» »

Osebni zdravnik

Osebni zdravnik

jonystar ::

Zdravo.

Danes sem prejel pošto, da si moram poiskati novega osebnega zdravnika, saj je sedanja zdravnica zapustila zdravstveni dom. Novega zdravnika, ki bi prevzel paciente pa ni. Zanima me kdo lahko v tem primeru napiše bolniško, če bi jo slučajno potreboval? če bi potreboval zdravnika pa verjetno grem v dežurno?
  • zaklenil: bluefish ()

darkolord ::

Mislim, da ti morajo v ZD še vedno zagotoviti neke storitve (kot. npr bolniška) preko nadomestnega zdravnika.

Sicer pa najprej pokliči staro zdravnico - ponavadi imajo dogovorjeno, da lahko določen delež starih pacientov vzamejo "s sabo" v novi ZD.

MIHAc27 ::

Velik sreče z osebnim zdravnikom.

Kot rečeno poglej kam je šla sedanja zdravnica, če ni v penziji na novi lokaciji verjetno sprejema paciente. Ponavadi dobijo tudi ZD novega zdravnika, ki sprejema nekaj časa.
Drugače imaš pa še ambulante za neopredeljene. Tam ti tudi vsak drugače reče, ko pokličeš. Moja je rabila 2x klicat (pa še jaz sem 2x po emailu spraševal o zasedenosti) da so ji končno vse razložil in dal termin.

Je pa to tudi en velik kiks zdravstva. A je tako težko naredit, da kjer imaš stalno prebivališče imaš tudi avtomatsko dežuren ZD?

solatko ::

MIHAc27 - Zelo težko!
Delo krepa človeka

Kayzon ::

Glede na to da nima 100k + ljudi osebnega zdravnika,ti zelim veliko srece pri iskanju. Jaz ga ne najdem ze od 2021 a obenem mi je ze vseeno za njih,vse kar znajo je da predpisejo tablete ali te dajo na operacijo. Hvala lepa angeli v belem.

Samael ::

jonystar je izjavil:

Zdravo.

Danes sem prejel pošto, da si moram poiskati novega osebnega zdravnika, saj je sedanja zdravnica zapustila zdravstveni dom. Novega zdravnika, ki bi prevzel paciente pa ni. Zanima me kdo lahko v tem primeru napiše bolniško, če bi jo slučajno potreboval? če bi potreboval zdravnika pa verjetno grem v dežurno?

Meni so ravno dva tedna nazaj v enaki situaciji v ZD povedali, da so me še dolžni sprejemati dve leti. Dežurni, da.

Pri iskanju si pomagaj s seznamom https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/... in piši predvsem tistim na koncesijo.
Samael != Samuel

gusto ::

Da dodam še svojo izkušnjo. Mene so obvestili, da nimam več osebnega zdravnika, ker je en mesec nazaj šel v penzijo. Mislim kakšen za en drek sistem. Namesto, da bi me obvestili (vsaj) en mesec prej, ker to ni nek nepričakovan dogodek, me obvestijo, ko že en mesec nimam osebnega zdravnika.
Have you tried turning it off and on again?

MIHAc27 ::

Bodi vesel, da si sploh zvedel. Moja je izvedla, ko bi se morala naročit, da ji šive pobere.

Medtem je moj osebni zdravnik me videl 1x v zadnjih 20 let in lepo zasedam mesto nekomu, ki bi ga mogoče bolj pogosto potreboval. Kot rečeno povsem zgrešen sistem.

Še bolj fino je iskat za otroke, ki rabijo 5 različnih specializantov. Logopeda sta npr. 2 v celi LJ. Pa se naroči, če lahko. Zobozdravnika imava z ženo na Vrhniki. Otroka v Grosuplju.

Jure14 ::

Še lepše bo v naslednjih nekaj letih, ker jih gre cca 200 v penzijo.

Pa po novem mislim da ZZZS obvešča, ne ZD.

Samael ::

gusto je izjavil:

Da dodam še svojo izkušnjo. Mene so obvestili, da nimam več osebnega zdravnika, ker je en mesec nazaj šel v penzijo. Mislim kakšen za en drek sistem. Namesto, da bi me obvestili (vsaj) en mesec prej, ker to ni nek nepričakovan dogodek, me obvestijo, ko že en mesec nimam osebnega zdravnika.

Ej, enako.
Oz. še rahlo slabše. Zaradi neke zadeve kontaktiram osebno zdravnico preko portala https://portal.zd-lj.si/ Vnos je bil narejen, vse zabeleženo. Naslednji dan v pričakovanju odgovora se ponovno prijavim v portal in ... vse je bilo pobrisano, izginilo z obvestilom, da nimam izbranega osebnega zdravnika.
Če ne bi za seboj preverjal, ne bi niti vedel oz. bi mislil, da je zadeva v reševanju. Par dni zatem dobim še ZZZS pošto, da se je izbrana osebna zdravnica mesec nazaj upokojila in da naj si dobim novega zdravnika.

In še bolj tragi-komična zadeva. Dva dni nazaj dobim od ZZZS da je moj izbran zobozdravnik pokojni, da sem torej brez in da njegove paciente prevzema oz. se imam možnost opredeliti pri tem in tem zobozdravniku v enoti Vič-Rudnik. Danes (ja, ravno danes) pokličem tja, kjer mi povedo, da nisem prvi, ki je poklical glede omenjene zadeve, ampak oni o tem ne vedo nič oz. omenjeni zobozdravnik vsaj zaenkrat še ni zaposlen pri njih.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MIHAc27 ::

Evo še eno lahko povem.

Za sina rihtam endodenta. V LJ čakalne vrste 2 leti+ V kranju 1 leto. Ajde gremo do Kranja. Pošljem vse napotnice po emalu in nato lepo pozabim. Spomni osebna zdravnica po 1 letu na pregledu, če že imamo termin. Grem malo poklicat... ja endodenta v Kranju kot kaže sploh ni več.

Pustimo, da sem potem ugotovil da preko vez se pa lahko še nekje drugje naročimo. Je potem v 2 tednih že prišel na vrsto. Tko da v vsaki familiji je nujno treba vsaj enega spravit v zdravstvo.

asdf_jklc ::

Ortodonta ne išči v slo - hrvaška. V sloveniji je zguba časa in denarja, ker te bodo nategnili ravno tako, da do 18 tega ne boš prišel na vrsto.

Kayzon ::

asdf_jklc je izjavil:

Ortodonta ne išči v slo - hrvaška. V sloveniji je zguba časa in denarja, ker te bodo nategnili ravno tako, da do 18 tega ne boš prišel na vrsto.


Kdo pa ima cas za vsak kurac pol hodit dol na hrvasko?

Jure14 ::

No, ko že ravno o družinskih zdravnikih govorimo.
Par dni nazaj je v uradnem listu objavljen pravilnik o nagrajevanju za opredeljevanje dodatnih pacientov.

https://www.uradni-list.si/_pdf/2024/Ur...

Na kratko: znižano plačilo za opredeljevanje nad standardom in ukinitev dodatka za število storitev nad povprečjem.

Torej: kdor nima zdravnika, ga bo še malo težje dobil, kdor ga pa ima, bo pa malo hitreje odpravljen.

CrniPanter ::

Torej v praksi moras najdit nekega samoplacniskega da te pregleda in izda napotnico? Lahko tudi bolnisko izda samoplacniski? Da se sploh ne zajebavam s temi javno zdravstvo cigani.

Jure14 ::

Ne, v ambulanto za neopredeljene moraš.

mirator ::

CrniPanter je izjavil:

Torej v praksi moras najdit nekega samoplacniskega da te pregleda in izda napotnico? Lahko tudi bolnisko izda samoplacniski? Da se sploh ne zajebavam s temi javno zdravstvo cigani.

To je tudi prikriti cilj zdravstvene reforme. Čim več pacientov naj obupa nad javnim zdravstvom in gre v samoplačniške ambulante.

zobnik ::

tud če ga imaš je skoraj tako kot če ga nimaš....ker je zdrav.sistem povsod v totalnem razsulu, januarja na polklinki v času stavke so me po 15 min.pregledu poslal domov z napotnico.
Boljš da bi me kar zunaj v avtu pregledal, en krog okol avta, po njihovem te nč ne fali tud če zgledaš kot da bi se ga napil al pa na drogah, tega ne morejo vedet, ampak dost ljudi je res namerno napitih, zdrogiranih in oni ne vejo.
Prav norca se delajo, čist zares

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Jure14 ::

Ja, in zato je treba plače malo znižat, pa normative zvišat.
Zihr bo to pomagalo.

Magic1 ::

V Avstriji je že tako, z osnovnim zavarovanjem imaš par minut pri zdravniku, nakar te natera ven. Zato pa ima večina dodatno zavarovanje, ki omogoča premium obisk, kjer si vzame zate 10-20min in ga lahko celo kaj vprašaš.
Magic

Furbo ::

Jaz tudi nimam več osebne, kadar se kaj rabi grem v ambulanto za neopredeljene, isto sranje kot osebni zdravnik, le da je vedno druga faca. Kot da se te osebni zapomni al neki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

zobnik ::

Sem bil naročen že od maja 2023 ampak ker mi manjka še kak dodatni pregled spet čakam, ampak se bo marec tu hitr.

CrniPanter ::

Mene sploh ne moti ce gremo v zasebno zdravstvo, ampak potem vsaj to povejmo in nehajte mi jemati denar od plače in mi pustite da ga namenim tja ko hočem takrat ko rabim.

Ker to zdaj trenutno je tako, da mi vzamete od plače precej nato pa še vedno ne morem do zdravnika in moram še vseeno dodatno plačati ko ga rabim. Torej najslabse od vseh moznosti.

Jure14 ::

Kar upaj, da bo kakšna vlada znala narediti mehek prehod iz "državnega" v "javno" zdravstvo.
Ni šans.

Zato boš še maprej plačeval "državno", zraven pa po želji in potrebah še "privat".

Magic1 ::

V Sloveniji je 700000 nekativnih (ne delajo) prebivalcev s volilno pravico, ki pričakujejo komplet zdravstvo. Ukinite zdaj to...
Magic

mojsterleo ::

CrniPanter je izjavil:

Mene sploh ne moti ce gremo v zasebno zdravstvo, ampak potem vsaj to povejmo in nehajte mi jemati denar od plače in mi pustite da ga namenim tja ko hočem takrat ko rabim.

Verjemi ... nočeš tega. Zasebno zdravstvo v ZDA je totalen fail.

Magic1 ::

Zdravnik se izobražuje vsaj deset let. Že samo iz tega vidika pomeni, da jih ne more biti preveč. Posledično privat lahko navijejo cene skoraj poljubno, folk pa nima ravno izbire. To da imajo v Ameriki nategunske fakultete, kjer šolanje stane premoženje pa tudi ne pomaga. Ne bo tam zdravnik delal za naš drobiž, če mora več kot pol miljona krede od šolanja odplačat. To je jurja (brez obresti) na mesec za celotno delovno dobo. Amerikanci plačujejo več kot 20% celotnih življenskih prihrankov za zdravstvo.
Magic

Furbo ::

Magic1 je izjavil:

V Sloveniji je 700000 nekativnih (ne delajo) prebivalcev s volilno pravico, ki pričakujejo komplet zdravstvo. Ukinite zdaj to...

Torej ukiniti zdravstvo tudi dojenčkom in šolarjem?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

gozdar1 ::

V prejšnjem sistemu kolikor se spominajm nisi imel osebnega zdravnika, sprejel te je pač tisti, ki je bil trenutno.

alešhojs ::

Procent izdatkov za zdravstvo, ki ga letno namenimo za zdravstvo, je pri nas kar precej nižji v primerjavi s številnimi drugimi državami EU. Tukaj je prostor za razmislek glede razporeditve sredstev.

Razmišljati pa je treba tudi o tem, kako povečati BDP, posledično pa se bo tudi za zdravstvo našlo več denarja.

Ampak to na žalost ne gre čez noč.

blink ::

mojsterleo je izjavil:

CrniPanter je izjavil:

Mene sploh ne moti ce gremo v zasebno zdravstvo, ampak potem vsaj to povejmo in nehajte mi jemati denar od plače in mi pustite da ga namenim tja ko hočem takrat ko rabim.

Verjemi ... nočeš tega. Zasebno zdravstvo v ZDA je totalen fail.


Spet primerjava z ZDA, ki je vecja kot Evropa, ima 165x vec prebivalcev kot SLO, narodnosti in rase od vsepovsod, drug kontinent...

Zakaj ne primerjas raje s Svico? Ker tam pa privat zdravstvo in zavarovalnistvo dobro deluje in ni nic za kritizirati.

bluefish ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka zdravnikov 2024 (strani: 1 2 3 4115 116 117 118 )

Oddelek: Problemi človeštva
5870360076 (922) Scorpy84
»

Ljubljančani imajo zdravstvo kakršnega si zaslužijo. (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Problemi človeštva
1337151864 (19905) 111111111111

Sv........ v slovenskem zdravstvu 2 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1271176449 (70961) 111111111111

Več podobnih tem