» »

Ali obstaja wii alternativa?

Ali obstaja wii alternativa?

Netrunner ::

Nisem ravno up to date s konzolami pa me zanima ali obstaja kakšna nova alternativa takšnemu načinu igranja? Ko je bil wii popularen vem da sta MS in Sony izdala neke svoje različice mahanja po zraku vendar niso dosegli uspeha od Nintendota.

Nintendo switch naj bi bil naslednik wii-ja vendar ima čisto drugačen pristop igranja, jaz iščem moderno wii izkušnjo če obstaja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gagatronix ::

To ne obstaja, ker je bil WiiU bolj flop kot ne, in je Nintendo rekel "gremo naprej".

Reaper ::

Tudi Switch ima igre kjer "mahaš" po zraku, recimo njihova Sports igra, se je pa večina ostalih iger preselila na gamepad, drži.

Buggy ::

Ce te zanima upravljanje z rokami oz. izkusnja "mahanja", si poglej se VR Oculus quest 2, ki lahko deluje samostojno ali v navezi s PC spili. Ni isto je pa podobna iterakcija z dodano navidezno resnicnostjo.

Netrunner ::

@Gagatronix => Škoda, bi pa pričakoval da bi nintendo naredil wii 2.0 glede na uspeh. Wii U je bila res čudna zadeva :)
@Reaper => Do neke mere je podobno wii-ju vendar je daleč od izkušnje ki si jo imel na wii-ju.
@Buggy => mnja, VR ni to to. Mahanje po zraku že, vendar bistvo wii-ja je bilo da si igral v paru v živo.

očitno ne bo nič iz tega :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Reaper ::

Nabaviš Wii in živiš z njim ali pa Xbox 360 + Kinect :)

Gagatronix ::

Lahko kupis rabljen Wii pri kakem goblinu ali kaj podobnega, ampak to so ze konkretno zastarele konzole.

Netrunner ::

Wii že imam, vendar je zadeva že precej zastarela in zato gledam novejše alternative katerih pa očitno ni.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gagatronix ::

Veliko srece. Motion kontrole v stilu kinecta in podobnega morda ?

kriptobog ::

Netrunner je izjavil:

Wii že imam, vendar je zadeva že precej zastarela in zato gledam novejše alternative katerih pa očitno ni.


Ja naslednik je kao switch. Meni je kul, ker ima se zaslon zraven in je super za na pot

Ganon ::

Switch ima kontrolerja, ki se snameta in se samostojno obnašata enako, kot tista na wii-ju.

Switch ni naslednik wii-ja. To je bil wii u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Anney ::

Netrunner je izjavil:

Wii že imam, vendar je zadeva že precej zastarela in zato gledam novejše alternative katerih pa očitno ni.



Res je zastarela ampak otroci ga obožujejo, ga imam in se kar igramo pa še zabavno je sploh zdej na teh večjih tvjih. Igre imam na usb ključku. Dobijo se vse igre na netu. Večina gonmo wii party, pa tisto goro.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Netrunner ::

Ganon je izjavil:

Switch ima kontrolerja, ki se snameta in se samostojno obnašata enako, kot tista na wii-ju.

Delujeta podobno vendar natančnost je precej slabša kot na WII-ju, je neke vrste light verzija :)

Ganon je izjavil:

Switch ni naslednik wii-ja. To je bil wii u.

Ne razumem kako je lahko bil wii u naslednik če pa je čisto neka druga logika kot wii. Razumi ti nintendo...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ganon ::

Nintendo že celo večnost ubira svojo pot, ne ozirajo se na konkurenco. Niso Sony/MS, ki ti ob novi generaciji ponudijo samo močnejšo škatlo. Za Nintendo je bistven način igranja, zabava. Zato vedno poskušajo z nečim novim. Pri nasledniku prihodnje leto pričakuj enako.

Wii u je bil fantastična konzola, ampak jim je v popolnosti spodletelo pri predstavitvi in marketingu. Tega se zavedajo.

Da je natančnost slabša, ne drži. Je boljša od wii motion plus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Netrunner ::

Kaj za wii switch že obstaja kak hack kot na wii-ju, da lahko igraš neoriginal igre?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gagatronix ::

Wii in WiiU sta bila ze dolgo nazaj hackana. Za Switch pa tudi obstajajo bypass chipi.

Reaper ::

Switch je tudi hackan ampak potrebuješ prvo generacijo konzole iz ene izmed prvih revizij, ker imajo nek exploit, ki se izkorišča. Saj se nekaj takšnih konzol prodaja tudi pri nas ampak je to po moje brez veze. Te konzole so že kar nekaj stare, igre na Nintendo store v akciji pa ugodne. Njihovi AAA naslovi se kupujejo v fizični obliki, ker po 10 letih stanejo enako ali nekaj € manj kot ob izzidu. Lahko pa kupiš Steam Deck in tam emuliraš Wii U in Switch igre, je pa potrebno nekaj geekanja. Nekatere igre delujejo super, druge pa so neigralne.

Netrunner ::

Bolj razmišljam da bom obdržal wii dokler ne crkne in enkrat v prihodnosti bi nabavil steam deck, saj tam lahko dobim igre po neki normalni ceni.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Reaper ::

Steam Deck je super zadeva, ne boš pa imel Wii like izkušnje. :) Lahko pa na njem igraš naslove iz vseh starejših sistemov.

Netrunner ::

Ja vem, pač ne bo mahanja po zraku :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Reaper ::

Tako, je pa s HW vidika dovolj močan, da ti nudi leta zabave. Če vzameš ustrezen dock ti lahko nadomesti tudi PC, sem ravno zadnjič nabavil namenski dock s stojalom zanj preko katerga lahko dobiš 4k 60Hz signal. Prej sem probal z dvema USB-C dockoma, ki ju imam doma in sem dobil samo 4K 30 Hz.

Netrunner ::

Primarno konzolo kupujem za otroke in ne zame, zato mi je steamdeck malo preveč prevelik in okoren kot mobilna igralna zadeva. Za take namene je kakšen nintendo switch lite še najbolj optimalen. Za igranje doma pa bi raje nabavil en mini pc na katerega bi namestil steam OS, tako bi dobil preformančno boljšo mašino za približno enako ceno kot je steam deck.

Switch me kar mika vendar strošek iger je prevelik saj ne nameravam dati 30€ + povprečno igro če na steamu dobim AAA naslove za 10-20€ ... no saj to je problem pri vseh konzolah ker proizvajalci živijo od prodaje iger in ne od prodaje konzol, tako da so cene razumljive.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Reaper ::

Če boš izračunal koliko €€€ moraš dati v povprečju za PC, ki je sposoben normalno poganjati AAA igre + cena iger, ali pa nakup konzole, ki je s HW perspektive cenejši nakup, in malo dražje AAA igre po moje s konzolo prideš ceneje čez.

V DE recimo dobiš Xbox Series X Refurbished za 375 €, če kupiš darilne kartice in z njimi nabaviš konzolo. Mislim da MS DE pošlje paket tudi v Slovenijo.

gaoZjQP ::

Možno, čeprav nakup konzole ne pomeni, da ne boš kupil še gaming pcja, ki je bolj široko uporaben - pri nas se je sicer zraslo ob konzolah (wii, x360+kinect, ps4), ki jih še imamo in najbrž še delujejo, ob obiskih smo še radi igrali wii športe včasih.

Netrunner ::

Reaper je izjavil:

Če boš izračunal koliko €€€ moraš dati v povprečju za PC, ki je sposoben normalno poganjati AAA igre + cena iger, ali pa nakup konzole, ki je s HW perspektive cenejši nakup, in malo dražje AAA igre po moje s konzolo prideš ceneje čez.


Če igraš malo starejše igre prideš S PC-jem IMO ceneje skozi + pc je uporaben še za marsikaj drugega. Zdaj malo streljam cene na pamet vendar nazadnje so bile konzole tam okoli 500€, povprečen gaming pc pa nekje med 1000 in 1500€ (Kot gaming pc ne mislim poganjanja 100fps na 4k resoluciji). Igre za PC so najdražje 50-60€ s tem da po kakem letu jih dobiš že za 30€ in kaj kmalu tudi za 20€. Konzol sicer ne spremljam toliko vendar kar sem gledal no bili novi naslovi 70€+ in cena kar nekaj časa ne pade.

Mogoče se motim, se nisem spuščal v podrobnosti vendar če PC-ja ne rabiš in da igraš amlo iger, potem se ti konzola bolj splača, za vse ostale primere pa PC zmaga.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Reaper ::

Tu se pogovarjamo o gamingu, na PS5 seveda ne boš urejal Word dokumentov. Za gaming je konzola cenejša saj je že začetni vložek nižji + igranje iger na PC-ju pri primerljivi grafiki s konzolami pride dražje. Imam vse od naštetega, Gaming PC, PS5, Nintendo Switch, Steam Deck... Switch je za otroke, PS5 za mene, PC za splošne zadeve brez gaminga, saj je igranje na PS5 bolj komot. Če primerjam Steam Deck s Steam knjižnico in PS5 ne vidim nobene prednosti v prid SD glede izbire in cen iger. Kar hočem povedati, prepričanje, da so konzole dražje, ker so igre za njih dražje je zmotno. To je veljajo včasih, zdaj lahko kupiš igro na N različnih trgih in se na podlagi cene odločiš kje jo boš vzel. Potem je tu trg rabljenih iger,... Kaj boš na koncu vzel je pa odvisno od tvojih preferenc in prepričanja.

gaoZjQP ::

Reaper je izjavil:

Tu se pogovarjamo o gamingu, na PS5 seveda ne boš urejal Word dokumentov. Za gaming je konzola cenejša saj je že začetni vložek nižji + igranje iger na PC-ju pri primerljivi grafiki s konzolami pride dražje

Tjah, možno je, ne vem, verjetno tudi odvisno od tipa igre, zdaj vse kupujemo na steamu in podobnem, še jaz imam nekaj potapljaških/jadralskih/letalskih simulacij ampak tole menda ne bi delovalo na nobeni od konzol, niti ne iščemo veliko-zaslonskih alternativ, sam imam gaming pc kot posledico neke kompenzacije, je dejansko tudi pravo osnovno sredstvo mnogokrat sicer bi že bilo dejansko zarmortizirano kakšni dve leti ampak zadeva deluje, zakaj menjati, če ni prednosti?

Netrunner ::

granje iger na PC-ju pri primerljivi grafiki s konzolami pride dražje

@Reaper => Mogoče malo dražje, kar se ti pa cenovno izenači ko kupiš par iger. Kratkoročno prideš s konzolo ceneje vendar dolgoročno gledano pa je PC dosti bolj udogen. Zdaj ko sem gledal če bi nabavil switch se stare igre še vedno prodajajo po 10€ na komad s tem da če hočeš kaj novejšega ali boljšega je cena takoh 30€ ali več. Za PC pa so igre smešno poceni in dosti jih je tudi zastonj.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Reaper ::

@batteryacid: Flight Simulatorja recimo na PS5 ni, je pa na Xboxu, ker je pač od Microsofta. Ostalih iger tega tipa pa žal ne poznam, da bi povedal s prve roke.

@Netrunner: So, samo ni Nintendo iger za PC :). Nintendo je zelo specifičen, kot sem že napisal. Xbox, Ps5 imata cenejše igre. Ima tudi Nintendo akcije ampak direktno njihove originalne igre so znižane redko in malo, v fizični obliki pa noro držijo ceno. Problem pa je, kljub obstoju emulatorjev za Switch recimo, po navadi ravno tista igra, ki bi jo želel igrati v emulatorju ne deluje ok, zato si skoraj prisiljen v nakup konzole, ki pa je HW zelo podhranjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

opeter ::

Dejansko je Wii U res naslednik Wii-ja, saj so na Wii U-ju vse Wii igre in vsi dodatki delovali brez težav. Je pa Switch logični in duhovni naslednik Wii U-ja, saj so obdržali centralni del (igralni plošček z vgrajenim ekranom) s stem, da se da pri Switch kontrolerje odstraniti. No, pri Lite varianti ne, ker tisto je "skupaj zgrajeno".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Netrunner ::

Wii je doživel ogromen uspeh zaradi drugačnega načina igranja kot ga je ponujala konkurenca in zato ne razumem zakaj se tak način igranja ni bolj obdržal. Switch sicer ima nekaj iger, katere lahko igraš podobno kot z wii vendar je fokus šel drugam. Pogrešam alternativo za wii balance board ki je fenomenalna pogrutavščina vendar očitno ostaja samo za wii-ju, kateri pa je že discontinued...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znani prvi podatki o prihodnjem Playstationu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5114947 (11157) Invictus
»

Wii U (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
5014301 (9800) 111111111111
»

Nintendo je predstavil Wii U

Oddelek: Novice / Konzole
4212717 (9553) Gandalfar
»

E3 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7712162 (10901) def0r

Več podobnih tem