» »

Kompas

Kompas

1
2
»

Okapi ::

Okapi je izjavil:

A kdo uporablja kompas za "old school" orientacijo? Čisto tako, kot zanimivost, popestritev izleta v naravo, oziroma za rezervo, če odpove GPS. Nikoli ne veš, kdaj ti tako znanje prav pride.;)

Doslej sem imel samo eno poceni kitajsko kopijo ameriške vojaške busole, zdaj bi pa kupil nekaj resnejšega, pa sem v dilemi, kaj.

Da povem, kako se je nadaljevalo. Ker se nisem mogel odločit, kateri kompas bi si omislil, sem nabavil kar vse. OK, ne čisto vse, ampak skoraj vse trenutno dobavljive. Kaj hočem, sem po naravi kolekcionar, in ko me enkrat nekaj zagrabi, težko neham.;)



Če koga zanima, lahko na kratko napišem, kaj vse imam, kakšne so razlike, kaj je primerno za kakšno rabo, kakšna je kakovost... Da se ne bom po nepotrebnem trudil, bom počakal na 10 interesentov;)

matobeli ::

A tiste tri štirkotne busolce so samo US army-style ali si uspel dobit kakšno issue robo?

Okapi ::

Tiste na tej sliki so kopije (ameriške, italijanske in britanske busole). Od pravih vojaških imam ameriško M-1950 od Cammenge, s tritijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

Lepo, lepo, sem vedno hotel met predhodnika iz ww2, pa sem se potem skromno odločil za kopijo.

Pomojem ti manjka v zbirki še kakšen zapestni kompas, recimo US padalski iz WW2, pa še dost dobr zgleda

Okapi ::

Res je, tudi tisti za orientacijske teke/pohode mi še manjka, od sodobnih.

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi premika magnetnega severnega pola izredna uskladitev zemljevidov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
65056 (3272) jernejl
»

Biomagnetna terapija - vaše mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8641160 (11356) K0l1br1
»

Kako je definirana zemljepisna širina/višina: na krogli ali elipsoidu (WGS)?

Oddelek: Znanost in tehnologija
312677 (1913) LuiIII
»

Ali se Zemlji obračajo magnetni poli?

Oddelek: Znanost in tehnologija
238332 (6057) gzibret

Več podobnih tem