» »

Dve vprašanji za ARCHICAD 8...

Dve vprašanji za ARCHICAD 8...

Dr X ::

Pozdravljeni!

Zanima me kje v archi cadu najdeš stranski ris zgradbe, ki jo rišeš.

Zanima pa me še, če obstaja kakšna funkcija ki bi mi na načrt poleg npr.zidu napisala tudi mere in bi lahko potem to sprintal.

Že v naprej se vam zhavljujem za odgovor.
Nič ni nemogoče.

PhotoBlaz ::

mogoce poglej tam v 3D pa ne imet nastavleno na Perspective, ampak na Parallel projection al kako je ze tam....potem lahko dolocas ker view bos gledala(top, bottom, left, right....al pa pac 3D), je pa se ena varianta, da naredis prerez malo stran od objekta in obrnjen proti objektu, tako da vidis se objekt ki je "na poti" prerezu. sm zakompliciral,...sam lazje se pomojem ne da razlozit.

svetujem pa ti....................................iz izkusenj da presaltas na AutoCAD (ce si arhitektka), ker ti bo velik bolj koristil v praksi, ko bos zacela nekje kej delat(vsi nucajo AutoCAD znanje in redko kdo ArchiCAD).
Pa ne recem da je ArchiCAD slab.......je perfekten za narest 3D model zelo na hitro in zelo kvalitetno! ampak 2D pa ga AutoCAD nese 100 na uro!
....se nekaj,...renderiraj pa z programom Artlantis....neverjetno boljsi renderji kot iz samega ArchiCAD-a

caw

mymoon ::

sicer sem offtopic ampak:

meni autocad dobesedno smrdi, se ga že dvakrat v šoli učil, pa mi še vedno zakompliciran :\

ArchiCad pa se naučil brez kakršnih koli predavanj, edino sodelavca vsake toliko malo pobaram če kaj ne znam:)


Delam pa samo 2D...

BTW: Kakšen se vam zdi novi ArchiCad in plotmaker............ Jaz ostajam na Archi 7.0 in plotmaker 2.4,
sam je problem ker če dobim projekt narejen v osmici se lahko samo pod nosom obrišem če hočem v sedmici odpret ali pa v plotmakerju:(

lp

Vikking ::

mymoon: meni autocad dobesedno smrdi, se ga že dvakrat v šoli učil, pa mi še vedno zakompliciran
ArchiCad pa se naučil brez kakršnih koli predavanj, edino sodelavca vsake toliko malo pobaram če kaj ne znam


mymoon pa sploh veš zakaj se uporablja autocad pa archicad?

archicad je pretežno za bajte risat in ništa više,,, autocad je multi orodje, ki ga uporabljaš za risanje od bajt, do različnih načrtov, ladji, avtomobilov, skratka vse kar ti paše,,, sicer če pa rabiš stvar le za eno ozko področje, je pa itak boljše uporabljat specializirane programe.

mymoon ::

Izšolan in zaposlen v gradbeništvu :)

lopov ::

Dr_X,

zajadraj na http://www.3delavnica.com/

To je (bolj) pravi naslov za tovrstna vprasanja.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri AutoCadu ali ArchiCad

Oddelek: Programska oprema
126982 (6186) Lenc
»

Risalni program za tloris

Oddelek: Programska oprema
512156 (1069) Amaterček
»

program za arhitekturno risanje na touch screenu, obstaja to ?

Oddelek: Programska oprema
83771 (3659) ovdje kokoš
»

Program za arhitekturo 3D

Oddelek: Programska oprema
129110 (8977) Tomay
»

Kakšen rač(kišto) kupiti za do 140ksit?

Oddelek: Kaj kupiti
121287 (989) kuglvinkl

Več podobnih tem