» »

Predsedniška debata Trump vs Biden

Predsedniška debata Trump vs Biden

Temo vidijo: vsi
««
18 / 65
»»

Malidelničar ::

gozdar1: mene je pa realno manj strah spopada z Rusi. Ko bi se vojna ekonomija na Zahodu zagnala bi bilo vsega konec v prej kot 1 mesecu.
Ker pa govorimo o volitvah v ZDA: Je pa jasno, da bo tu veliko v igri, ker Rusijo lahko rešijo samo še volitve v ZDA.
Vprašanje pa je ali bosta Trump/Vance prilagodila svoja stališča glede Rusije/Ukrajine. Ne pozabimo tudi, da se je Trump takrat ko je bil predsednik srečal z Zelenskim, tako da ga pozna.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Poldi112 ::

Zakaj bi spremenila stališča?

Ter od kje ideja, da ima Rusija problem in da potrebujejo rešitev? Rusi so se pač obrnili na vzhod in jim nič fundamentalnega ne manjka. Kitajci so preživeli 20 let brutalnih sankcij, pa niso klonli - zakaj bi torej rusi, ki za razliko do kitajcev takrat danes lahko nemoteno sodelujejo z BRICS, ki je že večji od G7 ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Šefica tajne službe (Secret Service) o tem, zakaj niso zavarovali strehe:

That building in particular has a sloped roof at its highest point. And so, you know, there's a safety factor that would be considered there that we wouldn't want to put somebody up on a sloped roof

https://nypost.com/2024/07/16/us-news/s...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Telbanc ::

Rusija še potniškega avijona ni sposobna narediti v enih normalnih varnostnih okvirih. Podobno kot zadnje čase američani. Evropski airbasi pač grejo za med. Evropskega gospodarstva nikakor ne gre podcenjevati. Rusijo rešuje njen jedrski potencijal, ki edini lahko uniči ZDA. In ne neke sposobnosti evrope, da nardi par tisoč granat več.

Varovanje Trampa je zaj čist drugačno. Une pupike so odletele iz ekipe.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

paradajzos ::

In EU woke vojska nima za burek proti rusom. Še hard core naciji so si polomili zobe v 2. svetovni, vi pa sanjate, da jih bodo današnji transvestiti zavzeli. Saj so nas še opankarji v Afganistanu pregnali, vi pa sanjate, da imamo šanse proti rusom.

Zakaj pa vi mislite, da nas je tako zelo strah direktnega spopada z rusi?



EU vojska poje rusko za zajtrk. Rusi še ene Ukrajine, s katero ima veliko skupno mejo in bližino in je veliko manjša od Rusije, ne more premagat.
Afganistanci so najprej pregnali Ruse, a si že pozabil? Mi smo zdržali tam dvakrat dlje od Rusije.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Poldi112 je izjavil:

Šefica tajne službe (Secret Service) o tem, zakaj niso zavarovali strehe:

That building in particular has a sloped roof at its highest point. And so, you know, there's a safety factor that would be considered there that we wouldn't want to put somebody up on a sloped roof

https://nypost.com/2024/07/16/us-news/s...

... torej je streha le bila poševna8-)

Chalky je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Da, povsem logično, dokler se s tiste strehe, ki je dokaj pod naklonom, ni vsaj malo dvignil, ga niso mogli videti s tiste druge strehe.


Fair točka, ampak sem šel zdajle po tvojem komentarju še enkrat bolj podrobneje preveriti tisti drugi posnetek. Kot kaže je bila streha iz katere je streljal poba, ravna. ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mtosev ::

A mislite, da je še realna možnost, da se Biden umakne in najdejo drugega kandidata?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kow ::

Moznost je. Samo demokrati so prevec ideolosko sprani, da bi nasli sredinskega belega moskega, ki bi povozil Trumpa. Je tudi precej pozno, hkrati pa je Trump izpadel car, ker je dvignil roko. Socialna omrezja ze bombardirajo mnozice s sporocili o "cudezu" ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mtosev ::

So imeli Obamo in je imel dva mandata. Barack mi je bil všeč kot predsednik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kow ::

Obama je bil kar blizu sredinskemu belemu moskemu. Kulturno je itak pol bel, ce ne vec. Vzgajala ga je izobrazena belka, hkrati pa mladost ni prezivel med crnci.

Poldi112 ::

paradajzos je izjavil:

EU vojska poje rusko za zajtrk. Rusi še ene Ukrajine, s katero ima veliko skupno mejo in bližino in je veliko manjša od Rusije, ne more premagat.
Afganistanci so najprej pregnali Ruse, a si že pozabil? Mi smo zdržali tam dvakrat dlje od Rusije.


Zgolj vprašanje časa, kdaj bo Ukrajina prišla k pameti. So jih pa premagali 1. mesec, ko so jih prepričali v pogajanja. Odkar jih je zahod sabotiral, pa efektivno tolčejo NATO, kateremu pa tudi počasi zmanjkuje robe. Stare zaloge granat in raket so večinoma pošle, ...

To, da smo zdržali 2x dlje je en vidik. Drugi je pa, da smo 2x dlje vztrajali v izgubljeni situaciji. Posledica demokracije pač, kjer je politikom pretežko priznati, da so zajebali. Posledično so bili tudi v Vietnamu 20 let, ...

Ter s to razliko, da Vietnam in Afganistan za američane nista predstavljala ključne varnostne grožnje, medtem ko rusi imajo Ukrajino za ključno varnostno vprašanje (ponovno, za razliko od zahoda). Posledično rusi ne morejo odnehati, medtem ko je zgolj in samo vprašanje časa, kdaj bodo naši politiki priznali domači javnosti, da so blefirali, ko so igrali poker z rusi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Vem, da mu je mama bila belka. Za drugo nisem vedel. A niso nekaj časa preživeli v neki muslimanski državi v Aziji? Nekaj okoli nega se spomnim samo sem pozabil v kateri državi so živeli. A mogoče Malezija?
Sem pogooglal in našo, da je govora o Indoneziji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kow ::

Anglesko ne znas? Te podatke zlahka pridobis na spletnih enciklopedijah.

mtosev ::

Sem pogledal sedaj. Prej sem iz glave govoril.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pangro ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, zmaga rusov je neizbežna, ne glede na to, kaj počne USA. Enostavno ni varjante, da zmagaš proti 5x večjemu nasprotniku, ki ima večkratno premoč v orožju ter praktično suverenost v zraku (FAB bombe dnevno brutalizirajo ukrajinsko zaledje, medtem ko zahod že leta dostavlja tistih par zastarelih letal ...). Da sploh ne omenjamo jedrskega orožja. Zato zagovorniki vojne tudi niste sposobni povedati strategije, kako bomo premagali ruse. Si opazil, kako se letos nič kaj več ne govori o osvoboditvi vseh provinc?

Trumpa podpiramo, ker je boljši od predstavnika deep state-a, ki je le še korak od intenzivne nege. Ni zdravo imeti za krmilom 2. največjega jedrskega arzenala upogljive rastline, ki je na avtopilotu politike iz časov hladne vojne.


Jd vance je imel govor v senatu pred sprejetjem pomoči ukrajini, govor je bil seveda skopirana ruska propaganda verjetno jo je skopiral nekje na netu. Zaradi obame in takih kot je jd vance je ukrajina izgubila krim, v praksi smo pa videl da se ruse da zaustavit in nazaj pomaknit tko da jd vance klošarsko ruske blodnje razpadajo v obeh domovih in v praksi seveda. Harkov ofenziva je propadla na polno.

Poldi112 ::

Rusov ne moreš prestaviti nazaj. Na voljo imaš zgolj, da se sprijaznimo s trenutno situacijo in sprejmemo nevtralnost Ukrajine, ali pa gledamo nadaljni prodor rusov ter uničevanje Ukrajine.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Še dobro, da Ukrajina ne bo sprejela ruskega izsiljevanja. Jaz sem za to, da se Ukrajini pomaga "as long as it takes".
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Se pravi dokler ne ostane od njih nič razen pogorišča?

Si pripravljen prijeti za puško in se boriti v Ukrajini za "našo demokracijo"? Ker zahodni politiki počasi že sanjajo ponovno naborništvo in višanje izdatkov za vojsko. Hkrati pa nihče ne pove, kolikokratno vojaško premoč dejansko potrebujemo, glede na to, da trenutna 10x očitno ne zadostuje?

Nihče se pa seveda ne vpraša, kaj je narobe z našo vojsko/opremo, da kljub 10x premoči ne moremo ustaviti rusov?

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

fikus_ ::

Glede Usa predsedniških volitev in navezava na neuspeli atentat na Trumpa. Prva zahodna "demokracija" je sproducirala novico, da so Iranci zadaj kot naročniki atentata :))
Torej ni več bistvena novica oz. dogodek atentat, ampak zunanji sovražnik s katerim se ustrahuje in futra domačo rajo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mtosev ::

Zakaj bi se jaz boril? Saj imajo Ukrajinci svoje državljane in vojake. Jaz sem samo za to, da jim pomagamo z orožjem in drugim stuffom. Sem proti temu, da bi nato tam pošiljal svoje vojake. Težko mi je gledati kaj se dogaja v Ukrajini, a mislim, da se rabijo sami boriti za svojo državo. Mi pa jim bomo pomagali. Zakaj bi se rabila Ukrajina predati, če je tukaj agresor Rusija. Naj Rusi lepo spokajo ven in pustijo Ukrajini, da se sama odloči, če hoče biti del razvite Evrope ali ne. Rusija pa se ne drži dogovora iz leta 1994 ko se priznali ozemeljsko celovitost Ukrajine.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Poldi112 ::

Se pravi ti se nočeš boriti, bi pa v boj za hiranje rusov ter profite orožarske industrije (in ne svobodo Ukrajine, kot ti laže CNN) pošiljal ukrajince?

Z orožjem jim pač ne pomagamo - zgolj zagotavljamo njihovo uničenje ter poceni razprodajo njihovih naravnih dobrin ameriškim multinacionalkam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DarwiN ::

mtosev je izjavil:

A mislite, da je še realna možnost, da se Biden umakne in najdejo drugega kandidata?

Dvomim, da se bo umaknil. Pa ne zato, ker tako grabi po oblasti, ampak ker ankete kažejo, da Harris, Newsom in drugi nimajo nič večjih ali manjših možnosti proti Trumpu. In to še preden jih v roke dobi republikanska fake news mašinerija. Kdosigavedi, če bi Harrisova preživela desničarski character assasination, kjer bi 3 mesece ~milijarda ljudi po vsem svetu raziskovala njeno preteklost in jo 24/7 skušala očrniti s širjenjem laži in dezinformacij. Osebno menim, da ne bi preživela in bi demokrati celo izgubili kak odstotek glasov.

Nenazadnje pa je demokratski kandidat skoraj irelevanten. Ali si proti Trumpu ali za Trumpa. Za demokracijo ali proti demokraciji. Ali Amerika nadaljuje na (recimo temu) dobri poti, ali pa se spremeni v "America first" totalitarno državo po vzoru Madžarske in deloma Rusije, kar bo cel svet pahnilo na rob.

Zato bodo racionalni in moralni Američani volili Bidena tudi če je ta v vegetativnem stanju. Politiko tako ali tako vodi demokratska administracija in ne diktator Biden, a ne. On pristavi svoj pisker, ampak vse po posvetu s strokovnjaki, ki vedo kaj govorijo in operirajo z dejstvi iz te naše realnosti.

Nič od tega pa ne velja za Trumpa in njegovo MAGA fašistično administracijo. Za razliko od 2016 imajo tokrat dobro postavljene temelje na čelu s skorupiranim vrhovnim sodiščem, ki je pred kratkim tudi sporočilo, da je predsednik takorekoč nad zakonom in lahko v uradni kapaciteti počne skoraj kar hoče.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

Če misliš, da dobim novice samo iz cnna se krepko motiš. Za novice gledam še DW, BBC.
Kot drugo. Ukrajinci so pokazali, da se želijo boriti proti agresorju. Zakaj bi jim odvzeli to pravico. Zakaj ne podpiraš Ukrajine, da se sama odloči, če se želijo boriti za svojo državo. Nimamo te pravice. Ti njim odrekaš pravico do boja za svojo državo in bi želel, da ostane pod vplivom Rusije kar si večina Ukrajincev ne želi. Če bomo vojaško oslabili ruše to ni nič slabega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Vanich ::

DarwiN je izjavil:

mtosev je izjavil:

A mislite, da je še realna možnost, da se Biden umakne in najdejo drugega kandidata?

Dvomim, da se bo umaknil. Pa ne zato, ker tako grabi po oblasti, ampak ker ankete kažejo, da Harris, Newsom in drugi nimajo nič večjih ali manjših možnosti proti Trumpu. In to še preden jih v roke dobi republikanska fake news mašinerija. Kdosigavedi, če bi Harrisova preživela desničarski character assasination, kjer bi 3 mesece ~milijarda ljudi po vsem svetu raziskovala njeno preteklost in jo 24/7 skušala očrniti s širjenjem laži in dezinformacij. Osebno menim, da ne bi preživela in bi demokrati celo izgubili kak odstotek glasov.

Nenazadnje pa je demokratski kandidat skoraj irelevanten. Ali si proti Trumpu ali za Trumpa. Za demokracijo ali proti demokraciji. Ali Amerika nadaljuje na (recimo temu) dobri poti, ali pa se spremeni v "America first" totalitarno državo po vzoru Madžarske in deloma Rusije, kar bo cel svet pahnilo na rob.

Zato bodo racionalni in moralni Američani volili Bidena tudi če je ta v vegetativnem stanju. Politiko tako ali tako vodi demokratska administracija in ne diktator Biden, a ne. On pristavi svoj pisker, ampak vse po posvetu s strokovnjaki, ki vedo kaj govorijo in operirajo z dejstvi iz te naše realnosti.

Nič od tega pa ne velja za Trumpa in njegovo MAGA fašistično administracijo. Za razliko od 2016 imajo tokrat dobro postavljene temelje na čelu s skorupiranim vrhovnim sodiščem, ki je pred kratkim tudi sporočilo, da je predsednik takorekoč nad zakonom in lahko v uradni kapaciteti počne skoraj kar hoče.


Kamela Harris ne rabi nobenega character assasination - se zelo uspešno assasinira že kar sama in to vsakič, ko odpre usta.
Prav tako jo demokrati sovražijo verjetno še bolj, kot pa republikanci. Ženska je absolutno nesposobna, glupa, nekoherentna in nima šans, kar tudi vedno znova in znova dokazuje. Sploh, ko se zasmeje.

Poldi112 ::

Biden pravi, da je kvalitetna. Bomo videli, če jo bo tudi v drugo izbral za podpredsednico (če ga DNC prej ne odstavi).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DarwiN ::

Vanich je izjavil:

Kamela Harris ne rabi nobenega character assasination - se zelo uspešno assasinira že kar sama in to vsakič, ko odpre usta.
Prav tako jo demokrati sovražijo verjetno še bolj, kot pa republikanci. Ženska je absolutno nesposobna, glupa, nekoherentna in nima šans, kar tudi vedno znova in znova dokazuje. Sploh, ko se zasmeje.

Se strinjam, da ženska ni likeable in je lahka tarča.

Če se že odločijo za tveganje, bi osebno rad videl Newsoma.. Tip je dober človek, tko kot Biden. In pa predvsem artikuliran govorec, ki bi lahko navdihnil ljudstvo, podobno kot je to storil Obama.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

fikus_ ::

Če hočejo Bidena spraviti na vrh, potem bi bila smiselna taktika, da izberejo človeka za podpredsednika, ki bo prepričljiv in hkrati prodajo volilcem zgodbo, da bo po volitvah zamenjal Bidena.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Malidelničar ::

DarwiN: glede na zadnje info so špekulacije, da so Demokrati verjetno okno za zamenjavo zamudili 4 tedne nazaj. Biden se je od takrat tudi vkopal.
Se pa strinjam, da do neke mere Gavin Newsom je likeable, morda tudi Getchen Whitmer, realno pa ne vem sploh ali imajo Demokrati še kakšno alternativo na voljo?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

DarwiN ::

Michelle



Ampak to so pravljice. In ena sama anketa. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fikus_ ::

Ta zgornja anketa kaže, da ima Trump določeno št. volilcev, ki so pripravljeni zanj voliti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

DarwiN je izjavil:


Zato bodo racionalni in moralni Američani volili Bidena tudi če je ta v vegetativnem stanju.


Racionalni in moralni Americani bi morali ze zdavnaj nehati voliti demokratsko stranko, ki je leglo skorumpiranosti.
V resnici so za stanje krivi ravno ljudje s tvojo mentaliteto. Ki bodo podpirali tudi senilnega starca, ker "kao ni alternative". Na tem forumu ze kar nekal let pisemo, da Biden ni vec kognitivno 100%.

Demokratska stranka je tudi postala stranke aristokracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Sej Dumpster tudi ni kognitivno 100%.. Noben ~80-letnik ni čist "diht". Biden je mogoče padel na 68%, Trump pa je kognitivno na 79%. Irelevantno. Eden je wannabe fašistični diktator, drugi je pa Biden. Koga bi ti volil?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kow ::

Vsak normalen bo volil 79%. Je vec kot 68%. Vprasaj se, zakaj demokratska stranka ne izpusti v sistem nobenega outsiderja? Zakaj masinerija promovira samo prezvecene obraze?

Demokrati lazejo enako kot republikanci. Promovirajo bedarije zenskam, crncem ipd. Kar zelijo slisati te skupine, da bodo dobili njihove glasove. Resnega diskurza ne dovolijo. Je ideolosko prepovedano razmisljati.

Ce bi bil sam American, res ne vem koga bi volil. Verjetno se vedno Bidena, da bi zmanjsal velikost Trumpove zmage. Pa slabo bi se pocutil, ko bi oddal glas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Noben normalen ne bo volil Trumpa. To je oxymoron, da bi normalen, razumen, moralen človek volil Trumpa. Za Trumpa je volilo 70+ milijonov Američanov in IMHO niti eden od njih ni razumen ali moralen človek. Polovica je itak skrajnih Jesus freakov, kar jih avtomatsko loči od kakršnekoli morale ali razumnosti.

Zakaj ne spustijo outsiderjev je pa precej kompleksna.. Sej so imeli priložnost in je le Bernie prišel blizu, ki so ga potem res sfukali.. Biden je pač povezan z neskončno priljubljenim Obamo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

kow ::

DarwiN je izjavil:

Noben normalen ne bo volil Trumpa. To je oxymoron, da bi normalen, razumen, moralen človek volil Trumpa. Za Trumpa je volilo 70+ milijonov Američanov in IMHO niti eden od njih ni razumen ali moralen človek. Polovica je itak skrajnih Jesus freakov, kar jih avtomatsko loči od kakršnekoli morale ali razumnosti.


Ce to RES verjames, samo pomeni, da si POPOLNOMA nerazumen clovek. Razumen clovek razume, da si ljudje pred glasovanjem vedno v glavi USTVARIMO zgodbo, ki opravici nas glas. V tvojem primeru je ta zgodba uvedba fasisticne diktature. Ne pozabi, da ni nujno resnicna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Res sem prepričan v to.. Enostavno ne vidim poti, po kateri bi racionalen/moralen posameznik, ki premore kritično razmišljanje, lahko prišel do Trumpa. Demenca gor ali dol. Lesser of two evils je še bolj smešna propozicija.. Nope.

Totalna ignoranca je edina pot... Torej nekdo, ki ne spremlja politike, ampak mu je Trump smešen, ko udarja po svojih nasprotnikih.. Maybe?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

kow ::

Popolnoma enostavno si je namisliti drugacno zgodbo. Primer:

Biden bo se naprej bankrotiral ZDA z enormnimi primankljaji in zrusil dolar kot temelj ameriskega imperija. Trump je pragmaticen clovek, ki bo bolje handleal deficit. Ker spila norega strongmana, tudi Kitajci ne bodo upali narediti pizdarije.

Povsem legit zgodbica. Zakaj pa ne.

Problem izobrazenega levicarja je, da v svojo zgodbico verjame 100%. Krscansko vero je samo zamenjal za vero v svojo zgodbico. Imo mocno precenjujes izobrazene elite.

Ti dam se primer studioznih idiotizmov:

https://www.rtvslo.si/okolje/zivljenje-...

Ocitno rabis doktorat, da se prepricas, da ni dovolj bakra. Pa spomin kot Biden, da pozabis kako so nas vcasih izobrazeni fdvjeci prepricevali, da ni dovolj litija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Ne gre za slepa predvidevanja, kaj bo kdo storil.. Sej vendar imaš trumpov textbook. Orban je obiskal Magaverse in ne liberalce.

Pa samo poglej, kaj se dogaja okrog vrhovnega sodišča. Korupcija nevidenih razsežnosti, kaj počnejo okrog Trumpa, splava, itd.. Če vzameš samo ta en detajl, kako lahko racionalen človek to podpira?

S ostalimi detajli ga malo bluziš.. Preveri nedavno zgodovino, kdo je bolj fiskalno odgovoren. Demsi ali repubsi? Če bo kdo zakrpal finančni primanjkljaj, bodo to zagotovo demsi. Trump bo sicer udaril s taksami in razpolovil pomoč Ukrajini (manjko bomo morali nadomestit mi v EU), ampak bo ta priliv potem izropal v obliki davčnih olajšav za svoje kolega ali kako drugače.

Pa kdo je skušal ukrasti volitve? To ti je čista osnova.. Demokracija in peaceful transition of power je osnovni temelj.. Če nimaš tega, nimaš ničesar, a ne? To je prvi korak, še preden se sploh začneš pogovarjat o politiki.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

kow ::

Nedavna zgodovina pravi, da je fiskalno najbolj neodgovoren Biden. Kako je denar zapravljal Clinton, je danes irrelevanto.

https://fred.stlouisfed.org/series/FYFS...

Biden tiska denar kot nor. Naceloma ga celo investira v smiselne zadeve, je pa demokratska ucinkovitost alociranja kapitala porazno slaba.

Kakorkoli obrnes, na koncu ameriski proracun lahko resijo samo tehnoloska podjetja, ce zmagajo v kaksni novi paradigmi in zasluzijo ogromne denarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Ja, Biden je milijarde zapil, da bi država okrevala po stoletni pandemiji.... Trump pa je v štirih letih pridelal skoraj takšno finančno luknjo zgolj z davčnimi olajšavami za top 1%.. Običajni ljudje pa so dobili trickle down economics v tazadnjo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

kow ::

Ta pravljica bi pila vodo, ce bi imeli ogromen primanjkljaj samo leta 2020 in 2021. Se enkrat, ti si si namislil zgodbico, da so demokrati "good guys", republikanci pa "bad guys". Spregledas pa cel kup pizdarij, ki sta jih pocela Obama ali Biden. Biden je recimo popolnoma korumpiran, ko gre za podrocje sindikatov. Tip se laze kot nor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Miki N ::

Ma dejansko se malo s telim Dolfe Donom pretirava. Trump bi bil verjetno recimo v 90s čisto tipičen demokrat, ki namesto saksofona igra golf. Večina današnjih "fašističnih" je bila takrat dokaj konfekcijski mainstream o katerem se niti ni kaj dosti razpravljalo.

Malidelničar ::

kow, DarwiN: Trump do neke mere je pragmatičen. Kar se tiče financ tu ne vidim problema, da bi delno obrnil zadeve, navsezadnje je 2016-2020 ekonomsko dobro vodil zadeve.

Sam vidim finančno dejansko pri Trumpu rezervo, kar se tiče njegovih predvolilnih obljub: že ob volitvah 2020 so nekateri poudarjali, da je preveč zanemaril vlaganje v infrastrukturo - to zadevo je na agendo spravil Trump, potem pa nadaljeval Biden (recimo CHIPS act). Po drugi strani vidim celo opcijo za kakšen trust-busting v stilu Theodorja Roosevelta, ker je J.D. Vance večkrat zatrdil, da je potrebno velike tech konglomerate razbiti, ker imajo preveč moči. Po drugi strani pa lahko to prodaš republikancem, da se s tem spodbuja konkurenčnost in tehnološki napredek.

Clintonu je drugače treba priznati, da je vrhunsko vodil finance, imel javnofin presežek, uspel pa mu je (z veliko sreče, takrat se je odpirala Kitajska, ki je nižala globalne cene) kot edinemu, mehak pristanek kar pomeni, da je inflacijo l. 92 rešil povsem brez recesije, kot en izmed redkih predsednikov - ne vem ali je to bil edini soft landing v zgodovini.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Clinton je bilo veliko lazje voditi ekonomijo. Amerika je takrat z racunalnistvom, ki je globalno prodrlo po celem svetu, v vse industrije, dejansko bila vodilna tehnoloska sila. Hkrati je propadel ruski imperij, kitajci pa so se pridno ucili in se niso bili konkurencna sila.

Taksen zakljucek je sicer enostavno narediti iz retrospektive. Tezje pa v "runtime".

StarMafijec ::

Miki N je izjavil:

Ma dejansko se malo s telim Dolfe Donom pretirava. Trump bi bil verjetno recimo v 90s čisto tipičen demokrat, ki namesto saksofona igra golf. Večina današnjih "fašističnih" je bila takrat dokaj konfekcijski mainstream o katerem se niti ni kaj dosti razpravljalo.

Jp, tako je:

kow ::

Meni se sicer Trump nikoli ni zdel "fasist". Bolj nategun/populist. Neki ideoloski fasizem/rasizem ipd. je zanj nepotrebno izgubljanje casa. Vsaj meni tako deluje.

Se pa strinjam, da je sel takrat s Capitolom predalec, nato pa se naredil neumnega. Tako, da je enostavno razumeti racionalizacijo, da je bolje imeti na oblasti "lutko", "dementnega starcka", kot pa takega neodgovorneza kot je Trump.
Saj pravim, jaz imam obcutek, da se bo 70% ljudem gabilo, ko bodo obkrozili listek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Urbano#Desno ::

DarwiN je izjavil:

Ne gre za slepa predvidevanja, kaj bo kdo storil.. Sej vendar imaš trumpov textbook. Orban je obiskal Magaverse in ne liberalce.

Pa samo poglej, kaj se dogaja okrog vrhovnega sodišča. Korupcija nevidenih razsežnosti, kaj počnejo okrog Trumpa, splava, itd.. Če vzameš samo ta en detajl, kako lahko racionalen človek to podpira?

S ostalimi detajli ga malo bluziš.. Preveri nedavno zgodovino, kdo je bolj fiskalno odgovoren. Demsi ali repubsi? Če bo kdo zakrpal finančni primanjkljaj, bodo to zagotovo demsi. Trump bo sicer udaril s taksami in razpolovil pomoč Ukrajini (manjko bomo morali nadomestit mi v EU), ampak bo ta priliv potem izropal v obliki davčnih olajšav za svoje kolega ali kako drugače.

Pa kdo je skušal ukrasti volitve? To ti je čista osnova.. Demokracija in peaceful transition of power je osnovni temelj.. Če nimaš tega, nimaš ničesar, a ne? To je prvi korak, še preden se sploh začneš pogovarjat o politiki.



Pa ne no delat reklamo trumpu :)) Še mal pa bo tud shit hole kot je kalifornija njegova. Ljudje se prebujajo.

DarwiN ::

kow je izjavil:

Meni se sicer Trump nikoli ni zdel "fasist".


Definicija fašizma:
Fascism (/ˈfæʃɪzəm/ FASH-iz-əm) is a far-right, authoritarian, ultranationalist political ideology and movement,[1][2][3] characterized by a dictatorial leader, centralized autocracy, militarism, forcible suppression of opposition, belief in a natural social hierarchy, subordination of individual interests for the perceived good of the nation or race, and strong regimentation of society and the economy.[2][3] Opposed to anarchism, democracy, pluralism, liberalism, socialism, and Marxism,[4][5] fascism is placed on the far-right wing within the traditional left–right spectrum.[6][5][7]

Difinicija gibanja MAGA pod Trumpom:
MAGA (/ˈfæʃɪzəm/ FASH-iz-əm) is a far-right, authoritarian, ultranationalist political ideology and movement,[1][2][3] characterized by a dictatorial leader, centralized autocracy, militarism, forcible suppression of opposition, belief in a natural social hierarchy, subordination of individual interests for the perceived good of the nation or race, and strong regimentation of society and the economy.[2][3] Opposed to anarchism, democracy, pluralism, liberalism, socialism, and Marxism,[4][5] MAGA is placed on the far-right wing within the traditional left–right spectrum.[6][5][7]
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kow ::

1) Trump ni far right (ne deluje niti pretirano konzervativen)
2) ni ultranacionlist: takih izjav ni nikoli dajal. Morda bi lahko rekel, da je nacionalist. Kar je smesno kritizirati z evropske perspektive, kjer drzave temeljijo na nacionalizmu.
3) ni ideolog

Imo je pri njemu najbolj fasisticni element, da deluje avtokratsko. Ter seveda mnozicna zborovanja, kjer po hitlerjansko hypea mnozico.

Da ni skrajno desni, seveda ne pomeni, da ni nujno zelo nevaren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Že "America first" je nacističen slogan in izpeljanka od "Deutschland Uber Alles." Pa Hitlerjeva retorika, besede kot so "vermin" in pa "they're poisoning the blood of our country".

Obstaja dober razlog za pojav Projekta 2025.

"Project 2025 details across more than 900 pages how Trump and his allies could dismantle and disrupt the US government. It suggests ridding the federal ranks of many appointed roles and stacking agencies instead with more political appointees aligned with and more beholden to Trump's policy prescriptions."

Čista grozljivka. Nekaj, kar je bilo še 10 let nazaj povsem nepredstavljivo. Je pa bilo sprejemljivo v 1930-ih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()
««
18 / 65
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biden zaspal na podnebni konferenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14324742 (5098) Ganon

Kognitivne sposbnosti Josepha Bidena (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6812474 (9653) BigWhale
»

Biden ukazal prvi zračni napad v Siriji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19932443 (24241) ajdov2

Več podobnih tem