» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
72 / 74
»»

feryz ::

Mesto Krk, slaščičarna na vogalu, prime time. Kepica 2,8 evra.
Se ustavimo in malo ogledujemo, kakšne imajo.
"Vzemi gospod, imamo odličen sladoljed."
"Vem, ampak je predrag."
"Koliko daš, gospod?"
"1,8 evra."
"Ok, povej kaj boš."
Vzamemo 3 kepce, šiptarček iz inata naredi ogromne. Kao, tle maš.
Jaz pa mu, enako iz inata, dam 10 evrov in rečem, naj obdrži drobiž.
Jasno je bilo, da mu ni bilo nič jasno. Je bil pa vseeno zadovoljen.
Naslednji večer se je že od daleč drl, naj pridem na sladoljed, mi bo dal popust.

brett ::

feryz je izjavil:

Mesto Krk, slaščičarna na vogalu, prime time. Kepica 2,8 evra.
Se ustavimo in malo ogledujemo, kakšne imajo.
"Vzemi gospod, imamo odličen sladoljed."
"Vem, ampak je predrag."
"Koliko daš, gospod?"
"1,8 evra."
"Ok, povej kaj boš."
Vzamemo 3 kepce, šiptarček iz inata naredi ogromne. Kao, tle maš.
Jaz pa mu, enako iz inata, dam 10 evrov in rečem, naj obdrži drobiž.
Jasno je bilo, da mu ni bilo nič jasno. Je bil pa vseeno zadovoljen.
Naslednji večer se je že od daleč drl, naj pridem na sladoljed, mi bo dal popust.


Ta tvoja gesta mi je top! Poklon!!!

Žal nimam toliko po palcem, da bi se lahko take "fore" šel. Seveda ne govorim tu o tem sladoledu, ampak samem pristopu; da ne bo pomote. Občudujem pa take kot si ti!

PS: odgovor glede piva v Istanbulu... 0.5L od 3€ v manjših ulicah, malo izven glavnega vrveža, do 8€ na top lokacijah starega mestnega jedra.

feryz ::

Mama mia, za 10 evrov gre. Oz. za slabih 5 razlike.
To je tudi vse, kar sem letos zagonil na Hrvaškem. Ko sem šel po mulca in se malo sprehodil.
(Če zanemarim, koliko sem našim dal za razne apartmaje, hotele in bakšiš za sladoljed in ostalo).

brett ::

feryz je izjavil:

Mama mia, za 10 evrov gre. Oz. za slabih 5 razlike.
To je tudi vse, kar sem letos zagonil na Hrvaškem. Ko sem šel po mulca in se malo sprehodil.
(Če zanemarim, koliko sem našim dal za razne apartmaje, hotele in bakšiš za sladoljed in ostalo).


Kot sem napisal: ni point v znesku, ampak v pristopu in gesti!
Za ta sladoled bi tudi jaz (in velika večina folka) lahko to naredil. Pustimo to, da v praksi tega ne izvajam(o).
Kaj pa, če bi bil znesek namesto 3x2,80€ 3x280€ in bi ti on znižal, ti pa bi vseeno dal 1k€. Kot gesta. Pa ne iz usmiljenja.

Telbanc ::

Prav je, da slovenčki hodijo na morje, in da jih na Hrvaškem lupijo ko nore. Edino pravično.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Telbanc ::

Mislim, da bi blo v našem življenju zlo dolgčas, če ne bi bla zraven nas Hrvaška in njena topla mlaka. Tele hrvaške cene na morju..., pač nam sedejo ko klofuta budali. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

feryz ::

Nije žvaka za seljaka, pravijo.
Kdor jamra nad pirom za 5 evrov, naj se nad sabo zamisli, ne nad cenami.
Če ni ultra kronik, ki porabi vsaj gajbo pira na dan, potem je nekaj zelo narobe z njim in z njegovo plačo.

WizzardOfOZ ::

Na krku 2 pečena zrezka vratovine 8.5€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Telbanc ::

feryz je izjavil:



Nije žvaka za seljaka, pravijo.
Kdor jamra nad pirom za 5 evrov, naj se nad sabo zamisli, ne nad cenami.


Itak da ni, zato je nemcev letos 10% manj na hrvaškem ko lani. Ponudba je ista ko pred 10 leti cene pa od 5x - 10X višje. Pred 10 leti je bla nočitev v Vodicah od 10 evrov naprej. Privat s plačanimi taxami.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

feryz ::

Švabi so škrt, da bi sami sebe požrli. Zmeraj bili in zmeraj bodo.
Če ni pol ceneje kot doma, rajši na vrtu zelje in klobaso natepavajo. Pa pol cenejši pir pijejo, kot ga drugod dobijo. Trgovinski, seveda.

Moji sosedje so se vendar privlekli iz Štutgarta letos na počitnice v našo vas. 20 plus jih je. Še bazenček za mulce so pripeljali s sabo. Plus kompletno hrano. Ker je pri nas drago.
In zdaj čepijo okrog tistega bazena, opazujejo mulce, žulijo cenen pir in razmišljajo, če bi si privoščili skok do morja, ker ga že leta niso videli. Vseh 65 km daleč. Drago gorivo se jim zdi, zato najverjetneje ne bodo šli.

Utk ::

Švabu nič ne pomaga, da je pri njih pivo tudi 5 evrov, ker ga tudi doma ne pijejo za 5 evrov.

kingsix ::

Če že postamo konkretne cene.
Orebić - lokal ob obali v mestu..
3x mojito, 1x veliko točeno, 1x cedevito : 37,70EUR.
Za foro sem si še vzel "gurmanski Burger" za 22EUR.. Čist običn burger dandanes v Sloveniji, ki ga dobiš za 8-12e. Pomoje kar ni gurmansko je oni šiptarski burger s tankim mesom itd. Pač 90's leta pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Invictus ::

DamijanD je izjavil:

dronyx je izjavil:

...Something went VERY VERY wrong with this guys’s conversion to Euros…

Če vprašaš navadne prebivalce Hrvaške, se bodo s tem strinjali - mislim, da so pri njih bile podražitve še hujše kot pri nas ob uvedbi €

Ja, sploh po trgovinah. Hrana je 2x dražja kot pri nas.

Za restavracije načeloma vseeno, sam dolgoročno trgovine ne bodo zdržale, pa še kaka vlada zna pasti na dolgi rok.

Njim je je po EUR hrana podražila za več kot 2x. Nekaj tudi zaradi korona/Ukrajina podražitve kot drugje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Telbanc je izjavil:

Prav je, da slovenčki hodijo na morje, in da jih na Hrvaškem lupijo ko nore. Edino pravično.


Saj pri nas tudi lupijo, kjer se le da. Hrvati se lahko učijo.

WizzardOfOZ ::

Invictus je izjavil:

DamijanD je izjavil:

dronyx je izjavil:

...Something went VERY VERY wrong with this guys’s conversion to Euros…

Če vprašaš navadne prebivalce Hrvaške, se bodo s tem strinjali - mislim, da so pri njih bile podražitve še hujše kot pri nas ob uvedbi €

Ja, sploh po trgovinah. Hrana je 2x dražja kot pri nas.

Za restavracije načeloma vseeno, sam dolgoročno trgovine ne bodo zdržale, pa še kaka vlada zna pasti na dolgi rok.

Njim je je po EUR hrana podražila za več kot 2x. Nekaj tudi zaradi korona/Ukrajina podražitve kot drugje...



Pa saj je prav. Ljudje morajo stradat, da se lahko milijarde pošilja v ukrajino (ki do tja niti ne pridejo ali pa so takoj prekanalizirane na privat račune, pol si pa lahko avte za 3 milijone evrov kupujejo).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Njim je je po EUR hrana podražila za več kot 2x. Nekaj tudi zaradi korona/Ukrajina podražitve kot drugje...

Resda so po uvedbi evra na hrvaškem podražitve visoke, so si pa močno dvignili tudi plače. Za javne uslužbence vem da so jim dvignili za 30%, ostalim marsikje še več. Povprečna hrvaška plača za našo zaostaja samo še 100€. So se hrvatje kar hitro harmonizirali z ostalim evro območjem.

free_rider ::

V slovenskih glavah je pač v porastu ta kmetavzar-turizem, ko mislijo da bodo šli na neko destinacijo in da bo tam ceneje ali kvečjemu enako drago kot doma.
Ne moreš primerjati cen v turistični destinaciji v tujini z lokalnim domačim okoljem. Primerjaš lahko turistično destinacijo v tujini z turistično destinacijo v domovini. Potem ko pa enkrat primerjate te cene iz Jadrana z našim Bledom, Bohinjem, Kranjsko goro, Portorožem, ali če hočete centrom LJ, pa naenkrat sploh ni take razlike. Kako to enim ni jasno in še kar vztrajno primerjajo jabolka in hruške.

Sardinija letos 2x 3-hodna ala cart morska večerja (predjed, primi piatti, secondi piatti, vino, voda) 160 EUR. Pa nič posebnega. Na Hrvaškem tudi letos nekaj na podobnem nivoju pa 110 EUR.

Res neumni bi bili Hrvatje, če bi imeli nižje cene.

Sparkxl ::

dronyx je izjavil:

Invictus je izjavil:

Njim je je po EUR hrana podražila za več kot 2x. Nekaj tudi zaradi korona/Ukrajina podražitve kot drugje...

Resda so po uvedbi evra na hrvaškem podražitve visoke, so si pa močno dvignili tudi plače. Za javne uslužbence vem da so jim dvignili za 30%, ostalim marsikje še več. Povprečna hrvaška plača za našo zaostaja samo še 100€. So se hrvatje kar hitro harmonizirali z ostalim evro območjem.


Moja kmečka logika pravi tako: če so se cene močno dvignile in potem še plače za podoben odstotek...nisi potem na koncu na istem?

kixs ::

Lokalno ja, globalno ne.

Utk ::

Še huje je to, da ti potem konkurenčnost pade, cene pa ne bojo šle več dol. Lahko samo čakaš, da tudi drugje cene narastejo.

feryz ::

free_rider je izjavil:

Sardinija letos 2x 3-hodna ala cart morska večerja (predjed, primi piatti, secondi piatti, vino, voda) 160 EUR. Pa nič posebnega. Na Hrvaškem tudi letos nekaj na podobnem nivoju pa 110 EUR.
To ni nobena 2 do 3 hodna večerja, ampak popolnoma normalen obrok v Italiji. Oni pač tako žrejo, predjed in dve glavne jedi.
Jaz predjed zmažem, mogoče še pol prvega krožnika, drugega pa niti pod razno ne. Ne gre v želodec, pa da ga jebeš.

dronyx ::

Sparkxl je izjavil:

Moja kmečka logika pravi tako: če so se cene močno dvignile in potem še plače za podoben odstotek...nisi potem na koncu na istem?

Po moje so morda celo na boljšem, saj sedaj ko gredo kam v tujino je kupna moč višja. Za izvozno gospodarstvo pa po moje to ne velja, saj se jim je močno zvišala cena dela, kar pomeni, da so manj konkurenčni. Nisem pa še zasledil da bi se kdo s tem obremenjeval. Hrvaška polni proračun s turizmom in zaenkrat še vedno zelo uspešno.

kingsix ::

Na boljšem? Vse Hrvate ki poznam sedaj životarijo napram 2-3l nazaj.

feryz ::

Z napačnimi se družiš.
Tisti, ki jih jaz poznam, imajo usta do ušes. Zdaj prelagajo skoraj toliko evrov, kot prej kun.

kingsix ::

Zagotovo.. Zato pa imaš povsod v obmejnih trgovinah same Hrvate. Še na Madžarskem v Nagykanizsa pol Hrvatov.
Enkratno jim gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Utk ::

Kot v vsaki banana republiki, imaš reveže in bogate, vmes jih je pa bolj malo.

feryz ::

Nimam pojma, ker ne hodim v obmejne trgovine.
Še v vaške bolj malo. Pa so sami naši noter.

kingsix ::

Ja ampak, ko cene grejo tako gor kot na Hrvaškem se tehtnica prevesi bol v "reveže". To je dejstvo. Zagotovo ni večina Hrvatov sedaj better off.

Sparkxl ::

Boljše gre edino tistim pri turističnem koritu, ki so se uspeli zapufat še po nizkih OM. Vsi ostali so na slabšem

Mato989 ::

Čisto dobro gre vsem ki so že izplačali in niso pohlepne svinje in dajejo v najem in jim pridejo redni gostje za sprejemljivo ceno in imajo zato tudi polno 90% sezone.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Utk je izjavil:

Kot v vsaki banana republiki, imaš reveže in bogate, vmes jih je pa bolj malo.

Če je to kriterij, potem je večina razvitega zahoda "banana republika". Jaz sicer revščino razumem, če s prihodki komaj preživiš.

Utk ::

Ne, na zahodu v resnici praktično ni revežev. So pa nekateri pozabili kaj pomeni bit revež.

donvito ::

feryz je izjavil:

Švabi so škrt, da bi sami sebe požrli. Zmeraj bili in zmeraj bodo.
Če ni pol ceneje kot doma, rajši na vrtu zelje in klobaso natepavajo. Pa pol cenejši pir pijejo, kot ga drugod dobijo. Trgovinski, seveda.

Moji sosedje so se vendar privlekli iz Štutgarta letos na počitnice v našo vas. 20 plus jih je. Še bazenček za mulce so pripeljali s sabo. Plus kompletno hrano. Ker je pri nas drago.
In zdaj čepijo okrog tistega bazena, opazujejo mulce, žulijo cenen pir in razmišljajo, če bi si privoščili skok do morja, ker ga že leta niso videli. Vseh 65 km daleč. Drago gorivo se jim zdi, zato najverjetneje ne bodo šli.

Če bi se jim zdelo drago gorivo, bi najbrž ostali doma, se ti ne zdi?. Spet pretiravaš, kot vedno.
Ti najbrž tudi piješ trgovinsko pivo, čeprav v gostilni. Samo, da ga preplačaš.
Sicer pa đek, kakršen si, časti jih ti, z enodnevnim izletom na morje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

dronyx ::

Utk je izjavil:

Ne, na zahodu v resnici praktično ni revežev. So pa nekateri pozabili kaj pomeni bit revež.

To je verjetno tvoje osebno mnenje. Če spremljaš novice lahko kdaj zaslediš da objavijo podatek, koliko ljudi živi pod pragom revščine. In to recimo pri nas ni samo ta, ki vsak dan leži na Čopovi ulici.

Magic1 ::

Stvar interpretacije kaj je zdaj to revež. Po tej logiki bi bil reveži lahko Ukrajinci ene 80 let nazaj. Tako malo so imeli in toliko so jim pobral, da jih je na miljone umrlo od lakote. Stvar je šla tako daleč, da so nekateri še lastne otroke pojedli! Ultimativna revščina, ko država pobere toliko, da velik del prebivalstva nima hrane za preživet. Sej načeloma je tako v naravi, da hrana določa koliko je neke vrste. Samo to naj ne bi bilo več merilo za človeštvo po industrijski dobi, kjer dobava osnovne hrane ni tako nepredvidljivo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dronyx ::

To, da na zahodi ni revščine je čisto sprenevedanje. Potem lahko trdiš da na zahodu lahko vsak, ki nima za preživetje lopne koga po glavi, gre za par let v zapor in tam dobi prehrano, streho nad glavo in kvalitetne zdravstvene storitve. Kaj hočeš še več?

Se mi pa zdi to neka podobna dilema, kot dilema, ali je Slovenija uspešna država. Dejstvo je, da je od tu odšlo že veliko ljudi, sploh mladih. Tudi številni tule ste kakor vem v tujini. Članek na rtvslo piše, kako se "prazni Balkan". Iz Balkana je odšlo v zadnjih nekaj desetletjih na milijone ljudi. Razlog za padec števila prebivalcev pa nizka rodnost in selitve drugam, kjer se živi bolje. Mladi menijo, da je v teh državah nemogoče živet, saj je prevelika razlika med tem koliko zaslužijo in koliko je potrebno za preživetje. Med razlogi za zapuščanje držav tudi korupcija, nepotizem, stanje demokracije, vladavine prava, svobode medijev.

Zadnjič gledam nek YT prispevek o selitvah na Balkanu in avtor prispevka je Slovenijo omenil kot zgled in izjemo, saj se po njegovem tu število prebivalcev celo povečuje. Vendar avtor članka seveda nima pojma o dejanskem stanju. Slovenija je v podobni situaciji, kot ostali Balkan in vse napisano v članku velja tudi za to državo. Razlika je samo v tem, da je Slovenija velikodušno odprla meje in se je Balkan selil masovno tudi k nam, ampak končna posledica je pa ta, da se je demografska struktura tu bistveno spremenila. To zame ni nikakršen uspeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Utk ::

Na zahodu (razen morda v Ameriki, za katero pa tudi nihče ne bi reku da je revna država) ne rabi bit noben lačen, vsak ima dostop do zdravstva, šolanja, stanovanja, pa še kako žepnino dobi, tudi če nič ne dela. Tudi če gremo na bolj advanced stvari, kolk ljudi nima dostopa do interneta, ker nimajo denarja. Lahko pa da komu zmanjka za dopust.
Reveži so ljudje, ki so bolni, invalidi, alkoholiki in podobno. Če zdrav normalen človek na zahodu ne more normalno preživet, potem je samo z njim nekaj narobe, ne pa s sistemom.

feryz ::

donvito je izjavil:

Če bi se jim zdelo drago gorivo, bi najbrž ostali doma, se ti ne zdi?. Spet pretiravaš, kot vedno.
Ti najbrž tudi piješ trgovinsko pivo, čeprav v gostilni. Samo, da ga preplačaš.
Sicer pa đek, kakršen si, časti jih ti, z enodnevnim izletom na morje.
Pri popoldne do mene, se bova povabila k njim na pir. Čeprav boš nazadnje pil vodo iz pipe.
Boš slišal enega jamranja in boš mislil, da govoriš z nekom iz podsaharske, ne, ne podsaharske, tam je ok, iz saharske Afrike. Pa imajo vsi tri jurje in pol neto in navzgor.
Itak da bi jim peljal šteko ali dve pira, ampak niso fajn ljudje. Dost majo, da lahko na mojem wifiju visijo đabe noč in dan. Pa čeprav jih tudi mobilni podatki ne stanejo nič.
Ampak ziher je ziher, pravijo. Vsak evro se pozna.

dronyx ::

Utk je izjavil:

Na zahodu (razen morda v Ameriki, za katero pa tudi nihče ne bi reku da je revna država) ne rabi bit noben lačen, vsak ima dostop do zdravstva, šolanja, stanovanja, pa še kako žepnino dobi, tudi če nič ne dela. Tudi če gremo na bolj advanced stvari, kolk ljudi nima dostopa do interneta, ker nimajo denarja. Lahko pa da komu zmanjka za dopust.
Reveži so ljudje, ki so bolni, invalidi, alkoholiki in podobno. Če zdrav normalen človek na zahodu ne more normalno preživet, potem je samo z njim nekaj narobe, ne pa s sistemom. Upam da ima ta paradoks kakšno ime?

To se bere kot bi poslušal kakšno soočenje pred parlamentarnimi volitvami. Zahodu gre dejansko tako dobro, da mora masovno uvažati ljudi, sicer čez leta tu ne bi bilo nikogar več, ki bi lahko užival to blagostanje. Upam da ima ta paradoks že kakšno ime? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Utk je izjavil:

Na zahodu (razen morda v Ameriki, za katero pa tudi nihče ne bi reku da je revna država) ne rabi bit noben lačen, vsak ima dostop do zdravstva, šolanja, stanovanja, pa še kako žepnino dobi, tudi če nič ne dela. Tudi če gremo na bolj advanced stvari, kolk ljudi nima dostopa do interneta, ker nimajo denarja. Lahko pa da komu zmanjka za dopust.
Reveži so ljudje, ki so bolni, invalidi, alkoholiki in podobno. Če zdrav normalen človek na zahodu ne more normalno preživet, potem je samo z njim nekaj narobe, ne pa s sistemom.

To se bere kot bi poslušal kakšno soočenje pred parlamentarnimi volitvami. Zahodu gre dejansko tako dobro, da mora masovno uvažati ljudi, sicer čez leta tu ne bi bilo nikogar več, ki bi lahko užival to blagostanje. :))


To je en velik PR bullshit... mi uvažamo ljudi zato ker je Zahod strah da ne bodo več mogli izvajat dumping cen.... če bi zares hotli rešit Svet je zmanjšanje populacije imperativno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

denabiker ::

Zdajle sem na Hrvaškem na morju, pa Nemec zraven mene jamra kako je drago, pa da kako so Plodine drage, ja pa kaj, te ga vprašam.. Ja pa vse pravi, hrana, pivo,... Pa ga vprašam kako ti je pivo drago v trgovini, pa on reče, da ga doma kupuje po 53 centov, jao res so Bogi ti Nemci, ko mora v trgovini plačat ne vem x2 ali x3 za pivo:)

Utk ::

Zahodu gre dejansko tako dobro, da mora masovno uvažati ljudi, sicer čez leta tu ne bi bilo nikogar več, ki bi lahko užival to blagostanje.

"Mora" ne, ljudje prihajajo, ker jih nočemo streljat na mejah.

Upam da ima ta paradoks že kakšno ime?

To je paradoks samo v tvoji betici. Povsod drugje je že davno dokazano, da bolj so ljudje bogati, manj otrok imajo. Seveda bi bilo dobro ta trend obrnit, ampak v resnici ga bo težko kako drugače kot da spet uvedemo revščino...

denabiker je izjavil:

Zdajle sem na Hrvaškem na morju, pa Nemec zraven mene jamra kako je drago, pa da kako so Plodine drage, ja pa kaj, te ga vprašam.. Ja pa vse pravi, hrana, pivo,... Pa ga vprašam kako ti je pivo drago v trgovini, pa on reče, da ga doma kupuje po 53 centov, jao res so Bogi ti Nemci, ko mora v trgovini plačat ne vem x2 ali x3 za pivo:)

Ja, v Nemčiji Nemce stane pivo 53 centov, ne pa 6 evrov kot vidite vi ko greste gor v gostilno pit. Nemci pač ne delajo tega (ravno množično).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Saj maš pri nas tudi Pittingerja za like 67 centov? Glih sem ga v Sparu videl...

Ali dejansko kdo misli da dobiš top quality pivo v Nemčiji za 53 centov?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Sej niti tisto iz plodin za 1,5 evra ni top quality.

dronyx ::

Utk je izjavil:

"Mora" ne, ljudje prihajajo, ker jih nočemo streljat na mejah.

S tem se ne morem strinjati. Čeprav morda kdo tega ne opazi, so države prej kot karkoli drugega ekonomske entitete. Važen je samo biznis. In ja, če nimaš delovne sile jo moraš uvažati od drugje. Mi smo uvozili že na tisoče ljudi iz Balkana. kar malo okrog povprašaj kdo dela fasade, kelnari, vzdržuje železnico, gradi nadstandardne bloke itd. Tudi hrvati uvažajo kelnarje iz Filipinov (nakar jih premlatijo, ampak pustimo malenkosti) ne zato, ker bi ti kar prihajali, ampak so jih šli iskat (agencije). Ampak zaradi mene lahko verjameš kar hočeš. Tudi da je zemlja ploščata.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Sej niti tisto iz plodin za 1,5 evra ni top quality.


Maš Pittingerja za 67 centov...

dronyx je izjavil:

Utk je izjavil:

"Mora" ne, ljudje prihajajo, ker jih nočemo streljat na mejah.

S tem se ne morem strinjati. Čeprav morda kdo tega ne opazi, so države prej kot karkoli drugega ekonomske entitete. Važen je samo biznis. In ja, če nimaš delovne sile jo moraš uvažati od drugje. Mi smo uvozili že na tisoče ljudi iz Balkana. kar malo okrog povprašaj kdo dela fasade, kelnari, vzdržuje železnico, gradi nadstandardne bloke itd. Tudi hrvati uvažajo kelnarje iz Filipinov (nakar jih premlatijo, ampak pustimo malenkosti) ne zato, ker bi ti kar prihajali, ampak so jih šli iskat (agencije). Ampak zaradi mene lahko verjameš kar hočeš. Tudi da je zemlja ploščata.


Pa kdo pravi da ni delovne sile? DELOVNA SILA JE, samo ne za plače ki jih ponujajo, dajte si to že enkrat rečt...

Pri pravih plačah se jih pol izseljenih SLO vrne nazaj delat v domovino... ja za 1.400 bruto pa nihče to pa drži...

Eni o tej delovni sili ki jo manjka v SLO govorite kot da manjkajo znanstveniki iz Cerna ki jih niti za pravo plačo ne dobiš kar tako...


Ves uvoz se dogaja zaradi porušenih razmerij med težavnostjo dela vs prihodki... ker so se vsi razvadili v obdobju od leta 1985 do 2008
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

dronyx je izjavil:

Utk je izjavil:

"Mora" ne, ljudje prihajajo, ker jih nočemo streljat na mejah.

S tem se ne morem strinjati. Čeprav morda kdo tega ne opazi, so države prej kot karkoli drugega ekonomske entitete. Važen je samo biznis. In ja, če nimaš delovne sile jo moraš uvažati od drugje. Mi smo uvozili že na tisoče ljudi iz Balkana. kar malo okrog povprašaj kdo dela fasade, kelnari, vzdržuje železnico, gradi nadstandardne bloke itd. Tudi hrvati uvažajo kelnarje iz Filipinov (nakar jih premlatijo, ampak pustimo malenkosti) ne zato, ker bi ti kar prihajali, ampak so jih šli iskat (agencije). Ampak zaradi mene lahko verjameš kar hočeš. Tudi da je zemlja ploščata.

To je drugo, te gremo iskat, ker imamo korist od njih, res je. Ampak čudno da hočejo prit, na gnili zahod, kjer imamo revščino. Ker če imamo revne zahodnjake, potem res ne vem kako bi nek napol šolan Filipinec pri nas lahko bil kaj drugega kot revež. Pa ni revež, glede na ostale Filipince mu gre super, pa tudi v resnici ko si malo pošlihta stvari, mu ni nič slabega.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Pa kdo pravi da ni delovne sile? DELOVNA SILA JE, samo ne za plače ki jih ponujajo, dajte si to že enkrat rečt...

Ti verjetno nisi delodajalec? Verjetno je v kakšni firmi situacija tudi taka, da lahko ponudiš plačo kot jo, če bi ponudil bistveno več, jo lahko zapreš, saj nisi več konkurenčen. Ampak danes pa jaz verjamem da dejansko delovne sile ni, saj je nezaposlenost samo par procentov, večina teh "nezaposlenih" pa verjetno muti na kakšne druge načine in lahko da zaslužijo celo več od povprečnega zaposlenega. Pri nas sive ekonomije aktivno nihče ne preganja. Države se bodo morale počasi navaditi, da bo potrebno tako kot v podjetjih za delavce (prebivalce) konkurirati na trgu in v nekih skorumpiranih, nepotističnih vukojebinah pač ljudje ne bodo želeli delati in tja tudi za dlje časa nihče ne bo hotel priti. Si ne predstavljam da si kdorkoli na svetu želi priti delati na Kosovo ali v Republiko Srbsko. Slovenija se mi zdi da ima s tem tudi veliko težavo, ki se jo pa ne zaveda, ker se je sedaj reševala z masovnim uvažanjem ljudi iz Balkana. Pa številni od teh si želijo naprej na zahod. Ko se pa to ustavi, bodo pa kaj? šli v Bangladeš po medicinske sestre?

Utk je izjavil:

Pa ni revež, glede na ostale Filipince mu gre super, pa tudi v resnici ko si malo pošlihta stvari, mu ni nič slabega.




Naivnost običajno ni kazniva, je pa moteča (moja morda celo najbolj znana modra misel).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Telbanc ::

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tak...

"DVIJE mlađe Talijanke u suzama su jučer navečer došle na let u zračnu luku Split. Tvrde da ih je taksist brutalno iscijedio. Vožnju od trajektne do zračne luke naplatio im je nevjerojatnih 550 eura, piše Dalmatinski portal."

:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

dronyx ::

Kaj se te italijanke jokajo. Važno da jih ni taksist posilil in zabrisal nekam v gozd ob cesti proti Kašteli. Jaz teh ljudi ne razumem. Pripravljeno so plačat 1000€ za dopust v Splitu, ne bi pa plačali 550€ za taksi!
««
72 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120761 (5852) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430498 (4129) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436277 (29099) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548574 (6292) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042321 (32365) ThinkPad

Več podobnih tem