» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
47 / 58
»»

kow ::

Sam sem stavil drobiz na Dallas pred zacetkom playoffa, pa prakticno nikoli ne stavim. Zakaj? Ker sem gledal tekme pred zacetkom playoffa in Dallas je izgledal povsem druga ekipa z Gaffordom in PJ.

Vceraj sem gledal tekmo stevilka 2. Dallas je zmagal s kanckom srece, ampak z razlogom jih le ta ves cas spremlja. Ne bojijo se napetih koncnih, igrajo na zmago. Tempirajo tekme, Irvin in Doncic v zadnji cetrtini lepo porazdelita zoge in s tem energijo. Vsem je jasno, da ce bos z Dallasom prisel v koncnico tekme poravnan, ti v povprecju kaze slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kixs ::

Gledam utrinke in vidim, da igra Powel... kaj je bilo s Livelyjem?

Ganon ::

Udarec v vrat.

hamez66 ::

24.2. sem vplačal pri kvoti 1:26. Že pred all star tekmo so dobro igrali in sem videl, da se Luka trudi v obrambi in da je dober, po trejdih pa so pridobili še na višini. Moja logika je bila: Če je Luka prišel v WCF s THJjem, Powellom in ne ravno zvezdniškim Brunsonom, potem bi moral s Kyrijem in 2ma centroma biti boljši.

Seveda ni nobene garancije, da bodo na koncu res zmagali, je pa veliko veselje spremljati tole. Sploh, ker Dallas zmaguje mentalno, Luka jih uničuje s trash talkom, Kyrie je pa zraven kot nek zen master, ki skrbi, da Lukova glava ne odplava predaleč in da je skoncentriran na to, kar je res pomembno.

No, pa še ena stvar je bila. Luka je med sezono igral na mvp nivoju, in do sedaj je v playoffu še vedno izboljšal svojo statistiko. Tokrat so glavne statistike morda celo malčen nižje, kot v prejšnih letih, ampak +/- ima pa daleč najboljši v primerjavi s prejšnimi leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

judoka ::

Pohabljen je...se mu pozna na outputu, posebej v prvih dveh serijah (boljsi branilci). Upam da jim uspe dobit ze naslednjo, da dobi 1 teden+ pocitka.

Zvezdica27 ::

ja, G4 bo prinesla nekaj počitka... tko da to bi bilo fino zmagat, sam Minesotta niti enkrat ni bila nadigrana!!! KOmot bi bilo tudi 0:3 !!!

Ni še konec in en čuden padec...

v glavnem... igrali pa so res OK, tudi tistih nekaj soliranj Irvinga in LD77 je sprejemljivih, ker večinoma zadeneta te res težke mete. Sem mislil, da bo Edwards eksplodiral po tisti 3q pa je spet poniknil, reševal jih je Anderson, Conley in oni Mcneki... pismu, zajebana ekipa je tale MIN in ni še konec... Se pa vidi, da je Dallas letos res res res povezan. Kemija je top.

zz

Ganon ::

Gledam, koliko si vzame davkarija pri Brunsonovi plači. Njegova letna pogodba je vredna 26,3 milijone dolarjev, po vseh odštetih davkih mu ostane čistega 11,8 milijonov. 8-O

Leo II ::

In kolk misliš da vzame pri nas če imaš plače 70k+ letno? S prispevki za zdravstvo in pokojnino (kjer unicum Slovenije ni kapice, plačaš neomejeno, dobiš pa omejeno...) je še kar nekaj več....Pa še bruto bruto za podjetje dodatno.

Mato989 ::

Jaz z veseljem plačam 15 mil davkov če imam 11 mil plače...

Veliko manj rad pa plačam 35k prispevkov in davkov če imam 70k plače...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Leo II je izjavil:

In kolk misliš da vzame pri nas če imaš plače 70k+ letno? S prispevki za zdravstvo in pokojnino (kjer unicum Slovenije ni kapice, plačaš neomejeno, dobiš pa omejeno....

Samo večina, ki toliko zaslužijo, niso redno zaposleni, ampak delajo po pogodbi, kot sp. Pri sp pa je (socialna) kapica.

Leo II ::

Okapi je izjavil:

Leo II je izjavil:

In kolk misliš da vzame pri nas če imaš plače 70k+ letno? S prispevki za zdravstvo in pokojnino (kjer unicum Slovenije ni kapice, plačaš neomejeno, dobiš pa omejeno....

Samo večina, ki toliko zaslužijo, niso redno zaposleni, ampak delajo po pogodbi, kot sp. Pri sp pa je (socialna) kapica.


Če ti tako praviš, sam pač plačujem toliko kot sem napisal. Še bolj noro da pa pri s.p. je kapica potem. Seveda sem na stališču da bi morala biti povsod...

Pa tudi, da je meja za 50% dohodnninski razred že pri cca 70k je perverzno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leo II ()

Okapi ::

Mislil sem na "košarkaške plače", ne na 70k € plače letno. Kapica za sp je okoli 35.000 € socialnih prispevkov letno.

Legon ::

Kaj ko bi šli v bolj primerno temo za razpravljanje o obdavčitvah, normirancih in podobno? Od kar ima Dallas zmaguje smo imeli tak lep mir pred troli, zdaj boste pa vse zbudili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Zvezdica27 ::

NY ima visoke davke, Texas recimo ful ful nižje, Delaware pa za določene stvari sploh nima davkov. Tko to je in načeloma, se Brunson lahko temu izogne - če se preseli v New Jersey in se fura vsak dan v NY, bo že prišparal nekaj cvenka za starost. Če pa se mu ne da, bo pa pač plačal.

Težko temu rečemo davčna oaza, a Texas je zelo kapitalističen... ni pa to šport kot drugi, kjer uradno kao živiš v MOnaku, ki pa pač je davčna oaza in parking za denar (še London City in Ciper recimo) in super športniki nategujejo lastne državljane (ne bomo poimensko ampak khm khm Rogla in Pogi, pa veliki Srbin Đoko in tako naprej).

V glavnem - davčno rezidentstvo je to in del New Yorka je tud to.

zz

Kurzweil ::

Spet se je splačalo bedet... pa čeprav sem zjutraj v vsej gužvi mislil drugače. Kaj dolgovezit nima smisla, kar ste tako že vse povedali, videli, prebrali... jaz bi mogoče še izpostavil Jadna Hardyja, ki je v playoffu brez dvoma dal dve prestavi višje. Ima svoje momente, tako v obrambi, kot napadu.

Upqjmo, da čim prej zaključijo tole serijo... če bo temu tako čez 2 dni... bodo imeli do 7.6. nekaj počitka, ki bi jim zelo prav prišel, da Luka malce pride k sebi, upajmo, da z Livelyjem ni hujšega, pa menda bi celo znal kmalu pridet nazaj Kleber. Na drugi strani pa bi bilo fino, če bi IND po dveh brezveze zaprevljenih zmagah, vsaj kakšno tekmo še dobila.

Ne bi rad bil preveč pameten, ker vem, da se lahko hitro zgodi, da se tale moja izjava ne postara dobro, ampak zdi se mi, da se BOS spet dogaja isto... ko dominirajo celotno sezono, v playoffu pa nikdar ne uspe. Boston je bil nazadnje prvak leta 2008, torej tale generacija še ni dosegla nič in mislim, da je na njih vedno večji pritisk in breme, ker bi znala biti določena prednost za DAL, če/ko se seveda uvrsti v finale.

Mislim, da ima DAL nek momentum, formo in lakoto po naslovu, ki jo bo težko ustavit, pri čemer seveda ne mislim, da BOS ni še vedno favorit, preden se kdo oglasi. Če bo le zdravje!

Za nameček pa, ne spomnim se, da bi Irving kdaj tako prešerno in nasmejano govoril in igral... pa nekako se nadejam še dejstva, da ima Irving še kaj za dokazat Bostonu...

Leo II ::

Bi ti mal ustavil konje? Serija z Mini še zdaleč ni končana... Vse tekme so bile v egalu, ja Lukai je prevagal trikrat ampak tole se še lahko obrne, pa zgodovina gor ali dol. Mejniki so za to da se premagajo. Pa brez Livelyja je Dallas precej drugačna ekipa.

Mato989 ::

Boston je bil nazadnje prvak leta 2008, torej tale generacija še ni dosegla nič


Torej nekako tako kot Minessota, Indiana in tudi Dallas :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kurzweil ::

@Leo II, zato pa sem večkrat opozoril, če se uvrsti v finale...

@Mato989, ena velik razlika je breme o katerem govorim, torej za BOS je že par let pretendent za naslov, ko par let ni pričakovanega, se ustvari pritisk, pričakovanja in kompleks, o katerem jaz govorim, če še enkrat prebereš.

kow ::

Leo II je izjavil:

Bi ti mal ustavil konje? Serija z Mini še zdaleč ni končana... Vse tekme so bile v egalu, ja Lukai je prevagal trikrat ampak tole se še lahko obrne, pa zgodovina gor ali dol. Mejniki so za to da se premagajo. Pa brez Livelyja je Dallas precej drugačna ekipa.


Ce bi bile tekme res "v egalu", je maloverjetno da bi 3x zmagal Dallas. Veliko bolj verjetna razlaga je, da je Dallas boljsa ekipa. Tudi, ce recemo da sta ekipi povsem izenaceni, ima Minnesota samo nekaj odstotkov moznosti, da zmaga 4 tekme zapored.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mn ::

kow je izjavil:

Leo II je izjavil:

Bi ti mal ustavil konje? Serija z Mini še zdaleč ni končana... Vse tekme so bile v egalu, ja Lukai je prevagal trikrat ampak tole se še lahko obrne, pa zgodovina gor ali dol. Mejniki so za to da se premagajo. Pa brez Livelyja je Dallas precej drugačna ekipa.


Ce bi bile tekme res "v egalu", je maloverjetno da bi 3x zmagal Dallas. Veliko bolj verjetna razlaga je, da je Dallas boljsa ekipa.


Po drugi strani v resnici veliko veckrat pade ista stran kovanca zaporedoma kot bi ljudje pricakovali.

Utk ::

Tu ni nobene kocke. Dallas dobiva 75% tesnih končnic, tu si pogledaš lahko statistiko za playoff in za sezono:
https://www.nba.com/stats/teams/clutch-...

Sreča nima nič s tem. Če bi bila sreča, bi imeli vsi okoli 50:50.

kow ::

Tudi ce predpostavimo, da sta ekipi povsem izenaceni ter imata obe ekipi v koncnici enake moznosti (zdi se maloverjetno, glede na predstave Dallas v Q4), ima MIN samo 6,25% moznosti.

Leo II ::

kow je izjavil:

Tudi ce predpostavimo, da sta ekipi povsem izenaceni ter imata obe ekipi v koncnici enake moznosti (zdi se maloverjetno, glede na predstave Dallas v Q4), ima MIN samo 6,25% moznosti.


Zastavi pol hišo in stavi na Dallas.

kow ::

Ce mi das 1:16 izplacila (in bi imel svojo hiso), bi to definitivno storil.

Utk ::

Zastavi pol hišo in stavi na Dallas.

Pri mojmu bukiju je kvota, da bo dallas dobil to serijo 1,028. Tudi če bi dal celo hišo gor, je premalo profita, da bi se splačalo uradno zafrkavat s tem.
A naj zdaj 10 jurjev nakazujem nekam, da bom dobil 280 evrov...potem te pa še davčna lovi in si še zgubo naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kow ::

Ce sem prav pogooglal, se nobena NBA ekipa ni zmagala po zaostanku 3 tekem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Menda je bilo nekaj čez 150x 3:0, in nikoli se ni rezultat preobrnu. So pa že prišli na 3:3 baje.

Likalnik ::

A ni zanimivo...noben ni pričakoval da bo Dallas prišel tako daleč....LAC je bil favorit, OKC je bila favorit, MIN je bila favorit, BOS je favorit....a na koncu Dallas prvak:)

Legon ::

Utk je izjavil:

Menda je bilo nekaj čez 150x 3:0, in nikoli se ni rezultat preobrnu. So pa že prišli na 3:3 baje.

Ja, mislim da od 150+ tekem kjer je bilo 3:0, so samo 4 serije kjer je prislo do sedme tekme. Nazadnje lani je ravno Boston po 0:3 prisel do 3:3 in so potem vseeno izgubili 7 tekmo proti MIA. Je pa bil Dallas v eni od teh stirih serij, ko so kmalu zapravili vodstvo 3:0, tam nekje na zacetku 2000ih.

Zvezdica27 ::

154 tekem, je bilo v prenosu

Tudi jaz pravim: easy. DAL ni nadigral Minesotte, niti obratno. Lej kaj je bilo z Indiano, ki bi morala od teh 3 dve tekmi dobiti, pa je zajebala in namesto 2:1 je 0:3... easy. Še ena zmaga, pol bomo bluzili tu. Čudi me, da ti mladeniči v MIN ne eksplodirajo, ker dejansko je steber MInesotte Conley, pa jebeni Anderson ima večji efekt včasih kot prva peterka (saj je dober, sam je tud lesen ko Kitajc hoho). Očitno jim glava še ni preklopila na winning mentaliteto.

V glavnem... ni še konc, sam če bo finale, kot bo, bodo polomili ta Boston, garant.

It ain't over 'till it's over

zz

kixs ::

Vsaj, ko poslusas Luko in Irvinga, sta oba precej prizemljena in se zavedata, da serija se ni zakljucena.

Skoda tole z Livelyjem. Se bo zelo verjetno precej poznala njegova odsotnost.

kow ::

Seveda serije ni konec. Trdim(o) le, da Minnesoti kaze ZELO slabo.

Mato989 ::

Kaj ni serija zaključena 3:0 je dečki... to je 99% zaključeno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ganon ::

Seveda serija ni zaključena, ampak nasprotnik mora zmagati štiri zaporedne tekme, doma in v gosteh. Z razlogom se to še nikoli ni zgodilo.

Leo II ::

https://x.com/wojespn/status/1795080906...

Tests returned OK on Dereck Lively II's neck but his availability for Game 4 remains unclear, source tells ESPN.

Kurzweil ::

Leo II je izjavil:

https://x.com/wojespn/status/1795080906...

Tests returned OK on Dereck Lively II's neck but his availability for Game 4 remains unclear, source tells ESPN.


Samo, da je OK do te mere... ker danes, ko sem videl Powella v igri, sem za trenutek dobil tisti občutek, kot v Osnovni šoli, ko so starši šli na govorilne ure. Pa da se ne razumemo napak, ocene so vedno več kot štimale, obnašanje malce manj. Tako pa je Powell tudi čist OK dečko, samo ne za pomembne tekme, kot je playoff.

Leo II ::

Eh kurc, Townsend pa drugače:

https://x.com/townbrad/status/179509277...

Samael ::

Kurzweil je izjavil:


Samo, da je OK do te mere... ker danes, ko sem videl Powella v igri, sem za trenutek dobil tisti občutek, kot v Osnovni šoli, ko so starši šli na govorilne ure.

A lahko prosim nehaš! What a dreadful reminder :))
Samael != Samuel

Kurzweil ::

Samael je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Samo, da je OK do te mere... ker danes, ko sem videl Powella v igri, sem za trenutek dobil tisti občutek, kot v Osnovni šoli, ko so starši šli na govorilne ure.

A lahko prosim nehaš! What a dreadful reminder :))


:D Ponavadi, ko je/so prišli domov, je bilo doma vse pospravljeno... ocene so bile vedno OK, to me je reševalo.

Kar se tiče Livelyja res upam, da bo lahko igral, se mi zdi, da je zdej DAL v položaju, ko vse funkcionira, kolikor lahko s tem rosterjem, če zanemarimo kakšno rezervo... manjko Livelyja, Washingtona, Gafforda in še koga bi bil zelo hud udarec. Bo treba zgleda počakat kakšen dan, da bodo informacije bolj uradne in točne...

ginekk ::

Likalnik je izjavil:

A ni zanimivo...noben ni pričakoval da bo Dallas prišel tako daleč....LAC je bil favorit, OKC je bila favorit, MIN je bila favorit, BOS je favorit....a na koncu Dallas prvak:)


Kako noben, od navijačev sigurno to ni res.

ZDA mediji pa več kot očitno ne maraja preveč Dallasa, tudi Dončiča downplayajo stalno nekaj. Imel ja najboljše overall statistike v sezoni in je komajda na tretjem mestu MVP pristal. Kako je SGA pred njim vedo samo oni.

Prejšnji teden ga je en tak medijski "znalec" postavil na četrto mesto med igralci do 25 let.

kow ::

Sem sedaj pogledal tretjo tekmo. Ce sem prav opazoval, ima McDaniels PTSD. Zaradi Doncica.

Duhec ::

Upam, celo verjamem, da bo Indiana čez dobri 2 uri premagala Boston...:)
http://blackbird.si/

čigra ::

Upam, da Indiana končno zmaga 1 tekmo.

Imam pa eno dilemo: kolikor vemo, je Edwards (MIN) prejemal kisik (med 3 in 4 četrtino) na tekmi 1. in 2.

A ni to neka oblika dopinga?
(in ali niso to že prepovedali v številnih športih?)

Duhec je izjavil:

Upam, celo verjamem, da bo Indiana čez dobri 2 uri premagala Boston...:)


To je zgolj njegov problem 😂

kow je izjavil:

Sem sedaj pogledal tretjo tekmo. Ce sem prav opazoval, ima McDaniels PTSD. Zaradi Doncica.


Ed, to sem želel navesti!

Haliburton bo igral ?

DAL vs BOS 4:1!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

čigra ::

Ta košarka IND in BOS nima veze s play-offom, še manj s finalom vzoda. Totalen BS od basketa za play-off!

Najbrž slabšega konf. finala na vzhodu ni bilo že dolgo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

mr_chai ::

A mi lahko kakšen poznavalec trenutne košarke razloži kolk je npr. ena povprečna NBA ekipa močnejša od Cedevite, ki igra v ligi ABA ? Lahko mi date primerjavo z kolesarji npr, ker bolj poznam ta šport.

čigra ::

mr_chai je izjavil:

A mi lahko kakšen poznavalec trenutne košarke razloži kolk je npr. ena povprečna NBA ekipa močnejša od Cedevite, ki igra v ligi ABA ? Lahko mi date primerjavo z kolesarji npr, ker bolj poznam ta šport.


Cedevita ni za nikamor.
Nisi vzel ustrezne primerjave (najbrž v tej evropski ligi obstaja nekaj boljših ekip).

Eh, če sem gledal tekmo 1. in 3. BOS-IND, pa zaključujem ob polčasu s tem "bulshitom" od NBA conf. finala@

Duhec ::

3:30 do konca je IND še vodila +4... nato mrk in do konca niso dali nobenega koša več... živčno, več izgubljenih žog in metov na obeh straneh...
minuto do konca je bilo še 102:102... BOS (White) 44 sek. do konca dal trojko za 105:102... IND ni vzela minute odmora, falila napad (Nembhard za 3) in na koncu BOS zmagal ...
http://blackbird.si/

čigra ::

Nebi rad bi zagovornik nekih teorij, ampak to, kar je delala IND v tem finalu vzhoda, JE ZA ABSOLUTNO ZGRAŽANJE!!!

In njihov trener Rick, si ne zasluži niti trohice spoštovanja, da 3 skoraj dobljene tekme zgubi.

No, naj DAL svoje opravi in se pripravi na BOS (ki nebi mogel premagati ne DEN, ne MIN, in tudi DAL ne bo).

globoko grlo ::

A unicorn je pr Bostonu?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zvezdica27 ::

Indiana spet zajebala... namsto 1:3 je boszon 4:0... neverjetno...

Tatum ne zgleda šampionski, edina grožnja je Brown pa morda Hortford.

To bo po moje komedoja v finalu...

zz
««
47 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA sezona 2021-2022 (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Šport
2733253383 (47016) mersault

Več podobnih tem