» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
11 / 92
»»

Lonsarg ::

Če kombibiraš z SE je fajn imet dovolj veliko da odvečno sonce shraniš in kuris do 22h ko je konec drage tarife, ampak tudi za to je 10kWh vrh glave, torej petina tega kar je v avtomobilih.

Mato989 ::

TESKAn je izjavil:

Baterijo nucaš samo tolk da pokriješ špice, se pravi da da od sebe max porabo - 1.5kW in da ma tolk kWh, da to porabo drži za želen čas. 60kWh je precej preveč, že 10kWh je veliko, jaz npr. nisem mel urne porabe več kot 3kWh v januarju, povprečje je bliže 1kWh, tako da bi že z 3kWh baterijo lahko 'zglihal' da bi elektro videl samo povprečje 1kW iz omrežja.


No ja... to je pač kr vprašljivo, komot imaš ti 3kw povprečje pol pa 3 ure zaradi nekih razlogov 5,5.... in če daš potem moč na 3kw in prebiješ 5,5kw ti ostane na bateriji samo še 2,5 (če je 10kwh) ampak potem se ti do noči sploh ne fila ker si na zgornji meji porabe.

Ampak mi smo se pogovarjali koliko bi moral met baterijo da bi lahko imel v vseh blokih 1kw priključne moči in ne bi tega presegel, če imaš zdaj recimo izračunano 5,0 po špicah.

To bibila kar mnogo večja kot 10kwh baterija imo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

to potem pomeni, da v enem dnevu ne bi "mogel" porabiti več kot 24kWh

TESKAn ::

Manj ko 24kWh na dan gre, kuhanje in topla voda so tam 250kWh mesečno, to je 8kWh dnevno, hladilnik+drugi stalni porabniki nanesejo meni 3kWh, ostane ti 13kWh za vse drugo. Problem je edino ogrevanje, če nimaš dobre izolacije.

Ampak če že tako škrtariš, boš preživel tudi malo nižjo temperaturo v stanovanju. In Mato, ne vem ker hudič bi povprečnemu človeku kuril 5,5kW+ tri ure in več skupaj. Če si pa tak robni primer, boš pač plačal omrežnino.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mato989 ::

TESKAn je izjavil:

Manj ko 24kWh na dan gre, kuhanje in topla voda so tam 250kWh mesečno, to je 8kWh dnevno, hladilnik+drugi stalni porabniki nanesejo meni 3kWh, ostane ti 13kWh za vse drugo. Problem je edino ogrevanje, če nimaš dobre izolacije.

Ampak če že tako škrtariš, boš preživel tudi malo nižjo temperaturo v stanovanju. In Mato, ne vem ker hudič bi povprečnemu človeku kuril 5,5kW+ tri ure in več skupaj. Če si pa tak robni primer, boš pač plačal omrežnino.


Ja ne vem, meni so glupo v 2 sobnem fletu naračunali jebenih 5,1 moči... jaz ne vem od kje... max kar laufa hkrati je

1x laptop + 1x PC (včasih še istočasno laptop + tv če je moja doma in gleda kaj med tednom ko jaz delam)
Kuhanje kosila (če) potem 1-2 indukciji ali 1 indukcija + pečica
bojler

Ogrevanja tako nimam na elektriko, klime pa pozimi ne laufam, letos sem jo pred 2 dnevoma prvič vklopil sploh.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Buggy ::

Povprecje od lanskega leta s faktorjem, ce nimas bolj azurnega stevca kot ga tudi jaz nimam. Verjetno bodo slej kot prej tudi to uredili.

Sicer pa mislim, da delamo malo prevec drame okoli tega, so pa odlocitve za postavitev SE zaradi tega zaenkrat manj vsaj zame manjh aktualne.

floyd1 ::

Mato989 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Manj ko 24kWh na dan gre, kuhanje in topla voda so tam 250kWh mesečno, to je 8kWh dnevno, hladilnik+drugi stalni porabniki nanesejo meni 3kWh, ostane ti 13kWh za vse drugo. Problem je edino ogrevanje, če nimaš dobre izolacije.

Ampak če že tako škrtariš, boš preživel tudi malo nižjo temperaturo v stanovanju. In Mato, ne vem ker hudič bi povprečnemu človeku kuril 5,5kW+ tri ure in več skupaj. Če si pa tak robni primer, boš pač plačal omrežnino.


Ja ne vem, meni so glupo v 2 sobnem fletu naračunali jebenih 5,1 moči... jaz ne vem od kje... max kar laufa hkrati je

1x laptop + 1x PC (včasih še istočasno laptop + tv če je moja doma in gleda kaj med tednom ko jaz delam)
Kuhanje kosila (če) potem 1-2 indukciji ali 1 indukcija + pečica
bojler

Ogrevanja tako nimam na elektriko, klime pa pozimi ne laufam, letos sem jo pred 2 dnevoma prvič vklopil sploh.


Pomivalnega, pralnega, sušilnega nimata? Ti nanesejo kar nekaj na teden...

Mato989 ::

floyd1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Manj ko 24kWh na dan gre, kuhanje in topla voda so tam 250kWh mesečno, to je 8kWh dnevno, hladilnik+drugi stalni porabniki nanesejo meni 3kWh, ostane ti 13kWh za vse drugo. Problem je edino ogrevanje, če nimaš dobre izolacije.

Ampak če že tako škrtariš, boš preživel tudi malo nižjo temperaturo v stanovanju. In Mato, ne vem ker hudič bi povprečnemu človeku kuril 5,5kW+ tri ure in več skupaj. Če si pa tak robni primer, boš pač plačal omrežnino.


Ja ne vem, meni so glupo v 2 sobnem fletu naračunali jebenih 5,1 moči... jaz ne vem od kje... max kar laufa hkrati je

1x laptop + 1x PC (včasih še istočasno laptop + tv če je moja doma in gleda kaj med tednom ko jaz delam)
Kuhanje kosila (če) potem 1-2 indukciji ali 1 indukcija + pečica
bojler

Ogrevanja tako nimam na elektriko, klime pa pozimi ne laufam, letos sem jo pred 2 dnevoma prvič vklopil sploh.


Pomivalnega, pralnega, sušilnega nimata? Ti nanesejo kar nekaj na teden...


Nanesejo ja... sicer sušilnega nimam, pomivalni in pralni pa večinoma laufa ali od 22:00 + ali pa v soboto/nedeljo dokaj redko laufa to dvoje med delovnikom ko sem na šihtu še bolj redko pa hkrati pomivalni in pralni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Buggy ::

3x PC cca 1KWh max, TV 200Wh, steklokeramika/pecica 2KWh?, TC max zaznano je bilo 4KWh, sesalec 1KWh, pralni stroj 1 KWh, pomivalec 1KWh...torej MAX peak je pri meni lahko cca 10KWh...projekcijo imam na 5.9KWh. Mislim, da se bo to nekako dalo regulirat znotraj predidenega. Ni panike, pa se malo izziva :))

FrRoSt ::

:)):)):))
Saj toliko ima tudi mato! Samo on ne ve, koliko znese bojler in koliko pečica!? ;)
Potem je pa po pomoti še seselac 1kW vključil, pol se pa čidi, od kod njemu 5kW, ker ima samo dva račumalnika vklopljena, včasih kuha, pa žena gleda TV, ko pride domov. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

DamijanD ::

Buggy kWh ali kW ?

FrRoSt ::

kW so MOČ! Koliko moči ima avto, konj, aparat, pečica, bojler, likalnik, sesalec, fen, TČ, ....

Če pa Moč pomnožiš s Časom, dobiš DELO!! A = P x t!

Če ti je prižgana 2kW pečica in 2kW bojler na max ti vsak v 1h porabi 2kWh! Skupaj torej imaš 4kW(h) in to brez upoštevanja hladilnika, računalnika in mlinčka za kavo, ker ti je ravno zmanjkalo mlete kave....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

hitrakaca ::

Obstaja kakšna naprava oz. omejevalec moči, ki se vgradi npr. v elektro omarico in ima možnost nastavitve za omejitev moči? Če je na primer dogovorjena odjemna moč 5,8kw in bi to v enem trenutku presegel, bi tako kot varovalka - avtomatski odklopnik odklopila. Tako ne bi bilo bojazni za prekoračitev dogovorjene moči.

nejc_nejc ::

Vse skupaj me spominja na par nepar v jugi.
Vzroki so čisto po najljučju enaki.

FrRoSt ::

hitrakaca je izjavil:

Obstaja kakšna naprava oz. omejevalec moči, ki se vgradi npr. v elektro omarico in ima možnost nastavitve za omejitev moči? Če je na primer dogovorjena odjemna moč 5,8kw in bi to v enem trenutku presegel, bi tako kot varovalka - avtomatski odklopnik odklopila. Tako ne bi bilo bojazni za prekoračitev dogovorjene moči.


DA se marsikaj! ;) Samo ne vem, zakaj bi kdo to počel!?? :)) Moč imaš omejeno z varovalkami! Zakaj naj bi ti vse ven vrglo, če si malo prekoračil!??

Obstajajo tudi ti. špijuni, ki ti jih montirajo! Te nastaviš na interval, lahko tudi 15 min in potem pregleduješ, kakšno odvzemno moč si imel na teh meritvah! Nič posebnega!! 8-)

Če ste se že navadili na vse neumnosti spleta, se boste lahko pa še odčitavanje iz špijunov! :)) Ti bo že montiral kakšen lokalni električar. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TESKAn ::

nejc_nejc je izjavil:

Vse skupaj me spominja na par nepar v jugi.
Vzroki so čisto po najljučju enaki.

Par-nepar so imeli tudi v zda.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

FrRoSt ::

nejc_nejc je izjavil:

Vse skupaj me spominja na par nepar v jugi.
Vzroki so čisto po najljučju enaki.


:)):)):))

Ker imaš čudne spomine, povezave in asociacije, ti bom jaz to prevedel na par-nepar iz juge! :))

To bilo tako, kakor da bi zaradi pomanjkanja elektrike uvedli, da na parni dan dobijo elektriko parne hišne številke, neparne pa bodo brez elektrike! Na neparni dan pa dobijo elektriko neparne hišne številke in brez elektrike bodo parne hišne številke! Ker nebi proizvedli ali zakupili dovolj elektrike, da bi jo lahko imeli vsi. ;)

Enkrat bi izklapljali parne, drugi dan pa neparne hišne št. :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nejc_nejc ::

Kaj imam cudne spomine. :))
Organizacijsko ter plansko so popolnima zabluzili, sedaj s štromo, takrat z nafto.
Sedaj z nekimi umotvoriobračuna, rešujejo situacijo.

feryz ::

Kaj pa rešujejo, razen polnjenja svojih žepov? Popolnoma nič, če smo pošteni. Poraba elektrike pada, zelena agenda tak isto.
Nimajo pojma kam smo prišli in kam naj gremo.

starfotr ::

7 % smo več porabili, 8 % smo manj proizvedli. Torej nas je uvoz rešil.

V vsesplošnem norem monitranju toplotnih črpalk in nakupov EV ter vedno večji uporabi električnih naprav bo trend porabe višji.

nejc_nejc ::

Samo za status quo, morajo bluzit z obračunom.

telexdell ::

FrRoSt je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Vse skupaj me spominja na par nepar v jugi.
Vzroki so čisto po najljučju enaki.


:)):)):))

Ker imaš čudne spomine, povezave in asociacije, ti bom jaz to prevedel na par-nepar iz juge! :))

To bilo tako, kakor da bi zaradi pomanjkanja elektrike uvedli, da na parni dan dobijo elektriko parne hišne številke, neparne pa bodo brez elektrike! Na neparni dan pa dobijo elektriko neparne hišne številke in brez elektrike bodo parne hišne številke! Ker nebi proizvedli ali zakupili dovolj elektrike, da bi jo lahko imeli vsi. ;)

Enkrat bi izklapljali parne, drugi dan pa neparne hišne št. :)):)):))

Kot v jugi in zadnje čase pod to vlado bi itak nastradala le navadna raja. Kot sedaj navadna raja čaka v vrstah za zdravnika in priviligirani hodijo k zdravnikom v tujino na stroške zavarovalnice ali enemu rušijo brunarco nekje v vukojebini, priviligirani gradijo drekovod ali.. tako bi mi bili vsak drugi dan v temi, priviligirani pa bi si iz svojih vil naredili dvojčke- glavni vhod bi bila parna številka, vhod za služinčad pa neparna številka. Tak da- previdno s predlogi, razen če nisi priviligiran>:D:8)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

DamijanD ::

hitrakaca je izjavil:

Obstaja kakšna naprava oz. omejevalec moči, ki se vgradi npr. v elektro omarico in ima možnost nastavitve za omejitev moči? Če je na primer dogovorjena odjemna moč 5,8kw in bi to v enem trenutku presegel, bi tako kot varovalka - avtomatski odklopnik odklopila. Tako ne bi bilo bojazni za prekoračitev dogovorjene moči.

Ja se da to nastavit, ampak a bi res rad to - več kot boš privarčeval boš izgubil pri morebitni škodi na elektroniki, ki nima rada takih zadev...

Pa še to: če imaš ti dogovorjeno odjemno moč 5,8kW in v nekem trenutku potegneš 8kW, to še ne pomeni, da si že čez - važno je, da povprečje v 15 minutnem oknu ni čez 5,8kW. Kar pomeni, da bi tak "šparovni odklopnik" moral imeti enako obnašanje in ura bi morala biti usklajena z uro, ki je v števcu oz elektro sistemu.

wcpapir ::

https://www.zurnal24.si/pod-streho/varc...

Tresla se je gora, rodila se je miš torej.

https://www.agen-rs.si/web/portal/-/pri...

Tule bo primerjalnik, je pa trenutno nedostopen zaradi tehničnih težav, ampak za teh 5eur letno ne vem če ga bom odpiral, niti ne vidim smisla v spreminjanju tarif. Pradlagane so kar ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

trancer01 ::

Saj nas bodo dobro olupili pri bistveno višji ceni elektrike, brez skrbi. Omrežnina je le del stroška.

misek ::

trancer01 je izjavil:

Saj nas bodo dobro olupili pri bistveno višji ceni elektrike, brez skrbi.
In to za čas, ko je bila zgornja cena omejena. Kar pomeni, da bo višja vsaj za faktor 2.

kixs ::

Sej je bilo ze receno, da bo cena poloznice visja za 60%. Morda se nas usmilijo in bo samo 50%.

trancer01 ::

Morda se ljudstvo spametuje pa nemško energetsko politiko v rit sune. Obnovljive vire je treba takoj zamenjati z jedrsko energijo! CO2 kupone takoj prenehati plačevati! Pa borzo z elektriko ukiniti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Lonsarg ::

DamijanD je izjavil:

hitrakaca je izjavil:

Obstaja kakšna naprava oz. omejevalec moči, ki se vgradi npr. v elektro omarico in ima možnost nastavitve za omejitev moči? Če je na primer dogovorjena odjemna moč 5,8kw in bi to v enem trenutku presegel, bi tako kot varovalka - avtomatski odklopnik odklopila. Tako ne bi bilo bojazni za prekoračitev dogovorjene moči.

Ja se da to nastavit, ampak a bi res rad to - več kot boš privarčeval boš izgubil pri morebitni škodi na elektroniki, ki nima rada takih zadev...

Pa še to: če imaš ti dogovorjeno odjemno moč 5,8kW in v nekem trenutku potegneš 8kW, to še ne pomeni, da si že čez - važno je, da povprečje v 15 minutnem oknu ni čez 5,8kW. Kar pomeni, da bi tak "šparovni odklopnik" moral imeti enako obnašanje in ura bi morala biti usklajena z uro, ki je v števcu oz elektro sistemu.
Hja ampak glavno kar so hoteli doseči, torej pokasirati ekstra od lastnikov net-metering SE, pa so dosegli. Namreč net-metering uporabnik omrežnine po porabi praktično ne plačuje (se odšteje od proizvodnje), moč pa vseeno plačuje v celoti.

Če torej povzamem iz grafov, za enega povprečnega lastnika TČ in podobnih zadev gre omrežnina po porabi 100EUR dol, omrežnina po moči pa 100EUR gor.

Skratka cirka 100EUR dražje na leto bo za lastnike net-metering SE. Za tiste ki nimamo net-metering se pa očitno nič kaj dosti ne bo poznalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

trancer01 ::

Ne, samo računi za elektriko bodo bistveno višji.>:D Vse ostalo ostane enako.;(

Lonsarg ::

Si odprl zgornje grafe z izračuni? Skupni seštevek stroška omrežnina per porabo in omrežnina per moč ostajajo tam-tam (za ene manj za druge več celo).

Gre za tiho delno ukinitev net-meteringa in nič drugega ;)

trancer01 ::

Omrežnina je le manjši del računa za elektriko.>:D

Lonsarg ::

Dobro ne spreminjaj teme pogovora, govorimo seveda o spremembi cenikov za omrežnino ne za energijo.

Glede na to da je omrežnina državna, energija pa prosti trg (no razen začasne regulacije) je težko oboje skupaj metat v isto debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

feryz ::

kixs je izjavil:

Sej je bilo ze receno, da bo cena poloznice visja za 60%. Morda se nas usmilijo in bo samo 50%.
Mešaš. Rečeno je bilo, da bo šla cena elektrike 60 procentov gor.
To nima nobene veze s cenami omrežnine in bloki.
Ne podraži pa to položnice za 60 procentov.

Sc0ut ::

Ampak zaenkrat je cena spet omejena. In če ne bo nič dramatičnega ni razloga da gre gor. Če ne bo pa protest.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

kixs ::

feryz je izjavil:

kixs je izjavil:

Sej je bilo ze receno, da bo cena poloznice visja za 60%. Morda se nas usmilijo in bo samo 50%.
Mešaš. Rečeno je bilo, da bo šla cena elektrike 60 procentov gor.
To nima nobene veze s cenami omrežnine in bloki.
Ne podraži pa to položnice za 60 procentov.


Res je. Imel sem v glavi ceno poloznice. Namrec pred nekaj tedni je bilo po radiu, da bo letna podrazitev iz npr. 1000€ na 1600€.

wcpapir ::

Lonsarg je izjavil:

Si odprl zgornje grafe z izračuni? Skupni seštevek stroška omrežnina per porabo in omrežnina per moč ostajajo tam-tam (za ene manj za druge več celo).

Gre za tiho delno ukinitev net-meteringa in nič drugega ;)

Ja s 5eur na mesec max bodo utišali net metering. Bravo, upam da gre cena energije gor, ker je prenizka.

LeQuack ::

Pa cena vode. Vsak kr toči vodo sak dan in se tušira in podobno.
Quack !

wcpapir ::

Mi na vasi imamo 10eur na tri mesece, voda je dzabe dnar zbiramo za ciscenje rezervoarjev. Komaj cakam da vse skupaj prevzame komunala.

trancer01 ::

Pa cena hrane tudi mora gor! Ljudje so predebeli in preveč jedo!>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

nekikr ::

"presežna moč pa se jim bo začela obračunavati po 1. januarju 2026."
Torej kljub vsemu temu ropotanju lahko še dobri dve leti delamo vse po starem? Po tem pa volimo nov obraz, ki bo morda to ukinil :)

delavec44 ::

Ne, ne moreš delati po starem. Je bilo v tej temi že obdelano, pa ne preberete.

Samo zato ker ti 2 leti (mogoče) ne bodo zaračunavali penalov, ne pomeni, da ti novi sistem ne bo občutno podražil zadev.

nekikr ::

Uporabnikom sistema na merilnih mestih s priključno močjo do vključno 43 kW (praviloma gospodinjski in mali poslovni odjem) bo
presežna obračunska moč zaračunana, če bodo dogovorjeno obračunsko moč spremenili. Če dogovorjene obračunske moči
ne bodo spremenili, bodo na računih samo obveščeni o morebitnih prekoračitvah in informativnih stroških, presežna moč pa se
jim bo začela obračunavati po 1. januarju 2026

To piše na računu in ni ravno dvoumno...

delavec44 ::

Saj ko boš razumel kaj pomeni presežna moč, bo še manj dvoumno ;)

wcpapir ::

nekikr je izjavil:

"presežna moč pa se jim bo začela obračunavati po 1. januarju 2026."
Torej kljub vsemu temu ropotanju lahko še dobri dve leti delamo vse po starem? Po tem pa volimo nov obraz, ki bo morda to ukinil :)

Tako je.

Da bi 85 let staro babico strafali ker bo kuhala govejo juho, caj za mehur zraven pa za pol ure vklopila kalolifer pac ne bo slo skozi, ker se bojo babice spravle s palicami na kolesa, tako da me prav nic ne skrbi, da bi te nebuloze prisle tako dalec.

nekikr ::

delavec44 je izjavil:

Saj ko boš razumel kaj pomeni presežna moč, bo še manj dvoumno ;)

Kaj ne razumem? Precej neposredno piše, da se, če ne spremeniš obračunske moči, nič ne spremeni do 2026. Če spremeniš, potem se spremeni z Marcem 2024.

Daniel ::

A ne piše, da se pribitki za preseženo moč ne bojo obračunavali, cena se pa že sedaj poviša?

SambaShare ::

nekikr je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Saj ko boš razumel kaj pomeni presežna moč, bo še manj dvoumno ;)

Kaj ne razumem? Precej neposredno piše, da se, če ne spremeniš obračunske moči, nič ne spremeni do 2026. Če spremeniš, potem se spremeni z Marcem 2024.


Obračunavanje penalov je ločena zadava od novega obračunavanja omrežnine, ki pride marca.

starfotr ::

Cilj je pobrat več denarja - kar jim je uspelo.

Drugi cilj je, da bodo avtorji tega sranja, ki so hkrati lastniki PV, TČ in EV imeli nižji račun, kot do sedaj. Namesto njih bodo stare mamce plačevale več.

Tretji cilj je vse narediti zakomplicirano in megleno. Da bo reklamcij manj in da ljudje sploh ne bodo razumeli kaj plačujejo.

Če bo več denarja bo več pokradenega. Če ohranimo isti % pokradenega.

Bravo.

SambaShare ::

Daniel je izjavil:

A ne piše, da se pribitki za preseženo moč ne bojo obračunavali, cena se pa že sedaj poviša?


Seveda piše, ampak nekateri bojo vztrajali do aprila, dokler ne dobijo prvega računa.
««
11 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37233767 (864) Magic1
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7811309 (7834) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8817528 (9436) bosmla

Več podobnih tem