» »

Steam ne sprejme VISA kartice; nakup nemogoč

Steam ne sprejme VISA kartice; nakup nemogoč

Sindrom ::

Živjo,

Vem, da je za Steam že odprta tema, vendar bi tole vprašal ločeno, ker gre sicer za težavo ter zato, ker se bojim, da se bo moj post izgubil v gneči. Stvar je pa taka. Pri banki NKBM imam njihovo predplačniško VISA kartico, ki jo uporabljam za spletne nakupe. Z njo brez težav že leta kupujem na Amazon.de, eBay, Epic Store, GOG, itd. Vendar pa pri Steam-u mi je noče sprejeti. Ko pri plačilu vnesem vse podatke in želim nakup potrditi, mi zgoraj v oranžnem okviru napiše, da je bila kartica zavrnjena s strani ponudnika kartice. Poskusil sem kupiti že različne igre ter celo dodati kartico v seznam plačilnih sredstev (brez nakupov), pa jo vsepovsod zavrne. Vem, da so vnešeni podatki pravilni, saj sem že petkrat vse preveril (črko za črko in številko za številko). Vem tudi, da je na računu dovolj denarja, saj sem na Amazonu ravnokar opravil nakup višji od zneska, ki je bil zavrnjen na Steam-u.

Ima kdo kakšno idejo zakaj se tole dogaja glede na to, da kartica deluje povsod drugod?
Morda lahko nekdo priporoči kje na spletu (izven Steam-a) bi lahko kupil kakšno Steam Wallet kodo, da bi si denarnico napolnil indirektno?

lp
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

pero50 ::

Ko potrjuješ nakup, bodi vpisan v mobilno spletno banko, kjer ti pod zahteve, drugi zavihek spodaj vrže potrditev oziroma avtorizacijo. V banki potrdiš, dobiš 6 mestno kodo na sms katero vpišeš v aplikacijo in je stvar rešena.

pri dosti trgovinah ne rabiš avtorizacije, amazon, ebay aliexpress, pri nekaterih jo pa rabiš :)

Sindrom ::

To bi pa znala biti velika težava, ker dejansko nisem komitent pri tej banki ampak imam samo VISA predplačniško kartico - tisto, ki stane 10 EUR in velja 5 let.
Dostopa do kakšne spletne banke pri NKBM sploh nimam oz. ga nikoli nisem imel. Mar se ne da tega nekje onesposobiti oz. izklopiti?

lp
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Utk ::

Ne vem kako je pri nkbm, ampak poskusi pogledat v rekono če se kartica tam pojavi.

bemfa ::

Naloži app mdenarnic@. če ne bo šlo, jo lahko povežeš s Paypal in na steamu plačaš s Paypal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bemfa ()

oo7 ::

Če ne gre pa probaj s paysafe kartico plačati.
Edino če boš dal refund če ti igra ne bo všeč ti bo verjetno denar šel v Steam denarnico pri kartici pa imaš možnost ali ti vrnejo denar na kartico ali v Steam denarnico.

Sindrom ::

Hm, zanimiv nasvet, oo7! Bom poskusil s tole Paysafe kartico, ki je še nisem uporabljal.
Če prav razumem, se kartico kupi v kaki trgovini npr. Interspar ali DM, potem se pa pri spletnem nakupu pretipka kodo v okence?

lp
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

pero50 ::

Sindrom je izjavil:

To bi pa znala biti velika težava, ker dejansko nisem komitent pri tej banki ampak imam samo VISA predplačniško kartico - tisto, ki stane 10 EUR in velja 5 let.
Dostopa do kakšne spletne banke pri NKBM sploh nimam oz. ga nikoli nisem imel. Mar se ne da tega nekje onesposobiti oz. izklopiti?

lp


Tudi jaz imam samo tole predplačniško in imam dostop do spletne banke. Včasih so imeli zgolj nek "mrtev" račun do katerega nisem imel dostopa. Če sem hotel plačevat z viso je bilo treba vpisat pravo referenco, da je šel denar na račun kjer je trgalo od vise. Če je kdo napisal napačno referenco ali je sploh ni napisal je denar pristal na temu mrtvemu računu in sem se moral osebno oglasiti v banki, da so denar spravili na viso. Po nekaj letih so očitno to spremenili in sedaj imam za teh nekaj evrov tudi ta nekoč mrtev račun uporaben in brez stroškov vodenja. Ta račun lahko normalno uporabljam, plačujem položnice in si nakazujem iz njega na viso.

Naloži si mBank@net in uredi zadevo, da boš imel tudi v bodoče mir :)

če se pa da to izklopit dvomim, oziroma bi najboljše vedeli na banki

oo7 ::

Sindrom je izjavil:

Hm, zanimiv nasvet, oo7! Bom poskusil s tole Paysafe kartico, ki je še nisem uporabljal.
Če prav razumem, se kartico kupi v kaki trgovini npr. Interspar ali DM, potem se pa pri spletnem nakupu pretipka kodo v okence?

lp


Kartico lahko kupiš tudi preko telefona - https://www.edenar.net/si/moneta.wlgt

Ali pa če se registriraš na Paysade card https://www.paysafecard.com/sl/ tam naložiš kolikor hočeš in potem plačaš na Steamu.

Lahko pa Paysafe kupiš tudi na Petrolu, Pošti v nekazerih trgovinah ampak mislim, da ti zaračunajo 1 eur. torej če vzameš 10 eur Paysafe card boš plačal 11 eur če vzameš za 50 eur boš plačal 51 eur.

Pa še v vednost

Some payment methods available through Steam do not support refunding a purchase back to the original payment method. For these purchases, refunds can only be issued to the user's Steam Wallet.

In your country, the following payment methods support refunds:

PayPal
Visa
MasterCard
JCB


In your country, the following payment methods can not be refunded:

PaySafeCard
Skrill

Torej če ti igra ne bo všeč in boš hotel denar nazaj bo šel tvoj denar v Steamovo denarnico ne na Paysafe račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Sindrom ::

Živjo.

Danes sem poskusil kako gre s tole Paysafecard.
Sem šel gledati v Špar in so jih res imeli na prodaj.
Kupil in dobil račun s kodo, ki sem jo vtipkal pri dodajanju denarja v Steam denarnico.
Denar je bil takoj na voljo.

Super, hvala ti še enkrat za nasvet, oo7!
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785739031 (22062) plusdzabaka1
»

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
996139373 (28639) V-i-p
»

Paysafe

Oddelek: Omrežja in internet
225546 (979) Route66
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038392 (16548) sbawe64
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228834 (23199) šernk

Več podobnih tem