» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
48 / 59
»»

čigra ::

globoko grlo je izjavil:

A unicorn je pr Bostonu?


V grbu Celticsov ni!

Samael ::

mr_chai je izjavil:

A mi lahko kakšen poznavalec trenutne košarke razloži kolk je npr. ena povprečna NBA ekipa močnejša od Cedevite, ki igra v ligi ABA ? Lahko mi date primerjavo z kolesarji npr, ker bolj poznam ta šport.


Približno toliko kot sta recimo Alpecin - Deceuninck (van der Poel, Jasper Philipsen...) ali pa Soudal Quick-Step (Alaphilippe, Evenepoel, Landa...) iz World Toura, vsak z budgetom cirka 30 mil, močnejša od Kolesarskega kluba Adria Mobil v Kontinentalni ligi katerega celoten budget dosega mogoče slab milijon (ugibam).

Igralci stanejo povprečen NBA team tam okoli 150 mil, trener tam okoli 8 mil ... ampak to še približno ni ves proračun NBA ekipe, medtem ko je celoten budget Cedevite tam okoli 6 mil, kar verjetno ni niti na ravni budgeta spremljevalne ekipe (maserji, asistenti, medicinsko osebje, PR..) povprečne NBA ekipe.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

Dallas Mavericks center Dereck Lively II (neck sprain) will not play in Game 4 against the Minnesota Timberwolves in the WCF.

čigra ::

Totalen underperformans IND v zadnjih 2 minutah! Na 3 tekmah!

Kot da gre za nameren choking!!!

Samael ::

Mimogrede, v NBA ligi še ni bilo sweepa v finalu zahoda in finalu vzhoda sočasno. Omenjam zgolj kot zanimivost.
Samael != Samuel

drvo ::

Pravkar prebral na twitterju, da si bojda Gafford rihta slovensko državljanstvo. Če drži, bi to bil konkreten upgrade na centru.

judoka ::

bs, zakaj bi to naredil? Tiste ki igrajo v EU razumes, za americana, ki igra v NBA pa nima smisla

čigra ::

judoka je izjavil:

bs, zakaj bi to naredil? Tiste ki igrajo v EU razumes, za americana, ki igra v NBA pa nima smisla


Na ta način bi lahko igral na olimpijskih igrah in svetovnih prvenstvih, pa tudi na EURO prvenstvu.

Ker kot Američan, v takšni konkurenci, ne bo najbrž nikdar igral nikjer od omenjenih tekmovanj.

Čist pametna odločitev (po mojem mnenju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

Kurzweil ::

A ni bilo rečeno, da je ata Dončič kot novi športni direktor KZSja prepričeval Gafforda, ampak se ne spomnim razloga, ampak bilo je rečeno, da to reprezentančno akcijo ne bo šlo, potem pa so za ogreli za Nebom, ki je sicer član Maccabija?!

Nisem pa že lep čas nikjer zasledil, kako je s Čančarjem? Kar se reprezentance tiče, itak nima smisla in verjetno tudi ni možnosti, ampak vsaj za drugo sezono. Bi pa mogoče za Čančarja bilo bolje, da gre nazaj v Evropo, v katerega od Evroligaških klubov, kjer bi bil recimo starter z 25-30min na tekmo.

ginekk ::

judoka je izjavil:

bs, zakaj bi to naredil? Tiste ki igrajo v EU razumes, za americana, ki igra v NBA pa nima smisla


Morebitna olimpijska ali kakršnakoli medalja iz neligaških tekmovanj, je pač kar vredna. Anthony Randolph je nikol ne bi dobil, če ne bi igral za slovensko reprezentanco. To, zraven pa dobiš tako rekoč EU državljanstvo.

čigra ::

Kurzweil je izjavil:

A ni bilo rečeno, da je ata Dončič kot novi športni direktor KZSja prepričeval Gafforda, ampak se ne spomnim razloga, ampak bilo je rečeno, da to reprezentančno akcijo ne bo šlo, potem pa so za ogreli za Nebom, ki je sicer član Maccabija?!

Nisem pa že lep čas nikjer zasledil, kako je s Čančarjem? Kar se reprezentance tiče, itak nima smisla in verjetno tudi ni možnosti, ampak vsaj za drugo sezono. Bi pa mogoče za Čančarja bilo bolje, da gre nazaj v Evropo, v katerega od Evroligaških klubov, kjer bi bil recimo starter z 25-30min na tekmo.


A da nebi mogel igrati za SLO že na OI, če bi (hipotetično) dobil državljanstvo jutri?

Zakaj ne?

ginekk je izjavil:

judoka je izjavil:

bs, zakaj bi to naredil? Tiste ki igrajo v EU razumes, za americana, ki igra v NBA pa nima smisla


Morebitna olimpijska ali kakršnakoli medalja iz neligaških tekmovanj, je pač kar vredna. Anthony Randolph je nikol ne bi dobil, če ne bi igral za slovensko reprezentanco. To, zraven pa dobiš tako rekoč EU državljanstvo.


To

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

Kurzweil ::

Ne spomnim se razloga... vem pa, da je iz taistega razloga potem postal aktualen Nebo.

Upam pa seveda, da jim uspe z Gaffordom...

Legon ::

čigra je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

A ni bilo rečeno, da je ata Dončič kot novi športni direktor KZSja prepričeval Gafforda, ampak se ne spomnim razloga, ampak bilo je rečeno, da to reprezentančno akcijo ne bo šlo, potem pa so za ogreli za Nebom, ki je sicer član Maccabija?!

Nisem pa že lep čas nikjer zasledil, kako je s Čančarjem? Kar se reprezentance tiče, itak nima smisla in verjetno tudi ni možnosti, ampak vsaj za drugo sezono. Bi pa mogoče za Čančarja bilo bolje, da gre nazaj v Evropo, v katerega od Evroligaških klubov, kjer bi bil recimo starter z 25-30min na tekmo.


A da nebi mogel igrati za SLO že na OI, če bi (hipotetično) dobil državljanstvo jutri?

Zakaj ne?


Ne vem konkretno za njega, ampak obstajajo določene omejitve. Praviloma, če je enkrat nastopil za reprezentanco (recimo tudi na kakšnih mladinskih ali regionalnih dogodkih) potem so določene omejitve preden lahko nastopi za drugo reprezentanco. Bi moral it točno pobrskat kako je ampak mislil, da tri leta po pridobitvi državljanstva ne sme igrat za novo državo, če je že prej nastopal za drugo državo. So pa potem tudi specifična pravila za vsak šport posebej, tako da lahko da je v FIBA pravilih še kakšna druga varovalka.

Tako po spominu mi pride na pamet Hakeem Olajuwon, ki mislim, da je ameriško državljanstvo dobil enkrat v začetku 90, ampak je za ZDA lahko nastopil na OI šele 1996, ker je kot mladinec igral za Nigerijo v afriškem pokalu.

judoka ::

Boli americane za SP in EP. OI... mogoce za nek manjsi %.

Najmocnejsi motiv so finance, da american, ki igra v EU dobi drzavljanstvo EU drzave in mu je lazje dobit sluzbo.

Likalnik ::

čigra je izjavil:

Totalen underperformans IND v zadnjih 2 minutah! Na 3 tekmah!

Kot da gre za nameren choking!!!


tudi jaz sem dobil občutek kot, da gre za namerno oziroma dogovorjeno tekmo...oziroma vse tri tekme.

ne morem si pa predstavljati, da bi bil ta scenarij možen na takem nivoju

čigra ::

judoka je izjavil:

Boli americane za SP in EP. OI... mogoce za nek manjsi %.

Najmocnejsi motiv so finance, da american, ki igra v EU dobi drzavljanstvo EU drzave in mu je lazje dobit sluzbo.


Ti torej predvidevaš, da bi ob podeljenem slovenskem državljanstvu Gaforfu, vrhunskemu športniku, njegov motiv bil "lažje dobiti službo v EU"?

Gaford bo do konca svoje karijere zaslužil najbrž več kot 100 mio USD.
Bo milionar (kar je itak že zdaj).

Državljanstvo se podeljuje zaradi "ekonomskih iteresov" prosilca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

Likalnik ::

judoka je izjavil:

Najmocnejsi motiv so finance, da american, ki igra v EU dobi drzavljanstvo EU drzave in mu je lazje dobit sluzbo.



Misliš, da bo poslal CV za peka? ali za skladiščnika v Šparu:)

Legon ::

Vse je odvisno od tega kakšne cilje in interese ima v življenju. Če želi svoje milijone uživat med gledanjem severnega sija v koči na severu Švedske, bo to da odigra par tekem za random EU reprezentanco, dejansko najmanj dela.

judoka ::

Matr modeli funkcionalna pismenost vam sepa v pm, pa en bolj pameten kot drug.

Sem napisal da je to pomoje bucka in Gafford ne bo dobil drzavljanstva? Sem.

Sluzba=igranje basketa

American lazje dobi pogodbo (sluzbo) ce je drzavljan EU.

Gafford igra v NBA in mocno dvomim da ga zanimajo SP in EP. OI mogoce, ampak mala verjetnost.

Mozno pa da se motim in da ameriski basket igralci sanjajo o igranju za tujo drzavo na kontinentalnih prvenstvih.

čigra ::

judoka je izjavil:

Matr modeli funkcionalna pismenost vam sepa v pm, pa en bolj pameten kot drug.

Sem napisal da je to pomoje bucka in Gafford ne bo dobil drzavljanstva? Sem.

Sluzba=igranje basketa

American lazje dobi pogodbo (sluzbo) ce je drzavljan EU.

Gafford igra v NBA in mocno dvomim da ga zanimajo SP in EP. OI mogoce, ampak mala verjetnost.

Mozno pa da se motim in da ameriski basket igralci sanjajo o igranju za tujo drzavo na kontinentalnih prvenstvih.


Morda nekaj njih, ki za svojo (državo rojstva), nikoli ne bodo.

Itak pa če se to zgodi, bo imel "posvetilno posmo" od klubskega kolega, Luke Dončiča (in bo LD tudi na nek način zavezovalo).

Samael ::

Tole je pa rahlo nepričakovana novica

Maxi Kleber Expected To Play In Game 4 Of West Finals

Dallas Mavericks big man Maxi Kleber is expected to play in Game 4 of the Western Conference Finals, barring a late setback ahead of the game. Kleber is returning from a separated shoulder that occurred in Game 6 of the first round.

Vir: https://basketball.realgm.com/wiretap/2...
Samael != Samuel

Zvezdica27 ::

hm. pogumno... izpah rame je oreng poškodba...

zz

Kurzweil ::

Juhuhu, spet ne bomo spal... torej ob 2:30.

Kot je že navedeno zgoraj... Lively out, Klebe pa igra... v playoffu je imel trojke 55%, če jih bo metal 45% bo OK... malce za šalo... samo da bo svoje naredil v obrambi, kar se tiče Goberta in Livelyja, če pa še pobere par skokov, pa bo tako gold.

Moram pa priznat, da nimam dobrega občutka za današnjo tekmo. Upam, da me občutek vara...

hamez66 ::

Zaradi manka Livelyja je občutek malo slabši, ampak Kyrie verjetno ne bo želel zapraviti svojega niza zmag v izločilnih bojih.

kixs ::

Se bodo morali pa ostali se malo bolj potruditi in narediti razliko.

Horas ::

čigra je izjavil:

Nebi rad bi zagovornik nekih teorij, ampak to, kar je delala IND v tem finalu vzhoda, JE ZA ABSOLUTNO ZGRAŽANJE!!!

In njihov trener Rick, si ne zasluži niti trohice spoštovanja, da 3 skoraj dobljene tekme zgubi.

No, naj DAL svoje opravi in se pripravi na BOS (ki nebi mogel premagati ne DEN, ne MIN, in tudi DAL ne bo).


zgražanje?? idniana je neizkušena! boston je bil nekajkrat v finalu vzhoda in velikem finalu! prosim, kake pišeš...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Duhec ::

Polčas 49:49... veliko oscilacij v vodstvu tako enih kot drugih... zna biti peklensko do konca...
http://blackbird.si/

Horas ::

gobert in kat maata po 5 faulov pa ju ne spravijo vn?? še 4:23 do konca min vodi 95:90

evo kat ven

1:38 do konca 100:95

100:97

102:97 38.8s do konca

izgubljena žoga irvinga 20sek do konca

dončič 3+ prosti met! 13.2sek do konca

zgrešil prosti met:(

105:100 11sek

ja nič bojo pa zmagali v minesoti
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Duhec ::

Škoda ampak upamo na najboljše v naslednji tekmi.
http://blackbird.si/

GodoBoy ::

Zelo slaba Lukatova tekma, obupna izbira meta, metal ko je bil pokrit, podajal ko je bil sam pod košem in posledično obupen % meta. Katastrofalen Kai, cel kup izgubljenih žog in obupen met. Slab PJ, tudi v obrambi. Odličen Hardy, soliden DJJ, Gafford in Exum v tistih par minutah so bili premalo.

Ant odličen, tudi KAT dober.

arnecan1 ::

DAL si je zakompliciral življenje.

Upam, da se serija ne podaljša preveč, da si odpočijejo in ne igrajo celo do morebitne 7 tekme. Mogoče pa ni slabo, da pride malo do streznitve.

BOS je pač imel avtocesto do finala, na koncu se je poškodoval celo Haliburton.

Mato989 ::

Glede na vse, jim je danes Minnesota najbolj ponujala zmago pa so zajebali... :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gambino ::

arnecan1 je izjavil:

DAL si je zakompliciral življenje.

Upam, da se serija ne podaljša preveč, da si odpočijejo in ne igrajo celo do morebitne 7 tekme. Mogoče pa ni slabo, da pride malo do streznitve.

BOS je pač imel avtocesto do finala, na koncu se je poškodoval celo Haliburton.



Z enim porazom si pa res niso zakomplicirali življenja, haloooo!

Okapi ::

Otežili so si vsekakor ga. Manj počitka pred finalom, možnost kakšne dodatne poškodbe...

Likalnik ::

vsekakor si niso zakomplicirali življenja...pač en poraz...pred začetkom te serije, če bi nam kdo povedal, da bo 4:1 za DAL bi takoj podpisali.
Tudi ni bilo realno pričakovati, da bo metla....res pa je, da nas je DAL kar mal na haypal s 3:0 rezultatom.

verjamem, da se bodo fantje zbrali pa, da bo naslednja tekma zmaga

tudi glede počitka smo prišli do zaključka, da če ga je preveč tudi ni dobro, ker padeš iz ritma ven..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

GodoBoy ::

Zdej ne vem kaj nekateri razumete pod "zakomplicirali življenje"? ;)) Seveda so si ga, sedaj morajo vsaj nazaj v Mini in še vedno morajo eno zmagati. To seveda je komplikaža proti temu, da bi samo še čakali na 9.6. al kdaj je že prva tekma finala ;). Pa sem že tukaj napisal pred to tekmo. Serija še zdaleč ni končana. Vse tekme so v egalu, sreča, dnevna forma, kakšna poškodba (Lively jo je že fasal) in se kamot vse obrne.

Zvezdica27 ::

Niso jih nadigrali. Ti dve ekipi sta res izenačeni... gre dejansko za dva, tri koše na celi tekmi. Tudi to končnico bi le z malo sreče lahko končali drugače...

uf.

smo živčni, smo...

b

Mato989 ::

Dobro bi blo da Volkovi znižajo na 3:2 da potem vidimo ko bodo pri Dallasu ratali malo živčni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Zvezdica27 ::

no, načeloma sem vedno za Game 7, sam tokrat pa res ni treba... 100% sem, da se bodo zbrali in jih brcnili v jajca, sploh če bo Lively nazaj.

zz

val46 ::

Itak da ne...od takrat ko je OKC zadnjič zmagal proti Dallasu. Sm že takrat lepo povedal da sm prov vesel, da je prišel...ker sm takrat vedel, da bo Dallas zmagal naslednji dve tekmi. In evo, isto napišem zdej...Dallas gre naprej z 4:1. No, tudi če bo 4:2 me ne bo nič motilo. V primerjavi z matotom :))

kixs ::

Bil bi pozitivno presenecen, ce bi tole zmagali. Predvsem na manjko Lively-a. Ampak malo upanja sem vseeno imel, saj je Lively ze manjkal cca pol prejsnje tekme.

hamez66 ::

Med polčasom sem hotel napisati, da bo Dallas zagotovo zmagal, ker so clutch, ker ima Minnesota veliko osebnih in ker Minnesota slabše igra v 3. in 4. četrtini. No tokrat Kyrie ni bil clutch, Luka imel precej slab +/- in KATu se je sralo. Res manjka Lively in zgleda je imel Kurzweil prav, ko je imel slab občutek. :D

globoko grlo ::

4 zaporedne zmage so ornk tezke pri tako izenaceni ekipi. Tko da eno so kr mogl zgubit :)

Upam pa, da ne bojo konjicki postali vosli in bili prvi v zgodovini.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Kurzweil ::

Danes je bila prva noč, ko dejansko ni bilo tekme... sem spal kakšno uro več :D

Gledam na uradni strani NBA (injury update 4:30 a.m ET report)... Lively je questionable, tako da bi se znalo zgodit oz. je kar precej verjetno, če mene vprašate, da bosta danes lahko igrala tako Kleber, kot Lively.

Dejmo to serijo čimprej zaključit, ker pri BOS obračajo že 15. rundo čevapov.

arnecan1 ::

Kot je napisal globoko grlo, MIN niso nek na silo skupaj nametan NBA klub, ampak resna ekipa z resnimi nameni v prihodnosti, do konca so se borili za 1 mesto Zahoda.

Premagali so, sicer po težki seriji, aktualne prvake DEN, tako da bi bil končen rezultat 4:1 super. No, vsi smo potihem upali, da bo metla in kakšen dan več počitka, ampak tudi 4:1 bi bilo fantastično.

Kot kaže se D-live vrača, kar bi bil velik plus. https://www.zurnal24.si/sport/kosarka/d...

Kurzweil ::

Kje pa ste zdej vi ugotovil, da je MIN neka naivna ekipa? Sej pa jo gledamo že celo sezono oz. več sezon... vrh lige v obrambi in napadu, pod vrhom zahoda in če hočete s tremi zvezdniki... Gobert, KAT, Edwards, pa tudi Conley še ni za odpis + 6th player of the year in odlični role in bench playerji.

Tole je bolj za trolle; Seveda je velik dosežek DAL, da je takole povedal z 3-0, ampak tako se reče, da bi bilo pač zlata vredno, če čim prej končajo serijo, ker BOS že pridno počiva in se pripravlja na DAL. Itak so bile to tight tekme, z veliki comebacki... za nekoga, ki morda resno ne gleda, pa mogoče res predstavlja 3-0 rezultat, ki bi dal slutiti, da DAL pometa za MIN, čeprav je delač od tega... tudi na drugi strani BOS ni ravno pometal, prej obratno, proti IND so praktično dobili 3 "že izgubljene tekme", tudi eno brez Haliburtna.

Jaz sem tudi med tistimi, ki mu statistika, da je score 3-0 de facto napredovanje... ne pomeni veliko, pa čeprav se je to zgodilo že 154x oz. vedno.

V glavnem, tako slabega meta DAL verjetno/upam, da ne bo imel kot na zadnji tekmi + igrala bosta Kleber in Lively, kot zaenkrat kaže. Povsem realno gledano, tudi današnji poraz še ni katastrofa, bi se pa potem naslednja DAL domača tekma spremenila v en ultimate pressure.

Upajmo, da danes končajo...

Zvezdica27 ::

če danes ne zmagajo, bo zaskrbljujoče...

Samael ::

A že?
Tisti bolj optimistični smo rekli nekako "Dallas v šesti".
Nocoj bo peta :)
Samael != Samuel

Horas ::

https://basketball.realgm.com/nba/news

tule mate govorice vseh možnih menjav. večinoma zna bit res.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

globoko grlo ::

Kolk je poucajt pavza dolga? Drgac je 49:49. Pa min ma tezave s fauli :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB
««
48 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA sezona 2021-2022 (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Šport
2733263302 (56935) mersault

Več podobnih tem