» »

Govorno upravljanje z win XP pro

Govorno upravljanje z win XP pro

Zodu ::

To sem informacijo staknil nekje na forumu...hrvaškem forumu... A kdo mogoče ve kaj več o tem?

Adijooo!

Sci-Fi ::

Da.

Sam sem jo že preizkusil in moram reči da bo nekoč verjetno celo uporabna. Inštalirat je potrebno speech recognition servise in jih nastaviti. Potem moraš računalnik naučiti prepoznavati tvoj govor (to pomeni, da ti on da besedilo ti pa mu ga nato prebereš in on si potem iz tega shrani določene lastnosti). Najbolje deluje v Angleščini in slovensko sploh ne zna.JE pa dokaj uporabna zadeva za pisanje besedila (angleškega seveda), če le računalnik le dovoj dobro naučiš prepoznavati svoj govor.
Seveda pa lahko stvar uporabljaš tudi za ukazovanje. Tako ti ob besedi start odpre start meni, naprej lahko sklepaš sam.

Kako pa stvar spraviš v pogon pa si preberi v pomoči od windowsev. Za iskalno geslo napiši speech in dobil boš veliko tem, prva pa naj bi bila install speech recognition. Naprej gre pa kar po tekočem traku :)
Sci-Fi is the best way to dream

Mavrik ::

Sem mel program, ki je to že vedel za časa Win98... samo se na žalost ne spomnim imena.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba govora v tekst

Oddelek: Programska oprema
388808 (3688) Laki_ laik
»

Speech recognition

Oddelek: Programiranje
143413 (1470) simba89
»

Google dodaja avtomatsko podnaslavljanje na YouTube

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
249006 (8043) techfreak :)
»

Besedilo pretvori v zvok

Oddelek: Programska oprema
132940 (2703) darkolord
»

Prepoznavanje zvoka in predvajanje MP3 v C++ ali Delphiju

Oddelek: Programiranje
282906 (2618) Thomas

Več podobnih tem