» »

Shelly 1 Mini, Plus 1 mini

Shelly 1 Mini, Plus 1 mini

sealcradle ::

Ker menjam vtičnice in stikala gledam Shelly releje, pa ne štekam čisto kako ta stvar deluje. Je to mišljeno v vsako dozo po enega in jih potem preko neke aplikacije povežeš v omrežje, al rabim še kako napravo vmes? Ima to kakšen vmesnik za programatski dostop?

Kako vi uporabljate Shellyje?

DamijanD ::

Imaš shelly cloud, ki ga ne poznam.
Obstaja pa še veliko "home automation" programske opreme, ki zna delati s shellyji direktno (wifi) - home assistant je en tak.

matobeli ::

V vsako dozo enega, pa na luči, pa na bojler... vse skupaj se poveže na wifi dostopno točko, potem pa za nastavljanje različnih scenarijev uporabiš njihov oblak oziroma si zrihtaš svoj server.

Je pa njihov oblak čisto solidna zadeva. Nekatere stvari se celo nastavljajo direktno na relejih, tko da tudi ob odpovedi interneta ne izgubiš funkcionalnosti.

feryz ::

Jaz jih nimam v cloud-u.
Home assistant na domačem serverju jih prav lepo podela. Na cloudu niti ne vem, kako bi urejal avtomatizacijo med njimi.

d0rK ::

Kolk je to varno zapakirat v dozo in pustit brez zračenja? Bi si jih namontiral nekaj po hiši ampak me je strah požara. Je stvar varna?

matobeli ::

Nekaj enot se po internetih najde ki so se zasmodile, ampak redko. Katastrofalne odpovedi kolikor vem ni bilo.

Osebno nisem imel težav, ampak tudi nimam gor priklopljenih velikih bremen, se mi zdi da je 1.5kW bojler največji porabnik.

Če so inštalacije urejene, je ravno taka nevarnost za odpoved kot pri drugih napravah.

OrkAA ::

Preden masovno nabavljate shellye, odprite štekarje in poglejte, če imate notri nulo. Večina starejših stanovanj in hiš po Sloveniji je nima. Če je ni, potem stvar ne dela. Dobi se sicer shelly 1l, ki dela brez nule, a ima kup enih pomankljivosti, ki jih je treba vzet v obzir.

Priporočam integracijo s Home Assistant (https://www.home-assistant.io), ker na tak način lahko avtomatizacije pripelješ na res visok nivo.

d4vid ::

Jaz sem zmontiral 1mini in 1pm mini v omarico z varovalkami, en mi prižiga žarnico za kokoši, drug mi beleži proizvodnjo balkonske elektrarne. Sem jih dal par cm narazen in v 3d nosilec za DIN letev. Zaenkrat vse ok.

Povezan na homeassistant, on za luč je vezan še na stikalo, na HA pa avtomatizacija, ki ob sončnem zahodu vžge luč in jo po 1 uri ugasne.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

d0rK ::

Najlepša hvala Orka, tudi moja bajta nima nule in morm ničit vse. Hvala da si povedal!

matobeli ::

Misliš nima zemlje, PE, zeleno-rumen?

Ker nulo in fazo seveda imaš in potem ničiš.

Tisto z nulo na Shelly je bilo mišljeno da v stikalih za luč večina starejših inštalacij nima nule, ampak samo fazo ki jo prekinja/priklaplja.

Shelly drugače ne uporablja zemlje in jo moraš do porabnika peljat mimo.

OrkAA ::

Tako kot je rekel matobeli - govorim o nuli in ne zemlji. V vtičnicah nulo seveda imaš, drugače tok tako ali tako ne more biti sklenjen :)

Jaz sem govoril izključno o stikalih za luči. Tam večina nima nule, zato so shellyi neuporabni.

DeeJay ::

OrkAA je izjavil:

Tako kot je rekel matobeli - govorim o nuli in ne zemlji. V vtičnicah nulo seveda imaš, drugače tok tako ali tako ne more biti sklenjen :)

Jaz sem govoril izključno o stikalih za luči. Tam večina nima nule, zato so shellyi neuporabni.


Večina starih inštalacij. Nove imajo sedaj vse.
Imaš pa nulo vedno pri žarnici, tko da se lahko shelly veže tudi tam.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

k4vz0024 ::

Shelly je vredu. Glede kitajskih sistemov pa je precenjen!

DeeJay ::

k4vz0024 je izjavil:

Shelly je vredu. Glede kitajskih sistemov pa je precenjen!


Zato je pa kul, da imamo tolk enih produktov, da lahko vsak izbere kar mu odgovarja.
Don't f with me.

matobeli ::

Tudi to se reši, če imaš cevi v steni vržeš ven stare žice in napelješ nove, če imaš vzidane pa uporabiš v dozi od stikala en Shelly i4, prevežeš v dozi da zadeve štimajo in je spet čisto ok.

Ampak ena zadeva d0rk: če nisi prepričan o prisotnosti nule v svoji bajti je izjemno priporočljivo da najdeš za te zadeve majstra ki bo pravilno povezal napeljavo po tvojih željah. Hišne inštalacije so praviloma enostavne, imajo pa nekaj varnostnih pravil ki jih moraš upoštevati.

Torej, ti si zamisli kaj bi rad imel, tukaj ti bomo pomagali da bo vse skupaj smiselno, štromar naj ti pa potem pregleda in uredi.

d0rK ::

Jao sori. Prehitro sem tipkal/razmisljal, seveda imam 0, ja.

matobeli ::

Kaj pa imaš v stenah, cevi in notri žice ali imaš PPR kabel ki je vzidan direktno v steno?

d0rK ::

Vsi kabli so vzidani, bajta iz 70ih. Faza pa nula. Sej sm že svaga in svašta porihtal na štromu. Tak dan, da so bili prsti hitrejši od pameti pa sem bedarijo napisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2585466324 (451) matobeli
»

Shelly pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
281492 (719) Egii
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
474092 (2711) s1m0n
»

Upravljanje žaluzij preko časovnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
518151 (6017) floyd1
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233988 (3228) joze67

Več podobnih tem