» »

Kako se znebit rjavo-oranžnih polžev?

Kako se znebit rjavo-oranžnih polžev?

1
2
»

Telbanc ::

https://www.carobni-vrt.si/nase-zivali/...

Če maš štirno, nardiš mali bazen vzameš dve race in si zmagal. V tujini obstajajo podjetja, ki take race posojajo ljudem, da jim žrejo polže.

Ni vse potresanje z strupom....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

m0LN4r ::

Okol 400 jajc v parih urah en polz, plusminus.
Ce nisi trosil strupa in imas 100 polzev, jih bos mel kmalu 400000

Strup je zato, da crknejo, preden zleze teh 400 jajc.
Ko si enkrat zamudil prvo rundo razmnozevanja, gl, hf.

Mi smo mel race, to je taka kolicina, da enostavno pol vec nit raca ne more neskoncno jest.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Telbanc ::

Kakšna so jajca od teh rac? Je to u redu? Se da ponucat. Študiram da bi nabavu 2.

Kar se tiče polžev, čim je suho in vroče jih je manj. Idealnih razmer za njih ni. Razen deževne dni. 2 race očistijo okol 400 kvadratov.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

m0LN4r ::

Tok sam glej da bodo mele dovolj za pit, da se jim usta ne zlepijo. Mi smo mel 5,6 rac pa jim cez par dni vec ni blo do teh polzev.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Linko ::

Na vrtu ti race nič ne pomagajo...
v ostali okolici pa pojedo tista 2 polža in je toto.

connel ::

Aha, zato odkar jih ima soseda, ni več polžov, prej jih je bilo pa na stotine po vsakem dežju.
Verjetno so zbežali.

Jajca sem sprobal, čisto v redu so, lahko jih tudi na oko spečeš.

Telbanc ::

A kakec od teh račk kej smrdi, k recimo od kur kr smrdi...

Polži so itak zbežali, skozi račjo rito.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Okapi ::

Ne, kakci od rac dišijo po vijolicah.:D

Telbanc ::

Okapi je izjavil:

Ne, kakci od rac dišijo po vijolicah.:D


Čist lepo sem vprašal, in jasno je, da ti nisi lastnik rac, ki jedo polže. Si pač specijalist za pretok Ljubljanice.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

denabiker ::

ne moreš imeti race na kakšni lepi trati v lepi soseski, pa na neki manjši parceli, pa otroci skačejo in se igrajo, pa kaj boste hodili vsi v škornjah? Ma to ne gre, to je bolj za kmetije. Razen, če imaš večjo parcelo, pa da ogradiš tisti del okoli bajte, kjer želiš imeti čisto,...

Invictus ::

Telbanc je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne, kakci od rac dišijo po vijolicah.:D


Čist lepo sem vprašal, in jasno je, da ti nisi lastnik rac, ki jedo polže. Si pač specijalist za pretok Ljubljanice.

Drek od vseh ptičev smrdi...

Pač odvisno od tega kaj jedo. Večjo svinjarijo živel je, močnejšo kislino ima v želodcu. In tisto pač smrdi, skupaj z ostanki prebavljene hrane.

Drek jastrebov je tako kisel, da ti razžre barvo na avtu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

jaz niti kur nočem imeti blizu bajte, imam vse stran. Da imam na terasi ali na potkah, tlakovcih,... vse posrano....ma ja, hvala lepa

wcpapir ::

Telbanc je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne, kakci od rac dišijo po vijolicah.:D


Čist lepo sem vprašal, in jasno je, da ti nisi lastnik rac, ki jedo polže. Si pač specijalist za pretok Ljubljanice.

Kakca indijske tekačice ne boš srečal, ker je tako majhen in tako tekoč, da pade skozi travo in ga praktično ni.

dreta ::

wcpapir je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne, kakci od rac dišijo po vijolicah.:D


Čist lepo sem vprašal, in jasno je, da ti nisi lastnik rac, ki jedo polže. Si pač specijalist za pretok Ljubljanice.

Kakca indijske tekačice ne boš srečal, ker je tako majhen in tako tekoč, da pade skozi travo in ga praktično ni.


A si jih imel? Govoris iz prakse? Namrec rad bi jih nabavil za travnik ~4000m2 povrsine pa mi vsi govorijo, da bo vse posrano od njih in me ravno to odvraca od nakupa.

wcpapir ::

Ja soseda jih ima in mejimo s 170m parcele, na vseh 170m sem vrgel ograjo ven takoj ko jih je nabavila, ker so nekaj najbolj pametnega kar si sosed lahko izmisli.

Terasa in ostalo jih sploh ne zanima ker tam nimajo kaj iskat, v grede pa jim nastavim deske, da poberejo polže še v gredah. Kakca še nisem videl.

BorutO ::

Starša imata v sadovnjaku race, ki niso indijske tekačice, 6 komadov. Notri se sprehajajo kokoši in druga perutnina. V sadovnjaku baje ni enega polža, izven sadovnjaka pa jih je kot rusov v ukrajini. So pa race tudi zelo nadležne, saj naredijo ogromno dreka v dreku in blatu. Rabiš res ogromno površino za race, da se ne zadržujejo okoli istega mesta, ker tam pol več trava ne bo rasla, dokler bodo žive.

connel ::

Dobro da nisi napisal da imata še svinje no. Kokoši delajo to sranje, race ne.

Telbanc ::

Pazi niso sam kokoši, je tud še druga perutnina, "svinjarijo" pa je obesu racam. 8-)

Ponoči so mi polž pojedli tri sadike radiča. Zanimivo. Skrili so se v navadno salato in potem ponoči odidejo v akcijo po trofejno nagrado.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

NekdoPach ::

A kdo ve kako je s toksičnostji teh strupov za polže kot je npr. metaldehid? Ker polži ne pojedo vsega, marsikaj ga ostane, gre v zemljo ipd. Skrbi me, če se recimo raztopi zaradi padavin in ga potem rastline absorbirajo preko korenin?

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

feryz je izjavil:

Kje? Čez in čez?
Po kompostu, po gredi, po solati, po travi?
Če bi imel željo strup jesti, bi šel v hofer in co po solato. Rajši zluknjano jem.


sam dam pred grede in učinkuje. 7 dni je potem treba počakat IIRC.
Your focus determines your reallity

Telbanc ::

NekdoPach je izjavil:

A kdo ve kako je s toksičnostji teh strupov za polže kot je npr. metaldehid? Ker polži ne pojedo vsega, marsikaj ga ostane, gre v zemljo ipd. Skrbi me, če se recimo raztopi zaradi padavin in ga potem rastline absorbirajo preko korenin?


https://www.medicovet.si/zastrupitev-s-...

https://4tackevet.si/nasveti/nasveti-ps...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()
1
2
»