» »

SC SFP Modul za Mikrotik forum

SC SFP Modul za Mikrotik forum

rockyinc ::

Pozdravljeni vsi skupaj.

Pred nekaj časa sem zasledil temo, ko se je že iskalo za Mikrotik router SFP module.

Sam imam za ISP Telekom in ker njihovi routerju ne zadoščajo mojim potrebam (se mi je pojavljalo, da so se po 3x dnevno resetirali), sem nekaj časa nazaj nabavil Mikrotik ruter (RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN). Ker Telekom uporablja SC konektorje sem po spletu iskal ustrezen SFP (1G) modul a nisem našel. Na srečo eden od SFP, ki so v Inboxu lepo deluje z ruterjem.

Zanima pa me ali je komu že uspelo najti kompatibilne module ali bo bolj potrebno SC v LC ali podobne kable/konektorje uporabiti in LC SFP module, ko bi bilo potrebno menjati?. Na Mikrotik forumu žal ni bilo kaj dosti informacij.

lp

Daniel ::

No edino kar lahko rečem je, da je malce škoda, da nisi nabavil 5009, je dosti boljši, res pa rabiš dodatne APje. Z opisano situacijo pa žal nimam prakse, ker edino kar uporabljam na SFP je DAC kabel za povezavo na stikalo. Morda ima kdo kaj več izkušenj s tem in bo pokomentiral.

rockyinc ::

Daniel je izjavil:

No edino kar lahko rečem je, da je malce škoda, da nisi nabavil 5009, je dosti boljši, res pa rabiš dodatne APje. Z opisano situacijo pa žal nimam prakse, ker edino kar uporabljam na SFP je DAC kabel za povezavo na stikalo. Morda ima kdo kaj več izkušenj s tem in bo pokomentiral.


Malo težko bi RB5009 kupil, ker ga takrat še ni bilo :) Jaz sem RB4011 kupil (če se prav spomnim) leta 2020 in ga že od takrat uporabljam.. nisem ga ravnokar kupil :) Jasno, da če bi zdaj kupoval bi najnovejše vzel :)

Imam pa na šihtu RB5009.. luštna zadevica edino nekaj nimajo novi FW urejeno, ker so težave z OpenVPN, ko se želi nanje povezati Teltoniko (RUT956)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rockyinc ()

NoName ::

po mojem telekom uporablja gpon, tako da boš verjetno rabil tak modul... pred časom je bil en mož, ki sliši na ime tomaž zaman, objavil par yt videov, kako je pohekal frizboxa, da je začel delat, mislim da mu je na koncu ratalo s fs.com gpon sfpjem. jaz sem ga sicer tudi nabavil, ampak mi ni čist ratalo zamenjati inbox g23, ker mi data vlan ki bi moral bit bodisi original tagiran, ali pa netagiran, retagira v vlan id 0.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

rockyinc ::

NoName je izjavil:

po mojem telekom uporablja gpon, tako da boš verjetno rabil tak modul... pred časom je bil en mož, ki sliši na ime tomaž zaman, objavil par yt videov, kako je pohekal frizboxa, da je začel delat, mislim da mu je na koncu ratalo s fs.com gpon sfpjem. jaz sem ga sicer tudi nabavil, ampak mi ni čist ratalo zamenjati inbox g23, ker mi data vlan ki bi moral bit bodisi original tagiran, ali pa netagiran, retagira v vlan id 0.


Poznam kanal Tomaža Zamana malo spremljam tudi zdaj, ko objavlja kako svoj ruter dela.. ampak nisem pa kaj dosti zasledil, da je točno SC konektor uporabljal. Tudi FS spletno stran sem že gledal, ko jo je omenil ampak tudi nič kaj dosti rezultatov :/

Jaz trenutno s telekomovim SFP nimam težav niti glede VLANov (edino za fiksni telefon sem opazil, da so nekaj spremenili, ker mi kar naenkrat ni več telefon delal - innbox je bil nastavljen samo za telefonijo in je bil priključen na LAN port mikrotika)..

grimth ::

Zakaj hočeš zamenjat SPF modul od Telekoma če si rekel da ti dela?

rockyinc ::

Ne gre se, da bi ga želel menjati ampak, da imam back up v primeru, da bi se ta okvaril ali prenehal delovati, ker kakor sem videl mi samo 1 od 3 SFP modulov, ki so bili v vsakem innboxu deluje... Hkrati pa tudi mislim za future proof, da bi kasneje dodal SFP+ za večje hitrosti.

5erson ::

Tomaž Zaman je obajvil par videov ravno na to temo.

grimth ::

rockyinc je izjavil:

Ne gre se, da bi ga želel menjati ampak, da imam back up v primeru, da bi se ta okvaril ali prenehal delovati, ker kakor sem videl mi samo 1 od 3 SFP modulov, ki so bili v vsakem innboxu deluje... Hkrati pa tudi mislim za future proof, da bi kasneje dodal SFP+ za večje hitrosti.


Ok, glede na to da imaš innbox torej smatram da imaš pogodbo z Telekomom kot fizična oseba?

Evolve ::

grimth je izjavil:

rockyinc je izjavil:

Ne gre se, da bi ga želel menjati ampak, da imam back up v primeru, da bi se ta okvaril ali prenehal delovati, ker kakor sem videl mi samo 1 od 3 SFP modulov, ki so bili v vsakem innboxu deluje... Hkrati pa tudi mislim za future proof, da bi kasneje dodal SFP+ za večje hitrosti.


Ok, glede na to da imaš innbox torej smatram da imaš pogodbo z Telekomom kot fizična oseba?


ja on se gre ornk.. najbrž mu že kopljejo grabn do bajte za sekundarno linijo da bo meu še enega ponudnika, ker mora 1x na mesec modem resetirat.

rockyinc ::

grimth je izjavil:

rockyinc je izjavil:

Ne gre se, da bi ga želel menjati ampak, da imam back up v primeru, da bi se ta okvaril ali prenehal delovati, ker kakor sem videl mi samo 1 od 3 SFP modulov, ki so bili v vsakem innboxu deluje... Hkrati pa tudi mislim za future proof, da bi kasneje dodal SFP+ za večje hitrosti.


Ok, glede na to da imaš innbox torej smatram da imaš pogodbo z Telekomom kot fizična oseba?



Tako je.. ampak kaj ima to veze glede kje dobiti sfp (rezervni) modul? O.o

Evolve je izjavil:

grimth je izjavil:

rockyinc je izjavil:

Ne gre se, da bi ga želel menjati ampak, da imam back up v primeru, da bi se ta okvaril ali prenehal delovati, ker kakor sem videl mi samo 1 od 3 SFP modulov, ki so bili v vsakem innboxu deluje... Hkrati pa tudi mislim za future proof, da bi kasneje dodal SFP+ za večje hitrosti.


Ok, glede na to da imaš innbox torej smatram da imaš pogodbo z Telekomom kot fizična oseba?


ja on se gre ornk.. najbrž mu že kopljejo grabn do bajte za sekundarno linijo da bo meu še enega ponudnika, ker mora 1x na mesec modem resetirat.



Že tercialno linijo.. sekundarna je že zasedena ;)

Odkar imam Mikrotika namesto Innboxa mi niti 1x ni bilo potrebno resetirati zaradi nedelovanja.. drugače pa se mi je Innbox sam od sebe konstantno resetiral.. pa so 3x v enem letu menjali Innbox pri nas..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rockyinc ()

grimth ::

rockyinc je izjavil:


Tako je.. ampak kaj ima to veze glede kje dobiti sfp (rezervni) modul? O.o



Vprašaj Telekom če lahko kupiš rezervnega. Če si na gpon optiki potem itak niso to standardni SPF moduli, kvečjemu če boš preizkušal neke nestandardne module lahko povzročiš težavo drugim uporabnikom, ki so priklopljeni na isto pasivno omrežje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 tezenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6311601 (7329) d0rK
»

Fritzbox SFP modul

Oddelek: Omrežja in internet
425231 (2262) grimth
»

Telekom GPON z lastnim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142555 (2101) MacGyver141
»

Telekom P2P FTTH SFP na Mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
335127 (614) sirotka
»

Mikrotik hAP ac + T2 optika

Oddelek: Omrežja in internet
173204 (1993) c3p0

Več podobnih tem