» »

Težave s PC-jem

Težave s PC-jem

WinXP ::

Priklopil sem 12 USB 3.1 HUB-ov na računalnik. Z sedmimi mi je delalo kot je treba,ko pa sem priklopil še 5 hubov mi je začela miška zmrzovati,kurzorja ni bilo na ekranu.Po eni uri mi je nehala miška nagajati,tudi VSEH 12 USB 3.1 HUB-ov med katerimi so nekateri vklopljeni direktno v matično ploščo,nekateri pa v USB 3.0 VIA PCI Card reader (2 pci kartice) so nehali delati probleme,ampak skoz se mi pojavlja v Device Managerju Request device failed ali Unknown Device in podobno. Plus tega mi pa še računalnik starta zelo počasi,noče pa v My Computer prikazati tudi 2 USB ključka in ikoni Mobile Partner in Huawei HiLink. Premišljam da bi probal obnoviti vse iz varnostne kopije,ki sem jo naredil pred 2 dni...
SLIKA:
 SLIKA

SLIKA

  • spremenil: WinXP ()

HolyFuck1 ::

Ne bo šlo, ziher zadaneš nek limit koliko USB hubov podpira sistem. V vednost - tudi porti na tvoji matični (in prednjem delu ohišja, če jih imaš) so ponavadi USB hubi.

Off topic: Kaj za vraga počneš človek? Že zadnjič si bil malce čuden z mountanjem naprav v folder, kaj pa skušaš tukaj doseči? Kolikor te poznam nisi prešel v trola, tako da moraš imeti za svoje oslarije nek namen - kaj je to?

WinXP ::

Pač kupil sem danes še 5 USB 3.1 Hubov da bi "zapolnil" prazne vhode v PC-ju.To je to. In zdaj se mi to pojavlja s slike... Pa odklopim kakšen Hub,pa je v redu,potem pa spet pokaže Device Failed...No,to je PC delal tudi včasih prej, čudno mi je pa da noče zdaj prikazati v My Computer 2 USB ključka in ikoni Mobile Partner in Huawei HiLink od telefona. Bom šel probat obnovit iz varnostne kopije,ko je bilo vse v redu z sedmimi USB Hubi...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

HolyFuck1 ::

Pač kupil sem danes še 5 USB 3.1 Hubov da bi "zapolnil" prazne vhode v PC-ju.

Ampak, zakaj? Kaj imaš od tega, kaj bi rad dosegel? Zakaj operiraš s toliko hubi, mogoče ti lahko predlagamo kakšno alternativo.

WinXP ::

Nameravam v bližnji prihodnosti kupiti dosti USB periferije (naprav) kot so Gamepad,Wireless slušalke,novi Bluetooth in podobno.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

HolyFuck1 ::

In morajo biti vse te naprave vklopljene obenkrat? Zakaj?

WinXP ::

Jaah,ne vem,pač vse bi rad vklopil v usb vhode.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

HolyFuck1 ::

Tvoje početje je neracionalno. Prenehaj. :))

WinXP ::

Dobro,dobro.Grem zdaj probati iz varnostne kopije "obnovit sistem" če bo hotelo.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

HolyFuck1 ::

Odklopi vso pizdarijo in resetiraj računalnik, pa bo delalo.

sbawe64 ::

Verjetno je problem premalo "džusa" (napajanje huba).
Ima tvoj hub 230V napajanje ?

phind:

The maximum number of peripherals that can be attached to a USB hub is technically up to 127 devices, including the hubs themselves when daisy-chained. This limit is due to the USB specification, which allows for a hierarchical structure of devices connected through hubs. Each device connected to a USB port, including hubs, is allocated a specified amount of power, not a division based on how many devices are plugged in.

Each port will provide no less than 4.75 volts and no more than 5.25 volts, and up to 500 mA to the connected device. A hub can supply no more than 500 mA in total load. If a device needs more than 500 mA, it needs to draw external power. If the hub is supplying power to multiple devices, the draw is divided amongst them as they require it. All devices start out as low-power (100 mA), but may change mode to high-power after and pull current as needed if available. If the hub is powered from another USB port and does not have external power, it will supply no more than 100 mA to any port at any given time.

It's important to note that while the USB specification allows for a large number of devices to be connected, practical limitations such as power draw and data bandwidth can affect the performance and reliability of the connected devices. Using powered hubs with adequate power supplies and high-quality brands can help mitigate these issues. High-data-rate devices like audio interfaces and storage drives should be connected directly to the primary USB3 hubs, while other devices can be connected to USB2 hubs in the chain [3].

In summary, while the USB specification technically allows for up to 127 devices to be connected through a chain of hubs, practical considerations such as power supply and data bandwidth limitations mean that the actual number of devices that can be reliably used may be lower.


https://superuser.com/questions/330556/...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

PacificBlue ::

:D:D
I’m out.
:3

tomlin ::

hub's comedy:)):)):))
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mtosev ::

Čudno, da že prej nekaj ni šlo narobe. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Saintek ::


Winxp daj si duška :)

djgregec ::

Jaz imam hubov 3x po 10kom za razmnoževanje USB-jev, obvezno morejo bit hubi na štrom, drugače ti bo ven metalo. USB-jev lahko priklopiš toliko kot je črk v ang abecedi (cca 24 USB-jev) potem pa je potrebno pod upravljanje diskov nastaviti mape namesto črk pogona.

Robocop1 ::

Že namestitev dodatne USB kartice lahko pomeni konflikt z "on-board" USB vhodi. Najboljše je koristiti, kar ti računalnik že v osnovi ponuja + po potrebi neko malo dopolnitev. Vse kar je več, je preveč.

Me pa zanima, kako bo potekala ponovna namestitev sistema na takem računalniku. Jaz sem že z nekim minimalnim hardware in software setom v primeru ponovnega nameščanja OS zaseden vsaj za 1 dan, da dosežem približno enako konfiguracijo, kot sem jo imel pred formatiranjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklopi-vhodi na matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
231728 (1204) vaščan
»

Gigabyte 970A-UD3P Rev 2.0 in USB 3.0 problem

Oddelek: Strojna oprema
102679 (2484) Sami
»

Katero matično ploščo?

Oddelek: Kaj kupiti
212026 (1586) zupanman
»

HP prenosnik- USB težava

Oddelek: Strojna oprema
142134 (1746) dj71
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813539 (11524) Pyr0Beast

Več podobnih tem