» »

Shelly pomoč

Shelly pomoč

Egii ::

Zdravo, kupil sem Shelly Plus1 z AddOn z dvema temperaturnima senzorja in bi prosil če je keri mojster da bi mi napisal skripto za pravilno delovanje teh dveh senzorjev, kot bi jaz želel da delujeta, seveda proti plačilu.
Gre pa za kurjavo oziroma za bojler za vodo ogrevano na drva. Hvala

muffliato ::

Skripto za Home Assistant?
Pa upam, da releja ne vežeš direktno na fazo bojlerja.

darkolord ::

Zakaj ne bi dal direkt na fazo bojlerja? Misliš, da je 6,5 A preveč?

muffliato ::

Če je samo 6,5A pol bo na meji. Pri teh relejih vedno računaš x3 pa še to za kratek čas. Za razne motorje in pumpe pa x5 vsaj. Je ogromno primerov zažganih relejov. Za večje uporabnike vežeš contaktor.

DamijanD ::

Egii a poveš kaj vse imaš in kaj točno bi rad dosegel?
OP ni nikjer omenil, da bi ogreval boljer z elektriko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

feryz ::

Diferenčni termostat? Piše, da gre za peč, torej pogon črpalke.

Egii ::

Zdravo, ja Shell bo poganjal samo magnetni ventil in Grundfosovo črpalko. Imam zalogovnik za sanitirno vodo atlantis explorer 270l poleti in prehodnih dnevih jo poganja elektrika, čez zimo bi pa rad da jo poganja centralna ki laufa na drva. Sedaj sem v navodilih našel položaj kjer lahko vstaviš temperaturni senzor in ti meri temperaturo vode v bojlerju. Drugi senzor bo pa montiran na dovodni cevi kjer jo segrava centralna. Zdaj bi pa moral narediti kompleksno logiko teh dveh temperaturnih senzorjev kako naj delujeta.

Egii ::

Ja ne želim nič komplicirat z Home Assistant, vse bi bilo na Shelliyu, ker bi naredil fizično stiklo za izklop oziroma vklop faze na Shelliju, da lahko starša enostavo preklaplata med letnim in zimskim režimom.

DamijanD ::

A se sploh da tega shellya programirat? Jaz vse shelly produkte uporabljam z nekim externim sistemom (HA v mojem primeru).

Drugače pa če pravilno razumem - poleti ogrevaš SV v bojlerju z elektriko, v času ogrevalne sezone bi pa to počel s pomočjo centralnega ogrevanja?
Najbolj po kmečko bi se to naredilo z nekim (bimetalnim) termostatom, ki ga nastaviš, da požene pumpo skozi bojler samo kadar je temperatura v centralni nad neko temperaturo in to je to. Poleti ne kuriš in pumpa ne bo zagnana, ko pa centralna deluje pa samo ugasneš el. grelec.

Egii ::

Ja sedaj imam tako urejeno preko enega temperaturnega termostata in je to jeba. Sedaj bi pa želel točno nastaviti režime da podalšam življensko dobo zalogovnika z točnimi temperaturami, se pravi ko je v bojlerju prvi termostat pode pod 40"C more dati ukaz drugemu termostatu ki je na centralni cevi nastavljeni recimo na temperaturo 43"C in ta čaka de pride ta temperatura in potem vklopi shellyija in potem more imeti toleranco drugi termostat v minus -1"C stopinjo da ne izklapla pa vklapla črpalke zaridi takojšne spremebe temperature in ko preseže 54"C da se izklopi zaradi vodnega kamna in spet toleranca 1"C v plus. Vem da obstaja original mešalni ventil in njihova logika zraven vendar ne dam jurja za to. Če nebo šlo bom pač dva Shellyi vzel in probal sam nagruntat.

fikus_ ::

Zakaj bi enostavno, ce lahko komplicirano!:|

Nabavi diferencni termostat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Egii ::

DamijanD jaz nebi želel poganjat logike preko Home Assista ker Sheli nebo online in samo en Shelli želim nastavit da ne zakompiciram staršema če se bi le dalo, tak da bi se samo povezal na njega ob kaki spremembi in to bi bilo to, da se pa baje vse napisat v skripto v nulo, če seveda veš, vendar semi ne da tople vode odkrivat zato rajši nekomu to plačam.

MadMax ::

DamijanD je izjavil:

A se sploh da tega shellya programirat? Jaz vse shelly produkte uporabljam z nekim externim sistemom (HA v mojem primeru).

Verjetno imaš že vse postavljeno s pred-plus izdelki.
Plus namreč omogoča veliko več, ampak ni glih za čisto navadne smrtnike.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Egii ::

fikus_ je izjavil:

Zakaj bi enostavno, ce lahko komplicirano!:|

Nabavi diferencni termostat.

Ja to sem tudi že gledal samo nevem če lahko kake tolerance delaš na njem.

feryz ::

Arduino.
Za par evrov imaš vse. Rabiš najcenejšega, 2 senzorja in en rele. Pa en star usb polnilec.
Programiranje je pa stvar par minut.
Shelly je zajeban za programiranje. Čeprav se, seveda, da.

Drugače pa en rabljen Seltron, ali karkoli.

Egii ::

Ja sej res nevem zakaj sem se sploh zaleto v Shellija, bom res kaj druga probo. feryz hvala za idejo.

SambaShare ::

MadMax je izjavil:

DamijanD je izjavil:

A se sploh da tega shellya programirat? Jaz vse shelly produkte uporabljam z nekim externim sistemom (HA v mojem primeru).

Verjetno imaš že vse postavljeno s pred-plus izdelki.
Plus namreč omogoča veliko več, ampak ni glih za čisto navadne smrtnike.


Misliš Pro. Plus 1 kolikor vem ne omogoča nobenega programiranja. Pro pa ima nek skriptni jezik.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Ehja, res, moja mistejka... Tnx za popravek.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DamijanD ::

Je pa zanimivo, koliko so ti temperaturni senzorji pri Shellyu poceni, če se primerjajo z nekimi originali (za TČ npr) - 5€ vs 40€ Še huje kot v sosednji temi s tonerji :D

feryz ::

V bistvu je 5 evrov zelo dosti za ta senzor. Tam okrog evro je normalna cena.
Če se ti da ukvarjati s kinezi.

c3p0 ::

S kinezom preskočiš verigo in branding, ki pa vsebuje isti ali slabši čip. Je pa lepo zapakirano, z navodili.

azislo ::

Kot so rekli, Arduino, Dallas senzorje temperaturne, rele board.
Potem imas tezavo, ali temperature hardcodati. Das lahko na SD kartico in notri vrednosti po vrsticah. Spreminjas na kompu.
Ali pa se hud display, da vidis temperature.
Ali pa kar vnos temperatur preko joysticka oziroma keypada, da spreminjas temperature.
Mogoce se http server in preprost page, da vidis vrednosti na telefonu ... Mogoce rocno odpres kak rele..
Kompliciras lahko pa v nedogled. Kdaj odpre ventil in crpalko, kdaj jo zapre (ce imas termosifonsko krozenje), kdaj zacne greti zalogovnik oz. zalogovnik toplotne crpalke za sanitarno vodo (da pozimi ne kuris elektrike ampak grejes preko interne spirale), ali je kak alarm (previsoka temperatura v peci) itd itd.

Dejansko sem imel (imam) vecino tega sprogramiranega, ni pa slo v produkcijo - je treba vse se sestaviti/zlotati.
Se je vmes naredila se bolj preprosta resitev preko dveh kitajskih kontrolerjev s senzorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Lonsarg ::

Ja Shelly je namenjen da ga kontroliras iz nekje. Lahko je ta nekje Android aplikacija, lahko kak home asistant, lahko cloud, lahko je to ena simpl powershell skripta ki lavfa na racunalniku ki je na istem WiFi, sam ja mora bit en racunalnik prizgan potem...

Za single standalone resitev bo treba kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

link_up ::

ce zadeva ni v popolnosti avtomatizirana je za v smeti. Se irobot se da nastavit in pozabit.
In and Out

DamijanD ::

in potem iRobot pošlje obvestilo, da je obstal na klifu (dobesedno) - v resnici pa je na pragu višine 1cm :D

misek ::

Na Shelly lahko naložiš drugi firmware, recimo Tasmota, in potem program teče na Shelly-ju samem.

DamijanD ::

misek to je pa odlična ideja s tem bi pa Egii lahko rešil kar hoče z robo, ki jo ima.

Egii ::

misek je izjavil:

Na Shelly lahko naložiš drugi firmware, recimo Tasmota, in potem program teče na Shelly-ju samem.

Če bi bil pripravljen narediti v celoti, ti rajši pripelam in plačam, kot da gre odkrivat tople vode.

Egii ::

Spet jaz, zdaj bi prosil za pomoč pri Shelly Plus 2PM naštimani bi bil za način rolete, zaj pa me zanima če je možno sprogramirat ga tako, da ko držim stikalo v eno smer recimo gor več kot pet sekund da shelly sledi temu ukazo in ugasne reley ob izpustu stikala, če pa seveda samo pritisnem na stikalo pa pač izvede skalibriran postopek. Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2585466324 (451) matobeli
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
474092 (2711) s1m0n
»

Brezžičen termostat za bojler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11883 (661) sočan
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7226261 (14561) JanK
»

Upravljanje žaluzij preko časovnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
518151 (6017) floyd1

Več podobnih tem