» »

Poroka

Poroka

«
1
2

vidko54 ::

Naslednje leto tak čas se bom počasi spustil v zakon :D Zanima me naslednje; Ali je kdo tu, ki se je poročil in imel za poroko nekje v naravi steklen šotor za 60/70 ljudi? Če ja, koliko to stane približno. Sepravi, šotor mora biti dovolj velik za bend, manjše plesišče in 60 ljudi.

Tenks!

donvito ::

FrRoSt ::

:)):)):))

Steklenemu šororu se reče rastlinjak, ali pa zimski vrt! ;)

Je že cajt, da se poročiš! :) Da te malo sreča pamet!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

donvito ::

FrRoSt je izjavil:

:)):)):))

Steklenemu šororu se reče rastlinjak, ali pa zimski vrt! ;)

Je že cajt, da se poročiš! :) Da te malo sreča pamet!! :)):)):))

GregiB ::

It always amazes me... kaj eni komplicirajo z poroko... Dan bo nekaj posebnega za mladoporočenca, mogoče še malo za starše, za vse ostale pa je "just another party"... In folk je pripravljen v "magičen dan" zmetati bogastvo in pol, da bodo ja še sosedi govorili... Je zadeva res tolk bolj fajn, če izdahneš "da" med skokom iz aviona v tandemu, v 200m globoki jami ali v akvariju sredi gozda?
V rodni grüdi je ogromno lokacij, kjer se da za zmeren denar preživeti čudovit dan ob skrbi izkušenih gostincev, ki vedo kaj delajo... Ni to bolje, kot nakopavanje nepotrebne navlake???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

FrRoSt ::

Saj on ne bi kupoval!

On bi samo najel oz. priredil zabavo (porocno slavje, gostijo :))) v steklenem šototu! ;)

Pa sprašuje, če ima kdo kaj več info ali celo kakšno praktično izkušnjo.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kixs ::

Sredi poletja ne bi bil rad v zabavi v sotoru - edino ponoci... najames eno vilo z bazenom in postrezbo in je to to...

Magic1 ::

Točno tako, vila s bazenom je top poleti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FrRoSt ::

donvito je izjavil:




To je klasični zimski vrt! Vsaj tako se je nekoč reklo!?

Za rastlinjak bi bilo potrebno več rastlin in zelenja! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Jure14 ::

kixs je izjavil:

Sredi poletja ne bi bil rad v zabavi v sotoru - edino ponoci...

1. Mu bodo pa še en kamion s klimatizacijo zraven prodali.
2. če zdaj razmišlja o poroki, še ne ve niti kje, niti koliko ljudi, potem bo poroka šele enkrat naslednje leto.

vidko54 ::

Ne bi rad zapravil več kot 12.000€ zato tudi pišem, če mi lahko kdo s prve roke pove ceno šotora. Da ne tratim časa s povpraševanjem, sem pisal tu. Mogoče pa imamo kakšnega/kakšno, ki je to preizkusil :)

donvito ::

Preberi, spodaj imaš pa telefonsko in jih pokliči, ker cena je odvisna od več dejavnikov.
https://www.nadlani.si/zanimivosti/kaj-...

GregiB ::

FrRoSt je izjavil:

Saj on ne bi kupoval!

On bi samo najel oz. priredil zabavo


vidko54 je izjavil:

Ne bi rad zapravil več kot 12.000€ zato tudi pišem...


My point...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Machete ::

Poroka ni izguba. Vsi pravijo, da so več nazaj pokasirali z darili, kot je bil strošek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FrRoSt ::

Machete je izjavil:

Poroka ni izguba. Vsi pravijo, da so več nazaj pokasirali z darili, kot je bil strošek.


Nima vsak bogatih stricov!! ;)
Je pa res, da si morda zaslužijo vsaj kakšen narezek in pogostitev, tudi če niso bogati. :)

Verjetno je stekleni šotor mislil za VIP sorodnike in goste!? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

vidko54 je izjavil:

Ne bi rad zapravil več kot 12.000€ zato tudi pišem, če mi lahko kdo s prve roke pove ceno šotora. Da ne tratim časa s povpraševanjem, sem pisal tu. Mogoče pa imamo kakšnega/kakšno, ki je to preizkusil :)


12k za kaj!??? Najem steklenega šotora ali celotno fešto z muskontarji vred!?? :O

Kot sem ti ŽE RAZLOŽIL, se temu ne reče stekleni šotor, ampak zimski vrt!

Zdaj, dejansko imaš DVE možnosti:

Da misliš NAJETI tak stekleni šotor in ga postaviti na svoji gmajni, najeti ali sami doma pripraviti gostijo in najeti muzikante,

Ali pa druga možnost, da iščeš tako gostilno, ambient, ki ima pokriti vrt, nekje v primerni okolici, ki bi jo najel za tisti večer!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

GregiB ::

Machete je izjavil:

Poroka ni izguba. Vsi pravijo, da so več nazaj pokasirali z darili, kot je bil strošek.


12.000€ nekdo pokasira za oprevljeno storitev in to mora nekdo plačati... Mladoporočenca, njuni starši, svatje ali kombinacija le-teh... you choose...
In če je cena na glavo 200€ (12.000€ na 60 svatov) bi potemakem moral vsak svatovski par prinesti darilo > 400€ in to takšno, ki ga mladoporočenca dejansko rabita... dvomim...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

GregiB je izjavil:


In če je cena na glavo 200€ (12.000€ na 60 svatov) bi potemakem moral vsak svatovski par prinesti darilo > 400€ in to takšno, ki ga mladoporočenca dejansko rabita... dvomim...


Kje pa ti zivis? Poroke so crowdfunding. Jaz se nisem bil na poroki, ki bi sprejemala kaj drugega kot gotovino.

V branje predlagam kaksne forume o porokah kjer zenske bentijo o tem kako so razocarane nad izkupickom, kaksna imajo pricakovanja itn.

Pac to je kvazi njihov dan, kjer jih morajo vsi obcudovati, kjer mora biti vse popolno, ce pa slucajno ni pa skoraj ni hujsega kot nevesta kateri ni bila vsec poroka.

Keyword je "bridezilla".

ivekoprivek ::

Ne vem zakaj bi imel steklenega. Z mojo sva lani imela poroko na prostem cca. 100 oseb. Tri variante sva dobila od lastnikov posestva: klasika 800EUR (primer: Budget), višji rang mislim da 1000EUR (primer: Srednja), najboljša varianta 1400-2000EUR (primer:High-end vizualno čudovita, uporabnost mejna. V to je bilo vključeno postavljanje šotora.

Poleti ne bi imel stekla zaradi vročine, pozimi sploh ne vidim smisla v šotoru kaj šele steklu. Jesen pa spomlad ti pa steklo koristi samo proti dežju, efekt sicer podnevi vroče, ponoči hladno. Če zaključim mi je steklo no go.

Midva sva se odločila za najcenejšo varianto, razliko sva vložila v self service bar z alkoholom, hrano in drugo okrasje.

Machete ::

Če sem sam iskren, mi je že misel na prisostvovanje poroki v topli plastični gredi, nočna mora.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sirotka ::

Jaz sem imel poroko poleti v šotoru, pa je bilo bp kar se tiče vročine. Samo pravilno mora bit prezračen. Zraven so imeli tudi prostor za civilno poroko in celoten plac ograjen, tako da tudi glede otrok ni bilo problemov. Moja se v čem drugem kot šotoru sploh ni želela poročit

FrRoSt ::

Machete je izjavil:

Če sem sam iskren, mi je že misel na prisostvovanje poroki v topli plastični gredi, nočna mora.


Saj to ni tako mišljeno! Ti stekleni vrtovi niso tako slabi, še posebno, če ne veš, ali bo bročina ali mraz!? In zdržijo nekako oboje. Če je vroče, so klimatizirani, kar zvecer ni problem, če je pa hladno, ga pa tudi lahko za silo ogrejejo, da gostre ravno ne zmrznejo ali hodijo naokoli v bundah. :))

Ne vem pa, kaj si OP ptefstavlja pod tem steklenim šotorom!?? Ker šotor ni težko najeti. Stekleni šotor bo pa veliko dražji. Ali išče samo kje v okolici primeren gostinski prostor, ki bi imeli tak ambient!?

sirotka je izjavil:

Jaz sem imel poroko poleti v šotoru, pa je bilo bp kar se tiče vročine. Samo pravilno mora bit prezračen. Zraven so imeli tudi prostor za civilno poroko in celoten plac ograjen, tako da tudi glede otrok ni bilo problemov. Moja se v čem drugem kot šotoru sploh ni želela poročit


Si ga najel za poroko ali je bil tam postavljen že originalno?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

vidko54 ::

ivekoprivek je izjavil:

Ne vem zakaj bi imel steklenega. Z mojo sva lani imela poroko na prostem cca. 100 oseb. Tri variante sva dobila od lastnikov posestva: klasika 800EUR (primer: Budget), višji rang mislim da 1000EUR (primer: Srednja), najboljša varianta 1400-2000EUR (primer:High-end vizualno čudovita, uporabnost mejna. V to je bilo vključeno postavljanje šotora.

Poleti ne bi imel stekla zaradi vročine, pozimi sploh ne vidim smisla v šotoru kaj šele steklu. Jesen pa spomlad ti pa steklo koristi samo proti dežju, efekt sicer podnevi vroče, ponoči hladno. Če zaključim mi je steklo no go.

Midva sva se odločila za najcenejšo varianto, razliko sva vložila v self service bar z alkoholom, hrano in drugo okrasje.

Kje sta pa to imela? Zdaj, samo na prostem imet in bit brez rezerve in plana B v smislu, da se odmakneš pod streho/notranjost je preveč rizična. Rad bi imel na prostem, vendar s šotorom, ki so seveda klimatizirani, saj si tako v naravi tudi, če pade kakšna kapljica dežja.

sirotka ::

FrRoSt je izjavil:


Si ga najel za poroko ali je bil tam postavljen že originalno?


Imajo ga originalno, pa tudi mislim, da ga kaj dosti ne računajo. Izbereš ali šotor ali gostilna.

FrRoSt ::

vidko54 je izjavil:


Kje sta pa to imela? Zdaj, samo na prostem imet in bit brez rezerve in plana B v smislu, da se odmakneš pod streho/notranjost je preveč rizična. Rad bi imel na prostem, vendar s šotorom, ki so seveda klimatizirani, saj si tako v naravi tudi, če pade kakšna kapljica dežja.


Za to ne potrebuješ steklenega šotora! Šotor ima samo streho, tako da je praktično kot na prostem, lahko pa spustijo stranice in se zapre, ce se pokaže potreba po tem. Npr. Močen veter ali močen dež. V Bistri so ga včasih imeli, je pa tega že dolgo. Ne da si se samo poročil, lahko si najel tudi prostor (s šotorom) in naredil tam gostiji za svate.
Odvisno, do kje si. Pozanimaj se malo pri teh agencijah za organizacijo porok. Govoto vedo za take place.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

BorutO ::

GregiB je izjavil:

It always amazes me... kaj eni komplicirajo z poroko... Dan bo nekaj posebnega za mladoporočenca, mogoče še malo za starše, za vse ostale pa je "just another party"... In folk je pripravljen v "magičen dan" zmetati bogastvo in pol, da bodo ja še sosedi govorili... Je zadeva res tolk bolj fajn, če izdahneš "da" med skokom iz aviona v tandemu, v 200m globoki jami ali v akvariju sredi gozda?
V rodni grüdi je ogromno lokacij, kjer se da za zmeren denar preživeti čudovit dan ob skrbi izkušenih gostincev, ki vedo kaj delajo... Ni to bolje, kot nakopavanje nepotrebne navlake???

Tako je. Posebeni in najlepši dnevi za družino in najbližje so samo, ko se poročiš, dobiš otroke, ali pa je kaj s super novico glede težje bolezni. Za vse ostale je bolj vseeno za te dogodke drugih. Z ženo sva se poročila civilno in cerkveno. Imela sva skoraj 60 ljudi, ker sva povabila samo najboljše sorodnike in par najboljših prijateljev, ostalih sploh nisva vabila, ker jih nisva videla kot nekoga, ker so sami zahrbtneži. Mogoče ne do naju, ampak slišiš marsikaj fovšljivega ali pa žaljivega do drugih, ko se s teboj pogovarjajo, zato takih ljudi nisva hotela zraven. Nisva komplicirala z organizacijo. Party smo imeli v eni restavraciji, ki ima veliko prostora za goste in so imeli zunaj veliko igral za otroke, ter dve animatorki, da so starši lahko bili brez skrbi. Pa en lokalni ansambel, da smo malo plesali.

Predvsem obvezno priporočam vsaj eno animatorko oz animatorja, če veste, da bo veliko otrok med povabljenimi. Vsi so nama bili hvaležni za animatorki, saj so otroke brez skrbi prepustili drugim, sami pa so uživali po svoje. Nekateri otroci niti niso hoteli iti domov. :)

Itak pa point poroke so papirji in to, da nisi več koruznik... Ne pa kako bodo drugi gledali na razkošje poroke. Danes, če bi se še enkrat mogel poročiti, bi vse uredil pri matičarju, povabil samo najožje sorodnike na druženje in to je to, brez cerkvenega srenja.

TheBlueOne ::

BorutO je izjavil:

Ne pa kako bodo drugi gledali na razkošje poroke.


Tu se znajo zelo razlikovati mnenja moza in zene.

MadMicka ::

Ne vem, kakšen point poroke so papirji?

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Poroka ni izguba. Vsi pravijo, da so več nazaj pokasirali z darili, kot je bil strošek.


Aja, pa so obračunali čas vložen v planiranje in živčkanje pa kreganje ipd??? Če računam 1 uro ukvarjanja z poroko kot 20 bruto pol dvomim da kadarkoli dobiš nazaj več kot izgubiš =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

link_up ::

Zimski vrt ni tam zaradi svoje najvisje funkcionalnosti. Tam je, ker je lep, nudi razgled na ognjemet, amorcka...

En dan boste pa nevesti ze podarili brez komentarjev o smiselnosti ali ceni...prihodnost bo en sam kompromis.

Pa slecno mladopolocenca!
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

shotalick ::

kixs je izjavil:

Sredi poletja ne bi bil rad v zabavi v sotoru - edino ponoci... najames eno vilo z bazenom in postrezbo in je to to...


this. Notr se boste skuhal. Mal se nasol pa z oljem namaž.

Machete ::

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Poroka ni izguba. Vsi pravijo, da so več nazaj pokasirali z darili, kot je bil strošek.


Aja, pa so obračunali čas vložen v planiranje in živčkanje pa kreganje ipd??? Če računam 1 uro ukvarjanja z poroko kot 20 bruto pol dvomim da kadarkoli dobiš nazaj več kot izgubiš =)


Niso. Ti si edini, ki je 'lahko plačan' za poljubno uro v dnevu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

čestitke za poroko.
verjetno pa da bo to projekt za celo žlahto. ker sam s punco kaj takega ne boš zmogel speljati brez da bi vse potekalo gladko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gagatronix ::

MadMicka je izjavil:

Ne vem, kakšen point poroke so papirji?


V zakonodaji je cel kup primerov, kjer civilno partnerstvo ni dovolj za uveljavljanje dolocenih pravic.

Se mi pa zdi dati 12 kosov za poroko metanje denarja stran. Porocis se na obcini z dvema pricama (a ju sploh se rabis?), potem pa raje doma naredi eno veliko festo za vse. Dosti ceneje in manj preseravanja.

MadMicka ::

Praviš, da je cel kup primerov, no dej najdi vsaj dva.

Gagatronix ::

Dedovanje, npr. Ko je partner (neporocen) v bolnici, recimo. Se najde se kaj. Imas google.

gruntfürmich ::

Gagatronix je izjavil:

Se mi pa zdi dati 12 kosov za poroko metanje denarja stran. Porocis se na obcini z dvema pricama (a ju sploh se rabis?), potem pa raje doma naredi eno veliko festo za vse. Dosti ceneje in manj preseravanja.

se vidi da si omejen revež.
kakšna pa je razlika med fešto na 'pravi' poroki in 'fešto za vse' doma, kjer imaš en kup dela namesto da bi vsaj užival v postrežbi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Horas ::

vidko54 je izjavil:

Ne bi rad zapravil več kot 12.000€ zato tudi pišem, če mi lahko kdo s prve roke pove ceno šotora. Da ne tratim časa s povpraševanjem, sem pisal tu. Mogoče pa imamo kakšnega/kakšno, ki je to preizkusil :)


12k € za poroko:O:))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Gagatronix ::

gruntfürmich je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Se mi pa zdi dati 12 kosov za poroko metanje denarja stran. Porocis se na obcini z dvema pricama (a ju sploh se rabis?), potem pa raje doma naredi eno veliko festo za vse. Dosti ceneje in manj preseravanja.

se vidi da si omejen revež.
kakšna pa je razlika med fešto na 'pravi' poroki in 'fešto za vse' doma, kjer imaš en kup dela namesto da bi vsaj užival v postrežbi?


Kaj, saj si narocis catering pa kak bend najames, ne rabis pa 12 kosov za to stran zabrisat, potem bo pa jamranje kako ni denarja. Ze preveckrat videno. Toliko o omejenosti.

FireSnake ::

Kdo pravi, da nima denarja?
Za 80 ljudi nafojtrat pa muzika in vse. Ja, hitro nanese 12 000.
Niso vsi na socilaki.

Zdaj, če nimate dobrega nasveta vsaj klevetati ni treba v tri dni.
Saj mu ne boste dali nič zraven.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gagatronix ::

Ce si ti na socialki ne pomeni da smo ostali tudi. Se vedno je debilizem ruknit 12 kosov. Cez par let pa locitev.

FireSnake ::

Zakaj ločitev?
Če je tebe tvoja nagnala (ni čudno , da te je) to v splošnem ne velja.

Še enkrat: njegovih 12 000 je. Če si rit z njimi obriše je to njegova odločitev. Kaj imaš ti tu za sikat?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

link_up ::

ma ja, predstavli si gagija, da bi op hotu dat 13k.
In and Out

Gagatronix ::

Razprava na javnem forumu je. Dokler me admin ne vrze ven se imam glih toliko pravico oglasat kot ti. In zakaj locitev ? Ker se dandanes vecina zakonov konca z locitvijo.

Sam pa tudi nisem bedak, da bi se sploh porocal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

luclucluc ::

13k za poroko :));((:O

Kripto mesi ::

Gagatronix je izjavil:

Razprava na javnem forumu je. Dokler me admin ne vrze ven se imam glih toliko pravico oglasat kot ti. In zakaj locitev ? Ker se dandanes vecina zakonov konca z locitvijo.

Sam pa tudi nisem bedak, da bi se sploh porocal.

Z napihljivo lutko se niti ne moreš.

JanezBanez ::

Horas je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Ne bi rad zapravil več kot 12.000€ zato tudi pišem, če mi lahko kdo s prve roke pove ceno šotora. Da ne tratim časa s povpraševanjem, sem pisal tu. Mogoče pa imamo kakšnega/kakšno, ki je to preizkusil :)


12k € za poroko:O:))


To je še dokaj poceni.
Za poroko so vse cene x2.

Daniel ::

Naju je nekaj let nazaj za v gostišču za 100 ljudi stala 5500 eur vsi stroški kompletno z muziko. Hrane je bilo toliko, da smo jo vsem dali še za domov, pa še zmeraj je ostalo hrane za pol prtljažnika v avtu.

FireSnake ::

Gagatronix je izjavil:

Razprava na javnem forumu je. Dokler me admin ne vrze ven se imam glih toliko pravico oglasat kot ti. In zakaj locitev ? Ker se dandanes vecina zakonov konca z locitvijo.

Sam pa tudi nisem bedak, da bi se sploh porocal.

Glede ostalih bedarij ne bi.
Glede ločitev: daj vir, ko govoriš o večini. Čakam.

Glede zadnjega stavka pa: no, zato si zadnji, ki bi lahko dajal nasvete.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gagatronix ::

> Glede zadnjega stavka pa: no, zato si zadnji, ki bi lahko dajal nasvete.

Ne dajem nasvetov, izrazam mnenje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj poroka v današnjih časih? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20228990 (21656) BaToCarx
»

Fantovščina/dekliščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314313 (9330) d4vid
»

Najcenejša obleka za na poroko. Kje? :)

Oddelek: Loža
289377 (7892) shadeX

Več podobnih tem