» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
42 / 56
»»

Utk ::

Ne vem kaj ima strokovni štab s tem. Misliš da so rekli, dajte naredit faul 2 sekundi do konca na trojki?

Legon ::

Ne, so pa očitno odločili, da se pusti zadnji napad Dalasu namesto, da bi naredili foul in raje igrali na to, da zmagajo na svoji posesti. To, da je pa SAG naredil foul v 2s pred koncem je pa bila pač napaka. Saj se že vidi ko zadane roko, da mu je jasno da je zajebal. Tukaj pač pride do izraza tudi neizkušenost.

Pač imeli so na izbiro ali pošljejo igralca na linijo prostih metov in računajo na to, da zmagajo s svojim metom, ali pa tvegajo in igrajo na to, da bo Dallas zgrešil. In po pravici povedano, ni veliko falilo, da bi Luka ostal brez žoge v zadnjem prodoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Leo II ::

SGA je starejši od Dončiča. Ni ravno neizkušen.

Legon ::

ni vse v starosti. Kar SGA manjka so playoff izkušenje (nekje pol manj tekem kot Luka, da o Kaiu ne govorimo), to je sploh prvič, da je prišel mimo prvega kroga. Predvsem pa OKC kot celota so daleč od izkušene ekipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

IL_DIAVOLO ::

Sga je tip persone Kawhi Leonard. Takšni ne rabijo izkusenj, ker so hladni ko špricer.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

fur80 ::

Utk je izjavil:

Ne vem kaj ima strokovni štab s tem. Misliš da so rekli, dajte naredit faul 2 sekundi do konca na trojki?


Vse določi strokovni štab in trenerji. Ni to ciciban liga ala Fiba. Tukaj so taki denarji noter, da se igralec nima kaj zajebavati. Določi se točno, kdo meče, od kje lahko meče, kdo prodiram čisto vse. Še kdo lahko prdne. Šlo se je za tekmo v končnici, za 6 tekmo, ki pelje v finale konference. Koliko je šlo v škodo OKC in lastnikov samo to, da ni 7 tekme, si lahko predstavljamo. TV pravice, 20 000 kart, hot dogi, reklame, dresi in to samo 1 tekma, kje je potem šele pol finale ali finale. Tukaj se šteje to v desetine miljone $$$. Ne moreš tukaj reči, aja sem pozabil, nisem vedel, mogoče bi pa res lahko.. take trojke se ne faulira, edino, če bi imel OKC 3 točke prednosti, potem bi bilo mogoče razumljivo.

Drugače pa bravo Dallas, bila je super tekma! :D Upam, da dobijo Jokiča sedaj, da se bo videlo kdo je "pravi MVP"! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

GupeM ::

Ti pa nisi prav veliko igral basketa, ane?

fur80 je izjavil:

Narediš faul nad Livelyom takoj, če zadane magari oba, kar pa nebi

Smo videli, kako se jim je hack-a-lively splačal na prejšnjih tekmah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

fur80 ::

GupeM je izjavil:

Ti pa nisi prav veliko igral basketa, ane?

fur80 je izjavil:

Narediš faul nad Livelyom takoj, če zadane magari oba, kar pa nebi

Smo videli, kako se jim je hack-a-lively splačal na prejšnjih tekmah.


Saj ga Zmago Sagadin tudi ni! ;) pa vseeno verjetno ve, da so OKC pošteno zajebali. Marsikateri trener ni igral basketa profesionalno, kaj šele v NBA, Kid je pač izjema.

Verjetno veš, da je nekaj metati proste mete par minut pred koncem ali v zadnjih sekundah. Roka se je zatresla že tudi najboljšim, tudi Lukeju zadnjič, kaj se ne bi Livelyu. Pač taktična napaka, ki je meni nepredstavljiva na tem nivoju in je stala lastnike par miljončkov po tamalem sigurno.

Zmago Sagadin @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Utk ::

fur80 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne vem kaj ima strokovni štab s tem. Misliš da so rekli, dajte naredit faul 2 sekundi do konca na trojki?


Vse določi strokovni štab in trenerji. Ni to ciciban liga ala Fiba. Tukaj so taki denarji noter, da se igralec nima kaj zajebavati. Določi se točno, kdo meče, od kje lahko meče, kdo prodiram čisto vse. Še kdo lahko prdne. Šlo se je za tekmo v končnici, za 6 tekmo, ki pelje v finale konference. Koliko je šlo v škodo OKC in lastnikov samo to, da ni 7 tekme, si lahko predstavljamo. TV pravice, 20 000 kart, hot dogi, reklame, dresi in to samo 1 tekma, kje je potem šele pol finale ali finale. Tukaj se šteje to v desetine miljone $$$. Ne moreš tukaj reči, aja sem pozabil, nisem vedel, mogoče bi pa res lahko.. take trojke se ne faulira, edino, če bi imel OKC 3 točke prednosti, potem bi bilo mogoče razumljivo.

To ne razloži kaj je strokovni štab naredil narobe. Naj odpustijo tega, ki je naredil faul? To bi res lahko.

nejc_nejc ::

sam vprašam, kva ma Zmago Sagadin tle veze....

fur80 ::

nejc_nejc je izjavil:

sam vprašam, kva ma Zmago Sagadin tle veze....


Da ne rabiš biti profesionalni košarkaš, da vidiš taktično napako. ;) Zmago ni igral nikoli lige Evropa, pa je kot trener redno sodeloval v njej. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Utk ::

2 točke se skoraj zmeraj brani. Sploh pa Sagadin, ki je zmeraj dal več na obrambo kot napad.

fur80 ::

Utk je izjavil:

2 točke se skoraj zmeraj brani. Sploh pa Sagadin, ki je zmeraj dal več na obrambo kot napad.


1 točka je bila in med 20s do konca. Luka je prišel pod koš 10s z lahkoto, že tam bi lahko metal, če bi zadel bi bilo konec.

9:37

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Utk ::

1 točka se še bolj brani, ker nimaš niti podaljška garantiranega. Faul se dela pri treh.

čigra ::

Dallas je v finalu. Super.

Zdaj mamo Denver.

Kaj se predvideva?

Ps: zanima me over/under.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: fur80 ()

fur80 ::

Utk je izjavil:

1 točka se še bolj brani, ker nimaš niti podaljška garantiranega. Faul se dela pri treh.


Ne vem, jaz če bi bil trener bi sigurno zahteval, da se takoj naredi faul nad Livleyom po 1s. Če da 1 koš imam vsaj podaljšek, če da 2 koša, bi napadel z SAG-om z 19s v žepu. Kot smo videli zadane skoraj vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Utk ::

Če bi vse zadel, bi 20s do konca vodili za 20 ali pa 40, ne pa za 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fur80 ::

čigra je izjavil:

Dallas je v finalu. Super.

Zdaj mamo Denver.

Kaj se predvideva?

Ps: zanima me over/under.


Borba Jokiča z Livleyom. "Mali" bo sedaj našpičen in samozavesten.

Maxi Kleber Faces 'Possibility' of Dallas Mavericks Playoff Return Despite Injury.

https://www.si.com/nba/mavericks/news/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

fur80 ::

Utk je izjavil:

Če bi vse zadel, bi 20s do konca vodili za 20 ali pa 40, ne pa za 1.


Tule imaš statistiko. Malo preleti in poglej kaj so njegove specialitete, veliko jih tudi trdi, da bi ravno on moral biti MVP lige. In koga durgega bi raje imel kot pa njega za zadnji napad na tekmi. (razen seveda Prepeliča še pomnite njegove mojstrovine proti Franciji)

https://www.espn.com/nba/player/_/id/42...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

arnecan1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sga je tip persone Kawhi Leonard. Takšni ne rabijo izkusenj, ker so hladni ko špricer.

Mene bolj spominja na DeMar DeRozana v najboljših letih.

Kawhi Leonard je imel v najboljših letih obrambo, katero SGA nikdar ne bo dosegel.

Utk ::

fur80 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi vse zadel, bi 20s do konca vodili za 20 ali pa 40, ne pa za 1.


Tule imaš statistiko. Malo preleti in poglej kaj so njegove specialitete, veliko jih tudi trdi, da bi ravno on moral biti MVP lige. In koga durgega bi raje imel kot pa njega za zadnji napad na tekmi. (razen seveda Prepeliča še pomnite njegove mojstrovine proti Franciji)

https://www.espn.com/nba/player/_/id/42...

V normalnem napadu ga nekdo čuva, v tem napadu ga bi čuvala vsaj 2, če ne 3. Moral bi podat, in potem se bi zgodil Prepelič.

Legon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sga je tip persone Kawhi Leonard. Takšni ne rabijo izkusenj, ker so hladni ko špricer.

Sure thing, zato pa so gladko 4:0 odpravili Dalas in so na poti v finale... oh wait...

Zvezdica27 ::

triler tekma, spet nihče ni nikogar nadigral. Sem kar presenečen, kako je OKC tole spustil, točko za točko. No kakorkoli, prvi polčas je bil repcej slab za Dallas, Luka je delal res neumne napake, pol pa se ni niti trugil v obrambo tečt, a to smo že navajeni. OKC pa precej super, psploh 1q z Dortovimi tricami je bilo kar fajn za kletvice...

Sem pa presenečen kako so oboji grizli v 3q, v 4q je pa v OKC resnici na ljubo igral samo Shai. Res je car. OKC je potem razen par alley oopov na Holmgrena v bistvu laufal samo na Shaia... Giddey je čist mrknil, ostali tudi. Dallas pa je lih takrat začel igrati kot ekipa in ... dobro zgledajo.

Če se mene vpraša, bi lahko serijo dobil tudi OKC. Enostavno, obe ekipi sta si bili res enakovredni, tole je bila res težka serija in OKC, če ostanejo skupaj, bo še daleč prišel. Rabijo še enega res top in se jih bo za bati.

Zdaj pa kaj, Denver ali wolves? Pismu, ne vem če Dallas lahko premaga kogarkoli, sam to bo super TV!

Boston pa počiva, medtem ko niti NY niti IND ne igrata dobro. Boston bo v finalu, na zahodu pa...

zz

Legon ::

fur80 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi vse zadel, bi 20s do konca vodili za 20 ali pa 40, ne pa za 1.


Tule imaš statistiko. Malo preleti in poglej kaj so njegove specialitete, veliko jih tudi trdi, da bi ravno on moral biti MVP lige. In koga durgega bi raje imel kot pa njega za zadnji napad na tekmi. (razen seveda Prepeliča še pomnite njegove mojstrovine proti Franciji)

https://www.espn.com/nba/player/_/id/42...


Šlo je pač za taktično odločitev. Proste mete je dalas izvajal zelo dobro. Po drugi strani pa odlična igra SDG še vedno pomeni samo dobrih 50% učinkovitost iz igre. Torej prepustiš vodstvo in imaš 50/50 možnost. Pri čemer lahko Dallas enako prekine napad z osebno in OKC je bil v tej kategoriji včeraj precej žalosten. Vključno s SDG, ki je zadel samo 4 od 7 prostih metov.

IL_DIAVOLO ::

Legon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sga je tip persone Kawhi Leonard. Takšni ne rabijo izkusenj, ker so hladni ko špricer.

Sure thing, zato pa so gladko 4:0 odpravili Dalas in so na poti v finale... oh wait...


Sga je imel povprečje 30 pik+ in je nesel oba Irvinga in Doncica. Odlocal je kolektiv in izkušenost, ki je bila na strani Dallasa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Kurzweil ::

Aha, vidim, da je Hart ready za NYK in zlata vredna vrnitev OG Annunobyja, bomo videli, koliko je sploh pripravljen.

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sga je imel povprečje 30 pik+ in je nesel oba Irvinga in Doncica. Odlocal je kolektiv in izkušenost, ki je bila na strani Dallasa.


Pravo nasprotje tvoji trditvi kakšen teden nazaj po drugi tekmi, kjer je zmagal Dallas in si rekel, da kot kolektiv Dallas ni enakovreden tekmec OKCju, jaz pa te vprašam ja kako ne, če je pa rezultat 1:1 :)))
Samael != Samuel

judoka ::

+Napovedal mojster 4:0 za OKC

Pa se vedno glasen...

Leo II ::

Tule sem pa za Indiano, meni igra dosti lepše. Oboji so pa napad orientirani, obramba bolj švoh.

Samael ::

Pozitivno je vsaj to, da za razliko enih ne trmari in ne vztraja še naslednjih pet sezon pri prvotni zablodi ampak se izgleda nauči :P
Samael != Samuel

IL_DIAVOLO ::

Ok se odjavljam iz teme. Srečno Dallas.

Lp
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ok se odjavljam iz teme. Srečno Dallas.

Lp

Ni potrebe, sem hotel dodati pri stavku zgoraj "torej najbrž tudi uživa v dobri tekmi" - ampak moram si te malo privoščiti no :) Kar ostani, bomo drugi krog skupaj navijali :)
Samael != Samuel

Legon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Legon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sga je tip persone Kawhi Leonard. Takšni ne rabijo izkusenj, ker so hladni ko špricer.

Sure thing, zato pa so gladko 4:0 odpravili Dalas in so na poti v finale... oh wait...


Sga je imel povprečje 30 pik+ in je nesel oba Irvinga in Doncica. Odlocal je kolektiv in izkušenost, ki je bila na strani Dallasa.


Luka Doncic has averaged 31.0 points, 9.4 rebounds and 8.2 assists in 40 games in the playoffs in his career.

Shai Gilgeous-Alexander has averaged 21.7 points, 5.4 rebounds and 4.9 assists in 23 games in the playoffs in his career.

Ralike praktično ni bi človek rekel na prvi pogled.

Ampak če pogledaš samo letošnji playoff je iz aviona očitno koliko boljši je SGA od Luke?

Shai Gilgeous-Alexander 2023-24 GP 10 MPG 39.9 PPG 30.2 RPG 7.2 APG 6.4
Luka Doncic 2023-24 GP 12 MPG 42.1 PPG 27.3 RPG 9.7 APG 9.1

a treba je Kaijeve številke zraven prištet ali ti bo potegnilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

arnecan1 ::

Zvezdica27 je izjavil:

No kakorkoli, prvi polčas je bil repcej slab za Dallas, Luka je delal res neumne napake, pol pa se ni niti trugil v obrambo tečt, a to smo že navajeni.



Edino kar lahko zamerimo Luki je 7 izgubljenih žog ter malo preveč ukvarjanja s sodniki. Od tega mislim, da jih je bilo v prvem polčasu kar 6. In sodniki so bili slabi. Drugače pa dvojni trojček, odlično vodenje igre, razigravanje soigralcev, odlična obramba, odličen odstotek iz igre, še posebej trojk, prosti meti 7/7...

IND trenutno nadigrala NYK. Kar 20 pik razlike.

Ja, Rick Carlisle je mojster napadalne igre. Ampak brez obrambe dvomim, da bodo prišli iz finala Vzhoda, kaj šele premagali prvaka Zahoda. Met se prej ko slej zaustavi, ponavadi zaradi obrambe, včasih celo zaradi slabe dnevne forme.

Leo II ::

Indiana je sicer letos po trejdu za PJ in Gafforda edina dvakrat ornk našolala Dallas...ko jim leti jih je tezko ustavit. Haliburton pri trojkah zmeraj naredi korake pa mu ne piskajo. Je pa izgleda Brunson prečitan s strani Indiane. Burks drži nad vodo NY

Brunsonu piskajo kot so SGA, sam pade pa mu piskajo faul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leo II ()

Likalnik ::

Sta tako IND kot NYK veliko bolj premagljivi za Dallas kot pa DEN ali MIN.
Se bojim, da bo Dallas izgubil katerokoli ekipo dobi od teh dveh...si pa zelim, da se motim in bom do konca za Dallas.

Kurzweil ::

Kot sem napisal par tekem nazaj, tule gre IND naprej... sicer sem takrat napisal, da NYK ne bodo zmoagali nobene tekme več, no, eno so še in to visoko, ampak overall tule ni bilo možnosti... Brunson ne more ves čas sam, tudi rahlo poškodovan zadnje tekme... Mathurin out, Robinson out, Bogdanović out, Annunoby out (danes je spet sicer igral, ampak razen tistih dveh metov na začetku, nič od njega), Hart še danes ni vedel, če bo lahko igral... aja, tudi Randla ni... tako je res zelo težko... bo drugi strani IND v primarjavi z NYK kompletna.

Je pa ena velika enigma, kaj pričakovat danes na tekmi DEN-MIN, ki pa jo žal ne morem gledat... govorim o teh oscilacijah in povsem različnih tekmah v tej seriji, ko je res vse skupaj precej nepredvidljivo... tudi velike razlike. Tole bo sigurno top shit tekma.

Leo II ::

Ma, mi je bil Brunson fajn in sem kar navijal za njega, kolk pa v tej seriji neobstoječe faule na njemu piskajo mi je postal pa prav zoprn. Danes že 2 povsem neobstoječa za 4ft...sicer sem za Denver naslednjo, ampak kolkr si rekel možno je vse blow out enega ali drugega al pa tekma na 1 piko.

arnecan1 ::

DAl je izgubil proti IND 2x v kratkem času. Po menjavah v februarju so z PJ in Gaffordom dobili 7 zaporednih zmag. Nato so zašli v manjšo krizo, od naslednjih 6 tekem so izgubili 5 in dobili samo eno proti Torontu. Zanimivo so to serijo začeli z porazom proti IND in jo tudi zaključili z porazom proti IND.

Takoj zatem so začeli z zmagovitim nizom, kateri jih je pripeljal do 5 mesta na lestvici. Od naslednjih 18 tekem so dobili kar 16 in samo 2 poraza. Zadnji 2 tekmi v to ne štejem, ker nista igrala ne Luka ne Irving. Zadnja tekma je tudi odločila prvo mesto OKL s sramotnim porazom kar 135-86, kar je nekaterim dalo celo lažni optimizem, koliko boljša je OKL. DAl je takrat izgubil celo predzadnjo tekmo proti DET kar z 107-89.

Mislim, da danes DAL nese IND sigurno z 4:2, če ne celo 4:1. Prav tako NYK. In isto sta favorita tudi DEN in MIN. Edino BOS ima realne šanse proti prvaku Zahoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

Leo II ::

Saj načeloma se strinjam. Ampak ne vem če bo ravno metla za Boston v finali vzhoda kot večina misli.

Ma evo spet, Brunson z obema nogama v zraku, povsem v gibanju, pa so piskali foul v napadu na njemu. Ma bruh teli sodniki no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leo II ()

arnecan1 ::

Tudi jaz mislim, da edino BOS izstopa na Vzhodu, ampake spet ne za metlo.

IND : NYK so trenutno samo še 7 točk prednosti. Ne, že 10. Ampak mislim, da še ni konec. Ne, je že 12.:)

Evo, odmor. 12 pik je ulovljivo, še več kakor 1 in 1/2 četrtine. Ampak zaenkrat je videti, da je IND boljša, smaozavestnejša, da jim bolj teče. Ampak 12 točk in še toliko minut do konca je možno prav vse.

Duhec ::

Indijanci ne pustijo presenečenja in so že pritisnili na plin... +17 razlike on koncu 3/4.
http://blackbird.si/

čigra ::

Če IND pride v finale, glede na 4 in 5 tekmo BOS, nisem glih ziher, da to BOS dobi. V Indianianapolisu zmagali ne bodo...

Če pa slucajno tole danes zmaga NYK, so BOS v finalu 90%+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

čigra ::

BOS-IND finale vzhoda!

To bo fajn finale mam občutek!

čigra ::

ŠL mi ponuja 83 € predcasnega izplacila na listku NJK-IND over (to je že) in Denver -1,5.

Kaj pravite vzeti ali ne (vplačal sem 70€)?

Aja, dobitek je 143€!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

čigra ::

Glih gledam, da sem 7.4. vplačal na Dallas 10€. Kvota je bila 20!
(pa že pozabil na ta listek)

čigra ::

Vplacal takrat DEN, DAL in BOS.

Nekaj bom še moral "premisliti" okrog IND.

čigra ::

Bo pa najbrž "urnebes" match DEN-MIN.
(glede na vse znano).

Naj zmaga boljši (brez sodniških neumnosti recimo...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čigra ()

fur80 ::

čigra je izjavil:

ŠL mi ponuja 83 EUR predcasnega izplacila na listku NJK-IND over (to je že) in Denver -1,5.

Kaj pravite vzeti ali ne (vplačal sem 70EUR)?

Aja, dobitek je 143EUR!


Pusti Denver! :D Ti bi vzel 13EUR profita ven? Zakaj pa nisi single stavil potem?

NYK so pa igrali tako obrambo, kot bi igrali redni del sezone. Po 3/4 so dobili že čez 100 točk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

čigra ::

fur80 je izjavil:

čigra je izjavil:

ŠL mi ponuja 83 EUR predcasnega izplacila na listku NJK-IND over (to je že) in Denver -1,5.

Kaj pravite vzeti ali ne (vplačal sem 70EUR)?

Aja, dobitek je 143EUR!


Pusti Denver! :D Ti bi vzel 13EUR profita ven? Zakaj pa nisi single stavil potem?

NYK so pa igrali tako obrambo, kot bi igrali redni del sezone. Po 3/4 so dobili že čez 100 točk.


Ja, saj imaš prav. Bi lahko singl.

Pa nisem mogel singl na Denver, ker sem vzel handicap. ML se mi je zdela neumna kvota.
««
42 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA sezona 2021-2022 (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Šport
2733252484 (46117) mersault

Več podobnih tem