» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
87 / 118
»»

Jure14 ::

Ja, na nekaterih mestih se je kar na bogato plačevalo ure.
Ampak to se je na plači konkretno poznalo le tam, kjer je bilo še veliko nadur in dežurstev.
Ker se je dodatek za epidemijo obračunal še +50% na vse skupaj.

Kdor pa ni imel nadur, pa se je epidemija bolj slabo poznala pri plači.

In tiste "barabe" na infekcijski so imele nadur in dežurstev za izvoz, pa dodatke na pogoje dela (v skafandrih), pa ločeno življenje (izmene po 14 dni), pa nadure, pa minulo delo, pa epidemija, pa ...

Brez skrbi, ob morebitni ponovitvi zadeve, ne bo takšnih izplačil.

Primerjava s tujino: nemci so menda dobili nek fiksen dodatek. Pač po njihovih predpisih.
Pri nas dodatek za epidemijo, Po naših predpisih.
(dobri al pa slabi, kakor za koga)

Si pa pisci tega zakona o JS plačah verjetno niso predstavljali takšne situacije.
Po moje so rpedvideli kvečjemu kakšen lokalni izbruh ošpic ali podobnega, kar se uredi v nekaj tednih. In v takšnem primeru dodatek 50% ni nič ekstravagantnega.
Prepričan sem, da si ob puisanju zakona nihče ni predstavljal, da bo epidemija razglašena po celi državi za več mesecev (let).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Malidelničar ::

Glede na vse smo COVID še dobro pregurali pri nas. Za nazaj je lahko biti pameten.
Morda sem lahko zelo kritičen do npr omejevanja gibanja na občino (sam bi omejil bolj na regije), pa recimo maske zunaj v parku in naravi (namesto samo razkuževanje in maske notri), ampak bi bilo zanimivo postaviti hipotezo, kaj bi se zgodilo, če bi Šarčeva vlada ostala in bi izjemno medlo ukrepala.
Torej, kakšen bi bil naš "score" (beri: št. mrtvih, stanje v zdravstvu), če bi reagirali medlo. Tu bi IMHO zadeve rapidno ušle izpod nadzora. Kaj to pomeni za zaostrirev politične in družbene situacije niti ne pomislimo.

Je pa COVID pokazal, da je državno zdravstvo dobesedno na aparatih.

Recimo hipotetično, da reforme našega zdravstvenega sistema skenslamo, trmarimo naprej in recimo ajde pride leta 2034 (imamo 10 let) nova epidemija nekega COVID-a (recimo iz Shenzena, COVID-34), z elementi SARS-a, ebole, višja smrtnost, zdravljenje z kombinacijo antibiotikov dolker se cepiva ne najde itd.
Folk pa anticepilski in zagovarja reptile, chemtrailse in da so zdravniki dvoživke in prasci.
Kakšno smrtnost bi imeli, kako bi reagiralo zdravstvo?

Po mojem bi bil državni kolaps na celi črti ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Tudi "razmetavanje" denarja za gospodarstvo, je pomagalo preživeti marsikomu. Slovensko gospodarstvo se je nenormalno odbilo navzgor po Covidu.

Jaz nisem imel tega v mislih. Seveda bi se lahko Covid spremenil v ekonomsko katastrofo, če ne bi pomagali gospodarstvu preživet. Samo sem pa dobil občutek, da se je denar razmetavalo dostikrat neupravičeno, brez kakršnihkoli kriterijev. Kot rečeno je to imelo po moje visoko ceno, saj razvrednotenje valute za 30% ni tako malo.


Poglej, Slovenija je ponavadi kontra, zakomplicirane sheme pomoči (plačil), samo spomni se, plačila po pozebah, toči, kar so se kmetje lahko prijavili. Večinoma je grenak priokus, da je dosti papirjev, ter relativno šibak efekt. Da ne rečem, da po letu ali več še ni plačila denarja.

Ta Covidna shema in nadomestil in plačila covidnih dodatkov je bila enostavna in bogata. V letih 2009-2012 je bila ogromna gospodarska škoda že zato, ker in Pahor in uni klinac Križanič problemov nista "videla".

Seveda, če so bila plačila prebogata ali ne, se da razpravljati. Dejstvo pa je, da je bil odboj gospodarstva velik in se je nadomestila izguba gospodarske rasti.

Problem vidim sedaj, kjer denar odteka za super železniške postaje, anekse, NVO, sanjarjenje o stanovanjih, tisočih, 10 tisočih. Golobarji in kamarila pa še kar problemov ne vidijo. Trošnje se je nenormalno povečalo, efekta pa ni.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Btw. zanimiva statistika.

COVID-19 smrtnost na 100.000 oseb.
Slovenija je 7 najslabša v Evropi.
Vir: https://www.statista.com/statistics/111...

To mene pri stanju zdravstva skrbi. Lahko se zajebavamo z državnim zdravstvom, pa malo koruptarimo, ampak potem pa 'shit hits the fan' je pa kolaps.
Energijo nam pobira ukvarjanje z ZZZS-jem, nabavami, političnim mešetarjenjem in ideologijo, namesto, da bi skrbeli za zdravljenje pacientov, preventivne ukrepe in prisotnost backup sistemov za težke primere epidemij kot je bil COVID.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

Malidelničar je izjavil:

Btw. zanimiva statistika.

COVID-19 smrtnost na 100.000 oseb.
Slovenija je 7 najslabša v Evropi.
Vir: https://www.statista.com/statistics/111...

To mene pri stanju zdravstva skrbi. Lahko se zajebavamo z državnim zdravstvom, pa malo koruptarimo, ampak potem pa 'shit hits the fan' je pa kolaps.
Energijo nam pobira ukvarjanje z ZZZS-jem, nabavami, političnim mešetarjenjem in ideologijo, namesto, da bi skrbeli za zdravljenje pacientov, preventivne ukrepe in prisotnost backup sistemov za težke primere epidemij kot je bil COVID.


Na to statitistiko se jaz ne bi preveč zanašal. Italija jo je, recimo, precej bolje "odnesla". V resnici jo je precej slabše. Imam sodelavca, prav iz Bergama, ki je uspel "uiti" iz karantene, ni povedal detajlov, preprosto povedano, šel je po stranski cesti iz pokrajine, policaji ga niso uspeli ustaviti. Kot domačin je vedel za te manjše makedamske ceste, ki jih ni nihče stražil.

On je rekel, da če so Italijani pisali, če je starejši človek dobil Covid, imel pa je ne vem, cirozo jeter, ter je umrl v bistvu zaradi odpovedi jeter, torej zaradi pridružene bollezni. Italijani so kar pisali ciroza jeter.

Mislim da so Belgijci pisali, da če je nekdo imel covid, pa je umrl pač od nečesa, so pisali vedno covid, covid. Potem so nenormalno skočili v statistikah, potem pa je una debela baba ministrica za zdravje "predpisala", kako se covidni mrtvi štejejo in so se statistike nenormalno znižale. Bruselj si ni mogel privoščiti, da je da ne rečem, jedro okužbe, čeprav so bili. Oni vlakov in metrojev dolgo časa sploh niso hoteli ustaviti.

Hrvai dolgo časa sploh niso "imeli" okuženih, sorodnica je bila v njihovi hiški na morju, je rekla, vse okrog bolni, statitika pa jih ka ni zaznala. Nakar so Hrvati začeli bolj pošteno poročati pa takoj skok.

Pri statistikah je vedno politika. Predvsem turistična središča so se bala stigmatizacije. Se spomnim, kako so seAvstrijci obtoževali za smučarska središča, une njihove ute na smučiščih, s klobasami in čajem, to je vse frlelo od okužb. Zapreti pa niso hoteli. Delali so se, kot da nič ni.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Malidelničar je izjavil:


To mene pri stanju zdravstva skrbi. Lahko se zajebavamo z državnim zdravstvom, pa malo koruptarimo, ampak potem pa 'shit hits the fan' je pa kolaps.
Energijo nam pobira ukvarjanje z ZZZS-jem, nabavami, političnim mešetarjenjem in ideologijo, namesto, da bi skrbeli za zdravljenje pacientov, preventivne ukrepe in prisotnost backup sistemov za težke primere epidemij kot je bil COVID.


To stanje vsem v zdravstvu ustreza, in tudi politiki. Edini ki so na slabšem so pacienti, ampak zaradi njih ne bodo šli spreminjat sistema ki jim nese zlata jajca.
Quack !

Magic1 ::

V ZDLJ je v zadnjih letih dalo odpoved 40% osebnih zdravnikov. Ne moremo glih rečt, da vsem ustreza tako stanje. Lahko rečem, da večini blazno ne ustreza. Nekaterim pa ziher. Je plačilo lahko dobro, vendar zelo na račun kvalitete življenja. Sorry, zame 200h+ mesečno v vseh možnih random turnusih ni življenje.
Magic

ginekk ::

Magic1 je izjavil:

Še vedno o teh čakalnih vrstah... Ali nismo že velikokrat povedali, zakaj pride do njih? ZZZS ima omejene finance in predpiše, koliko operacij/posegov se opravi.


Tako lahko naložiš edino svoji stari mami, pa ti bo verjela na besedo, ker te ima rada.

Zgodbo o krivdi ZZZS za čakalne vrste je lepo demantiral Loredan, ko je odprl kaso za vse posege, brez meja. Z namenom da se bodo skrajšale vrste.

Rezultat? Vrste so se podaljšale, večino dodatnega keša pa so pobrali koncesionarji.

Magic1 ::

Ne moreš odpret pipico in mislit, da bo takoj efekt. V bolnicah je ustaljen ritem, ljudje delajo, večina ne čaka in gleda v luft. Se sistem delno prilagodi in razporedijo sestre, anesteziologe drugam, če je nekje kvota dosežena (specalist pa kakšne manjše posege ali preglede opravlja, ni nujno, da nič ne dela če ni hard operacij). Seveda se organizacija dela konkretno v naprej. Če pa se nek Loredan spomni, da se plača več za določene operacije, pa hitro kadra zmanjka za druge stvari. Sem napisal, da se lahko zmeče veliko več denarja, samo je treba tudi več kadra dobit, če se hoče več opravit. Kar je pa trenutno misija nemogoče. Trenutno nekateri oddelki v kliničnem samevajo, ker ni sester... Za prosto posteljo se pa čaka. Sistem je kompleksen in metanje v steno ne reši ničesar.
Privat se pa znajde, tam ni plačilnih razredov. Če privat kirurg potrebuje sestro, da bo lahko fajn zaslužil, ko ZZZS odpre pipico, jo lahko dobi jutri za pravo ceno. Razlika med privat in javnem. Eno je hitro in prilagodljivo, drugo pa ravno nasprotno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jure14 ::

ginekk je izjavil:


Zgodbo o krivdi ZZZS za čakalne vrste je lepo demantiral Loredan, ko je odprl kaso za vse posege, brez meja. Z namenom da se bodo skrajšale vrste.

Kot prvo, ta projekt je zaključen, ni več neomejenega plačevanja.
Kot drugo, ko so pacienti zaslišali, da se bo vse plačalo, so navalili na preglede, tudi tisti, ki bi samoplačniško šli, ali pa sploh nebi šli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

LeQuack ::

ginekk je izjavil:


Rezultat? Vrste so se podaljšale, večino dodatnega keša pa so pobrali koncesionarji.


Koncesionarji aka javni zdravniki v popoldanskem času.
Quack !

Lonsarg ::

Jure14 je izjavil:

ginekk je izjavil:


Zgodbo o krivdi ZZZS za čakalne vrste je lepo demantiral Loredan, ko je odprl kaso za vse posege, brez meja. Z namenom da se bodo skrajšale vrste.

Kot prvo, ta projekt je zaključen, ni več neomejenega plačevanja.
Kot drugo, ko so pacienti zaslišali, da se bo vse plačalo, so navalili na preglede, tudi tisti, ki bi samoplačniško šli, ali pa sploh nebi šli.
Tole pa vseeno dvomim da bo držalo, na pregled ne moreš če nimaš napotnice.

Za tiste ki napotnico imajo pa je prav da ZZZS vse preglede plača brez omejitev.

Info ki jih imam jaz je da se državni zavodi itak niso mogli zmenit za nadure in čeprav bi blo vse plačano se ni delalo skoraj nič več pri državnih zavodit. Ker pač tak je če imaš vse državno, kopals...

Jure14 ::

Lonsarg je izjavil:

Tole pa vseeno dvomim da bo držalo, na pregled ne moreš če nimaš napotnice.

Ja, pa se sproti še pri družinskem zdravniku ustaviš.
Kaj pa je še 5 pacientov več, pri tistih 60 na dan.
In tu se lepo pokaže mnenje prebivalstva in vlade in Kebra, ki ga imajo o držužinskih zdravnikih. Pisalci napotnic. Dajmo jim zato še za 10% povečat glavarino. Zagotovo bo potem bolje in bojo manj napotnic napisali.
Plus defenzivna medicina. Plus gožnje pacientov ("se bom pritožil varuhu/ZZZSju/direktorju če ne dobim napotnice").
Ja prav, pol pa mej napotnico, pa čakaj.

ginekk ::

Lol, aja zdaj ko ni mogel bit ZZZS kriv (pač odprta kasa), so pa krivci povsod drugje, samo v sistemu zdravnikov ne.

Po Jure14 so krivi pacient, ki so kar izsilili neomejeno število napotnic pri družincih.

Po Magic je kriv sistem, ki se ni zmogel tako hitroo preoganizirat (izgleda so doktorji kljub vsej nadpameti izredno slabi managerji in projektne vodje).

Že to da se je to splačalo najbolj koncesionarjem je zelo pomenljivo. Ta isti zdravniki, ki niso zmogli kaj dodatnega narest doopoldan, so popoldan veselo delali.

Magic1 ::

Jao si brihten. Vse je krivo po malem. Od povsod krvavi zdravstvo. Od neefektivnosti, do pomanjkanja kadra, do izkoriščevalskih pacientov, do starosti pacientov, do nesposobnega menegmenta, do političnih poslov nabav in obnavljanja/vzdrževanja,...
Tebi osnove niso jasne, da se majhen privatnik enostavno prilagodi trgu, politično nastavljenega direktorja pa lahko gladko boli, kako efektiven je ZD/bolnica. Oziroma se gre ZDLJ stil poslovanja, ko je mozna krava za občino, nakar pskoraj polovica kadra odide. Zdaj pa plačujemo vsi zdravnike za ambulante za neopredeljene po 90€/h neto! Samo to gre iz druge denarnice, tako da je ok.
Magic

Utk ::

https://www.24ur.com/novice/tujina/boln...

Evo še en slovenski zdravnik je kandidat za odhod v tujino...ali pa ne.

Slopek ::

Ta se je v tujini res izkazal in tuji mediji že lepo oglašujejo slovensko zdravstvo. Super, ni kaj.

dronyx ::

Utk je izjavil:

Evo še en slovenski zdravnik je kandidat za odhod v tujino...ali pa ne.

Če za druzga ne, bo dober za zdravstvenega ministra ali direktorja UKC.

LeQuack ::

Utk je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/tujina/boln...

Evo še en slovenski zdravnik je kandidat za odhod v tujino...ali pa ne.


Če bi ga v Sloveniji ustavili sploh ne bi zvedeli nič o tem, ker bi pometli pod preprogo. Imel je to nesrečo da so jih ustavili v Avstriji.
Quack !

Magic1 ::

Sej za tiste xx urne izredne operacije po pomožnosti xx urnem delovniku verjetno morajo bit na nečem nelegalnem. Jaz sem zato da se prepove v VSEH primerih več kot 14 urni delovnik. Pa po tem minimalno 24 ur premora. Pri nas je divji zahod glede tega. Za specalizante je bila redna praksa, da so jim dajali med tednom nočno, s tem da so podnevi normalno delali. 28 ur v dveh dneh... Bolano.
Magic

bbbbbb2015 ::

LeQuack je izjavil:

Utk je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/tujina/boln...

Evo še en slovenski zdravnik je kandidat za odhod v tujino...ali pa ne.


Če bi ga v Sloveniji ustavili sploh ne bi zvedeli nič o tem, ker bi pometli pod preprogo. Imel je to nesrečo da so jih ustavili v Avstriji.


To je res. Vendar je mene že dolgo časa nazaj nadlegoval avstrijski carinik, ki je bil pijan kot čep. Za neke praznike smo šli na smučarijo v Avstrijo. In enkrat me je nadlegovala pijana avstrijska policistka, zaradi katere sem moral vse zložiti iz avta sredi zime, nakar mi je napisala kazen, ker sem v avtu telefoniral in naj bi izsilil prednost pred "pešcem" na prehodu za pešce. Telefoniral sem v avtu, ki je bil ugasnjen, policajka je prekopavala kufre, mislila je, da imam alkohol s sabo, pa ga nisem imel. Na prehodu za pešce je bila kar ona sama, na carini, trdila je, da sem se peljal naprej, ona pa je šla čez prehod.

Mah, niso Avstrijci taki biseri. Tujca bodo vedno nažgal, med sabo pa skup držijo in ne pisnejo. Če bi bil avstrijski doktor pijan, ne verjamem, da bi to šlo na sodnijo.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Malidelničar je izjavil:

Tu bi IMHO zadeve rapidno ušle izpod nadzora. Kaj to pomeni za zaostrirev politične in družbene situacije niti ne pomislimo.

Je pa COVID pokazal, da je državno zdravstvo dobesedno na aparatih.

Recimo hipotetično, da reforme našega zdravstvenega sistema skenslamo, trmarimo naprej in recimo ajde pride leta 2034 (imamo 10 let) nova epidemija nekega COVID-a (recimo iz Shenzena, COVID-34), z elementi SARS-a, ebole, višja smrtnost, zdravljenje z kombinacijo antibiotikov dolker se cepiva ne najde itd.
Folk pa anticepilski in zagovarja reptile, chemtrailse in da so zdravniki dvoživke in prasci.
Kakšno smrtnost bi imeli, kako bi reagiralo zdravstvo?

Po mojem bi bil državni kolaps na celi črti ...

kaj to misliš z državnim kolapsom? malo preveč fantazirate in gledate filme, pravih dejstev pa ne poznate.

to da pobere večino s slabim zdravjem? ali da 50% populacije umre? ali da hodimo 2 tedna bolani v službo in opravkih? ali da se začnejo ljudje streljati po ulicah?

edini kolaps države in družbe se lahko zgodi ravno zaradi debilnih ukrepov zapiranja služb in občin. če zmanjka elektrike za 2 tedna se bo začel folk streljat na ulicah. TO je glavna nevarnost.
kako pa lahko zmanjka elektrike? ja tako da se zaprejo državne/občinske meje in prepove ljudem v službe, da ne more transport goriva/blaga v kritično infrastrukturo da zagotavlja pogon družbe.

to da se na veliko vozijo trupla v sežigalnico NI problem za nobenega!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

solv ::

Še kar se predrkavate v tej temi. Naj hudič vzame vsakega zdravnika, ki ni zadovoljen s 4000€ ali več bruto plače. To je moje mnenje. In naj ga vzame po hitrem postopku, da ne bo štrajkal in ogrožal življenja poštenih ljudi.

gruntfürmich ::

solv je izjavil:

Še kar se predrkavate v tej temi. Naj hudič vzame vsakega zdravnika, ki ni zadovoljen s 4000€ ali več bruto plače. To je moje mnenje. In naj ga vzame po hitrem postopku, da ne bo štrajkal in ogrožal življenja poštenih ljudi.

takšni kot si ti ne potrebujete zdravnika, če vam je mizerija 4000€ veliko. takoj prenehaj delat gnečo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: streki ()

Jure14 ::

solv je izjavil:

Še kar se predrkavate v tej temi. Naj hudič vzame vsakega zdravnika, ki ni zadovoljen s 4000€ ali več bruto plače. To je moje mnenje. In naj ga vzame po hitrem postopku, da ne bo štrajkal in ogrožal življenja poštenih ljudi.

... je napisal nekdo, ki se je komaj vpisal na poklicno v Rakičanu.
Nekdo, ki so mu za vse drugi krivi, da ni dosegel nič v življanju.
Raje kaj naredi zase, se kaj nauči, da ti ne bo treba za minimalca delat.

Magic1 ::

Najlažje je nabijat čez ljudi, ki so študirali intezivno do 30, namesto drkali v mladosti ob vsaki priliki. Ne končaš medicino, da odklopiš šolo po 13h kadarkoli od 10-30 leta. Nekateri pravijo najlepša leta, ki jih medicinci v večini niso doživeli. Naj vsak posameznik ovrednoti koliko so vrdeni tile popoldnevi v mladosti.... Pa delo tudi ni idealno s turnusi, nočnimi in vikendi.
Magic

solv ::

Če začneš takoj po nižji keramičarski delat v Avstriji in si priden, imaš do 30 leta že kar nekaj denarja. Če računaš 14 plač na leto in po 3k mesečno, je to lepih 504k oz. dobrega pol milijončka.
Ampak en bo raje delal, drugi se bo raje učil in potem skušal nadoknaditi 500k izgube s stavko. Težka bo.

Magic1 ::

Tazlika je semo v tem, da ko zabazti zaradi keramičarjev, naraste cena in v roku dveh let se lahko pojavi mnogo keramičarjev. Ko zabasti pri zdravnikih imaš desetletje preden se kakršnikoli ukrepi začnejo kazat! Brez keramičarja si lahko dve leti, brez zdravnika pa zelo težko deset!
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Najlažje je nabijat čez ljudi, ki so študirali intezivno do 30, namesto drkali v mladosti ob vsaki priliki. Ne končaš medicino, da odklopiš šolo po 13h kadarkoli od 10-30 leta. Nekateri pravijo najlepša leta, ki jih medicinci v večini niso doživeli. Naj vsak posameznik ovrednoti koliko so vrdeni tile popoldnevi v mladosti.... Pa delo tudi ni idealno s turnusi, nočnimi in vikendi.



Daj ne nabijaj... kot da se samo medicinci učijo pa noben drug...

Ti bom povedal, se spomniš Matjaža Škorjanca ki ga je tudi FBI lovil zaradi virusa pa dela na Nicehashu? No tip je pustil študij medicine ker mu je bilo DOLGČAS(beri ni imel dosti dela z učenjem) in prišel na FERI...

Tudi moji sorodniki ki so študirali medicino so bili na večini žurk kjer smo bili ostali... je pa res da so kdaj za mesec ali 2 zginili ko je bilo kaj težkega (kolega Pulmolog)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Daj ne nabijaj... kot da se samo medicinci učijo pa noben drug...

polagalec ploščic, ki ga omenjamo, se sigurno ne. ti se tudi nisi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daj ne nabijaj... kot da se samo medicinci učijo pa noben drug...

polagalec ploščic, ki ga omenjamo, se sigurno ne. ti se tudi nisi.


Vsak se je učil... noben ni prišel na Svet in vedel vse kar danes zna...

Če misliš da se polagalec ploščic ne rabi nič učit potem izvoli položi ploščice danes enako dobro kot mojster 20 let izkušenj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solv ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daj ne nabijaj... kot da se samo medicinci učijo pa noben drug...

polagalec ploščic, ki ga omenjamo, se sigurno ne. ti se tudi nisi.

Če je denar edina vrednota, si je polagalec ploščic v Avstriji pridobil neulovljivo prednost pri najbolj pomembni stvari, pri financah. 500k razlike težko pokriješ, ker tudi keramičarji lahko delajo nadure in izsiljujejo stranke z višjimi računi. In nič ne kaže da se bo stanje izboljšalo. Dela je v neomejenih količinah, da narediš enega dobrega keramičarja pa traja 20 let... Gor v Avstriji imajo delavci tudi dvojne plače in brez problema lepo plačajo. V Avstriji se cedita med in mleko, vi pa tu hirate počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solv ()

Pithlit ::

solv je izjavil:

Dela je v neomejenih količinah, da narediš enega dobrega keramičarja pa traja 20 let...

Sej za zdravnike velja enako. Kolk škode lahko kdo naredi in koliko dejansko odgovarja zanjo je pa druga debata (ne ravno naklonjena zdravniškemu cehu).
Life is as complicated as we make it...

solv ::

Za povišico se pričakuje v gospodarstvu ponavadi več odgovornosti in večja produktivnost. Ne vem pa kako s tem v zdravstvu.

Golob je verjetno ocenil, da povišice ne bodo skrajšale čakalnih vrst in prinesle večje produktivnosti, ker so zdravniki že čez 100% po obremenitvah (na papirju). Zato se bo zadeve reševalo malo bolj sistematično. Loredan je metal denar v blato, kaj takega se več ne sme ponoviti. Ampak ja, nič ne bo pred 2025, žal. Do takrat je treba stisnit in klicat inšekcije, civilno tožit posameznike in podobne reči. Treba se je zaščititi, če ti nekdo ogroža zdravje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solv ()

111111111111 ::

solv je izjavil:

Treba se je zaščititi, če ti nekdo ogroža zdravje.

Jap, hitro v tožbo vlade. Ker oni so tukaj edini, ki ogrožajo. No pa še Jankoviča vržite noter in njegovo direktorico.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Jure14 ::

solv je izjavil:

Do takrat je treba stisnit in klicat inšekcije, civilno tožit posameznike in podobne reči. Treba se je zaščititi, če ti nekdo ogroža zdravje.

Kako pa, ti genij, misliš, da ti ogrožajo zdravje? In koga konkretno bi ti tožil, prijavil?

Malidelničar ::

Jure14 je izjavil:

solv je izjavil:

Do takrat je treba stisnit in klicat inšekcije, civilno tožit posameznike in podobne reči. Treba se je zaščititi, če ti nekdo ogroža zdravje.

Kako pa, ti genij, misliš, da ti ogrožajo zdravje? In koga konkretno bi ti tožil, prijavil?

Mene tudi zanima, kako to pravno zgleda?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Magic1 ::

Zakaj se pa ne toži vse, ki namerno ogrožajo zdravstveno blagajno. Torej vse, ki kadijo, drogirajo, prekomerno pijejo in jejo, ne jemljejo redno zdravil,...
Magic

ginekk ::

Magic1 je izjavil:

Zakaj se pa ne toži vse, ki namerno ogrožajo zdravstveno blagajno. Torej vse, ki kadijo, drogirajo, prekomerno pijejo in jejo, ne jemljejo redno zdravil,...


ti bi svoje stranke tožil, te ki ti denar prinašajo

še en dokaz da doktorji nimate pojma o tem kako svet deluje, sploh kapitalizem

Magic1 ::

Ti se kar tolaži, da mladi do 20 leta in penzionisti nosijo denar v zdravstveno blagajno. So pa daleč največji porabniki pri nas! Ko ba fural kapitalizem, bodo bili zdravniki bogati. Naš zdravstveni sistem je pa čisti socializem.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Sync ::

ginekk je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Zakaj se pa ne toži vse, ki namerno ogrožajo zdravstveno blagajno. Torej vse, ki kadijo, drogirajo, prekomerno pijejo in jejo, ne jemljejo redno zdravil,...


ti bi svoje stranke tožil, te ki ti denar prinašajo

še en dokaz da doktorji nimate pojma o tem kako svet deluje, sploh kapitalizem


Je pa fajn, ko veliki del trošarin gre v državno blagajno od tobačnih in vseh ostalih izdelkov.

Potemtakem je pa še treba tudi vse ostale tožit, ki uporabljajo nafto za svoje jeklene konjičke. Tudi oni povzročajo velike zdravstvene težave.

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Ti se kar tolaži, da mladi do 20 leta in penzionisti nosijo denar v zdravstveno blagajno. So pa daleč največji porabniki pri nas! Ko ba fural kapitalizem, bodo bili zdravniki bogati. Naš zdravstveni sistem je pa čisti socializem.



Plus nosimo v zdr. blagajno taki kot sem jaz ki že 10+ let vplačujejo pa razen 1 škatlice lekadola in 1 pumpice ventolina al kje je že blo nisem dobil v 10 let nič ven...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solv ::

Vglavnem. Če mislite, da vam je zaradi stavke bila povzročena škoda na zdravju, se mi javite v zasebna sporočila. Tožimo vse po spisku in pošiljamo inšpekcije. Torej vračamo udarec.

LeQuack ::

A če zdravniki ne bodo dosegli povišice bodo nehali stavkati ali bodo še bolj stavkali?
Quack !

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ti se kar tolaži, da mladi do 20 leta in penzionisti nosijo denar v zdravstveno blagajno. So pa daleč največji porabniki pri nas! Ko ba fural kapitalizem, bodo bili zdravniki bogati. Naš zdravstveni sistem je pa čisti socializem.



Plus nosimo v zdr. blagajno taki kot sem jaz ki že 10+ let vplačujejo pa razen 1 škatlice lekadola in 1 pumpice ventolina al kje je že blo nisem dobil v 10 let nič ven...

Kako, če vedno, ko čutiš, da se ti godi krivica v službi šibaš na bolniško. Celo ostalim na forumu si to večkrat predlagal :)
Samael != Samuel

Magic1 ::

Večina sploh ni nikoli štrajkala. Nepopravljiva škoda pa se je že naredila s tem, da je imelo kup zdravnikov priliko vrnit soglasja. Večina teh ne bo nikoli več podpisalo. Kar bo prineslo še večje pomanjkanje kadra. Je lepo povedal Jure, kako se zdaj lepo skozi pride pod tvojimi pogoji. Redna služba privat s boljšim plačilo in točno določenimi pogoji in potem preko popoldanca dežuraš za javno zdravstvo za zelo fajn denar.
Pazitete to čudo v zdravstvu, največji strokovnjak kirurg višji specalist stroke, je za operacijo na praznik ponoči plačan 30€/h. Nek mladi zdravnik pa lahko dela v ambulanti za neopredeljene za 90€/h! Pa še za ta denar ne dobijo dovolj kandidatov. Sestra pa dobi tudi 30€/h v ambulanti za neopredeljene. Pač se rešuje ljubljansko zabluzeno zdravstvo. Hecalo pa gasilo se bo dokler bo denar.
Magic

solv ::

Problem je, ker zdravniki mislijo, da so elita. Elita so tisti, ki si lahko kupijo Schellenburgu tri stanovanja. To zagotovo niso zravniki, niti ne bojo elita po stavki, če jim dajo teh 20% povišice leta 2025.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Seveda, v socailzmu niso elita. Samo zdaj se moramo vprašat ali živimo v socalizmu ali kapitalizmu? To da bo Mato med delovnikom spamal po slo-techu od doma za isti denar kot zdravniki v bolnici, ne bo delovalo dolgo časa.
Magic

LeQuack ::

Ravno v trenutnem socialistično-kapitalističnemu sistemu se jim cedita med in mleko, ker lahko dobivajo plačo za pripravljenost/dežurstvo v javnem sistemu in hkrati služijo v privatnem sistemu, ki služi ravno zaradi nekvalitete javnega. Take zlate jame ne bodo našli nikjer na svetu.
Quack !

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Seveda, v socailzmu niso elita. Samo zdaj se moramo vprašat ali živimo v socalizmu ali kapitalizmu? To da bo Mato med delovnikom spamal po slo-techu od doma za isti denar kot zdravniki v bolnici, ne bo delovalo dolgo časa.


Ja veliko bolje je da varnostniki stempljajo zdravnike ki jih sploh na siht ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
87 / 118
»»