» »

Applove novosti, edicija jesen 2023

1 2 3
4
»

Moe_Lester ::

Dal sem ti primer. Konkretnih cifer ne morem dati, ker niti nisi napisal katerega Xiaomija točno imaš. Drugače se Xiaomijevi 67W chargerji v EU prodajajo po cca. 30€ +- (https://www.amazon.de/-/en/Xiaomi-Trave...

Pri Apple-u je situacija povsem drugačna - iPhoni so pač v čisto svojem (lastnem) segmentu in z vidika njihovih uproabnikov sploh nimajo konkurence, tako da tam lahko Apple nabije tudi 100 € več (če bi priložil polnilec) pa ne bi bilo vpliva na prodajo.


V mojem primeru to definitivno drži. Dokler konkurenca ne bo imela Apple Pay in ne bo sposobna poganjati iOS aplikacij, mi je vseeno za konkurenco.

Na srečo Apple vseeno precej lepo skrbi za svoje uporabnike in jih ne nateguje po dolgem in počez kot nekateri drugi brandi (vsaj ne pogosto).

c3p0 ::

A na apflu že lahko laufaš Re-Vanced ali primerljivo verzijo YT brez reklam?

OutOfTheBox ::

Zakaj pa bi nekdo reskiral vprašljiv (nepodpisan) app na svojem telefonu za tistih nekaj cekinov na mesec? A dejansko to sploh kdo dela?

Zgodovina sprememb…

kow ::

Jaz nimam storea. Vse downloadam direkt apk. Ko ti je nekaj vsec, uporabljas in ni nadleznih sprememb. Kaj tocno ti bo pa "nepodpisan" app storil? Ukradel podatke? lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Karamelo ::

kow je izjavil:

Jaz nimam storea. Vse downloadam direkt apk. Ko ti je nekaj vsec, uporabljas in ni nadleznih sprememb. Kaj tocno ti bo pa "nepodpisan" app storil? Ukradel podatke? lol.


ja

AtaŠtumf ::

Moe_Lester je izjavil:

Dal sem ti primer. Konkretnih cifer ne morem dati, ker niti nisi napisal katerega Xiaomija točno imaš. Drugače se Xiaomijevi 67W chargerji v EU prodajajo po cca. 30€ +- (https://www.amazon.de/-/en/Xiaomi-Trave...

Pri Apple-u je situacija povsem drugačna - iPhoni so pač v čisto svojem (lastnem) segmentu in z vidika njihovih uproabnikov sploh nimajo konkurence, tako da tam lahko Apple nabije tudi 100 € več (če bi priložil polnilec) pa ne bi bilo vpliva na prodajo.


V mojem primeru to definitivno drži. Dokler konkurenca ne bo imela Apple Pay in ne bo sposobna poganjati iOS aplikacij, mi je vseeno za konkurenco.

Na srečo Apple vseeno precej lepo skrbi za svoje uporabnike in jih ne nateguje po dolgem in počez kot nekateri drugi brandi (vsaj ne pogosto).


Plus iMessage!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

MrStein ::

c3p0 je izjavil:

A na apflu že lahko laufaš Re-Vanced ali primerljivo verzijo YT brez reklam?

Adblocker lepo blokira reklame na yt.
Je pa potrebno za vsak video klikniti da se aktivira. Vsaj ne poznam načina brez. Ne gledam YT tako pogosto da bi se s tem ukvarjal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c3p0 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Zakaj pa bi nekdo reskiral vprašljiv (nepodpisan) app na svojem telefonu za tistih nekaj cekinov na mesec? A dejansko to sploh kdo dela?


Podal sem le primer appa. Veš kaj je F-Droid? Ja, baje ga par uporabnikov uporablja.

Kaj bo pa nepodpisan app naredil brez roota in dovoljenj? A poslal svoje lastne podatke Rusom?

Moe_Lester ::

c3p0 je izjavil:

A na apflu že lahko laufaš Re-Vanced ali primerljivo verzijo YT brez reklam?


Ja, laufa YT premium.

OutOfTheBox ::

c3p0 je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Zakaj pa bi nekdo reskiral vprašljiv (nepodpisan) app na svojem telefonu za tistih nekaj cekinov na mesec? A dejansko to sploh kdo dela?


Podal sem le primer appa. Veš kaj je F-Droid? Ja, baje ga par uporabnikov uporablja.

Kaj bo pa nepodpisan app naredil brez roota in dovoljenj? A poslal svoje lastne podatke Rusom?


Velikokrat se aplikacije pretvarjajo da zagotavljajo določeno funkcionalnost (za katero daš dovoljenja) pod pretvezo prenašanja / zbiranja podatkov. Kar se tiče YT Vanced, vsaj po reddit postu sodeč, je zahteval naslednja dovoljenja (3 leta star post)

"android.permission.RECEIVE_SMS
android.permission.SEND_SMS
com.vanced.android.youtube.permission.C2D_MESSAGE"

Zakaj video app to sploh potrebuje da opravlja osnovno funkcionalnost? Drži, veliko ljudi bo dovoljenje zavrnilo, veliko ljudi pa ne.

Po drugi strani, če prenašaš appe iz preverjenih tržnic, se veliko takim problemom lahko izogneš (če je v samem coru appa vgrajena neka funkcionalnost, bo review to tudi opazil in v tem primeru jih bi še kako zanimalo zakaj tvoj app za gledanje videjev potrebuje dovoljenja za branje / pisanje SMS-jev).

Sam nisem tip, ki bi reskiral svoje podatke in v tem primeru raje plačam.

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

Drugače pa kot dev. ti lahko zagotovim, da je podatke zelo enostavno zbirat. Enostavno je naredit nek trendy app, ki se sklada z dovoljenji ki jih potrebuje za delovanje. Normalno uporabniku dostaviš tisto kar hoče, pod mizo pa vlečeš podatke.

Največja ovira pri tem so ravno trgovine, ki so postale že tako pametne (veliko razvitih algoritmov, ki zaznajo kaj app v resnici dela) da niti spreminjanje kode on the fly ne deluje več (ker te v večini ne sprejmejo / odstranijo). Drži da se vedno dobi nek sistem ki te algoritme obvozi, ampak za povprečnega dev-a, je to že malo težje. Je pa enostavno za povprečnega dev-a apk naložit na third party strani in od tam zadevo zbirat.

Tako da največje leglo zlonamernih uporab so ravno take aplikacije in Android uporabniki, ki sideloadajo appe, držijo še ta trg na nogah. Vrtijo se milijarde (od zbiranja in prodajanja podatkov).

Zgodovina sprememb…

kow ::

Das nekaj primerov teh sideloadanih appov, ki zbirajo podatke?

c3p0 ::

OutOfTheBox je izjavil:


"android.permission.RECEIVE_SMS
android.permission.SEND_SMS
com.vanced.android.youtube.permission.C2D_MESSAGE"


Ko sem ga pred kratkim namestil, ni potreboval nič takega.

Podpis ne garantira ničesar, razen da je pač prava oseba/corp. app podpisala. TikTok, FB, itd. vsi špijonirajo, pa so prav lepo podpisani. Pomislek bi bil lahko le, da je nekdo app nadomestil z nekim svojim, ki recimo pošilja tvoja dejanja, opravljena v samem appu. Previdnost? Vsekakor.

Kako bo app brez roota prenesel osebne podatke iz drugih appov? Ne bo jih, razen če vsebuje še kak 0-day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

OutOfTheBox ::

kow je izjavil:

Das nekaj primerov teh sideloadanih appov, ki zbirajo podatke?


Dovolj sem blizu da lahko vidim kako biznis sideloadanja appov deluje in kako se ti podatki zbirajo in obdelujejo. Zastonj oz iz dobre volje brez nekega dolgorocnega namena noben ne dela.

Kakšno ceno plačaš ko ti gledaš yt brez reklam s sideloadanim appom pa ne veš, ampak cena zagotovo je.

Sicer pa moj namen ni spreminjat vaše navade, ampak zgolj informirat, na koncu se pa sam odlocis kaj bos naredil.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Teoretiziras. Podaj ime ene aplikacije. Vance ne uporabljam. Imam recimo jellyfin, gpstest, gotify itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

OutOfTheBox ::

Teoretiziras


Teorije držijo. Zakaj mislis da se Google na vse pretege trudi da bi sideloadanje omejil?

Ker brani svoje interese - in to je (poleg vecjega prometa na playu, kar je kratkorocen efekt), tudi kredibilnost OS-ja.

In drugo, ni vazno toliko katere appe sidoadas ampak kje tocno si jih dobil.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Teorija oz. pravilneje empirika pravi, da je povprecni uporabnik nezmozen skrbeti za varnost. Ampak nismo vsi povprecni uporabniki. Nobenega razloga ni, da bi vsem omejili pravice. Ce je potrebno, naj pac naredijo licenco za sideloadanje. Ce gre res za "javni interes" -> v resnici gre se bolj za biznis interes, ampak pustimo to ob strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

OutOfTheBox ::

Vedno je biznis oz nek interest of value, vprašanje je samo komu bolj verjameš.

Ampak nismo vsi povprecni uporabniki


Razumljivo.

zdufs ::

Mogoče kdo ve zakaj se ne prodaj stainless steel apple watch v Sloveniji? Baje zaradi esim ker je LTE... ni mi čisto jasno. Sem mislil, da ni razlike med aluminijasto in jekleno razen ohišja in pa stekla.

Ganon ::

Gledam Jerryja na YT. Čisto malo je upognil pro max in zgodilo se je sledeče:



Sramota.

kow ::

"cisto malo"... v praksi ne bos telefona nikoli tako upognil. Zakaj bi ga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrStein ::

Ker dobiš takoj milijon klikov, če rečeš "epl saks".


Poišči video kjer enako upogne Samsungov telefon.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OutOfTheBox ::

Padate na trendy fore, zato ta folk nadaljuje s kreacijo takega contenta. Danes so kliki na iPhone 15, naslednjič bodo kliki na Galaxy 24, potem spet nekaj tretjega.

Skratka s tem se da fejst služit, sej konc koncev vsebina niti ni tako važna, je pa več klikov če je zadeva kontroverzna (npr. polarizacija), kar v tem primeru je.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Tok so tok nežne naprave zdaj, da bom počasi začel gledati za temi bolj trpežnimi robustnimi telefoni.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

blackbfm ::

Padate na trendy fore, zato ta folk nadaljuje s kreacijo takega contenta.


če je telefon narejen slabo to ni trendy fora, ampak dejstvo na podlagi kerga se boš lažje odločil za (ne)nakup

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

c3p0 ::

OutOfTheBox je izjavil:


Dovolj sem blizu da lahko vidim kako biznis sideloadanja appov deluje in kako se ti podatki zbirajo in obdelujejo. Zastonj oz iz dobre volje brez nekega dolgorocnega namena noben ne dela.

Kakšno ceno plačaš ko ti gledaš yt brez reklam s sideloadanim appom pa ne veš, ampak cena zagotovo je.


No, morda pa nekaj opensource community spirita le še ostaja? https://github.com/ReVanced/revanced-pa...

Saj veš, kot v starih časih, ko si za vsako potrebo imel nek OS projekt, dandanes pa je vsak dan kak nov SaaS in ko pogrne, kode več ni.

c3p0 ::

kow je izjavil:

"cisto malo"... v praksi ne bos telefona nikoli tako upognil. Zakaj bi ga?


Tudi v navadnem žepu lahko nastanejo velike sile, sploh ko se 120kg incel spravi v tight jeans.

Ganon ::

MrStein je izjavil:

Ker dobiš takoj milijon klikov, če rečeš "epl saks".


Poišči video kjer enako upogne Samsungov telefon.


kow je izjavil:

"cisto malo"... v praksi ne bos telefona nikoli tako upognil. Zakaj bi ga?



OutOfTheBox je izjavil:

Padate na trendy fore, zato ta folk nadaljuje s kreacijo takega contenta. Danes so kliki na iPhone 15, naslednjič bodo kliki na Galaxy 24, potem spet nekaj tretjega.

Skratka s tem se da fejst služit, sej konc koncev vsebina niti ni tako važna, je pa več klikov če je zadeva kontroverzna (npr. polarizacija), kar v tem primeru je.


Vi se prav trudite biti del črede Apple ovac?

MrStein, na niti enem samsungu se mu ni zgodilo ničesar podobnega, imaš cel kup njegovih testov. In tudi testov drugih telefonov. Iphone je narejen slabo. In do tolikšne sile lahko pride že, ko ga imaš v žepu. Kaj vse bi nekateri požrli, neverjetno.

MrStein ::

Ja, potem pa ga ne kupi.
Zakaj se razburjaš?

Mogoče je to novi 6S.
Meni je vseeno, ne bom ga kupil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c3p0 ::

Čudi me, da že pri samem apflu ne delajo takega testa, ko pa vejo kako popularen je Jerry. Or they don't care.

kow ::

Ganon je izjavil:


Vi se prav trudite biti del črede Apple ovac?

MrStein, na niti enem samsungu se mu ni zgodilo ničesar podobnega, imaš cel kup njegovih testov. In tudi testov drugih telefonov. Iphone je narejen slabo. In do tolikšne sile lahko pride že, ko ga imaš v žepu. Kaj vse bi nekateri požrli, neverjetno.


Ne uporabljam Applovih izdelkov. Nisem pa ovca, da bom nasedel na taksne neumnosti. Se nikoli nisem unicil nobenega telefona, pa kupujem spodnji srednji razred telefonov. No, enkrat sem unicil zaslon, ko mi je padel direkt na kamencek in sem zaslon pac zamenjal. Sedaj uporabljam ovitke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Ganon ::

Jerry ga je tudi odprl, kot mu je to v navadi in ugotovil, da je titana v bistvu zelo malo, samo tenek vrhnji sloj. Kako presenetljivo.

c3p0 ::

Ja, ker je drag. Gre predvsem za marketinško potezo. Če tehnično ne morejo dodati nič pametnega, pa grejo v materiale.

Pričakovat je posmeh od spineless Samsunga, čez 2 leti pa bodo tudi sami dodali kako titanovo ploščico.

49106 ::

Ravnokar sem namestil ios 17 in razočaran sem, da je "po novem" potrebno drsati časovnico pri videoposnetkih in ne kjerkoli po ekranu. Tudi klika ob robu zaslonu, ki te pomakne za 10s naprej ali nazaj, ni več.

Verjetno grem že danes nazaj na 16.

OutOfTheBox ::

Vi se prav trudite biti del črede Apple ovac?


Sej ovce smo vsi, le vprašanje katerega pastirja si bomo izbrali. Mi je pa žal da si si moj post napačno interpretiral oz. si ga interpretiral na način ki samo tebi ustreza.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

OutOfTheBox je izjavil:

Vi se prav trudite biti del črede Apple ovac?


Sej ovce smo vsi, le vprašanje katerega pastirja si bomo izbrali. Mi je pa žal da si si moj post napačno interpretiral oz. si ga interpretiral na način ki samo tebi ustreza.

Malo morgen pastir izbira ovce ne ovca pastirja in tudi pastir ostriže ovco.

49106 ::

Torej imaš ti huawei ali kaj tretjega, in ne apple, zato, ker se je tvoj pastir tako odloču :)) Ne bit butast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Zimonem ::

Ma ti si butast zato si šel pa na križ. Rimljani še niso dost ukvarjal z bolnimo ovcami.

49106 ::

Kako pa to vpliva na dejstvo, da ti izbereš mobilnik in ne mobilnik tebe :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

NuMaN ::

Sicer si dal smeška, ampak tvoj stavek ima globlji pomen.

PacificBlue ::

Zimonem je izjavil:

Ma ti si butast zato si šel pa na križ. Rimljani še niso dost ukvarjal z bolnimo ovcami.


https://x.com/wallstreetsilv/status/170...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti, edicija jesen 2023 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19012252 (3968) PacificBlue
»

Apple predstavil iPhone 14 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11318595 (6829) chucki
»

Applove novosti, ki niso iPhone: Watch, iPad in storitve

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
185056 (3268) MrStein
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42792946 (78814) MrStein

Več podobnih tem