» »

NBA sezona 2024-2025

NBA sezona 2024-2025

1
2
3

Kurzweil ::

Berem podobno... cenim njegov način igre, borbo, grindanje, obrambo... ampak on nima v NBAju kaj iskat, lahko da sem v zmoti, ampak končal bi po mojem podobno, kot Micić, Tedosić, Nedović... bi bilo prav, da ne bi zdej napisal samo Srbe, ker niti slučajno ni bil to namen, ampak nekak sem se spolmnil na njih, ko je že ravno Avramović Srb. Za kakšen fičnik zaslužit pa bi bilo.

Kurzweil ::

BREAKING: Guerschon Yabusele has agreed on a one-year, $2.1 million deal with the Philadelphia 76ers.


Glede na igre na OI, pričakovano. Je pa sprva kazalo, da bo šel v CLE.

Torej čakamo, kam bo šel sedaj še Avramović. Bi bilo zanimivo, če bi med LAC in ATL izbral slednjo, bi bilo zanimivo videt tandem z Bogdanovićem. Če bo seveda podpisal in dobil proper minute, kar pe osebno kar malce dvomim. Bo pokazal čas.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

BREAKING: Guerschon Yabusele has agreed on a one-year, $2.1 million deal with the Philadelphia 76ers.


Glede na igre na OI, pričakovano. Je pa sprva kazalo, da bo šel v CLE.

Torej čakamo, kam bo šel sedaj še Avramović. Bi bilo zanimivo, če bi med LAC in ATL izbral slednjo, bi bilo zanimivo videt tandem z Bogdanovićem. Če bo seveda podpisal in dobil proper minute, kar pe osebno kar malce dvomim. Bo pokazal čas.


Yabusele je drugače že igral 2 sezoni v NAB-ju pa ni pokazal pretirano, ker njegov problem je ne preveč dober šut. Bomo videli.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Se spomnim jaz, ko je bil Yabusele pri BOS... poznam ga že od začetka kariere in lahko rečem samo to, da tole kar je kazal na OI je definitivno njegov highlight kariere. Ne rečem, je kazal dobre igra v Evroligi, ampak kar si večina zdej predstavlja o njem, vsekakor ni realno. Ma že brez tistega posterja na Lebrona vprašanje kako bi bilo. Saj podobno pa mislim tudi za Avramovića. Vprašanje če bosta oba skupaj imela 10 igralnega časa, če Avramović sploh gre v NBA. Sta si pa oba pridelala tole praktično izključno na OI.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Se spomnim jaz, ko je bil Yabusele pri BOS... poznam ga že od začetka kariere in lahko rečem samo to, da tole kar je kazal na OI je definitivno njegov highlight kariere. Ne rečem, je kazal dobre igra v Evroligi, ampak kar si večina zdej predstavlja o njem, vsekakor ni realno. Ma že brez tistega posterja na Lebrona vprašanje kako bi bilo. Saj podobno pa mislim tudi za Avramovića. Vprašanje če bosta oba skupaj imela 10 igralnega časa, če Avramović sploh gre v NBA. Sta si pa oba pridelala tole praktično izključno na OI.


Za Yabusella ne vem, kaj bo tam dosegel. Lessort je bil proti Američanom dobesedno nemočen, ostalo je pa razmetaval v raketi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Tudi Lessorta so že malce povezovali z NBAjem, še posebej zaradi njegovih fizičnih predispozicij, ampak je na tej tekmi odigral sila povprečno. Lahko bi tudi rekli, da se je malce podredil ekipi. Nekak mu ni bilo do nabijanja statistike, kar tudi mnogokrat kaže v klubskih tekmah, saj je nabral 3 osebne napake, ker mu je pomenila več obramba oz. kot se pri njemu zvečkrat zgodi, če lepo napišem, ne pusti vsakega, da se sprehaja.

Sicer pa je takrat Lessort zaradi osebnih igral manj, to je bilo 10 min. Ob tem pa 5 točk (met iz igre 2/2, prosti 1/2), 3 skoke in 2 asistenci. Če bi igral 30 min, bi to takole po gostoliško pomnožili z 3, kar bi bilo 15 točk, 9 skokov in 6 asistenc, kar pe je povsem solidno proti ZDA.

Drugo dejstvo pa je, da Lessort sicer ponuja marsikaj, borba, obramba, skok, atraktivne akcije... po drugi strani pa bo zdej star 29 let, malce undersized prosti meti slabi (letos jih je pri PAO dejansko spravil celo prek 70%), nima praktično nobenega meta, fizikalcev kot je on se najde kar nekaj onkraj Atlantika... torej k mizi ne prinaša ne vem kaj, kar se lige NBA tiče.

Po drugi strani pa ekipe, ki imajo resne probleme s centri, prezenco v perimetru, obrambo, skoki... pa bi znal biti povsem hvaležen za nekih 10 min. Definitivno bolje, kot Dwight Powell, če sem malce zloben :D

Ajinca ::

Če en Yurceven nima placa v NBA ne vem kako bi ga imel Lesort...

Kurzweil ::

Ajinca je izjavil:

Če en Yurceven nima placa v NBA ne vem kako bi ga imel Lesort...


Omer Yurtseven v svoji karieri praktično še nič ni pokazal, razen pred davnimi leti nek potencial. Lessort je le reprezentančni center, pa tudi več kot viden kar se Evrolige tiče... bo verjetno še najbolj povedno in bom najmanj nakladal, če prilepim tole:

Lessort:

EuroLeague champion (2024)
2× All-EuroLeague First Team (2023, 2024)
EuroLeague rebounding leader (2023)
EuroCup champion (2021)
FIBA Europe Cup champion (2017)
All-EuroCup First Team (2021)
All-EuroCup Second Team (2019)
Greek League champion (2024)
Greek League Finals MVP (2024)
All-Greek League First Team (2024)
Greek League Most Spectacular Player (2024)
ABA League champion (2023)
All-ABA League Team (2023)
ABA League Best Defender (2023)
Serbian League champion (2018)
French Cup winner (2017)
LNB Pro A Sixth Man of the Year (2016)

Yurtseven:

Turkish Super League champion (2014)
Turkish Super Cup winner (2013)
Third-team All-ACC (2018)

Ajinca ::

Yurtseven se je v Miamiju kar pokazal, tudi njegov tip igre je v nba bolj v manjku. Mišičnjakov tipa Lesort je v nba kolkr hočeš...

Pa star je 26

Bo pa zanimivo letos spremljat ko bosta oba verjetno v Pao.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ajinca ()

Kurzweil ::

Berem pa že od jutra na vseh koncih in krajih, da se DEN zanima za Micića :D Prva epizoda je bila slaba, tale tandem z Jokićem pa bi bil zanimiv... torej bi lahko letos v ligi NBA dobili celo 2 srbska tandema, torej Jokić-Micić in Bogdanović-Avramović. Bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega.

Kurzweil ::

V zadnjih 10 letih, je Real Madrid samo z buyouti s strani NBA ekip zaslužil 20M€.

Mirotic(2014): 2.5M
Rodriguez(2016): 3M
Doncic(2018): 2M
Campazzo(2020): 6M
Deck(2021): 1.3M
Garuba(2021): 3M
Yabusele(2024): 2.5M

Legon ::

Pod crto drobiz za NBA standarde.

hunter01 ::

Hm, a ni uradno tako, da v bistvu morajo igralci sami ta denar izplačat klubu? Tako, da Real je zaslužil ampak uradno na račun igralcev ne NBA klubov?

Lahko, da se motim?

2dark ::

hunter01 je izjavil:

Hm, a ni uradno tako, da v bistvu morajo igralci sami ta denar izplačat klubu? Tako, da Real je zaslužil ampak uradno na račun igralcev ne NBA klubov?

Lahko, da se motim?



Določen znesek plača NBA klub, ostalo morajo igralci sami, če želijo v NBA.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Legon je izjavil:

Pod crto drobiz za NBA standarde.


To itak... jaz sem bolj apeliral na standarde Reala, Evrope...

2dark ::

Če se dobro spomnim, imam Real proračun vsaj 40 milijonov. Partizan bi s prihodom Obradovića imel 20 milijonov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

2dark je izjavil:

Če se dobro spomnim, imam Real proračun vsaj 40 milijonov. Partizan bi s prihodom Obradovića imel 20 milijonov.


Ne boš verjel, ravno prej sem šel to gledat... imam zavihek še odprt... eden od virov, ampak okvirno se vsi viri gibljejo tu nekje:

Here are the budgets in euros:

Real Madrid: 42,000,000
Panathinaikos: 35,000,000
Milano: 33,000,000
Monaco: 27,500,000
Barcelona: 26,000,000
Fenerbahce: 25,000,000
Bayern: 24,500,000
Maccabi Tel Aviv: 22,300,000
Olympiacos: 22,000,000
Asvel: 21,000,000
Anadolu Efes: 20,000,000
Partizan: 20,000,000
Valencia: 18,000,000
Virtus: 16,000,000
Baskonia: 16,000,000
Crvena Zvezda: 15,800,000
Alba: 15,000,000
Zalgiris: 13,000,000

Kurzweil ::

Avramović kot kaže ne gre v NBA...

Je pa Zion zgleda konkretno delal zadnje mesece...

Zimonem ::

U madona, se je pa porihtal.

Squirrel ::

Čisto drugi človek.

globoko grlo ::

A un Zion k je bil bl za v ring?
Sej donke je tut izklesane fotke limal, pa vemo kako se je to končal :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Kurzweil ::

Guerschon Yabusele je podpisal s PHI pogodbo za 2,5M$... je pa prišla na dan tudi številka, koliko mora plačati Realu za odhod, to je 1,6M%... pa še to vprašanje, če je tistih 2,5M€ net free of tax, če uporabim termin, ki ga običajno zasledim v pogodbah. Po poti Delonte Westa ravno ne bo šel, ampak očitno se je odločil, da bo tole drugo priložnost vzel kot priložnost, da se znova dokaže. Upam, da bo vsaj igral. Moram pa rečt, da tole kar je kazal na OI je čisti presežek oz. kolikor ga poznam tekom kariere, bi rekel da ni tole njegovo realno stanje... zgleda je bil brutalno motiviran v dresu reprezentance, kar je nekaj, kar američani tako z začudenjem gledajo in celo očitajo nekaterim evropskim igralcev, ko daje več od sebe v reprezentančnem dresu, kot v dresu klubov v NBA.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Avramović kot kaže ne gre v NBA...

Je pa Zion zgleda konkretno delal zadnje mesece...




Tole men zgleda iz tako čudnega kota narajena slika. Glede, kakšen fat je bil pred zaključkom sezone, ni šans, da je takole shujšal. To bi pomenilo, da je dal dol 30 kg! Model je imel konkretno čez 130 kg!

globoko grlo je izjavil:

A un Zion k je bil bl za v ring?
Sej donke je tut izklesane fotke limal, pa vemo kako se je to končal :)


Dončić bo tud zaradi prekomerne teže plačal davek. Že sedaj je cel poškodvan, kar se bo skozi leta samo poslabševalo. Da bi se v red psravil to pa ne. Bomo lažje pol sezone brali ob vsakem porazu, kako je s poškodbami načet ob zmagah pa , kako je junaško stisnil zobe.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Guerschon Yabusele je podpisal s PHI pogodbo za 2,5M$... je pa prišla na dan tudi številka, koliko mora plačati Realu za odhod, to je 1,6M%... pa še to vprašanje, če je tistih 2,5M€ net free of tax, če uporabim termin, ki ga običajno zasledim v pogodbah. A.



Ne. 2.5 Milijona je bruto pogodba. V NBA-ju so vse pogodbe bruto. Tako, da mu dejansko ne bo ostalo nič. Mogoče je v ozadju dogovor, da podpiše nato večmilijonsko pogodob za recimo 3 - 4 milijone. Če ga bodo koristili na način, kot se ga v prerezentanci bo koristen. Če ga bodo postavili, da trojke meče bo po moje vse skupaj en nič. če ga bodo dali na krilnega centra, kamor spada ( uradno piše da je visok 204 cm in tehta 124 kg ).. bo za 10 minut dober. Samo vprašanje, glede kakšno divjo košarko igrajo v NBA-ju zadnja leta.. brez vsake inteligence..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Se je tudi meni zdelo, da bo tisto bruto, zato sem tudi napisal... je zgleda ima možakar upanje, da bo to dolgoročno za njega dobro... čisto možno, da ima kakšen deal, da ima zagotovljene minute, ker tole je drugače en velik rizik.

Je pa fant star 28 let, torej nekje prime leta... tako da če mu uspe nekaj pokazat, verjetno potem upa na neko long term solidno pogodbo do kakšnega 32. leta. Bomo videli in spremljali.

2dark ::

Ne vem, koliko mu je Real plačeval. AMpak verjetno ni težava v denarju, pač pa želja, da se znova preizkusi v NBA ligi.

Zabijanje preko ostarelega Lebrona je pač nekaj vredno :D..

Saj pravim. Ti verjetno razmišljaš v stilu, da bi ga kot trener dal na trojko? Jaz bi ga kot trener koristil kot back upa na power forwardu , da lomasti pod obročem. :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Ja, jaz sem mnenja, da mu je tisti poster nad Jamesom prinesel tole pogodbo. Pa da se ne razumemo napak, na OI je igral odlično, ampak nekak sem prepričan, da brez tega zabijanja ne bi bilo ponudbe.

Ponavadi je treba pogledat roster in sistem igre določene ekipe. Ko vidiš roster PHI od položaja 3 do 5...

SF: George Paul, Kelly Oubre, Kenyon Martin JR. Martin Caleb, David Jones
PF: Justin Edwards, Adem Bona
CE: Joel Embiid, Andre Drummond

... potem se vidi, da imajo na položaju 3 cel shitload igralcev, na položaju 4 pa je prostora več kot dovolj. Tako da tudi če ne bi hotel, da igra na položaju 4, je tule že situacija takšna, da bodo morali. Obenem pa da tale ekipa misliti, da bo kar nekaj minut za njega. Jasno, marsikdo iz položaja 3, lahko igra na položaju 4... tudi Embiid lahko mirno igra na položaju 4. Bi rekel, da ima kar lepo priložnost, da zdej v drugo pokaže, da je vendarle material za ligo NBA.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Ja, jaz sem mnenja, da mu je tisti poster nad Jamesom prinesel tole pogodbo. Pa da se ne razumemo napak, na OI je igral odlično, ampak nekak sem prepričan, da brez tega zabijanja ne bi bilo ponudbe.

Ponavadi je treba pogledat roster in sistem igre določene ekipe. Ko vidiš roster PHI od položaja 3 do 5...

SF: George Paul, Kelly Oubre, Kenyon Martin JR. Martin Caleb, David Jones
PF: Justin Edwards, Adem Bona
CE: Joel Embiid, Andre Drummond

... potem se vidi, da imajo na položaju 3 cel shitload igralcev, na položaju 4 pa je prostora več kot dovolj. Tako da tudi če ne bi hotel, da igra na položaju 4, je tule že situacija takšna, da bodo morali. Obenem pa da tale ekipa misliti, da bo kar nekaj minut za njega. Jasno, marsikdo iz položaja 3, lahko igra na položaju 4... tudi Embiid lahko mirno igra na položaju 4. Bi rekel, da ima kar lepo priložnost, da zdej v drugo pokaže, da je vendarle material za ligo NBA.


Yabusele v NBA-ju ne mor eigrat na trojki. Je preslab za to pozicijo. Si videl lessorta, kako je bil nebogljen proti Američanom. Napisal mi boš, da je doil 3 osebne. Vseeno ga ni bilo nikjer. Tudi moči ni moral uporabit.


Zakaj si načeloma smao midva dopisujeva? :))
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Saj tudi jaz bi ga dal na štirko... sicer se najde kakšna tekma, ko je tudi v šuterskem smislu dober, ampak ni konstantnosti.

Lessort ni pokazal ne vem kaj ne... ampak mislim, da bi bil čisto soliden za ekipo, ki ima težave na centerskem položaju, ostalo pa sem tako že napisal v enemo od komentarjev pred kratkim... pač za malce reda naredit, za 10-15min na tekmo bi znal bit.

Jaz mislim, da je folk razdeljen med tiste, ki gledajo NBA in tiste, ki gledajo evropski basket. Malo je takšnih, ki prav zares gledajo oboje... in ko nanaese debata na igralca o katerih se trenutno pogovarjama...

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Saj tudi jaz bi ga dal na štirko... sicer se najde kakšna tekma, ko je tudi v šuterskem smislu dober, ampak ni konstantnosti.



Ne bi vedel, ker Reala pa Eurolige pač ne sprmeljam. Statistika sicer pravi, da ima % meta za trojko 40% .. Seveda gre za evropsko trojko. Tako, da tako slab pač ni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Sej pravim, ni tako slab šuter... ni pa nek konstanten šuter... pa mislim, da bo on v NBA bolj mišljen za delat red v raketi, če pa bo sam, pa bo še frcnil kakšno trojko.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Sej pravim, ni tako slab šuter... ni pa nek konstanten šuter... pa mislim, da bo on v NBA bolj mišljen za delat red v raketi, če pa bo sam, pa bo še frcnil kakšno trojko.


Bomo videli. V NBA-ju velikokrat nočejo? več igrat pozicijske košarke in vse skupaj mešajo.. Sicer pa na Philo ne bi stavil 5 centov, da bodo osvojili NBA naslov. :)


Sem pa začel nazaj spremljat Knickse. Seveda je prvo, da so začeli zmagovta, kot drugo pa igrajo res borbeno košarko.. Na zadnje sem za Knickse mal navijal konec 90 sploh v tisti skrajšani sezoni, ko so prišli do NBA finala, kjer so na koncu klonili proti boljši ekipi Spursov.

Z Brunsonom se je v New York vrnila borbena in srčna košarka. Ko bi se podobno vrnilo še v Chicago, da bi končno imeli ponovno rivalstvo, kar pa se očitno ne bo zgodilo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

globoko grlo ::

Kaj so pa kj Spursi nardil okrog wembiya? Se vedno cakam kdaj se bo na pol prelomu, trl'ca ena.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

2dark ::

globoko grlo je izjavil:

Kaj so pa kj Spursi nardil okrog wembiya? Se vedno cakam kdaj se bo na pol prelomu, trl'ca ena.


Harrison Barnes je prišel skozi trade.
pa Chris Paula so podpisali, ker so ga Warriorsi odpustili.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Edwards Kessler v Dallas... solidno krilo
Middleton bi naj šel v GSW...
Za GSW pa tudi trenira Bruno Caboclo, sicer brazilski reprezentant in še lani član Partizana. Če bo prepričal vodstvo tega kluba, bodo bojda podpisali z njim. GSW seveda rabi še kakšnega bolj resnega centra.

Smo pa ravno par dni nazaj o Lessortu... Caboclo za razliko od Lessorta seveda premore tudi met.

Horas ::

globoko grlo je izjavil:

Kaj so pa kj Spursi nardil okrog wembiya? Se vedno cakam kdaj se bo na pol prelomu, trl'ca ena.


mutombo, malone, ewing, howard, shaq, robinson, mourning, pa še mnogo jih je, en je bil pri charlotu, aja pa shawn kemp, čeprav ni bil center.... to so bli nabildani centri ki so prevladovlai pod koši. ne pa taka trlica, nima kaj delat v nba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

globoko grlo ::

+1
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

2dark ::

Kurzweil je izjavil:


Middleton bi naj šel v GSW...


Kako bodo pa tole izvedli?


Od kar ima Dallas novega GM-a , delajo nenormalno odlične poteze.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Pojma nimam, so pa to bolj govorice... to, kar se Middletona tiče. Caboclo pa dejansko trenira z GSW.

Gre pa Lonnie Walker v BOS...

Kurzweil ::

BREAKING: Stephen Curry has agreed on a one-year, $62.6 million contract extension with the Golden State Warriors.


Že sedaj je bil Curry igralec z največjo plačo v ligi NBA, njegova letan plača je bila $55,761,217, če zanemarim davke. Torej bo imel sedaj še cca 7M$ višjo plačo. Za zanimivost, drugi po višini plače je Nikola Jokić, ki ima letno $51,415,938 plače. Po mojem mnenju je najbolj preplačan Bradle Beal, ki letno prejme $50,203,930. Dončič je recimo na 17. mestu v ligi, njegova plača je $43,031,940 in je s plačo nekje v krogu igralcev Young, Markkanen, LaVine, VanVleet, Siakam... Vlatko Čančar je na 365. mestu in ima $2,425,403 plače. Seznam vseh plač.

Recimo Michael Jordan je imel daleč največjo plačo leta 1997/98 in sicer $33,140,000, kar je bila tudi naslednjih 20 let najvišja plača v ligi NBA. Danes imajo recimo takšno plačo, kot jo je takrat imel Jordan... Isaiah Hartenstein, Jrue Holiday, Khris Middleton, Immanuel Quickley in CJ McCollum, recimo en Devin Vassell ima 4M$ manj, kot je imel takrat Jordan... če seveda zanemarimo inflacijo.

Ganon ::

Kurzweil je izjavil:

če seveda zanemarimo inflacijo.


In to nima prav nobenega smisla. V današnjih dolarjih je Jordan prejemal 65 milijonov letno. Ne moreš primerjati plač brez upoštevanja inflacije.

GupeM ::

Kurzweil je izjavil:

BREAKING: Stephen Curry has agreed on a one-year, $62.6 million contract extension with the Golden State Warriors.


Že sedaj je bil Curry igralec z največjo plačo v ligi NBA, njegova letan plača je bila $55,761,217, če zanemarim davke. Torej bo imel sedaj še cca 7M$ višjo plačo. Za zanimivost, drugi po višini plače je Nikola Jokić, ki ima letno $51,415,938 plače. Po mojem mnenju je najbolj preplačan Bradle Beal, ki letno prejme $50,203,930. Dončič je recimo na 17. mestu v ligi, njegova plača je $43,031,940 in je s plačo nekje v krogu igralcev Young, Markkanen, LaVine, VanVleet, Siakam... Vlatko Čančar je na 365. mestu in ima $2,425,403 plače. Seznam vseh plač.

Recimo Michael Jordan je imel daleč največjo plačo leta 1997/98 in sicer $33,140,000, kar je bila tudi naslednjih 20 let najvišja plača v ligi NBA. Danes imajo recimo takšno plačo, kot jo je takrat imel Jordan... Isaiah Hartenstein, Jrue Holiday, Khris Middleton, Immanuel Quickley in CJ McCollum, recimo en Devin Vassell ima 4M$ manj, kot je imel takrat Jordan... če seveda zanemarimo inflacijo.

Ne moreš tako primerjat. Če tako gledamo, imam danes jaz večjo plačo kot marsikateri direktor leta 1998. V bistvu imam kar nekajkratnik takratne povprečne plače.

Kurzweil ::

Vem, sem tudi to napisal... ampak tudi če upoštevamo inflacijo in še kakšen faktor, so te plače višje, sploh malce bolj realno pogledamo ostale plače... plače v letu 1997/98

1. Michael Jordan $33,140,000 $63,077,431
2. Patrick Ewing $20,500,000 $39,018,930
3. Horace Grant $14,285,714 $27,190,891
4. Shaquille O'Neal $12,857,143 $24,471,803
5. David Robinson $12,397,440 $23,596,821
6. Alonzo Mourning $11,254,800 $21,421,963
7. Juwan Howard $11,250,000 $21,412,827
8. Hakeem Olajuwon $11,156,000 $21,233,911
9. Gary Payton $10,514,688 $20,013,262
10. Dikembe Mutombo $9,615,187 $18,301,185
11. Reggie Miller $9,031,850 $17,190,884
12. Chris Webber $9,000,000 $17,130,262
13. Shawn Kemp $8,600,000 $16,368,917
14. Larry Johnson $8,460,714 $16,103,805
15. Derrick Coleman $8,002,800 $15,232,228
16. Kevin Johnson $8,000,000 $15,226,899
17. Latrell Sprewell $7,770,000 $14,789,126
18. Anfernee Hardaway $7,580,000 $14,427,487
19. Elden Campbell $7,000,000 $13,323,537
20. Danny Manning $6,833,333 $13,006,309

In pa prvih 20 zdej, torej Curry +7M$

1. Stephen Curry $55,761,217
2. Nikola Jokic $51,415,938
2. Joel Embiid $51,415,938
4. Kevin Durant $51,179,020
5. Bradley Beal $50,203,930
6. Jaylen Brown $49,205,800
6. Karl-Anthony Towns $49,205,800
6. Devin Booker $49,205,800
6. Paul George $49,205,800
6. Kawhi Leonard $49,205,800
11. Jimmy Butler $48,798,677
12. Damian Lillard $48,787,676
12. Giannis Antetokounmpo $48,787,676
14. LeBron James $48,728,845
15. Rudy Gobert $43,827,586
16. Anthony Davis $43,219,440
17. Trae Young $43,031,940
17. Zach LaVine $43,031,940
17. Luka Doncic $43,031,940
20. Fred VanVleet $42,846,615

Jordan je bil nek ekstrem... če ogledamo recimo plače ostalih, boš videl kaj mislim... ni takšne inflacije, kot je tale razlika v plačah... jasno, tudi sama liga nosi več denarja, prenosi, merch... ampak to je že stvar za drugo debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

2dark ::

Ganon je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

če seveda zanemarimo inflacijo.


In to nima prav nobenega smisla. V današnjih dolarjih je Jordan prejemal 65 milijonov letno. Ne moreš primerjati plač brez upoštevanja inflacije.


Mogoče bo bolj jasno, da je bil salary cap leta 1998 $26.9 milijonov. Jordna je mel sam višjo plačo kot je bil ligaški salary cap..

Jordan je bil posebnost. vreden vsakega centa, kar za današnje igralce težko rečemo, da si večina zaslužijo tako visoke plače, ker realno niso vredni tega denarja.

Dons majo ti ta najboljši oz. franšizni irgalci ekip tako visoke plače, da tud bankrotirat ne morejo. Če bi Dončić igral v 90 ih, sem pa 100%, da bi ves denar zapravil.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

GupeM ::

Kako pa to veš, da realno niso vredni tega denarja? Če jim v blagajno prinesejo več, kot za njih dajo, so pač vredni.

Če pa misliš vrednost v obliki nečesa oprijemljivega, pa tudi MJ realno ni bil toliko vreden. Niti blizu.

Kurzweil ::

Bruno Caboclo se ne bo vrnil v Partizan, tudi za GSW ne bo podpisal, kjer je zadnje dni treniral... postal je novi član Hapoela, torej kluba, kjer bo letos igral tudi Patrick Beverly.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Bruno Caboclo se ne bo vrnil v Partizan, tudi za GSW ne bo podpisal, kjer je zadnje dni treniral... postal je novi član Hapoela, torej kluba, kjer bo letos igral tudi Patrick Beverly.


Partizan bo dobil 600.000€ odškodnine za Cabocla.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

2dark je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Bruno Caboclo se ne bo vrnil v Partizan, tudi za GSW ne bo podpisal, kjer je zadnje dni treniral... postal je novi član Hapoela, torej kluba, kjer bo letos igral tudi Patrick Beverly.


Partizan bo dobil 600.000€ odškodnine za Cabocla.


Kar je super... ker očitno Partizan tudi ni več računal nanj oz. Obradović... je pa fant precej težaven, kar je seveda dvorezen meč. Če ti ga uspe motivirat in spravit na tirnice, zna bit killer, lahko pa tudi en velik problem. Edino konstanto mogoče kaže samo v reprezentanci, kjer vedno igra dobro, kar je očitno dovolj, da mu v veliki meri to prinaša pogodbe. Se pa spomnim, koliko časa je Partizan želel Cabocla in kaj vse je naredil, da je prišel do njega.

Sicer pa James Nunnally toži Partizan za 600k, ko že ravno omenjaš ta znesek... je pa to bolj debata za on drug topic o basketu.

Kurzweil ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Horas ::

Kurzweil je izjavil:



:))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2024/25

Oddelek: Šport
481138 (33) Kurzweil
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759202538 (99847) Samael

Več podobnih tem