» »

BIG BANG ali HARVEY NORMAN

BIG BANG ali HARVEY NORMAN

Pelikan2024 ::

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem kupoval malo "boljše" slušalke in sem opazil, da v Big Bangu niso ravno "štručkoti" kar se tiče tehničnih info., prodajalec mi je deloval, kot da je pod prisilo tam. V Harveyu mi je pa prodajalec celo ponudil, da odprema škatlo in sprobava zadevo. Deloval je bolj navdušeno. Zanima me torej kakšne so kaj vaše iskušnje? Kje raje kupujete izmed teh dveh? SE vam zdijo prodajalci v Big Bangu "mrtvi" ?

Ganon ::

Vem, kaj bom kupil, ne sprašujem nikogar, nikoli.

delavec44 ::

V obeh so prodajalci brez veze tam. Greš, če dobiš nekaj takoj ceneje in veš kaj hočeš. Drugače naročiš po netu.

Tudi v fizičnih trgovinah se drugače splača naročiti preko spletne trgovine z izbiro osebnega prevzema v poslovalnici, da potem ne komplicirajo, če slučajno vrneš v 14 dneh.

Horas ::

Ganon je izjavil:

Vem, kaj bom kupil, ne sprašujem nikogar, nikoli.


zako, dandanes imaš vse info na netu. dobesedno vse! čisto vse. tisti prodajalci so čisto sami seb namen.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

starfotr ::

Ni odvisno od firme. Prodajalec je danes poklic, ki so ga v preteklosti razvrednotili. Tako danes ni nikogar, ki bi ti kaj pametnega svetoval. So samo opice, ki še praha ne znajo/ne morejo/nočejo pobrisat z izdelkov, ki so v njihovi bližini na voljo za prodajo.

In tako je v vseh trgovinah. Izjema so (zaenkrat še) zasebne lekarne, kjer delajo strokovni ljudje, neobremenjeni z raznimi karticami in zbiranji takih in drugačnih podatkov.

HolyFuck1 ::

starfotr je izjavil:

Ni odvisno od firme. Prodajalec je danes poklic, ki so ga v preteklosti razvrednotili. Tako danes ni nikogar, ki bi ti kaj pametnega svetoval. So samo opice, ki še praha ne znajo/ne morejo/nočejo pobrisat z izdelkov, ki so v njihovi bližini na voljo za prodajo.

In tako je v vseh trgovinah. Izjema so (zaenkrat še) zasebne lekarne, kjer delajo strokovni ljudje, neobremenjeni z raznimi karticami in zbiranji takih in drugačnih podatkov.

Nimaš pojma o čem govoriš, podatkov ne zbirajo zaposleni.

Takoj ko od tvojih Lidlov in BigBangov zajadraš v karkoli bolj specifičnega, kjer je plača več kot minimalec, ti bodo znali razložiti in pomagati pri vsaki stvari.

starfotr ::

Glej, kam naj zajadram, če želim kupit kalorifer ali šravf?

Ni specializiranih trgovin za vsako stvar. Oziroma se ne bom vozil 50 km v eno stran za en šravf, ker cenim svoj čas.

Včasih se je dalo v vsaki železnini ali v kmetijski zadrugi dobiti dober nasvet. Danes so povsod zaposlene same mone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

HolyFuck1 ::

starfotr je izjavil:

Glej, kam naj zajadram, če želim kupit kalorifer ali šravf?

Ni specializiranih trgovin za vsako stvar. Oziroma se ne bom vozil 50 km v eno stran za en šravf, ker cenim svoj čas.

Včasih se je dalo v vsaki železnini ali v kmetijski zadrugi dobiti dober nasvet. Danes so povsod zaposlene same mone.


Kalorifer ni ravno dober primer, razen če iz moči ter priporočene kubature sam ne znaš razbrati, če ustreza tvojim potrebam. Isto je z vsemi standardnimi vijaki, ki seveda imajo specializirano trgovino https://www.kamm.si/ .

Jaz v vseh železninah, ki jih obiskujem še vedno dobivam odlične nasvete. Mogoče je težava v tebi?

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Glej, kam naj zajadram, če želim kupit kalorifer ali šravf?

Ni specializiranih trgovin za vsako stvar. Oziroma se ne bom vozil 50 km v eno stran za en šravf, ker cenim svoj čas.

Včasih se je dalo v vsaki železnini ali v kmetijski zadrugi dobiti dober nasvet. Danes so povsod zaposlene same mone.


In kaj je razlog? PLAČA... jaz sem imel ogromno pohval ko sem delal v računalniški trgovini, strankam sem usput še urejal PCje servisiral hardware skratka ni da ni... ampak 50 bruto pa je bilo že preveč za dodat k plači...

No na koncu so ostali sami majmuni ki pač niso strokovno podkovani.

V Big Bangih, Harveyih ipd. žal dela samo folk ki ne dobi drugje boljših pogojev ali ki ga je preveč strah dat odpoved... redki so ostali sposob ni tehnično svetovati in razumeti vprašanja... prebrat z listeka znam tudi jaz.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PunkDude ::

Ganon je izjavil:

Vem, kaj bom kupil, ne sprašujem nikogar, nikoli.

Tole.

chucki ::

Geeki pac ne sprasujete. Bakice in podobni pa rabijo nasvet :D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Šimpanz ::

Pa saj je jasno da en študent ali zaposleni ki je tam ene dve meseca ne bo vedel lastnosti en 50 TV-jev ki jih prodaja ali pa katere od 30 slušalk ki jih imajo ima najboljši zvok. Večino informacij dobiš na netu in potem več veš o določenem artiklu kot prodajalec.

Utk ::

Prodajalec že ve tisto kar mora vedet. Na katerem tvju od 50ih je najboljša marža. Drugo ni pomembno.

Mato989 ::

Šimpanz je izjavil:

Pa saj je jasno da en študent ali zaposleni ki je tam ene dve meseca ne bo vedel lastnosti en 50 TV-jev ki jih prodaja ali pa katere od 30 slušalk ki jih imajo ima najboljši zvok. Večino informacij dobiš na netu in potem več veš o določenem artiklu kot prodajalec.


Saj ni problem to ali ve to ali ne.

Težava je v tem ker trgovci oz. Svetovalci niso sposobni SVETOVATI... Torej če ti pride tja in rečeš da bi rabil TV in da imaš kavč 3m od prostora za TV bo sposoben svetovalec takoj znal svetovati, enako velja z podvprašanji, boste uporabljali za PS ali za muziko na youtube ali navadna televizija? Blue ray predvajanje? skratka niti tega niso sposobni

Oziroma ne da niso sposobni (vsaj večina ne) problem je da se jim ne ljubi ker so premalo plačani
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

chuck ::

Težava je v mentaliteti folka, če kje vidi ceneje, so takoj vse višje cene nateg. Sočasno pa smo turbo družba, kjer mora bit vse instantno.

Posledično so marže tko žalostne, da opravljaš 5-10€ storitev za 300-500€ izdelek. Dosti ne ostane za prodajalce, zato so večino minimalci pod pritiskom s kvotami, kjer jim je glavni interes, da dobijo malce več kot minimalca in čakajo na boljšo službo.

Mislim, da smo v nekem prehodnem obdobju in da ko bo AI prevzel trivialnosti, bo vseeno nekaj časa za človeške odnose in predvsem dodatnega izobraževanja (pa tudi če te bo AI učil).

To seveda ne velja za vse branže, je pa dosti podobno za tehnične stvari.

delavec44 ::

Mato989 je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Pa saj je jasno da en študent ali zaposleni ki je tam ene dve meseca ne bo vedel lastnosti en 50 TV-jev ki jih prodaja ali pa katere od 30 slušalk ki jih imajo ima najboljši zvok. Večino informacij dobiš na netu in potem več veš o določenem artiklu kot prodajalec.


Saj ni problem to ali ve to ali ne.

Težava je v tem ker trgovci oz. Svetovalci niso sposobni SVETOVATI... Torej če ti pride tja in rečeš da bi rabil TV in da imaš kavč 3m od prostora za TV bo sposoben svetovalec takoj znal svetovati, enako velja z podvprašanji, boste uporabljali za PS ali za muziko na youtube ali navadna televizija? Blue ray predvajanje? skratka niti tega niso sposobni

Oziroma ne da niso sposobni (vsaj večina ne) problem je da se jim ne ljubi ker so premalo plačani


So sposobni svetovati za tistega, ki ga ne morejo prodati ali znamko kjer imajo mesečne kvote za dodatek na uspešnost.

harvey ::

Ganon je izjavil:

Vem, kaj bom kupil, ne sprašujem nikogar, nikoli.

Točno to, največkrat so prodajalci_ke, na nivoju fotokopiranja cenikov. Izjeme so zelo redke.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Oziroma ne da niso sposobni (vsaj večina ne) problem je da se jim ne ljubi ker so premalo plačani
Aha, ja, seveda, če bi jim plačal več, bi pa naenkrat ratali majstri?

Danes sem bil v računalniški trgovini (trgovina s komponentami in rač. servisom) in sem hotel kupiti navadno mrežno kartico, in se prodajalcu niti približno ni sanjalo, kaj to sploh je. Sem mu še sliko pokazal na telefonu, pa je še vedno mislil, da je to wifi kartica.

Misliš, da bi magično ugotovil, kaj to je, če bi mu stisnil enega petstotaka?

miha98 ::

Pelikan2024 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem kupoval malo "boljše" slušalke in sem opazil, da v Big Bangu niso ravno "štručkoti" kar se tiče tehničnih info., prodajalec mi je deloval, kot da je pod prisilo tam. V Harveyu mi je pa prodajalec celo ponudil, da odprema škatlo in sprobava zadevo. Deloval je bolj navdušeno. Zanima me torej kakšne so kaj vaše iskušnje? Kje raje kupujete izmed teh dveh? SE vam zdijo prodajalci v Big Bangu "mrtvi" ?


Pejt v mercator tehnika. Jaz sem tam dobil hdmi kabel iz računalniškega priklopa v mikro ... drugje niso imel.. merkur , big bang...

BorutO ::

Če bi jaz dobival tako majhno plačo, kot jo imajo v bigbangu, bi tudi pod prisilo deloval ... da ne omenjam mobingov ipd ... Bigbang je sama sebi zgodovina. Je bil top tam od 2000-2010 nekje, potem pa je štafeto prevzel splet. In res, danes več nič ne sprašujem prodajalcev. Odprem google, napišem kaj je dobrega za tako ceno ipd, potem grem na youtube malo gledat videe in primerjam pa se odločim.

Sicer pa vsaka čast trgovcu, ki bo za čisto vsako blago v trgovini vedel kaj in kako je z njim - jaz bi mu rekel, da je genij. Mi si ne moremo zapomniti enih informacij o parih slušalkah, trgovec bi pa moral vedeti čisto vse specifikacije od vsega blaga v trgovini ... dobri ste. Ne rečem, da kupuješ avto, traktor, neki stroj ipd ... ne pa elektroniko in belo tehniko.

Še stalno, ko me je kakšen trgovec spraševal v trgovinah, kot so lesnina, bigbang, harvey, rutar itd sem rekel, da ne rabim nobene pomoči, razen pri pohištvu, če se da kaj spremeniti oz. obrniti, za ostalo pa mam net. Ne rabi meni en trgovec govoriti kaj in kako je z nečim, ko pa še sam ne ve kaj vse prodajajo. Grem v Rutar ali v Lesnino oz. v trgovino s pohištvom, pa sam itak vem kaj bi rad imel ali kaj bom kupil, kako deluje, kaj vse je možno dodati ali odvzeti itd ... Za to pa res ne rabim trgovca.

Se pa spomnim nekdaj, ko sem v bigbangu v lj kupoval eno tipkovnico s slovensko tipkovnico in z osvetljenimi tipkami ... trgovec je prvo še sam čukasto gledal katera tipkovnica je boljša, se je že od daleč videlo, da nima pojma, potem pa me je vseeno prepričal, da sem kupil eno drekasto tipkovnico, pri kateri se mi je v slabem letu par črtk izbrisalo iz tipkovnice, pa takrat so tudi lučke crknile.

OutOfTheBox ::

SE vam zdijo prodajalci v Big Bangu "mrtvi" ?


Ma ne, zadeva je naključna. Slučajno si dobil enega ki je mel dober dan si posledično imel ti tudi dobro izkušnjo. Pejd še v dve različni trgovini od obeh in boš vedno imel drugačno izkušnjo. Če so pogoji za vstop v službo isti, potem ne moreš pričakovat različne izkušnje.

BB imam pri sebi v sivi coni. Kupim za 2 jurja robe (večkrat), pa mi niti vrečke ne dajo. Grem ven, se zrajtam da držim vse v roki, pridem nazaj, prosim za vrečko (sem mislil da so pozabili dat), pa je rekla - ja to bo 0.10EUR. Ji rečem, ravnokar sem pustu tuki 2 jurja, pa reče, ja gospod ne morem pomagat ;(( :)) Ko greš na kebab, ti pa dajo za vsakega svojo vrečko.


Ne vem če se jim je splačal dolgoročno, zdej ko sem kupoval iPhone sem ga šel kar na A1 iskat. Čeprav tam tud nisem dobil vrečke ker jih je zmanjkal se mi je pa opravičla že vnaprej :))

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Nobena fizična trgovina ne more konkurirati spletu. Na dosegu roke imas 5 slo in 10 tujih trgovin, kjer lahko izbiras kaj bos kupil. Vmes lahko gledas reviewe in celo primerjaš cene! :))

Zakaj bi sel iskat precenjeno revščino v big banga?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

OutOfTheBox ::

Zakaj bi sel iskat precenjeno revščino v big banga?


Dostkrat sicer ni precenjeno, dobiš pa takoj.

IL_DIAVOLO ::

Posebej ce ti pol bajte skuri :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

miha98 ::

Od česa bi skurilo pol bajte? Se opravičujem sem že malo v letih...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SONY OLED - Big Bang vračilo kupnine

Oddelek: Pomoč in nasveti
332804 (439) ginekk
»

Delo v BigBangu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114500 (5119) Mato989
»

Big bang šrot pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
639271 (1057) kalorijagr

BigBang (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12319130 (14777) dzinks63

Več podobnih tem