» »

Cyrusher Kommoda ekolo 45 km/h

Cyrusher Kommoda ekolo 45 km/h

morosito ::

Oilla,

v eni italijanski trgovini sem zagledal kolo Cyrusher Kommoda in mi oblika ful odgovarja za moje potrebe tu po Ankaranu in tudi cena se mi zdi kar solidna (2k). Sem ga imel testno 1 dan in je super kolo. Sicer sem imel verzijo 25 km/h (kot ročka za gas).

 null

null



Mene sam bolj skrbi to ker prodajalec mi je reku da če bom kolo fural 45 km/h da je prepovedano po ITA zakonodaji. Zanima me če pri nas kaj to vpliva oziroma policaji kaj kontrolirajo? Ker dejansko če kupim verzijo 45 km/h je to že moped? rabi tablico, registracijo itd?

Hvala

predi ::

Da. To se obravnava kot moped. Ni kolo, niti ni lahko motorno vozilo.

13. »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali kolo s pomožnim motorjem, ki je enosledno ali dvosledno vozilo s pedali, opremljeno s pomožnim električnim motorjem z največjo trajno nazivno močjo 0,25 kW, katerega moč se progresivno zmanjšuje in končno prekine, ko vozilo doseže hitrost 25 km/h ali prej, če kolesar preneha poganjati pedala;

Zakon o pravilih cestnega prometa : Uradni list RS, št. 109/10, 57/12, NPB1, 63/13, NPB2, 82/13 – UPB1, 69/17 – popr., NPB3, 68/16, NPB4, 54/17, NPB5, 3/18 – odl. US, NPB6, 43/19 – ZVoz-1B, NPB7, 92/20, NPB8, 123/21, NPB9, 156/21 – UPB2, 161/21 – popr. in NPB10, 3. člen


15.a »lahka motorna vozila« so invalidski vozički in vozila na motorni pogon, pri katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h, niso širša od 80 cm in so izvzeta s področja uporabe Uredbe (EU) št. 168/2013 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 15. januarja 2013 o odobritvi in tržnem nadzoru dvo- ali trikolesnih vozil in štirikolesnikov (UL L št. 60 z dne 2. 3. 2013, str. 52);

Zakon o pravilih cestnega prometa : Uradni list RS, št. 109/10, 57/12, NPB1, 63/13, NPB2, 82/13 – UPB1, 69/17 – popr., NPB3, 68/16, NPB4, 54/17, NPB5, 3/18 – odl. US, NPB6, 43/19 – ZVoz-1B, NPB7, 92/20, NPB8, 123/21, NPB9, 156/21 – UPB2, 161/21 – popr. in NPB10, 3. člen


12. »moped« (oziroma »kolo z motorjem«) je motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja na prisilni vžig ne presega 50 ccm ali moč motorja na kompresijski vžig ali trajna nazivna moč elektromotorja ne presega 4 kW in pri katerem konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h. Med mopede spadajo tudi lahko dvokolesno vozilo na motorni pogon, kolo na motorni pogon, dvokolesni moped in trikolesni moped;

Zakon o motornih vozilih : Uradni list RS, št. 75/17, 92/20 – ZPrCP-E in NPB1, 3. člen

Preverja se tako, kot pri vseh drugih vozilih.

predi ::

Odebelil sem napačen termin zgoraj. To ni niti "kolo na motorni pogon", pač pa gre za "dvokolesni moped", kategorija L1e-B po zgoraj omenjeni Uredbi.

morosito ::

predi je izjavil:

Odebelil sem napačen termin zgoraj. To ni niti "kolo na motorni pogon", pač pa gre za "dvokolesni moped", kategorija L1e-B po zgoraj omenjeni Uredbi.


zakone znam sam brati.

zanima me če policija recimo ustavlja tudi kolesa in preverja če imajo ročico za pogon?

predi ::

predi je izjavil:

Preverja se tako, kot pri vseh drugih vozilih.

stratosD ::

kok je ta e-bike v ITA...cca 1.700 eur ali....?

morosito ::

stratosD je izjavil:

kok je ta e-bike v ITA...cca 1.700 eur ali....?


2000€ v fizični trgovini v milanu isto kot na spletu.

stratosD ::

sem najdu tole - sam vidim da ni na zalogi več po tej ceni...
https://www.amazon.com/Cyrusher-Electri...

Sem videl nekaj podobnih 20" e-koles šibat po Muggi ja - niso zgledal kot da vozijo 25km/h ampak več;)

Maš pa te 20" e-bike že od 700eur naprej(s kuponom) - ta bo uredu da ne boš živčen ko se boš peljal mimo policajev :)
https://www.geekbuying.com/item/ADO-A20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

iso2000 ::

To bi pri nas moral registrirat kot moped. V praksi še nisem videl, da bi policisti vršili takšno kontrolo, kar pa ne pomeni da je ne.
Pomoje, če se voziš po kolesarski do max. 25 kmh in ne izvajaš raznih objestnih manevrov po cesti, da te ne bo noben povohal. Je pa res, da ta zadeva omogoča vožnjo brez poganjanja, torej si potencialno sumljiv, če ne poganjaš in se premikaš v klanec npr.
EDIT: Sumljiv v smislu, da ne gre za kolo, ampak je moped.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

shadow7 ::

To, da če trenutno ne kontrolirajo ne pomeni, da ne bodo v prihodnosti. En znanec mi je lani rekel, da so ga kontrolirali.

Kar seveda na pomeni, da ne sme iti preko 25. Moj je že šel preko 60 km/h. S prazno baterijo. Zgolj motor ti ne sme pomagati preko 25 km/h in ročka za gas ne sme delati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zasebna površina in neregistriran avto?

Oddelek: Loža
464198 (2581) WizzardOfOZ
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220987 (13814) zmaugy
»

Motor in papirji

Oddelek: Loža
263048 (1157) Ales
»

Izpit in registacija če se ne voziš po cesti?

Oddelek: Na cesti
287851 (5927) krneki0001

Več podobnih tem