da se bo potrebno postaviti v vrsto za cepljenje. In 10+ let nazaj je veljalo, da se ob eksponentni rasti smrti razglasi pandemija. Kasneje pa so to spremenili v eksponentno rast okužb. Le zakaj? In ko vse to sešteješ in še malo razmisliš z lastno glavo te ne zagrabi panika kot je vse tiste, kateri so bili tako prestrašeni, da so se šli cepit...
Karamelo ::
ko omenjaš večina, nam želiš prodat buče, da je naša vlada vedela za to zaroto in se je namerno se cepila z "praznim" cepivom??
to se sliši podobno kot tista teorija (ne)pristanka na luni, kjer vsi znanstveniki nas vetu hkrati sodelujejo v teoriji zarote
to se sliši podobno kot tista teorija (ne)pristanka na luni, kjer vsi znanstveniki nas vetu hkrati sodelujejo v teoriji zarote
kamiKaZaA ::
Cepljenje ali ne cepljenje porti covidu nima nobene veze ali povezave s pristankom na Luni. Govora je cepljenju in ne ostalih stvareh...
Karamelo ::
Cepljenje ali ne cepljenje porti covidu nima nobene veze ali povezave s pristankom na Luni. Govora je cepljenju in ne ostalih stvareh...
ja kako nima? prej si rekel, da je večina bogatih ter politikov o tem vedela, kar je enako kot pri teoriji pristanka na luni, kjer kao večina znanstvenikov ve za to, da je bilo izscenirano, torej ima neko vezo, pravkar sem ti jo predstavil
tony1 ::
"Če pa bi ljudje začeli padati po cesti in bi par dni/tednov zapored imeli eksponentno rast smrti, potem pa bi vedel, da je vrag vzel šalo in da se bo potrebno postaviti v vrsto za cepljenje."
Morbidno naslajanje nad smrtjo.
Premalo znanja imate, da bi sploh vedeli kaj je epidemija in kaj eksponentna funkcija. Sanja se vam ne kakšna obremenitev so samo oboleli in da živi mrtveci na cesti, ki jih morbidno pričakujete niso tisto, kar dela težave.
Zdravstveni sistem je izjemno krhka stvar, z omejenimi fin. viri in predvsem kadri. In zaradi korone je bil obremenjen 150%. Ogromno zdr. kadra je izgorelo, viselo cele noči v službah in jih nikoli več ne bo nazaj v zdr. sektor, ker je toliko ljudi zbolelo. Ne umrlo, zbolelo, končali so na intenzivni, bili na ventilatorju 14 dni, ven prišli z 20 kilami manj in 10 let krajšno življenjsko dobo.
Vsi tisti, ki se zaradi lastne narcističnosti (vaša lažna samopredstava, kako ste rasa "rugged individuals", ki tega ne rabi (tak je Trump, ki pa seveda je cepljen) je - lažna. Tričetrt vas gume na avtu na AC ne bi zamenjalo.) niste cepili ste sokrivi za vse trpljenje, ki ga je epidemija prinesla.
Da tega ne zmorete sprocesirati, pa ni moj problem.
Morbidno naslajanje nad smrtjo.
Premalo znanja imate, da bi sploh vedeli kaj je epidemija in kaj eksponentna funkcija. Sanja se vam ne kakšna obremenitev so samo oboleli in da živi mrtveci na cesti, ki jih morbidno pričakujete niso tisto, kar dela težave.
Zdravstveni sistem je izjemno krhka stvar, z omejenimi fin. viri in predvsem kadri. In zaradi korone je bil obremenjen 150%. Ogromno zdr. kadra je izgorelo, viselo cele noči v službah in jih nikoli več ne bo nazaj v zdr. sektor, ker je toliko ljudi zbolelo. Ne umrlo, zbolelo, končali so na intenzivni, bili na ventilatorju 14 dni, ven prišli z 20 kilami manj in 10 let krajšno življenjsko dobo.
Vsi tisti, ki se zaradi lastne narcističnosti (vaša lažna samopredstava, kako ste rasa "rugged individuals", ki tega ne rabi (tak je Trump, ki pa seveda je cepljen) je - lažna. Tričetrt vas gume na avtu na AC ne bi zamenjalo.) niste cepili ste sokrivi za vse trpljenje, ki ga je epidemija prinesla.
Da tega ne zmorete sprocesirati, pa ni moj problem.
enavlaka ::
"Če pa bi ljudje začeli padati po cesti in bi par dni/tednov zapored imeli eksponentno rast smrti, potem pa bi vedel, da je vrag vzel šalo in da se bo potrebno postaviti v vrsto za cepljenje."
Morbidno naslajanje nad smrtjo.
Premalo znanja imate, da bi sploh vedeli kaj je epidemija in kaj eksponentna funkcija. Sanja se vam ne kakšna obremenitev so samo oboleli in da živi mrtveci na cesti, ki jih morbidno pričakujete niso tisto, kar dela težave.
Zdravstveni sistem je izjemno krhka stvar, z omejenimi fin. viri in predvsem kadri. In zaradi korone je bil obremenjen 150%. Ogromno zdr. kadra je izgorelo, viselo cele noči v službah in jih nikoli več ne bo nazaj v zdr. sektor, ker je toliko ljudi zbolelo. Ne umrlo, zbolelo, končali so na intenzivni, bili na ventilatorju 14 dni, ven prišli z 20 kilami manj in 10 let krajšno življenjsko dobo.
Vsi tisti, ki se zaradi lastne narcističnosti (vaša lažna samopredstava, kako ste rasa "rugged individuals", ki tega ne rabi (tak je Trump, ki pa seveda je cepljen) je - lažna. Tričetrt vas gume na avtu na AC ne bi zamenjalo.) niste cepili ste sokrivi za vse trpljenje, ki ga je epidemija prinesla.
Da tega ne zmorete sprocesirati, pa ni moj problem.
tony1 ::
Ko boš za pasji kurac oddelal več let nočnih šihtov, kjer boš skrbel za kup na smrt bolnih ljudi, pa pridi nazaj v debato.
c3p0 ::
Še ena zanimiva iz mRNA kempa. Kot kaže te bodo lahko patchali, pardon cepili proti LDL. Edina slabost: ni poti nazaj, vsaj zaenkrat.
https://www.vervetx.com/our-programs/ve...
We are developing VERVE-102, a single-course gene editing medicine, to permanently turn off the PCSK9 gene in the liver to reduce LDL-C (bad cholesterol) levels in people with cardiovascular disease.
https://www.vervetx.com/our-programs/ve...
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | EU odobrila kombinirano cepivo mRNA proti gripi in covidu (strani: 1 2 )Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija | 5851 (1230) | WizzardOfOZ |
| » | FDA ne želi pregledati cepiva proti gripiOddelek: Novice / Znanost in tehnologija | 6454 (3021) | fikus_ |
| » | Covid-19: Pfizer v ZDA zaprosil za izredno registracijo cepiva, EU naročila 300 milij (strani: 1 2 3 4 )Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija | 49310 (25949) | globoko grlo |
| » | Prihajajo mRNA-cepiva proti gripi (strani: 1 2 3 4 … 17 18 19 20 )Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija | 190600 (128788) | OutOfTheBox |

