» »

Iščem mizarja za omaro

Iščem mizarja za omaro

twom ::

Iščem mizarja, ki bi mi naredil 7 navadnih (200 x 90/100 x 50/60) za domačo delavnico iz masivnega lesa. Nahajm se v osrednji Sloveniji, sem se pa pripravljen zapeljati tudi kam dlje.

Domnevam, da bi mene zgolj nabava lesa v Bauhausu ali Hobylesu prišla dražje kot izdelava pri mojstru, pa še lepše in natančneje bo narejeno.

Če kdo pozna kakšnega mojstra...

Invictus ::

Iz masive težko, praktično vsi delajo sedaj iz iverala.

Vzami malo boljši iveral, pa bo ravno tako dobro.

Razen če imaš sam les.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

muffliato ::

twom je izjavil:



Domnevam, da bi mene zgolj nabava lesa v Bauhausu ali Hobylesu prišla dražje kot izdelava pri mojstru, pa še lepše in natančneje bo narejeno.


Vešde... vso srečo. So postali zlatarji.
Nazadnje sem spraševal za ponudbo. Zgolj 1x1m iverka z ultrapasom: 500€

mailer ::

Če hočeš kvaliteto namesto iverala vzami vsaj vezano ploščo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Lonsarg ::

Če imaš malo mizarske žilice lahko za tretjino cene kot dobiš ponudbo mizarjev naročiš pri sestavisam.si. Jaz sem 5 let nazaj kuhinjo za 1300EUR tam naročil, no vmes je bila vsaj 50% inflacija ampak še vedno dobra opcija.

Rabiš pa vsaj malo mizarske žilice, ker moraš sam preko spletnega programa naklikat posamezne kose kuhinje/omar. Ampak rabiš samo mere posameznih elementov (širina, višina, globina), za vse ostalo poskrbi program in pride že vse za predale itd naluknjano, kot bi iz ikeje naročil (no samo pač načrta ni zraven).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Iz masive dela Amek. Ni pa to poceni. In nihče ti ne bo delal ceneje, kot pa stane material v trgovini z lesom.

https://www.amek.si/

Vesoljc ::

za iveral pohistvo je opcija tudi slovenijales, po merah/skici ti narisejo in zrezejo. sestavis sam
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

matobeli ::

A se je kdo izvežbal v samogradnji da uporablja skrite načine povezovanja? Ne da me zelo motijo razni nad-lesni kotniki in nosilčki, ampak lepše bi bilo na tak način kot so sestavljene profi omare

darkotri ::

Kakšna je kvaliteta, robovi, predali?
Nam v otroško sobo ne gre nič iz normalnih linij in moramo delati na mero.

Lonsarg je izjavil:

Če imaš malo mizarske žilice lahko za tretjino cene kot dobiš ponudbo mizarjev naročiš pri sestavisam.si. Jaz sem 5 let nazaj kuhinjo za 1300EUR tam naročil, no vmes je bila vsaj 50% inflacija ampak še vedno dobra opcija.

Rabiš pa vsaj malo mizarske žilice, ker moraš sam preko spletnega programa naklikat posamezne kose kuhinje/omar. Ampak rabiš samo mere posameznih elementov (širina, višina, globina), za vse ostalo poskrbi program in pride že vse za predale itd naluknjano, kot bi iz ikeje naročil (no samo pač načrta ni zraven).
darko

Lonsarg ::

@darkotri, kvaliteta je super, pač tanajdražja iverka kot se spodobi (torej ne tista srednja kvaliteta kot jo ima Ikea).

matobeli je izjavil:

A se je kdo izvežbal v samogradnji da uporablja skrite načine povezovanja? Ne da me zelo motijo razni nad-lesni kotniki in nosilčki, ampak lepše bi bilo na tak način kot so sestavljene profi omare
V bistvu je precej enostavno, samo eno dolgo cvingo rabiš (daljšo kot je najdalši element ki ga sestavljaš) da lahko enostavno stisneš moznike skupaj po tem ko malo lepila daš v luknjice (cvingo prestavljaš da postopoma stisneš na različnih delih). Ponavadi se laik loti z zbijanjem z kakimi kladivi in tisto gre težje in lahko kaj poškoduješ (sem tudi probal). Pri sestavisam izbiraš ali bo na moznike ali tiste kotne vijake. In ja na moznike, torej skrito, pride precej lepše in profi. Mislm mozniki so v vsakem primeru tudi če daš dodatne vijake, sam v primeru dodatnih kotnih vijakov so luknje za moznike manj tesne in se načeloma ne daje lepila notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mm&r ::

Mogoče ti tale mizar lahko pomaga, izdelujejo masivne zadeve po naročilu.

Masivne omare


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209796 (1738) floyd1
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8436017 (861) Hudobec82
»

Mizar, rabim zidno omaro (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512033 (3425) Rok Woot
»

računalniška+pisaln miza

Oddelek: Kaj kupiti
62833 (2729) NemecRok

Več podobnih tem