» »

AMD 2500+ Burton default underclock ??!

AMD 2500+ Burton default underclock ??!

Caboose ::

Moj problem se glasi takole: Imam zgoraj omenjen procesor, ki po mojem nima delovne frekvence 1.1ghz. Torej, poskušal sem navijati v biosu, pa gre največ na 1254mhz. Pogledam v bukvo, piše da je treba postavit jumper, juhej! Pogledam plato ni jumpera? oz. da se bolje izrazim jumper je, pinov na katere bi nataknil kapico ni. 8-O Ves žalosten poskušam čudo in pol. Nič ne uspe, in kot zadnje upanje imam vas slo-techerje. Plata pa je QDI KuDoz 7X/400A // chipset: VIA apollo KT400A // AMD Athlon 2500+ Burton

hvala za pomoč
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

boštjan ::

kaj pa če bi bios najnovejši vrgo gor.no kolko vidim po tem linku plata podpira celo AMD 3000+.si ziher da ne moreš prestavit na 166FSB in multiplayer 11

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TribesMan ::

Kakšen RAM imaš?

Da nimaš kaj v smislu PC2100 ali še kaj slabšega. Pa mal RAM timinge preveri. Izberi kako safe nastavitev recimo 2.5-3-3-7 to bi moral delat na vsakem RAMu.

A je na plati vsaj naznačeno kje bi mogu bit jumper al je čist brez vsega, lahko so vsaj otočki kjer bi moral biti pricinjen...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

Na 1100MHz vrže Bartona, če ga preveč naviješ. Ali RAM ni kos taki delovni frekvenci, ali pa procesor. (kakšno hlajenje imaš?) Poglej si še nastavitev Processor overheating temperature in jo zvišaj na 85 stopinj C.

Caboose ::

ram je 333mhz, otočki na plati so kot sem že povedal ni pa pinov da bi nanje nataknil kapico. In 1100 je bil ko sem ga prvič vklopil z hladilnikom, ki je pristavljen zraven.
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Wad@ ::

ponavadi vrže na 1100MHz gigabytke..treba le fsb dat na 166..(množilnik je 11->kot je bilo že povedano)
Poglej na stran od plate, če lahko tisti pin preciniš, če kaj piše, al pa ima kdo to narejeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

Caboose ::

sem flashal bios, isto. FSB trmasto ostaja tam kot je.
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

boštjan ::

čudne so te plate od qudoza kolko vidim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD 2500+ dela samo na 1100mhz 100fsb

Oddelek: Strojna oprema
201409 (1045) DJ MartiNi
»

Problemi z FSB frekvencam - pomoč zaželjena

Oddelek: Strojna oprema
221307 (1109) cekr
»

Zakaj se računalnik resetira ?

Oddelek: Navijanje
251944 (1384) jest10
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321473 (997) _Dejan_
»

L12 mod

Oddelek: Navijanje
211874 (1175) DimmniBurek

Več podobnih tem