» »

Izvršba

Izvršba

CleanPower ::

Električarju sem dolžen še nek znesek, ampak ker stvari niso narejene tako kot smo se dogovorili, mu del plačila zadržujem.
On noče priti popravit in pravi da bo dal izvršbo.
Zanima me kako zdaj ta izvršba poteka?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Invictus ::

Uradno se pritoži, dovolj je preko maila, napiši seznam napak, poslikaj, in zavrni račun.

Če nima maila, mu pošljki pismo s povratnico, s spiskom napak in slikami. Obvezno dopiši, da zavračaš plačilo preostalega zneska.

On mora na to odgovoriti, izvršbe ne more narediti kar tako, kot se njemu sprdne.

Če ne boš nič ukrepal, pa lahko fašeš izvršbo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

arnecan1 ::

Kot je napisal Invictus.

Brez obrazložitve pomanjkljivo opravljenega dela in vročitve le-te podizvajalcu ter po možnosti predloga, kaj je potrebno popraviti in na kakšen način, denarja ne smeš zadržati.

Po domače, brez tožnika ni sodnika.

Verjetno je bilo manjše delo in pogodbe nista sestavljala, imata pa verjetno neke maile, elektronska sporočila, popis materiala, priče, mogoče celo naročilnico.

P.S.: Izvršbo, npr. hitro elektronsko izvršbo lahko vloži vsak kdaj hoče in za skoraj bilo kaj, ampak če ti na sodišče pošlješ dokazila, da si ga pozval k odpravi napak pri izvajanju dogovorjenih del, gre postopek izvršbe v redno obravnavo, temu pa se vsak resen obrtnik izogne, v kolikor še obstaja najmanjša možnost, da se stvar reši sporazumno.

CleanPower ::

A pa če da elektronsko izvršbo ti banka takoj trga, al s tem samo sproži postopek na sodišču in te sodišče pozove da pošlješ dokumente?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

telexdell ::

Ko enkrat pride do spora moraš za vsako stvar imeti dokazila. Imaš dokazila, kaj sta se z električarjem zmenila in kaj je potem on naredil? Sta se mogoče pogovarjala o stvareh, katere po pravilih stroke električar ne sme narediti? Je električar nekaj neradil, pa je to ekvivalentno dogovoru ali celo boljše?
Kot so obrtniki namazani z vsemi žavbami, kako stranko dodobra olupiti in ob tem minimalno delati tako so tudi stranke namazane z vsemi žavbami kako z nekimi banalnostmi doseči vsaj nek diskont, če že ne gratis izvedbo.

Če ti je električar izstavil račun in ga nisi pisno zavrnil potem ima verodostojno listino za pričetek izvršilnega postopka. Ko bo vložil elektronsko izvršbo boš dobil obvestilo o tem in naslov, kam se lahko pritožiš. Običajno je ob pritožbi treba dostaviti vse listinske dokaze in jih kasneje ni več dovoljeno dodajati. V vsakem primeru pa rastejo zamudne obresti, nastali bodo stroški izvršbe, stroški sodišča...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

kriptobog ::

Evo vprašanje v kontra smeri. Izvajalcu sem plačal 90% avans. Niso naredili do konca, opravljena in obračunana dela so v vrednosti 40% celotnega zneska, tako da imam preplačila za 50% cene. Izvajalec se ne oglasa, ne komunicira. Ker se nic ne dogaja sem poslal s povratnico odstop od pogodbe, ki so ga prejeli. odgovora niso podali. Moram za vrnitev preplačila tožiti ali lahko kot fizična oseba podam izvršbo, ker bi po odstopu moral dobiti preplačilo vrnjeno?

mirator ::

CleanPower je izjavil:

Električarju sem dolžen še nek znesek, ampak ker stvari niso narejene tako kot smo se dogovorili, mu del plačila zadržujem.
On noče priti popravit in pravi da bo dal izvršbo.
Zanima me kako zdaj ta izvršba poteka?

Načeloma so ti že odgovorili. Elektronska izvršba je instrument upnikov za poplačilo opravljenega dela. Vendar se nanjo lahko pritožiš, vendar moraš pritožbo z dokazi upravičiti. V primeru pritožbe lahko sodišče sprejme sklep o neutemeljenosti tožbe ali sklep, da je izvršba neutemeljena ali pa skliče narok, kjer se ponovno izpovesta oba. Jaz sem imel vse tri primere, ko sem elektronsko izvršbo predlagal sam.
Najbolje je, da električarju pismeno posreduješ svoje zahteve glede dogovorjenega dela, oz s čim se ne strinjaš. Mogoče je, da sta se vseeno nekoliko narobe razumela, sploh če ni bilo natančnega opisa oz. popisa del.

kriptobog je izjavil:

Evo vprašanje v kontra smeri. Izvajalcu sem plačal 90% avans. Niso naredili do konca, opravljena in obračunana dela so v vrednosti 40% celotnega zneska, tako da imam preplačila za 50% cene. Izvajalec se ne oglasa, ne komunicira. Ker se nic ne dogaja sem poslal s povratnico odstop od pogodbe, ki so ga prejeli. odgovora niso podali. Moram za vrnitev preplačila tožiti ali lahko kot fizična oseba podam izvršbo, ker bi po odstopu moral dobiti preplačilo vrnjeno?

Če si mu poslal, samo da odstopaš od pogodbe, ti bo mogoče celo za kavo dal. Če pa si v odstopni izjavi navedel povračilo dela avansa, potem pač lahko izdaš tudi izvršbo, samo moraš znesek pravilno ovrednotiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

arnecan1 ::

CleanPower je izjavil:

A pa če da elektronsko izvršbo ti banka takoj trga, al s tem samo sproži postopek na sodišču in te sodišče pozove da pošlješ dokumente?

Ne, v Sloveniji imaš vedno možnost pritožbe zoper bilo katero dejanje proti tebi, četudi morebiti tega dejanja pritožba ne zadrži. To je ena od prednosti Zahodnega sveta pred ostalimi (ena redkih izjem je bila, ko Petru Gregorčiču niso omogočili pritožbo, ko so ga odstranili iz programskega sveta RTV-ja, da lahko danes tam delajo pogrome nad sodelavci, ampak zadeva je sedaj na Evropskih sodiščih in bomo videli, kaj bodo o tem rekli tam).

V tvojem primeru pritožba zadrži dejanje in sodišče ti pred trganjem sredstev vedno ponudi možnost pritožbe.

Če na elektronsko izvršbo kot pritožbo napišeš bilo kaj, tudi brez dokazil, gre postopek dalje v reden postopek na sodišču. Tam pa seveda potrebuješ nekakšna dokazila ali argumente, če hočeš biti uspešen, oz. sodišče tehta dokazila in argumente obeh strank v postopku. Na žalost sodišča tudi dostikrat tehtajo, kateri stranki manjka več vejic v spisu, ampak to je že bolj problem slovenskih sodišč, kakor pa prava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede aktivacije izvršbe

Oddelek: Loža
81342 (951) c3p0
»

Ugovor na izvršbo in stroški

Oddelek: Loža
286024 (5177) MadMicka
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523971 (17352) MajorM
»

elektronska izvrsba top agent d.o.o??

Oddelek: Loža
455912 (5082) TheJack
»

Izvršba in obravnava na sodišču

Oddelek: Loža
191911 (1332) Fave

Več podobnih tem