» »

Kartica zdravstvenega zavarovanja za tujino

Kartica zdravstvenega zavarovanja za tujino

AnotherMe ::

Preko telefona smo z sms naročili zdravstveno izkaznico za tujino (https://www.zzzs.si/zzzs-api/obrazci/na... - čisto zadnja alineja). Pri tem pa spregledali, da je rok dostave 4 dni (v glavi smo imeli, da je 2).
Kartica včeraj še ni prišla. Na pot odhajamo danes.
Namesto kartice bi lahko imeli tudi natisnjen certifikat (naročilo kartice preko spleta, certifikat dobiš takoj na email - https://www.zzzs.si/zzzs-api/obrazci/na... - ampak ker smo kartico že naročili preko sms, je ni mogoče ponovno naročiti preko spleta (kar je logično), da bi dobili certifikat na email.
Kako bi to reševal? Je mogoče preklicati sms naročilo in oddati novo preko spleta? Je mogoče preko sms naročila dobiti tudi certifikat na email?

Alineja o certifikatu pravi:

Kako naročim certifikat?
Certifikat lahko naročite preko spletnega obrazca, na enak način kot evropsko kartico.
Če izpolnjujete pogoje za izdajo evropske kartice, boste po pošti prejeli evropsko kartico, na vpisani elektronski naslov pa certifikat v PDF obliki z obdobjem veljavnosti največ 3 mesece.
Če imate še veljavno evropsko kartico, boste ob oddaji naročila prejeli le certifikat v PDF obliki (ob pogoju, da izpolnjujete pogoje za izdajo certifikata).
Certifikat lahko naročite tudi osebno, na območni enoti ali izpostavi ZZZS z veljavno slovensko kartico zdravstvenega zavarovanja.

Ampak povezava je ista kot povezava za naročilo nove kartice, kar pomeni, da ne morem oddati naročila, ker je že v obdelavi.

feryz ::

Kam pa greš, da to rabiš? Kam hudo daleč?
Jaz sem, čez prst, 70 dni na leto v tujini, pa še v življenju nisem tega naredil.

AnotherMe ::

feryz je izjavil:

Kam pa greš, da to rabiš? Kam hudo daleč?
Jaz sem, čez prst, 70 dni na leto v tujini, pa še v življenju nisem tega naredil.


Tja ko gre vsak zaveden slovenec poleti :)

Jaz tudi še nikoli nisem rabil - razloži pa ti to moji ženi :)

starfotr ::

Te zadeve se lahkp naročo tudi izven sezone. Ne pa zadnji dan pred dopustom.

BlonG ::

a) Lahko kdo drug, ki ti doma pobira pošto iz nabiralnika v času tvojega dopusta, odpre kuverto in pošlje fotke kartic na telefon?
b) Napiši mail s prošnjo na ZZZS, če ti pripravijo potrdilo, podpišejo&žigosajo in pošljejo sken na mail?

Drugače pa: dobro je imeti urejeno zdravstveno zavarovanje, ko si v tujini, ker nikoli ne veš kdaj/kaj se zgodi.

starfotr ::

Zdravstveno zavarovanje za tujino je neumnost, razen če nisi nekje v tretjih državah, kjer EU kartica ne krije.

Pa še to ti naša zavarovanja v npr. US nič ne pride v poštev, ker ti že en zlom roke lahko celo premijo pokuri, kjer po navadi krijejo kakih 100 ali 200 k. Moraš imeti vsaj 1 M kritja, ker imajo storitve tako napihnjene cene.

Še v Avstraliji krije storitve EU kartica, če kdo ne ve.

cvalsr ::

dravstveno zavarovanje za tujino je neumnost, razen če nisi nekje v tretjih državah, kjer EU kartica ne krije.

Raje temeljito preberi drobni tisk, tudi za EU kartico. Ta krije samo zelo osnovne stvari. Če v tujini počneš karkoli bolj neobičajnega / tveganega ...

Gagatronix ::

starfotr je izjavil:

Zdravstveno zavarovanje za tujino je neumnost, razen če nisi nekje v tretjih državah, kjer EU kartica ne krije.

Pa še to ti naša zavarovanja v npr. US nič ne pride v poštev, ker ti že en zlom roke lahko celo premijo pokuri, kjer po navadi krijejo kakih 100 ali 200 k. Moraš imeti vsaj 1 M kritja, ker imajo storitve tako napihnjene cene.

Še v Avstraliji krije storitve EU kartica, če kdo ne ve.


Meni jih sredi Bruslja ni, pa naj bi bil Bruselj kao sedez EU.

kriptobog ::

AnotherMe je izjavil:

feryz je izjavil:

Kam pa greš, da to rabiš? Kam hudo daleč?
Jaz sem, čez prst, 70 dni na leto v tujini, pa še v življenju nisem tega naredil.


Tja ko gre vsak zaveden slovenec poleti :)

Jaz tudi še nikoli nisem rabil - razloži pa ti to moji ženi :)


Na Hrvaskem ti evropska kartica zavarovanja ne koristi, ker te bodo sprejeli itak v turisticno abulanto.

estons ::

kriptobog je izjavil:

Na Hrvaskem ti evropska kartica zavarovanja ne koristi, ker te bodo sprejeli itak v turisticno abulanto.


Točno tako. Ta kartica pomaga, če greš v navadno ambulanto. Turistične so popolnoma samoplačniške.

mujek ::

AnotherMe,

dva dni nazaj sem naročil kartico preko spletne strani.
Ob tem se je "certifikat" tudi zgeneriral in sem ga takoj dobil.
Kartica pa je izgleda še na poti.

starfotr ::

kriptobog je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

feryz je izjavil:

Kam pa greš, da to rabiš? Kam hudo daleč?
Jaz sem, čez prst, 70 dni na leto v tujini, pa še v življenju nisem tega naredil.


Tja ko gre vsak zaveden slovenec poleti :)

Jaz tudi še nikoli nisem rabil - razloži pa ti to moji ženi :)


Na Hrvaskem ti evropska kartica zavarovanja ne koristi, ker te bodo sprejeli itak v turisticno abulanto.


Pač hrvatje so nateguni po dolgem in počez. Še v javnih zdravstenih domovih odpirajo neke turistične ambulante, katere so samoplačniške.

Tudi pri nas lahko greš v javnem zdravstvenem domu ali bolnišnici v zasebno ambulanto.

Pač, če se pustite nategnit in zato plačujete še komercialno zavarovanje za potovanja, kjer velja EU kartica, potem bog vam požegnaj to. Ali pa pomagaj. Pač plačujete dvojno, če vam paše.

AnotherMe ::

mujek je izjavil:

AnotherMe,

dva dni nazaj sem naročil kartico preko spletne strani.
Ob tem se je "certifikat" tudi zgeneriral in sem ga takoj dobil.
Kartica pa je izgleda še na poti.

Tudi jaz sem :)

Problem je, da sma s punco narocala skupaj - jaz za sebe in otroke, ona za sebe.

Jaz sem narocil preko spleta, tako da za sebe in otroke imem certifikat na mailu (in sprintan), punca pa je narocila preko sms in nima sedaj nic, ker kartica se ni bila dostavljena.

starfotr je izjavil:

Te zadeve se lahkp naročo tudi izven sezone. Ne pa zadnji dan pred dopustom.

Dobra ideja!
Na to pa res se nisem pomislil :)

Zgodovina sprememb…

kajtimara ::

starfotr je izjavil:

...
Še v Avstraliji krije storitve EU kartica, če kdo ne ve.


AnotherMe je izjavil:

[...
kam gre SLO na dopust?
Tja ko gre vsak zaveden slovenec poleti :)
...

Hrvaška ima doplčilo!

Zgodovina sprememb…

papak ::

Na Hrvaškem velja EU kartica, vendar moraš doplačati toliko, kot bi samoplačniško moral doplačati Hrvat, ki nima dopolnilnega zavarovanja.

Torej osnovna storitev je krita direktno, ostali del pa je potrebno doplačati ter vam ga ZZZS vrne po predložitvi dokumentacije.

Smo pa tudi šli že direktno do privatnega zdravnika na Hrvaškem in plačali po ceniku, nato pa predložili račune in dokumentacijo zavarovalnici (preko ZZZS tega še nismo poskusili), in dobili vse povrnjeno. Je pa zdravnik uporabil podatke iz EU zdravstvene kartice in tudi izdal recept, za to zdravilo pa smo v lekarni spet samo doplačali razliko.

Danes npr. vsaj za Hrvaško dobiš izjemno ugodno zavarovanje za zdravstvene storitve že kar zraven kakega bančnega paketa, zavarovanja za hišo, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V tujini si ob nesreči in brez zavarovanja samoplačnik

Oddelek: Loža
233272 (2350) zobnik
»

[Zavarovanje] NLB Vita, kaj je fora?

Oddelek: Loža
123031 (2240) joze67
»

Zavarovanje v tujini, če zboliš

Oddelek: Loža
358856 (7753) xmetallic
»

Endokrinolog

Oddelek: Loža
2313217 (11676) Pithlit
»

Delo v tujini in težave z zdravstenim zavarovanjem v Sloveniji

Oddelek: Loža
52360 (2144) mojca

Več podobnih tem