» »

Kako izboljšati WI-FI signal po hiši?

Kako izboljšati WI-FI signal po hiši?

neverjetni99 ::

Zdravo,

imam sledeči problem. V zgornjem nadstropju v hiši kjer sta modem in router je wifi super, po celem nadstropju vleče 100mbs ali več. Prav tako v spodnjem nadstropju pod modemu in routerju do cca polovice hiše je ok. Bolj ko greš proti desni strani hiše slabši je signal, ampak vseeno zadovoljivo. Problem nastane v prizidku, tam pa vleče wifi zgolj s cca 3mbs.

Gledal sem ta wifi ojačevalec; https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

Študiram da bi ga namestil v spodnjem desnem delu hiše, da ojača signal v prizidek, da bi imeli tam vsaj cca 15-20mbs. Ali bi načeloma to bilo ok? Gledal sem tudi različne powerline adapterje, ampak če hočeš malo boljšega, so takoj cca 100€ ali več. Prav tako me je strah morebitnih problemov, ki jih s sabo prinese powerline. Razne motnje, izpadi, ne delovanje itd.. Kabla pa ne moremo potegniti, je preveč zidov vmes.

St235 ::

Edina zanesljiva rešitev je, da od routerja potegneš kabel, čim bližje problematičnemu delu hiše in gor obesiš AP.

tomlin ::

St235 je izjavil:

Edina zanesljiva rešitev je, da od routerja potegneš kabel, čim bližje problematičnemu delu hiše in gor obesiš AP.

To je edina, pa tudi najboljša varianta.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

fujtajksel ::

Daleč najbolj fajn je kabel in AP, mogoče z PoE napajanjem da ne rabi dodatnih žic.
Poceni repeaterji niso dobra ideja, ker s ponavljanjem na isti frekvenci zmanjšajo prepustnost povezave.
Nekaj bolje so mesh omrežja z boljšimi dostopnimi točkami, ki imajo po več sprejemnikov/oddajnikov na 5GHz . Pogoj je, da so postavljeni tako, da se dobro slišijo med seboj na 5GHz. Poglej če tvoj router podpira mesh in kaj zna dat v mrežo.

neverjetni99 ::

fujtajksel je izjavil:

Daleč najbolj fajn je kabel in AP, mogoče z PoE napajanjem da ne rabi dodatnih žic.
Poceni repeaterji niso dobra ideja, ker s ponavljanjem na isti frekvenci zmanjšajo prepustnost povezave.
Nekaj bolje so mesh omrežja z boljšimi dostopnimi točkami, ki imajo po več sprejemnikov/oddajnikov na 5GHz . Pogoj je, da so postavljeni tako, da se dobro slišijo med seboj na 5GHz. Poglej če tvoj router podpira mesh in kaj zna dat v mrežo.


Ja kabel žal odpade. Router je od Asusa in podpira Mesh tehnologijo.

St235 ::

Potem si že sam napisal kaj imaš opcije. Powerline ali pa ojačevalec oziroma mesh. Kako bo v tvojem konkretnem premieru delalo lahko samo ugibamo. Nekje med nič in nekaj na pol. Preveri ali lahko kabel spraviš vsaj recimo eno nadstropje nižje. Že če eliminiraš steno ali dve bo lahko signal dovolj močan za to kar bi rad.

Mesh ti kaj dosti ne spremeni. Primarni namen mesha je, da preko več oddajnikov ustvari enotno omrežje znotraj katerega si wifi oddajniki podajajo klienta. Za zanesljivo delovanje mesha je praviloma vedno zadaj ethernet backhaul, ki povezuje naprave. Vsekakor pa bolje kot nek cenen ojačevalnik. Za mesh morajo bit naprave med seboj kompatibilne, tako da za Ausus router ti TP link mesh točka nič ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fujtajksel ::

St235 je izjavil:

Mesh ti kaj dosti ne spremeni. Primarni namen mesha je, da preko več oddajnikov ustvari enotno omrežje znotraj katerega si wifi oddajniki podajajo klienta. Za zanesljivo delovanje mesha je praviloma vedno zadaj ethernet backhaul, ki povezuje naprave. ...


No, namen mesha je sevede lahko tudi povezava brez žic. Ampak lahko dela dobro le če je dovolj prostih frekvenc in imajo oddajniki dovolj ločenih kanalov ter da se dobro slišijo med seboj. Ena debela AB plošča je včasih dovolj, da 5GHz ne pride čez, vsaj ne na veliki hitrosti. Povezava čez 2.5GHz pa je tudi en način kako ti mulc ne zabaše cele internetne povezave :)

neverjetni99 ::

Router sem malo prestavil na desno stran hiše, kolikor je kabel dopuščal in ta wifi extender namestil spodaj v prizidku in deluje nad vsemi pričakovanji. Dl speed je med 40-45mbs in Ul speed je med 18-23mbs. Tako da sta starša več kot zadovoljna.

Lonsarg ::

Powerline je super resitev da se izognes vrtanju, res priporocam.

link_up ::

St235 je izjavil:

Edina zanesljiva rešitev je, da od routerja potegneš kabel, čim bližje problematičnemu delu hiše in gor obesiš AP.


edina!
In and Out

starfotr ::

Lonsarg je izjavil:

Powerline je super resitev da se izognes vrtanju, res priporocam.


Jaz ga pa ne priporočam. Ker so same težave.

tomlin ::

Lonsarg je izjavil:

Powerline je super resitev da se izognes vrtanju, res priporocam.

Powerline je res super. Bivša ga ima za tv, enkratna slika res!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

starfotr je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Powerline je super resitev da se izognes vrtanju, res priporocam.


Jaz ga pa ne priporočam. Ker so same težave.

Ne bodi škrt, opiši svoje težave.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

starfotr ::

Jaz nimam teh težav, ker ne uporabljam teh polovičarskih zadev. Sem pa že pri kolegih vlekel kable in vrgel PLC v smeti.

mtosev ::

Jaz tudi uporabljam powerline in dela super.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mrTwelveTrees ::

Powerline je loterija, odvisno od hiše, inštalacije. Lahko da ti bo delal skoz ok, lahko da ga bo treba resetirati na en teden, mesec,...

Najboljša rešitev je mesh, 3je v kompletu, če sta dva na kabel si zmagal (lahko pa tudi samo eden).

Lonsarg ::

Pri meni je statistika 3/3 vse 100% stabilno pri powerline. Je loterija ker se najde sem pa tja posamezne zgodba da kaj ne dela ok, ampak je to loterija z visokim % in ni razloga da ne sprobaš (niso dragi). Še vedno lahko kasneje štemaš če padeš v tisti % ki ima težave.

Skratka prva izbira definitivno štemanje, druga izbira powerline, tretja izbira so šele wireless bridgi. Čeprav roko na srce, če ti powerline faila pač poštemaš, ne vem zakaj se eni tok bojite štemanja.

Ko pa enkrat imaš fizični povezavo do oddajnih točk pa vsekakor ne šparat z ločenimi WiFi pointi ampak mesh sistem, živci vam bodo hvaležni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

St235 ::

Glavno za powerline je ali so vticnice na obeh koncih na isti fazi. Ce ja, potem bo verjetno dobeo delalo. Je pa seveda se kup drugih faktorjev, ampak ta je kljucen. Cez rqzlicne faze teoreticno dela, ampak po mojih zikusnjah postane vse skupaj zelo nezanesljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lonsarg ::

Pri eni hisi smo raznorazne faze probaval pa je vse delalo.

Saj signal gre kjer najde pot in tudi razlicne faze imajo isto niclo in ozemljitev.

mrTwelveTrees ::

Kot sem napisal, to je čista loterija. Jaz sem jih namontiral čez 30, 40 komadov, pa so bile težave sploh v starejših hišah, na splošno 20-30 % uporabnikov jih morajo resetirati na 1-2 meseca, nekateri še prej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nabava routerjev in antene za WiFi bridge med hišama

Oddelek: Strojna oprema
181644 (1121) klinker
»

Nadgradnja wifi: mesh ali zmogljivejši router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
626303 (5245) Lonsarg
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118660 (6469) Robert
»

Postavitev domačega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
156036 (5681) SeMiNeSanja
»

Siol modem (WiFi)

Oddelek: Omrežja in internet
264055 (3566) solatko

Več podobnih tem