» »

Majhni GSMčki

Majhni GSMčki

undefined ::

Torej, zanima me, kateri modeli so relativno majhni, res čim manjši, dolžine recimo ~5 cm ali manj, čim manj širok in "debel". Rabil bi le osnovne funkcije za klicanje, SMS, imenik, ura/datum, etc., vse ostale šare "novodobnih opcij" ne potrebujem. To seveda tudi napeljuje, da cena takšnega modela ne bi bila visoka nad oblake. Naj pa bi bila čimbolj trajna baterija, kolkr je to že možno pri teh miniaturcah. :)

Sami ::

Za kaj boš pa rabil tko majhen mobi?:D

Sam imam Nokio 8310, je dost majhen, lahek(84g) in ma velik ''novodobnih opcij'':D, nov pa te pride okoli 85-95k...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

moj_nick ::

Trenutno imam Panasonica (ne vem ker model) iz tazadne mobitelove akcije in moram povedat, da je frekish majhen. Ne čutim ga v žepu, izgleda kot malo podaljšan zippo - vžigalnik. Baterija zdrži min. dva dni, kakšnih bolj fizičnih srečanj z njim pa še nisem imel (sem bolj spretne sorte :D)
Funkcij nima veliko, moti me barvni zaslon, ma gprs, slovenski T9 slovar, prostor za 100 msgev in 250 ljudi (poleg memoryja na SIM), koledar, alarm, polifonično zvonenje, polifonični skladatelj:)) ter dve bedni igrci

edit kot replika na Samijev post: Panasonic stane 10k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

undefined ::

> Trenutno imam Panasonica (ne vem ker model) iz tazadne mobitelove akcije

Iz katere mobitelove akcije točno?

Sicer pa le podajajte poleg opisa tudi ceno. :)

moj_nick ::

Iz tele akcije.

BaRtMaN ::

Tole čudo ma moja sošolka in lahko definitivno rečem, da kaj takega ne bi nikoli imel.
{minimalne tipke} U {moji prsti} = {0}

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

moj_nick ::

Hja, jst mam pianistične prste (long and thin) in me to ne moti. Priročno je tudi to, da ima pri vrhu luknjico, da ga lahko obesiš na vrvico in nosiš okoli vratu.

undefined ::

Ma to ni to. Želel bi nekaj manj klišejskega. Bolj profi izgleda in še bolj majhno, tale G50 namreč meri celih 8 cm...

km- ::

fAtso ::

... bi si pogledal na www.mobisux.com? Tam mas vecino mobitelov z testi vred, poglej si tam kolko so veliki posamezni modeli mobitelov.

___

malo popravljeno zaradi zaljenja drugih uporabnikov slo-techa.
.moderator.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: trillian ()

undefined ::

Km-, nah, nočem Mac style. Sem rekel: nekaj kar ni klišejsko in flashy. Preprosto, majhno, uporabno. :)

BaRtMaN ::

Hm... idealov ni. Naredi si ga sam. :)

Dr_M ::

nokia 3100? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M:

Govora je o telefonih ne pa neke plastične igrače za otroke... pa še Nokia je...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

undefined ::

Dr_M, jest sem pa že mislil, da si vsaj malo resen. :)

Dr_M ::

Govora je o telefonih ne pa neke plastične igrače za otroke... pa še Nokia je...

nokia je edini proizvajalec, ki dela gsm telefone. :) :)


Dr_M, jest sem pa že mislil, da si vsaj malo resen.

resen, ali neresen, nokia proda najvec telefonov.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

morphling1 ::

Tisti Panasonic je girlie looking phone.
Pomoje je tole še najmanjša in najbolj elegantna zadeva.
Samsung SGH A500



Edini minus je antenca, samo manjših kot tole, brez antence zaenkrat ni. Kje pa dobit to čudo pa nimam pojma :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

undefined ::

Eh, nihče ne ve o čem govorim. Očitno še nihče ni videl drugačnih zadevc, kot le običajna oblika. :)

morphling1 ::

Bojim se, da tvojih zahtev zaenkrat še noben proizvajalec ne izpolnjuje.
Sicer pa pokaži kaj točno si mel v mislih, jaz nisem našel nič bolj primernega :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

IceMan: sm mislu, da si bl resn... >:D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

morph ja tistle samsung je res edn najmanjših telefonov na svetu... Obstajajo ene varjante od SonyEricsson sam nevem če se sploh še prodaja, 62g ima, model nevem al je bil T66 al kej podobnga.

Ma pa samsung še eno funky time zadevo v svoji ponudbi (se jo da dobit tut pri nas prek simobilove tazadnje akcije) to je SGH-E700:







Čist nora reč... narejena na preklopec (must have, vsaj zame), dva farbovita zaslona (en LCD in en OLED, fotoaparat ki dela slike v 640*480, integrirana antena, samo 88g težek, da ostalih igračarij in dodatkov sploh ne omenjam...

Če bom menjal v kratkem bom menjal za tega...

Dr_M lepo te prosim in tvoja nokia. Kaj da dela? Telefone? Hmmm še posebej 3100 je zakon od telefona... nemaš kej,
Če pa že prodjo največ telefonov to še ne pomeni da so najboljši...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Tr0n ::

Minimiziran, optimiziran, nenacickan, majhen in prirocen GSM?

You (We) wish :).

morphling1 ::

OLED yes, končno so se začeli pojavljati na trgu. Najprej v obliki majhnih displeyov na gsm-ih, digitalcih ipd. čez kako leto pa upam, da že na večjih računalniških monitorjih, ta tehnologija je fenomenalna :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

undefined ::

> Sicer pa pokaži kaj točno si mel v mislih, jaz nisem našel nič bolj primernega :)

Ne morem, ker sem stvar samo enkrat videl. Bil je nekje velikosti malo večjega vžigalnika. :)

iskra ::

Siemens je že precej časa nazaj najavil "fashion accessories" GSM aparate z osnovnimi funkcijami (pogovori in SMS). Na prvi pogled so zgledali kot kake modernejše štoparice, drugače so pa lušni (bili). Pobrskaj malo po njiovi strani!

Samsung pa je od vedno skrbel za miniGSMe :D Pošlji če ne koga v Azijo (Japonska, Kitajska&co) :\ NTT DoCoMo im zelo pestro ponudbo ...

poweroff ::

Jaz bi si želel, da bi enkrat postali bol cenovno dostopni crypto-gsmji... Obstaja ena predelana različica Siemensa, vendar stane 6000 EUR... Eni Izraelci so tudi delali nekaj takega, pa je bila naprava kar cenejša... Seveda pa rabiš na drugi strani ravno tak (oz. združljiv) telefon, ter nekaj sekund, da se med njima vzpostavi zašifrirana povezava... Mogoče bo pa kdo kdaj naredil kakšen dodatek, ki se bo priključil na katerikoli telefon.
Aja, pa takole izgleda: link!, čeprav je malce moteče, ker niso natančno specificirani vsi uporabljeni algoritmi in ne vemo za morebitna stranska vrata...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

mare_ ::

nokia 8210? sicer je že dolgo nisem videl, a takrat se mi je zdela mikroskopsko majhna v primerjavi z drugimi telefoni

moj_nick ::

A si mogoče mislu Xelibri?

R0K ::

Na telefon velik 5cm lohk POZABIŠ. Takšnega telefoan ni.

Lohk se začnemo menit nad 7cm z anteno vred, kar ti je brez antene okoli 6cm. Recimo en tak primer, ki lepo izgleda, lahek, nenačičkan in dokaj poceni je Siemens CL 50. Pač preklopnik. Podoben je tudi Motorola V50, V60, V66 ampak so že malo večji...

Od 'nepreklopnikov' pa mislim da je najmanjši SE T600, alpa kaka nokia 8850, ipd.

mlakar ::

Ena majhna zadevca je tut tole, sam se bojim da je prenapredna zate>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

matias ::

Pokličeš na CIO? :))) :D mogoče majo kej, kar se vgradi v zob? >:D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

undefined ::

> Pokličeš na CIO? :)))

A majo kakšno pisarno pri nas? Maš telefonsko? :)

motorc ::

Js mam nokio 6510, je majhna, funkcij ma zame cist dost, baterija zdrzi zelo dolgo in je zelo lahek. Res pa je, da je gsm oz. bolje povedano ohišje zelo krhko. Padce sicer preživi (med njimi tudi krajši izlet v lužo in brc) ampak potem postane ohišje razmajano. Drgač se mi zdi pa ta gsm super.

skyy779 ::

Siemens SL55

Dimenzije 8.16x4.45x2.19cm

Imel sem ga v roki. Totalno hud. Pri nas ga baje še ni nikjer.

Sergio ::

S/E T610. Nič ne fali. Lep, priročen, uporaben, baterija zdrži, itd.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Bevcan ::

Priporočam ti serio Nokia 88xx.
Naprimer 8850

ali Nokia 8850

R0K ::

Ja edino da mi včasih zmrzne, kake napake na 'OS-u' (včashi me kdo pokliče (samo 1x) pa mi napiše na telefonu gor kr 9 neodgovorjenih. Pol pa pogledam pod direktorji, pa je bil samo en klic). Drgač batrija drži dva dni, če bl aktivno uporabljaš. BT, pogovor, sms in valda foto.

Drgač ima pa kr občutljivo plastiko je pa res da jest niseh 'aklih'.

Sicer pa priporočam, če maš namen dat tolk za mobi. Bolj popolnega ni (funkcije, teža, velikost). Sicer pride N 6600, ki bo imela še več funkcij - ampak poleg izboljšanega fotoaparat in valda spominskih kartic nič več od SEja. Še vedno imam raje SEja v žepu kot tist cigu :).

boom-bar ::

T100 ni lih uresničenje tvojih sanj je pa brez naprednih funkcij >:D .
Legalizirajte mehke droge!!!

ZanKP ::

Če želiš odličen GSM brez barvnega zaslona ipd. vzami Nokio 8210, 8850 ali 8910. Jaz imam od vedno Nokie, ampak sem z Nokio 8910 veliko bolj zadovoljen kakor pa s prejšnjo Nokio 7650.Baterija pa mi zdrži od 4 do 8 dni.
Lp

OmegaBlue ::

Tema je 2 leti stara.. kaj zavraga delaš?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Microsoft ::

Pa se moj vzornik IceMan je naredu tale topic!!!:P

Drgace pa je Nokia naredila novo cudno stvarco, poimenovano 888. Dokaj sweet zadeva, samo nevem, kolko uporabna. Amapk, vseeno, impresonira me, da so taksni mobiteli prisli tako kmalo ven.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

q:-p ::

:D ta je bla pa huda...vprašanje če je ta človk sploh še živ, k je tolk stara tema ;)

2tiLen ::

Bemti a boste že nehal z to Nokio 888... je le koncept... uni butci na 24ur.com nimajo pojma.

Avenger ::

Jaz mam Nokio 8850 že ene 4 leta in nič kaj ne gledam za novim telefonom...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi mobitel - se kdo spomne firme in modela? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9333343 (23881) DOOM_er
»

kolko mobitelov ste dali skoz? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12512424 (8593) Azrael
»

kateri mobitel kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
303995 (3598) NemecRok
»

Telefon samo za GPRS

Oddelek: Mobilne tehnologije
131778 (1551) Plocnik
»

ker mobitel mate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
705363 (4776) Morpheus

Več podobnih tem