» »

Prostovoljno sluzenje vojaskega roka

Prostovoljno sluzenje vojaskega roka

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Buggy ::

Danes je sel mlajsi sine za 3 mesece na prostovoljno sluzenje vojaskega roka (direkt do faksa). Je kdo tukaj, ki ima to izkusnjo ze za seboj? Ce se ne motim je to od lani.

Prestati je moral obsezen zdravniski pregled sedaj ima tri tedne drila brez odhoda domov, kasneje so vikendi prosti. Po treh mesecih naj bi dobil tudi placilo cca 3700€ (pred dohodnino - to se zdej nekaj ureja).
Nastanitve za prijavljene pa so Novo Mesto in Vipava. Kaksne izkusnje iz prve roke, kako je zadeva potekala in kako ste bili zadovoljni?

Sam njegovo odlocitev pozdravljam, ker menim, da mu bo malo vpogleda v sam ustroj zgolj koristil. Socializacija, telesna aktivnosti ter delo v teamu tudi. Vse nauceno kar pride se poleg, pa tudi ne skodi.

Machete ::

Škoda, da trati čas za to. Čas je edino, kar ima omejeno na tem svetu (pa očitno dober starševski nasvet). Milijon stvari je koristnejših in zanimivejših, tudi potencialno za njegovo kariero. Socializacija, delo v teamu, pogled v ustroj (what??) = bulšitanje samega sebe za 3700 eur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

Torej po tvoje je bolje, da so mulci cez pocitnice doma za ekrani, delajo mogoce prek studenta v baru ali neki mezdni proizvodnji oz. potujejo po svetu na racun starsev?
Prosil bi za inside info koga, ki je bil tam, brez dodatnega moraliziranja.
Hvala!

Machete ::

Ne. Naštel si spet slabe alternative. Spravi ga v frimo, ki je povezana s tem, kar gre študirat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Tudi služenje v vojski je dobra alternativa "bluzenju" čez poletje, izkušnja za življenje in mnogi so/bi bili prvič izven "hotela mama".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

IgorCardanof ::

Machete je izjavil:

Škoda, da trati čas za to. Čas je edino, kar ima omejeno na tem svetu (pa očitno dober starševski nasvet). Milijon stvari je koristnejših in zanimivejših, tudi potencialno za njegovo kariero. Socializacija, delo v teamu, pogled v ustroj (what??) = bulšitanje samega sebe za 3700 eur.


Res je. V tem casu bi lahko delal po 3 jobe hkrati remote v ZDA in vlekel 15k na mesec neto, on gre pa to malo casa kolikor ima zabijat v vojsko. HALOO???

Vzdrzi se takih komentarjev. Lp, Josko.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Machete ::

Joško, vse je bolje, kot 3 mesečna telovadba. Iztisni kaj iz domišljije, ne bit karierno mrtev, kot 90% populacije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

Buggy je izjavil:

Danes je sel mlajsi sine za 3 mesece na prostovoljno sluzenje vojaskega roka (direkt do faksa). Je kdo tukaj, ki ima to izkusnjo ze za seboj? Ce se ne motim je to od lani.


To obstaja ze zelo dolgo, samo placano je bilo slabse.

Jaz sem sel takrat za te tri mesece, sem videl kot rekreacijo ko sem imel malo fore na faksu. Takrat smo se lahko sli v "gorsko enoto" v Bohinjski Beli. Pri teh planincih je bila rekreacija zelo na nivoju, drugje pa niti ne. V Vipavi na tistem orientacijskem smo menda startali zadnji in prisli prvi na cilj. Posebej Novo Mesto so bili svoh, verjetno tudi ker je bilo dosti deklet in jih niso mogli tako terati.

Svojim mulcem kaj takega ne bom priporocal, ker dejansko je stran metanje casa.

cekr ::

Zato bi pa morali vojaški rok vrnit kot obvezen. Za dekleta in moške. Sicer ne tako, da zagoniš celo leto življenja, ampak 2 x 3 mesce med počitnicami. In to brez mobitelov in podobnega sranja.

Vmes narediš še izpit za avto in kakšen podoben izpit. Predvsem se pa vmes naučiš življenja. Nobenemu ne bi škodilo, da bi se naučil kuhat, prat, pospravljat.

Predvsem se pa naučit poslušat predpostavljenega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Avenger ::

Vojska je flajšmašina za možgane, včasih pa tudi za telo in vojska že dolgo časa opravlja politične naloge korporacije, ki ji rečemo država in najhuje kar si lahko narediš je, da se pridružiš poklicno. Ampak po drugi strani, to velja predvsem za Ameriko, mi smo dokaj v zatišju in igramo zelo obrobno vlogo, kot so mi povedali tisti, ki delajo v vojski je precej duhamorno. Služenje roka pa mladičkom morda res da nek stik z realnostjo, ki bi ga težko dobili kje drugje, "spravi ga v firmo, ki je povezana s tem kar gre študirat" - aja? A tko izi je to? Če hoče bit odvetnik, bom pač zavrtel telefon od najboljšga prijatla odvetnika in bo šel tja.. kaj? Kave kuhat? Razumel bi nekako, če bi hotel bit strojnik in bi potem klical vse po AJPESu če se hočejo 2 meseca ukvarjat s fantom, ki ne zna še nič, to ajde, ja, bi pač pometal čistil, gledal kako poteka delo, fajn. Pa druge stvari? Hoče bil lepotni kirurg in kaj, kličeš Fabjana, če bi lahko fant prišel na prakso? Lahko je to reč spravi ga v firmo. Vojska mogoče da vsaj malo strukture, mogoče vcepi vsaj malo spoštovanja do tistih, ki vejo več, do nadrejenih, itd. Kako pozitivno je pa to na dolgi rok pa ne vem. Vsekakor je pa to miljonkrat bolje, kot da bi zdaj 3 mesece bluzil po lokalih, malo po morju, ponoči mrtvo pijan brcal v kante, nadlegoval prestrašene pupe in se zbujal ob 1h, si zvil joint za dobro jutro in potem gledal tiktok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gozdar1 ::

cekr je izjavil:

Zato bi pa morali vojaški rok vrnit kot obvezen. Za dekleta in moške. Sicer ne tako, da zagoniš celo leto življenja, ampak 2 x 3 mesce med počitnicami. In to brez mobitelov in podobnega sranja.

Vmes narediš še izpit za avto in kakšen podoben izpit. Predvsem se pa vmes naučiš življenja. Nobenemu ne bi škodilo, da bi se naučil kuhat, prat, pospravljat.

Predvsem se pa naučit poslušat predpostavljenega.


Kdor se teh stvari ni naučil doma, se jih tudi v vojski ne bo.

kopriwa ::

gozdar1 je izjavil:

cekr je izjavil:

Zato bi pa morali vojaški rok vrnit kot obvezen. Za dekleta in moške. Sicer ne tako, da zagoniš celo leto življenja, ampak 2 x 3 mesce med počitnicami. In to brez mobitelov in podobnega sranja.

Vmes narediš še izpit za avto in kakšen podoben izpit. Predvsem se pa vmes naučiš življenja. Nobenemu ne bi škodilo, da bi se naučil kuhat, prat, pospravljat.

Predvsem se pa naučit poslušat predpostavljenega.


Kdor se teh stvari ni naučil doma, se jih tudi v vojski ne bo.


To ni res. Kar nekaj je takih, ki so v preteklosti odšli na takrat obvezno služenje vojaškega roka iz nesposobnega delikventa postali malo bolj poslušni, spoštljivi ter sposobni/pripravljeni za življenje.

@OP: Po mojem mnenju se je pravilno odločil, vsekakor bo to ena od izkušenj, ki mu bo dala drugačen vpogled na določene življenjske zadeve. Sigurno ne bo to stran vržen čas, kot pravijo nekateri "optimizatorji" življenjske poti. Sine bo imel čas za mnoge druge stvari v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

TheBlueOne ::

Cisto realno je tako, da je vojska nujna kakor je nujno nacelno stalisce, da je sluzenje roka pametna stvar. Drugace tezko prezivis kot skupnost v tem svetu. Ampak bolj pametno pa je biti izjema tega pravila.

Pri vplivnih imam obcutek, da vojsko totalno podpirajo, sami pa se raje drzijo stran ali pa so zraven toliko, da ni prevec nevarno in si lahko delajo reklamo.

D3m ::

Buggy je izjavil:

Danes je sel mlajsi sine za 3 mesece na prostovoljno sluzenje vojaskega roka (direkt do faksa). Je kdo tukaj, ki ima to izkusnjo ze za seboj? Ce se ne motim je to od lani.

Prestati je moral obsezen zdravniski pregled sedaj ima tri tedne drila brez odhoda domov, kasneje so vikendi prosti. Po treh mesecih naj bi dobil tudi placilo cca 3700€ (pred dohodnino - to se zdej nekaj ureja).
Nastanitve za prijavljene pa so Novo Mesto in Vipava. Kaksne izkusnje iz prve roke, kako je zadeva potekala in kako ste bili zadovoljni?

Sam njegovo odlocitev pozdravljam, ker menim, da mu bo malo vpogleda v sam ustroj zgolj koristil. Socializacija, telesna aktivnosti ter delo v teamu tudi. Vse nauceno kar pride se poleg, pa tudi ne skodi.


Jaz sem bil cca. 4 mesece v Vipavi.

Šteje se ti delovna doba. Hrana imajo 5 - 6 obrokov. Zgodnje vstajanje in urejanje nato pa furanje športa, discipline in "poslušnosti".

Hitro mine.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

Sine je polnoleten in odlocitve sprejema sam. To, da bi ga jaz usmerjal ali bozenedaj rihtal neke sluzbe preko vez, ki za gimnazijca, ki je vpisal strojni faks ta trenutek glede izkusenj sploh niso relevantne, pa ne bom izgubljal besed in imam o tem (takih starsih) tudi svoje mnenje. Za "specializacijo" bo imel dosti casa med faksom ali po njem, pa se takrat bodo naloge po firmah glede na izbran studij dost nikakve, vsaj glede na to kar vidim v nasi firmi, ko pridejo na delo absolventi, ki naj bi ze imeli nekaj znanja in pokazali zanimanje s stroke.

Zato se enkrat. Pustite prosim debato ali je to smiselno ali ne, prosim za informacije nekoga, ki je to dejansko dal cez, najraje pred kratkim.

P.S: hvala za popravek, sem videl da je to ze nekaj casa prisotno.
P.S.S: @D3m hvala za info. Naj bi bilo tudi bivanja na terenu (kako je to potekalo) in kaj naj bi pomenilo "preživetje v vodi" ter tole "usposabljanje s helikopterjem" me malo skrbi.


https://postanivojak.si/kako-lahko-sode...

gozdar1 ::

kopriwa je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

cekr je izjavil:

Zato bi pa morali vojaški rok vrnit kot obvezen. Za dekleta in moške. Sicer ne tako, da zagoniš celo leto življenja, ampak 2 x 3 mesce med počitnicami. In to brez mobitelov in podobnega sranja.

Vmes narediš še izpit za avto in kakšen podoben izpit. Predvsem se pa vmes naučiš življenja. Nobenemu ne bi škodilo, da bi se naučil kuhat, prat, pospravljat.

Predvsem se pa naučit poslušat predpostavljenega.


Kdor se teh stvari ni naučil doma, se jih tudi v vojski ne bo.


To ni res. Kar nekaj je takih, ki so v preteklosti odšli na takrat obvezno služenje vojaškega roka iz nesposobnega delikventa postali malo bolj poslušni, spoštljivi ter sposobni/pripravljeni za življenje.

@OP: Po mojem mnenju se je pravilno odločil, vsekakor bo to ena od izkušenj, ki mu bo dala drugačen vpogled na določene življenjske zadeve. Sigurno ne bo to stran vržen čas, kot pravijo nekateri "optimizatorji" življenjske poti. Sine bo imel čas za mnoge druge stvari v življenju.


Sem služil rok in nisem dobil tega občutka.

D3m ::

Buggy je izjavil:

Sine je polnoleten in odlocitve sprejema sam. To, da bi ga jaz usmerjal ali bozenedaj rihtal neke sluzbe preko vez, ki za gimnazijca, ki je vpisal strojni faks ta trenutek glede izkusenj sploh niso relevantne, pa ne bom izgubljal besed in imam o tem (takih starsih) tudi svoje mnenje. Za "specializacijo" bo imel dosti casa med faksom ali po njem, pa se takrat bodo naloge po firmah glede na izbran studij dost nikakve, vsaj glede na to kar vidim v nasi firmi, ko pridejo na delo absolventi, ki naj bi ze imeli nekaj znanja in pokazali zanimanje s stroke.

Zato se enkrat. Pustite prosim debato ali je to smiselno ali ne, prosim za informacije nekoga, ki je to dejansko dal cez, najraje pred kratkim.

P.S: hvala za popravek, sem videl da je to ze nekaj casa prisotno.
P.S.S: @D3m hvala za info. Naj bi bilo tudi bivanja na terenu (kako je to potekalo) in kaj naj bi pomenilo "preživetje v vodi" ter tole "usposabljanje s helikopterjem" me malo skrbi.


https://postanivojak.si/kako-lahko-sode...


"Bivanje na terenu" je spanje v lastnem vojaškem šotoru za 1 persono. Nič hudega.
"Usposabljanje s helikopterjem" je nekaj novega. Smatram, da je spust iz helikopterja medtem, ko lebdi nad določeno točko interesa. Bodo že pravilno demonstrirali.
"Preživetje v vodi" je tudi neka novega.

To so verjetno novi NATO pogoji, ker ko smo mi končali so z generacijo za nami že imeli nove NATO smernice usposabljanja in ne več našega načina.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Buggy je izjavil:

Sine je polnoleten in odlocitve sprejema sam. To, da bi ga jaz usmerjal ali bozenedaj rihtal neke sluzbe preko vez, ki za gimnazijca, ki je vpisal strojni faks ta trenutek glede izkusenj sploh niso relevantne, pa ne bom izgubljal besed in imam o tem (takih starsih) tudi svoje mnenje. Za "specializacijo" bo imel dosti casa med faksom ali po njem, pa se takrat bodo naloge po firmah glede na izbran studij dost nikakve, vsaj glede na to kar vidim v nasi firmi, ko pridejo na delo absolventi, ki naj bi ze imeli nekaj znanja in pokazali zanimanje s stroke.


Mi ni jasno zakaj potem sprasujes, ce nanj nimas namena vplivati? Kaj to je kvazi za tvojo tolazbo, ce ti recemo, da je recimo Vipava super?

Mimogrede tvoj nacin razmisljanja propada enako hitro kot pada standard generaciji pod tako taktirko. Ce se froc zna uciti od tvojih napak, ima neko spostovanje in uposteva nasvete je to lahko razlika med tem ali bo zivotaril ali pa bo imel luksuz.

Zal tvoje razmisljanje nima smisla tudi na tocki, ki predvideva, da ga caka sama tlaka. Seveda ga caka tlaka, ce kopira to tvoje razmisljanje. Ce pa bo delal kakor pocnejo tisti, ki jim gre fino, pa bo morda pri njemu kaj boljse. Teh pa tukaj ne manjka.

V glavnem delate zelo slabo za otroke, ce jim recete, da naj si v tem obdobju vzamejo cas za bedarije. Cilj mora biti, da so cim prej na trgu dela in da cimprej spoznavajo sistem v katerem bodo delali. Iz principa ne koristit vez je neumnost revezev.

Buggy ::

Sprasujem zato, ker me firbec matra kaj in kako so spravili v ta trimesci snelkurz, ker sem bil sam se v sistemu 3 mesece usposabljanja ter 4 mesece straze (vmesna generacija) samo so bili casi (tudi v vojski) cisto drugacni. A si dovolim prevec? Zdaj pa lahko koncas s svojo psihoanalizo ter generalne zivljenske nasvete prisparaj raje za svoj narascaj, ker tema ni namenjena temu.

TheBlueOne ::

Kaj so v spravili v tri mesece je res odvisno od tega kam gre. Ko sem bil med gorniki je to bilo tri mesece kondicijskega treninga kjer so sle ahilove tetive profi sportnikom. Po drugi strani so drguje, menda predvsem iz Murske prihajali nic kaj posebej fizicno nasportani.

Skratka verjetno lahko pricakujes, da bo skartiral tri mesece zivljenja.

Si pa ze v OP klical sirso diskusijo:

Sam njegovo odlocitev pozdravljam, ker menim, da mu bo malo vpogleda v sam ustroj zgolj koristil. Socializacija, telesna aktivnosti ter delo v teamu tudi. Vse nauceno kar pride se poleg, pa tudi ne skodi.


Tu te pac popravimo, da mu verjetno ne bo koristil, bo prej skodil. Ce pa mislis, da bo fino za kariero, ce ti froca uspejo narediti v ubogljiega leminga pa se ne cudi, ce se bo tvoje videnje kariere ponavljajo skozi generacije.

Dejansko se beres v stilu, meni je kariera sranje, zato pa naj gre froc se uciti biti tepen in slepo ubogati, da mu bo boljse.

chucki ::

Machete je izjavil:

Škoda, da trati čas za to. Čas je edino, kar ima omejeno na tem svetu (pa očitno dober starševski nasvet). Milijon stvari je koristnejših in zanimivejših, tudi potencialno za njegovo kariero. Socializacija, delo v teamu, pogled v ustroj (what??) = bulšitanje samega sebe za 3700 eur.


Skoda je viset kle na forumi. Ti nimas pojma o zivljenju. V teh 4 mesecih bo dozivel stvari, ki jih nikoli ne bo pozabil, ter okrepil samozavest in disciplino.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

D3m ::

chucki je izjavil:

Machete je izjavil:

Škoda, da trati čas za to. Čas je edino, kar ima omejeno na tem svetu (pa očitno dober starševski nasvet). Milijon stvari je koristnejših in zanimivejših, tudi potencialno za njegovo kariero. Socializacija, delo v teamu, pogled v ustroj (what??) = bulšitanje samega sebe za 3700 eur.


Skoda je viset kle na forumi. Ti nimas pojma o zivljenju. V teh 4 mesecih bo dozivel stvari, ki jih nikoli ne bo pozabil, ter okrepil samozavest in disciplino.


Res je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

chucki ::

V tej temi bi bilo dobro, da komentirajo samo tisti, ki so sluzili vojaski rok, ker branje komentarjev ostalih, ki teg niso doziveli je izguba casa.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Furbo ::

cekr je izjavil:

Zato bi pa morali vojaški rok vrnit kot obvezen. Za dekleta in moške. Sicer ne tako, da zagoniš celo leto življenja, ampak 2 x 3 mesce med počitnicami. In to brez mobitelov in podobnega sranja.

Vmes narediš še izpit za avto in kakšen podoben izpit. Predvsem se pa vmes naučiš življenja. Nobenemu ne bi škodilo, da bi se naučil kuhat, prat, pospravljat.

Predvsem se pa naučit poslušat predpostavljenega.

Ja seveda, vojska naj popravi vso slabo vzgojo, ki so jo mulci/mule imeli 18 let.

Doma pa starši dežurajo na telefonu z odvetnikom v stanju pripravljenosti?

Jaz sem služil (neplačanih) 6 mesecev v SV in zadeva je bila izguba časa.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

TheBlueOne ::

chucki je izjavil:



Skoda je viset kle na forumi. Ti nimas pojma o zivljenju. V teh 4 mesecih bo dozivel stvari, ki jih nikoli ne bo pozabil, ter okrepil samozavest in disciplino.


Jaz sem z enim ocesom tu, v bistu pa delam prevzem masinerije. Zame bolj optimalno kot pa se sprejeti biti tepen in 100% predan sluzenju gospodarju. Zato pa je iz mojega stalisca metanje casa stran, ker poznam druge moznosti.

Ko pa sem sel sluzit vojaski rok pa mi tega kar vem danes ni razlozil nihce, ker sem odrascal v relativni revscini. So vsi bolj romantizirali v stilu OPa kako se izplaca na ta nacin skraritati cas.

Na koncu mi zivljenje zamuja kaksen sest let od optimuma, ker sem bil zrtev glupih nasevetov s strani ljudi, ki se danes trpijo na repeat.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

cekr je izjavil:

Zato bi pa morali vojaški rok vrnit kot obvezen. Za dekleta in moške. Sicer ne tako, da zagoniš celo leto življenja, ampak 2 x 3 mesce med počitnicami. In to brez mobitelov in podobnega sranja.
Vmes narediš še izpit za avto in kakšen podoben izpit. Predvsem se pa vmes naučiš življenja. Nobenemu ne bi škodilo, da bi se naučil kuhat, prat, pospravljat.
Predvsem se pa naučit poslušat predpostavljenega.


Kakšne neumnosti. Kot da bi bral post nekoga zataknjenega v letu 1952. Če te STARŠI/skrbniki do 14-16 leta ne naučijo vsega naštetega, te tudi taborniki ne bodo in si dejansko potencialni material, da se spraviš v idiotsko in pogubno situacijo, v kateri so ubogi naivni kanonfuter mladci v Ukrajini, da jim trga ude in glave. Za profit najbogatejših korporacij na svetu, ki vlečejo svetovno politiko.

Ampak ja, 3 mesečni bootcamp, bo popravil to, akr so starši sfalili v 20. letih. Boš znal rjuho raztegnit. wow. Neprecenljive in nepozabne izkušnje za vedno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Mato989 ::

Meni je žal da ni šla cela generacija v vojsko redno odslužit... marsikdo je nesposoben pospravit in na linijo uredit omarico (vidim predvsem pri moji in še kom ,tudi sam sem slab v zlaganju) ampak to je pač ker smo razpuščena banda... sicer jaz sem zlo minimalističen glede zadev doma zato nimam naloženo eni pa hrčkajo kot debili
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

Machete je izjavil:

Joško, vse je bolje, kot 3 mesečna telovadba. Iztisni kaj iz domišljije, ne bit karierno mrtev, kot 90% populacije.


Tako! VSE je bolje! :)

Skrbeti za lasten žep in rit je danes edino smotrno, pametno in učinkovito!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Invictus ::

3 mesece urjenja je ravno dovolj, da postaneš kanon futr...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:


Ampak ja, 3 mesečni bootcamp, bo popravil to, akr so starši sfalili v 20. letih. Boš znal rjuho raztegnit. wow. Neprecenljive in nepozabne izkušnje za vedno.


Da ne govorimo, da moras popravil spremeniti v "popravil". Ne vem kako moras biti "pokvarjen", da je upgrade slepa ubogljivost. Kdor pa vidi lepo zlozene majice in pospravljeno posteljo kot nek skillset pa ima izjemno nizka pricakovanja. Bo froc b.p. sobarica.

D3m ::

Še kakšno vprašanje???
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

3700€, mi smo dobili 5000 SIT na mesec, nekakšno zaporniško plačilo za pol leta.

Še danes pospravljam vezalke v čevlje kot kakšen OKM norec.
Trevor Philips Industries

D3m ::

3700€


Mi smo dobili 1800€ takrat 2007 se mi zdi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

Sem bil 7 let pred tabo, na obveznem.
Trevor Philips Industries

FrRoSt ::

Invictus je izjavil:

3 mesece urjenja je ravno dovolj, da postaneš kanon futr...


:)):)):))

Že to, da veš, kaj je kanonfuter in kako to postaneš, je ogromno!! Tudi v treh mesecih. 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Marc` ::

Buggy, če imaš Instagram ali kdo od tvojih, preleti ta profil od Domna, ki je ravno zaključil s služenjem. Ima 2 sklopa highlightsov posebej za to, mislim da boš dobil super vpogled.

https://instagram.com/domenzugelj?igshi...

arnecan1 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj so v spravili v tri mesece je res odvisno od tega kam gre. Ko sem bil med gorniki je to bilo tri mesece kondicijskega treninga kjer so sle ahilove tetive profi sportnikom. Po drugi strani so drguje, menda predvsem iz Murske prihajali nic kaj posebej fizicno nasportani.

Skratka verjetno lahko pricakujes, da bo skartiral tri mesece zivljenja.

Si pa ze v OP klical sirso diskusijo:

Sam njegovo odlocitev pozdravljam, ker menim, da mu bo malo vpogleda v sam ustroj zgolj koristil. Socializacija, telesna aktivnosti ter delo v teamu tudi. Vse nauceno kar pride se poleg, pa tudi ne skodi.


Tu te pac popravimo, da mu verjetno ne bo koristil, bo prej skodil. Ce pa mislis, da bo fino za kariero, ce ti froca uspejo narediti v ubogljiega leminga pa se ne cudi, ce se bo tvoje videnje kariere ponavljajo skozi generacije.

Dejansko se beres v stilu, meni je kariera sranje, zato pa naj gre froc se uciti biti tepen in slepo ubogati, da mu bo boljse.

Služil sem novo slovensko vojsko 6 mesecev. Zastonj.

Vsekakor je ena življenjska izkušnja. In dosti bolje, kakor se zbujati ob 11 dopoldan in pogledati v hladilnik, če je mamica kupila sveži kruh in pašteto.

Bi pa čas preživet v vojski moral šteti v delovno dobo in za ta čas dobiti vsaj minimalno plačo.

Tako da pod črto, 3 mesece vojske je pozitivna stvar, še posebej, če si z 3.700 € plačaš delovno dobo sam. Bi takoj poslal tudi svojega pubeca služiti, da ne bi poležaval doma.

P.S.: Glede kanonfutra, če bo kdo šel v vojsko prisilno bodo šli vsi, ne samo taborniki z 3 mesečnim urjenjem. Kvečjemu bo to na fronti 3 mesece prednosti.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

Meni je žal da ni šla cela generacija v vojsko redno odslužit... marsikdo je nesposoben pospravit in na linijo uredit omarico (vidim predvsem pri moji in še kom ,tudi sam sem slab v zlaganju)


Eni smo se tega naučili pri tabornikih v OŠ.
Nobene potrebe ni da davkoplačevalci omogočamo drage in še plačane počitnice za mlade odrasle.

Ampak, ker očitno pač jih, se splača izkoristit. Jih poznam kar nekaj ki so šli in so bili zadovoljni.

Kar se tiče helikopterja, če ni kakšna posebna smer se prav gotovo ne bodo spuščali po vrvi iz njega. Ni to šnelkurz pa gremo abzajlat.

Verjetno je mišljeno izkrcavanje/vkrcavanje iz parkiranega in sami postopki med letenjem.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meni je žal da ni šla cela generacija v vojsko redno odslužit... marsikdo je nesposoben pospravit in na linijo uredit omarico (vidim predvsem pri moji in še kom ,tudi sam sem slab v zlaganju)


Eni smo se tega naučili pri tabornikih v OŠ.
Nobene potrebe ni da davkoplačevalci omogočamo drage in še plačane počitnice za mlade odrasle.

Ampak, ker očitno pač jih, se splača izkoristit. Jih poznam kar nekaj ki so šli in so bili zadovoljni.

Kar se tiče helikopterja, če ni kakšna posebna smer se prav gotovo ne bodo spuščali po vrvi iz njega. Ni to šnelkurz pa gremo abzajlat.

Verjetno je mišljeno izkrcavanje/vkrcavanje iz parkiranega in sami postopki med letenjem.


Saj ni samo zlaganje itd... a si pri tabornikih streljal? Si se vkrcaval v helikopter? Si metal granate? itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Bi takoj poslal tudi svojega pubeca služiti, da ne bi poležaval doma.


Saj se šteje v delovno dobo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

anrecan1, čisto zastonj pa verjetno nisi služil... Jaz se bil prva "povojna" generacija, ki je služila v Šentvidu pri Ljubljani (Škofovi zavodi). Mi smo dobivali "žepnino" takrat še v bonih, ker tolarji še niso bili dani v obtok:

https://www.bsi.si/bankovci-in-kovanci/...

Če se pravilno spomnim, je bila vrednost mesečne žepnine dovolj za dve povratni karti za vlak do Maribora :P...
Drugače sem imel srečo, sem bil v edini "tehnični" četi takratnega "sklica", sem bil vezist, vse ostale čete pa so bile navadna pehota...

Pa ne bom več nakladal, sej formalno nisem slovenske vojske služil, ob mojem prihodu konec leta 1992 smo še vedno bili TO (Teritorialna Obramba)... Smo sami sebe imenovali Taborniška Organizacija :D:)):D...

Lp

Jože

matobeli ::

Seveda se strelja pri tabornikih. Ko lahko napneš zračko/lok lahko streljaš. Če ti je to všeč. Brez namerilnih sistemov, kar lepo na iron sight.

A so vas pri vojakih sploh dal kdaj v vlogo poveljnika voda? Ker pri tabornikih se šolanje za tako funkcijo lahko začne z vstopom v srednjo šolo...

Recimo to je skill ki ga rabiš.

V vojski je edini skill do neke mere izoblikovan da kot moderna snežinka lažje sprejmeš sodelovanje z nekom ki ti ni simpatičen.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Seveda se strelja pri tabornikih. Ko lahko napneš zračko/lok lahko streljaš. Če ti je to všeč. Brez namerilnih sistemov, kar lepo na iron sight.

A so vas pri vojakih sploh dal kdaj v vlogo poveljnika voda? Ker pri tabornikih se šolanje za tako funkcijo lahko začne z vstopom v srednjo šolo...

Recimo to je skill ki ga rabiš.

V vojski je edini skill do neke mere izoblikovan da kot moderna snežinka lažje sprejmeš sodelovanje z nekom ki ti ni simpatičen.


Jap maš prav, ko z fračo streljaš je čisto enako kot z avtomatskim orožjem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

S fračo je dejansko težje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Seveda, ker jo moraš napet.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

Machete je izjavil:

S fračo je dejansko težje.


Maš prav ja, pa enako učinkovito kot z mitraljezom za masaker...

fikus_ je izjavil:

Seveda, ker jo moraš napet.


Puško moraš sščistit, kaj misliš da je težje? ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

V vojski je puška tvoja ljubica, tako da ni težko. :D

PS Kdor je razmišljal, ni spustil celega okvirja manevrskih nabojev skozi cev. Okvir s strelivom je posodil kakšnemu "rambotu".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

pa enako učinkovito kot z mitraljezom za masaker...


frača je bolj nevarna kot mitraljez z maneverci.

fikus_ ::

Seveda, Rambo je z lokom in prirejeno puščico sestrelil helikopter

Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Uau kakšni skilli. Postiljanje postelje, zlaganje cunj in čiščenje puške. Esencialne veščine, ki pokrijejo vse kar rabiš za uspešno in prodorno kariero.
(Vse skupaj, stvar polurnega tečaja sicer). Sami ambiciozni, da čislajo tovrstne veščine in zapravljanje časa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo vojaški rok spet obvezen? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31928589 (21126) redtech
»

Vipava prostovoljno služenje vojaškega roka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9011942 (8560) Raptor F16

Več podobnih tem