» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

««
31 / 37
»»

Utk ::

Jaz imam easypark in parkwise, če bi videl v neki državi množično kaj drugega, bi si naložil iz google store, ne prek neke kode, ampak iz prve pa ziher ne. V Sloveniji in okoliških državah je pa itak easypark tolk razširjen, da si drugo naj kar vtaknejo nekam.
V nekaterih garažnih hišah se kar zapelješ not in ven, brez listka. Carsko. Nekje je pa še srednji vek, možicelj ki kasira, in če ga ni, si zmagal ali pa najebal, odvisno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Je pa zdaj nova moda lepljenje nizkih računov iz Hrvaške. S tem da so računi iz nekih pripizdin, za katere še google maps komaj ve kje so. Malo resnosti, če že delate to.

49106 ::

Daješ dovoljenje, pa naj gre za aplikacijo ali za uporabo kolesa itd.

Tvoj framework je napačen, medtem ko je obraten framework (ni res, da je vseeno, če daš še enkrat, ker že daješ oz si dala mnogokrat) pravilnejši na več, da ne rečem na vseh, področjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

kuglvinkl je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

zapelji se pred bauhaus, pa ko boš stopil iz avta se bo romun pripeljal in ti prodajal vse od oblek do kuhinjskih nožev in orodja. only in slovenia.


V lj na Kajuhovi ne. Pa sem maltene na ti s prodajalci.


V lj na kajuhovi, ja.

Bi pa rekel, da je to zarad tablice na avtu. nimam namreč LJ tablice.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Pithlit je izjavil:

kixs je izjavil:

in si nalagas spyware za fakin parkomat :lol:

Srček... uporabljaš bilo kateri mobilni telefon? Imaš gor tolk tega spyware-a da se samo smešiš ko se nad neko parking aplikacijo pritožuješ.


Kaksen srcek? :lol:

Uporabljam nujno zlo. Kaj vec pa ne. In to tudi ni razlog, da bi imel se n+1 aplikacijo nalozeno.

Sicer se ze v osnovi parkirninam izogibam. Ne vem, ce sem 5x placal parking od kar imam avto (20+ let).

Moe_Lester ::

Sicer se ze v osnovi parkirninam izogibam. Ne vem, ce sem 5x placal parking od kar imam avto (20+ let).


Standard torej. Čez parkirnine in način plačila se najbolj kurčijo tisti, ki tako ali tako ne uporabljajo plačljivih parkirnih mest.

dronyx je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Hvala bogu. Kaj pa, boš nosil kovance sabo?

Če bi imel jaz kaj besede bi EU z direktivo zahtevala, da morajo parkomati sprejeti vsaj gotovino, če že ne tudi možnost plačila s plačilno kartico. Zakaj bi moral nekdo, ki prvič nekam pride pol ure študirat, kako se plača parkirnina in kaj vse moraš namestit na telefon, da to pravilno deluje?


Zakaj bi moral nekdo, ki nima v žepu točno 1,6€ biti prikrajšan za parkirano mesto? Nimam nič proti, če avtomati sprejemajo gotovino, ampak leta 2023 bi pričakoval, da je možno parkirnino plačati tudi s kakšnim bolj razširjenim plačilnim sredstvom.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sam če prav vidim je treba za easypark plačat 3€ mesečno ali +15% več na parkiranje.
Magic

kixs ::

Moe_Lester je izjavil:

Sicer se ze v osnovi parkirninam izogibam. Ne vem, ce sem 5x placal parking od kar imam avto (20+ let).


Standard torej. Čez parkirnine in način plačila se najbolj kurčijo tisti, ki tako ali tako ne uporabljajo plačljivih parkirnih mest.


Tole je tudi standardno. Vzames iz konteksta kar ti pase in mislis, da si napisal nekaj pametnega.

Gagatronix ::

lebang1 je izjavil:

Zakaj so cene na letališčih tako visoke?



Vec razlogov: Poostrena varnost na letaliscih otezuje dostavo dobrin, zraven pristej se visoke najemnine, ki jih lokali, trgovine, itd. placujejo letaliscu.

Predvsem pa: zato ker so lahko. Ker ce cakas na let in bi rad steklenico vode jim je cisto jasno, da se ne bos zapeljal do najblizjega Lidla.

kixs ::

Vprasanje se nato postavlja, zakaj niso se visje? Sej lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

LeQuack ::

kixs je izjavil:

Vprasanje se nato postavlja, zakaj niso se visje? Sej lahko...


Ker so kapitalisti preveč dobrega srca.
Quack !

dronyx ::

Moe_Lester je izjavil:

Zakaj bi moral nekdo, ki nima v žepu točno 1,6€ biti prikrajšan za parkirano mesto? Nimam nič proti, če avtomati sprejemajo gotovino, ampak leta 2023 bi pričakoval, da je možno parkirnino plačati tudi s kakšnim bolj razširjenim plačilnim sredstvom.

Saj ne trdim da bi morali prepovedati ostala plačilna sredstva. Samo morali pa bi (po moje) parkirni avtomati obvezno sprejemati vsaj gotovino. Ostalo pa po želji.

Gagatronix je izjavil:

Predvsem pa: zato ker so lahko. Ker ce cakas na let in bi rad steklenico vode jim je cisto jasno, da se ne bos zapeljal do najblizjega Lidla.

To je glavni razlog po moje. Na letališču imaš veliko maso ljudi, ki se dolgočasi in ne ve kaj bi s seboj. Na letališču v Istanbulu je že pred leti stalo pivo 12 €, danes je verjetno že čez 15 €. Ne vem kakšne so cene na velikih križarkah, samo tam se mi zdi podobno okolje. Velika masa ljudi sredi vode, ki nima kam in se dolgočasi. To je idealno okolje za zapravljat. Kot da bi zapakiral CityPark z ljudmi vred in ga dal nekam sredi oceana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

T440 ::

Kaj bo ultimativni test AI?
Pojasniti zakaj v temi o cenah na Hrvaškem dejansko poteka debata o parkomatih, aplikacijah za parkiranje in dragi vodi na letalislščih.

Pithlit ::

T440 je izjavil:

Kaj bo ultimativni test AI?
Pojasniti zakaj v temi o cenah na Hrvaškem dejansko poteka debata o parkomatih, aplikacijah za parkiranje in dragi vodi na letalislščih.

Po mojem bo bolj o tem zakaj nekdo ignorira ostalih 30 strani te teme. Bo AI neredil doktorsko dizertacijo o cherry picking folku.

Pa, mimogrede. A parkomati in parkiranje na Hrvaškem mogoče nimajo cene? Ali pa letališč, pa vode na voljo za nakup na njih? Kaj ti pametnjakovič misliš?
Life is as complicated as we make it...

feryz ::

dronyx je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Zakaj bi moral nekdo, ki nima v žepu točno 1,6€ biti prikrajšan za parkirano mesto? Nimam nič proti, če avtomati sprejemajo gotovino, ampak leta 2023 bi pričakoval, da je možno parkirnino plačati tudi s kakšnim bolj razširjenim plačilnim sredstvom.

Saj ne trdim da bi morali prepovedati ostala plačilna sredstva. Samo morali pa bi (po moje) parkirni avtomati obvezno sprejemati vsaj gotovino. Ostalo pa po želji.
Kdo bo pa hodil pobirat gotovino na parkomat, ki je postavljen nekje v gozdu, sredi ničesar?
Ok, Brazilci, ampak ta denar naj ne bi bil njim namenjen.

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Sam če prav vidim je treba za easypark plačat 3EUR mesečno ali +15% več na parkiranje.

Da in ne. Nekateri parkingi častijo teh 15%, sicer redki, ampak bolj pomembno je, da z easyparkom plačaš do minute tolk kot si parkiran in lahko podaljšuješ prek telefona. Če moraš vnaprej plačat boš skoraj sigurno overshootal za več kot teh 15% ali boš pa en čas brez in spet lahko dobiš kazen.
Tam kjer plačaš za nazaj pa avtomat tudi ponavadi zaokroži na uro oz plačaš začeto uro, pri easyparku pa spet do minute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pithlit ::

feryz je izjavil:

dronyx je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Zakaj bi moral nekdo, ki nima v žepu točno 1,6€ biti prikrajšan za parkirano mesto? Nimam nič proti, če avtomati sprejemajo gotovino, ampak leta 2023 bi pričakoval, da je možno parkirnino plačati tudi s kakšnim bolj razširjenim plačilnim sredstvom.

Saj ne trdim da bi morali prepovedati ostala plačilna sredstva. Samo morali pa bi (po moje) parkirni avtomati obvezno sprejemati vsaj gotovino. Ostalo pa po želji.
Kdo bo pa hodil pobirat gotovino na parkomat, ki je postavljen nekje v gozdu, sredi ničesar?
Ok, Brazilci, ampak ta denar naj ne bi bil njim namenjen.

Ja no, načeloma bi to lahko redarstvo rešilo ko pridejo čekirat če je plačana parkirnina.

Ampak plačevanje prek aplikacij (recimo easypark) ima v primerjavi z gotovino ali pa, Boh ne daj, kovanci, prednost vsaj v tem da lahko enostavno na daljavo podaljšaš in se ne jajcaš s tem da hodiš podaljševat vsako uro. Poleg tega ti obračunajo storitev po dejanski uporabi in ne nekega pavšala (ja, vem, ne povsod). Pa enostavno je za popizdit. Tlačenje gotovine v parkomat zahteva več časa. Ja, ups, easypark bo vedel kje si avto parkiral.
Life is as complicated as we make it...

link_up ::

Sparkxl je izjavil:

link_up je izjavil:

ne recem, v dalmaciji je ciganarija, ampak povsod drugod je pa se 5x vecja. Da ti zvecer na sprehodu tezijo z zlatimi urami in kilometrskimi brisacami? Ne hvala, imam raje krafne in koruzo na plazi in basta. Ce se gre pa kdo navtike pa boljsega od jadrana ni. Govorimo o dopustu in sprostitvi. :)


Še nikjer, bilo kje na mediteranu sem bil, mi zvečer noben ni težil z zlatimi urami in brisačami. To govoriš iz lastnih izkušenj?


Mediteran se posebej. Spanija, Francija, Italija...in to na elitnih mestih. Lastne izkusnje ja, ze od leta 98.
In and Out

dronyx ::

Pithlit je izjavil:

A parkomati in parkiranje na Hrvaškem mogoče nimajo cene?

Pri nas na obali praktično nimaš nikjer več parkirišča, ki ne bi imel parkomata. Ta trend se je prijel tudi na Hrvaški obali, saj parkomate povsod pospešeno nameščajo tudi tam, kjer jih do sedja ni bilo. So se očitno šolali pri nas. Pobiranje parkirnine je očitno tudi ena najbolj dobičkonosnih turističnih dejavnosti. Easy money. Precej težje je razvijati ostale turistične storitve.

feryz je izjavil:

Kdo bo pa hodil pobirat gotovino na parkomat, ki je postavljen nekje v gozdu, sredi ničesar?
Ok, Brazilci, ampak ta denar naj ne bi bil njim namenjen.

Kaj pa je narobe s plačilnimi karticami? Potem pa naj si vsaka trgovina izmisli za plačilo neko svojo aplikacijo na pametnem telefonu, pa da vidimo kaos. Prideš na blagajno in ti rečejo, da ne moreš plačat, če nimaš zadnje verzije EasyPayWithOurShityApp. pa dela samo na Android telefonih verzije 12,3 ali višjih. Si pozabil doma telefon? ne bo šlo. Imaš iPhone. Tudi to zaenkrat ne bo šlo. Nimaš več dovolj prenosa podatkov? Žal, smola pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

Pithlit je izjavil:

A parkomati in parkiranje na Hrvaškem mogoče nimajo cene?

Pri nas na obali praktično nimaš nikjer več parkirišča, ki ne bi imel parkomata. Ta trend se je prijel tudi na Hrvaški obali, saj parkomate povsod pospešeno nameščajo tudi tam, kjer jih do sedja ni bilo. So se očitno šolali pri nas. Pobiranje parkirnine je očitno tudi ena najbolj dobičkonosnih turističnih dejavnosti. Easy money. Precej težje je razvijati ostale turistične storitve.

feryz je izjavil:

Kdo bo pa hodil pobirat gotovino na parkomat, ki je postavljen nekje v gozdu, sredi ničesar?
Ok, Brazilci, ampak ta denar naj ne bi bil njim namenjen.

Kaj pa je narobe s plačilnimi karticami? Potem pa naj si vsaka trgovina izmisli za plačilo neko svojo aplikacijo na pametnem telefonu, pa da vidimo kaos. Prideš na blagajno in ti rečejo, da ne moreš plačat, če nimaš zadnje verzije EasyPayWithOurShityApp. pa dela samo na Android telefonih verzije 12,3 ali višjih. Si pozabil doma telefon? ne bo šlo. Imaš iPhone. Tudi to zaenkrat ne bo šlo. Nimaš več dovolj prenosa podatkov? Žal, smola pač.

Sej parkomat tud plačaš s svojo kreditno. Si mal zabluzil?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AgiZ ()

ahac ::

feryz je izjavil:

Kdo bo pa hodil pobirat gotovino na parkomat, ki je postavljen nekje v gozdu, sredi ničesar?

Američani imajo že dolgo (še preden se je take stvari plačevalo s karticami) sistem, da v "divjini" vržeš denar za parking ali kamp v kuverto in vse skupaj v kaslc.
Občasno pride nekdo, ki preveri, če je vse OK, spuca WCje (na takih parkingih bi moral nujno biti tudi WCji!) in pobere keš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dronyx ::

Pithlit je izjavil:

Sej parkomat tud plačaš s svojo kreditno. Si mal zabluzil?

Ne uporabljam parkomatov in tega ne poznam. Kot sem slišal nekateri parkomati omogočajo plačilo samo z aplikacijo na telefonu, seveda pa ta ti potem od nekje denar pobere. Ne moreš pa na takem parkomatu prislonit bančne kartice in tako plačat parkiranja.

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sej parkomat tud plačaš s svojo kreditno. Si mal zabluzil?

Ne uporabljam parkomatov in tega ne poznam. Kot sem slišal nekateri parkomati omogočajo plačilo samo z aplikacijo na telefonu, seveda pa ta ti potem od nekje denar pobere. Ne moreš pa na takem parkomatu prislonit bančne kartice in tako plačat parkiranja.

In kje je problem? Aplikacija ti omogoča da plačuješ do centa natančno, pa še fizično ti ni treba tam bit.

Ko prisloniš kartico gre pa nek pavšal. Pa za bo daljšat se moraš tam pojavit. Ful praktično, res.
Life is as complicated as we make it...

dronyx ::

Pithlit je izjavil:

In kje je problem? Aplikacija ti omogoča da plačuješ do centa natančno, pa še fizično ti ni treba tam bit.

Ko prisloniš kartico gre pa nek pavšal. Pa za bo daljšat se moraš tam pojavit. Ful praktično, res.

Ne razumem. Kako nisi fizično tam, če si pa parkiral avto? Aplikacijo moraš naložit na telefon, pa sigurno nekako povezat s tvojim TRR oziroma nekim drugim načinom plačevanja, da ti poberejo keš. Nekaterim se to obračuna pri mobilnem operaterju, ampak kdor ima samo služben telefon ne more s tem potem plačevat zasebnega parkiranja. Te aplikacije za plačilo parkirnine so zame z eno besedo čista bedarija. V trgovini plačujem s kartico in ne vem zakaj ne bi plačeval tudi parkirnine s kartico. Poznam pa kar nekaj primerov, kjer so jim te aplikacije napačno obračunale parkirnino, ali pa jo niso upoštevale in so dobili kazen.

Utk ::

Si kdaj že kje parkiral? Nekam prideš in kako veš ali boš tam eno uro ali 3? Če plačaš vnaprej, moraš vedet, ali boš pa plačal veliko več kot rabiš. Z aplikacijo podaljšaš parkirnino na daljavo.
To se nikomur ne obračuna pri naročnini, ne vem kaj bluziš.
Ena aplikacija velja v Sloveniji in vseh sosednjih državah na vseh parkingih kjer dajo kaj nase. Tam kjer je nimajo, rabiš kovance. Da parkomat sprejme kartico je bistveno bolj redko od aplikacije.

Moe_Lester ::

ampak kdor ima samo služben telefon ne more s tem potem plačevat zasebnega parkiranja.


Jaz imam služben telefon s katerim vsak dan plačujem zasebne zadeve v trgovinah preko apple pay. V čem točno vidiš problem?

Utk ::

Najbrž je ostal v prejšnem stoletju in misli, da poteka to tako kot moneta ali kaj podobnega.
V resnici je tako, da se zapelješ v garažno hišo, pred rampo se app poveže z garažo, ki ti takoj dvigne rampo, in isto na izhodu, čez pol minute dobiš račun na email, znesek gre pa iz kartice ali paypala. Brez da bi uporabnik karkoli naredil, pritisnil en gumb, vzel telefon iz žepa (ki je lahko tudi v offline).
Ampak starčki raje preštevajo kovance in iščejo avtomate in čakajo v vrstah pred njimi.

ales85 ::

dronyx je izjavil:

Pithlit je izjavil:

In kje je problem? Aplikacija ti omogoča da plačuješ do centa natančno, pa še fizično ti ni treba tam bit.

Ko prisloniš kartico gre pa nek pavšal. Pa za bo daljšat se moraš tam pojavit. Ful praktično, res.

Ne razumem. Kako nisi fizično tam, če si pa parkiral avto? Aplikacijo moraš naložit na telefon, pa sigurno nekako povezat s tvojim TRR oziroma nekim drugim načinom plačevanja, da ti poberejo keš. Nekaterim se to obračuna pri mobilnem operaterju, ampak kdor ima samo služben telefon ne more s tem potem plačevat zasebnega parkiranja. Te aplikacije za plačilo parkirnine so zame z eno besedo čista bedarija. V trgovini plačujem s kartico in ne vem zakaj ne bi plačeval tudi parkirnine s kartico. Poznam pa kar nekaj primerov, kjer so jim te aplikacije napačno obračunale parkirnino, ali pa jo niso upoštevale in so dobili kazen.

Ne greš nujno fizično mimo avtomata. Prideš na veliko parkirišče, parkiraš na oddaljenem prostoru in greš ven brez, da bi šel mimo avtomata.

V aplikaciji vežeš svoj priljubljeni način plačila (kartica, PayPal, ...) in s tem se obračuna plačilo. Poleg tega ja, da lahko skrajšaš čas parkiranja (ponekod).

dronyx ::

Utk je izjavil:

Si kdaj že kje parkiral? Nekam prideš in kako veš ali boš tam eno uro ali 3?

Kot rečeno teh parkomatov na ulicah praktično ne uporabljam. Parkrat sem parkiral in plačal s kovanci. Poznam kako delujejo parkirne hiše in parkirišča. Pridem, vzamem listek, se vrnem, plačam parkiranje s plačilno kartico in se odpeljem. Kar me nočete razumet je, da moraš v aplikacijah Easypark in podobnih vnesti vse tvoje podatke o plačilni kartici, da lahko aplikacija izvede plačilo. Kje se to hrani, ne vem. Verjetno pa se to da zlorabit. Nategnili so me enkrat na spletu, kjer sem registriral neko storitev in plačal, samo barabe so si privzeto zapomnile podatke moje plačilne kartice in privzeto so to potem naslednje leto kar avtomatično podaljšali in trgali iz TRR. in potem sem se še precej namučil, da sem uspel to odjavit. Zato odjebite s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Moe_Lester ::

Ti pa odjebi s tvojimi kovanci, tem, da moram plačati 3 ure parkinga, čeprav bom mogoče rabil samo eno uro, tem, da moram po dežju iskati 200m oddaljene avtomate in še čem.

Pithlit ::

ales85 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Pithlit je izjavil:

In kje je problem? Aplikacija ti omogoča da plačuješ do centa natančno, pa še fizično ti ni treba tam bit.

Ko prisloniš kartico gre pa nek pavšal. Pa za bo daljšat se moraš tam pojavit. Ful praktično, res.

Ne razumem. Kako nisi fizično tam, če si pa parkiral avto? Aplikacijo moraš naložit na telefon, pa sigurno nekako povezat s tvojim TRR oziroma nekim drugim načinom plačevanja, da ti poberejo keš. Nekaterim se to obračuna pri mobilnem operaterju, ampak kdor ima samo služben telefon ne more s tem potem plačevat zasebnega parkiranja. Te aplikacije za plačilo parkirnine so zame z eno besedo čista bedarija. V trgovini plačujem s kartico in ne vem zakaj ne bi plačeval tudi parkirnine s kartico. Poznam pa kar nekaj primerov, kjer so jim te aplikacije napačno obračunale parkirnino, ali pa jo niso upoštevale in so dobili kazen.

Ne greš nujno fizično mimo avtomata. Prideš na veliko parkirišče, parkiraš na oddaljenem prostoru in greš ven brez, da bi šel mimo avtomata.

V aplikaciji vežeš svoj priljubljeni način plačila (kartica, PayPal, ...) in s tem se obračuna plačilo. Poleg tega ja, da lahko skrajšaš čas parkiranja (ponekod).

Komot greš direkt iz avta v bližnjo betulo in zadevo rešiš tam. Ali pa po poti, za tiste 3 klike.
Life is as complicated as we make it...

user4683 ::

Torej, če pravilno razumem, ne uporabljaš zaradi nekih svojih internih fobij, nimaš pojma kako točno delujejo (mešaš vse od trrja, smsa, ponudnika mobilnih storitev, bančnih kartic in še kaj), ampak veš pa da je so te aplikacije:

dronyx je izjavil:

z eno besedo čista bedarija

Sparkxl ::

Kaj mod je na dopustu? Zadnje 2 strani okrog parkiranja je treba brisat

Pithlit ::

dronyx je izjavil:

Utk je izjavil:

Si kdaj že kje parkiral? Nekam prideš in kako veš ali boš tam eno uro ali 3?

Kot rečeno teh parkomatov na ulicah praktično ne uporabljam. Parkrat sem parkiral in plačal s kovanci. Poznam kako delujejo parkirne hiše in parkirišča. Pridem, vzamem listek, se vrnem, plačam parkiranje s plačilno kartico in se odpeljem. Kar me nočete razumet je, da moraš v aplikacijah Easypark in podobnih vnesti vse tvoje podatke o plačilni kartici, da lahko aplikacija izvede plačilo. Kje se to hrani, ne vem. Verjetno pa se to da zlorabit. Nategnili so me enkrat na spletu, kjer sem registriral neko storitev in plačal, samo barabe so si privzeto zapomnile podatke moje plačilne kartice in privzeto so to potem naslednje leto kar avtomatično podaljšali in trgali iz TRR. in potem sem se še precej namučil, da sem uspel to odjavit. Zato odjebite s tem.

Dej resno? Nisi še nikol online kaj kupil? Včasih se resno vprašam a sem dejansko na ST al sem slučajno zalutala na kak forum kjer si blondinke izmenjujejo pravljice o tem kako jih na vsakem koraku nategujejo.
Life is as complicated as we make it...

ahac ::

Pithlit je izjavil:

dronyx je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sej parkomat tud plačaš s svojo kreditno. Si mal zabluzil?

Ne uporabljam parkomatov in tega ne poznam. Kot sem slišal nekateri parkomati omogočajo plačilo samo z aplikacijo na telefonu, seveda pa ta ti potem od nekje denar pobere. Ne moreš pa na takem parkomatu prislonit bančne kartice in tako plačat parkiranja.

In kje je problem? Aplikacija ti omogoča da plačuješ do centa natančno, pa še fizično ti ni treba tam bit.

Ko prisloniš kartico gre pa nek pavšal. Pa za bo daljšat se moraš tam pojavit. Ful praktično, res.


To je uporabno, če redno plačuješ s tem, ampak...

Letos sem bil v UK. Tam uporabljajo neke druge aplikacije kot pri nas (vsaj 2 različni sta popularni).
Eno sem inštaliral, vpisal registracijo od rentanega avta in... SMSa za aktivacijo na SLO številko sploh ni priletel, ker očitno pričakuje UK number. Nobenega errorja ali opozorila, samo SMSa ni bilo.
Torej neuporabno.

Potem sem videl, da so to očitno isti lastniki (ker je app iste roza barve) kot EasyPark. Mogoče je celo isti app pod drugim imenom?
Pa za foro inštaliram še EasyPark (itak bi ga rabil tudi v SLO), aktiviram preko SMS in vpišem registracijo tistega UK avta. App tega ne sprejme (zakaj the fuck ne?) in zdaj imam blokiran account.
Neuporabno.

Bullshit waste of time, na koncu sem zbiral kovance...
Zakaj moraš imeti lokalno tel. št. in lokalno registracijo avta? A ni point teh appov, da bi lahko uporabljal kjerkoli brez lokalnega payment sistema? Očitno ne...
Totalen fail za turiste, čeprav naj bi ravno njim poenostavil plačilo.

To naj bi bila alternativa temu, da na začetku vzameš listek, na koncu potegneš kartico? Tisto deluje povsod po svetu s katerokoli registracijo avta, brez lokalne telefonske, brez prenosa podatkov (& mogoče dragega roaminga) in tudi brez telefona!!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Pithlit ::

ahac je izjavil:

Pithlit je izjavil:

dronyx je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sej parkomat tud plačaš s svojo kreditno. Si mal zabluzil?

Ne uporabljam parkomatov in tega ne poznam. Kot sem slišal nekateri parkomati omogočajo plačilo samo z aplikacijo na telefonu, seveda pa ta ti potem od nekje denar pobere. Ne moreš pa na takem parkomatu prislonit bančne kartice in tako plačat parkiranja.

In kje je problem? Aplikacija ti omogoča da plačuješ do centa natančno, pa še fizično ti ni treba tam bit.

Ko prisloniš kartico gre pa nek pavšal. Pa za bo daljšat se moraš tam pojavit. Ful praktično, res.


To je uporabno, če redno plačuješ s tem, ampak...

Letos sem bil v UK. Tam uporabljajo neke druge aplikacije kot pri nas (vsaj 2 različni sta popularni).
Eno sem inštaliral, vpisal registracijo od rentanega avta in... SMSa za aktivacijo na SLO številko sploh ni priletel, ker očitno pričakuje UK number. Nobenega errorja ali opozorila, samo SMSa ni bilo.
Torej neuporabno.

Potem sem videl, da so to očitno isti lastniki (ker je app iste roza barve) kot EasyPark. Mogoče je celo isti app pod drugim imenom?
Pa za foro inštaliram še EasyPark (itak bi ga rabil tudi v SLO), aktiviram preko SMS in vpišem registracijo tistega UK avta. App tega ne sprejme (zakaj the fuck ne?) in zdaj imam blokiran account.
Neuporabno.

Bullshit waste of time, na koncu sem zbiral kovance...
Zakaj moraš imeti lokalno tel. št. in lokalno registracijo avta? A ni point teh appov, da bi lahko uporabljal kjerkoli brez lokalnega payment sistema? Očitno ne...
Totalen fail za turiste, čeprav naj bi ravno njim poenostavil plačilo.

To naj bi bila alternativa temu, da na začetku vzameš listek, na koncu potegneš kartico? Deluje povsod po svetu s katerokoli registracijo avta, brez lokalne telefonske, brez prenosa podatkov (& mogoče dragega roaminga) in tudi brez telefona!!

Sem imela zelo podobno situacijo v Makarski. Pa sem pol počas pogruntala da sem jaz bila tisti wosu ki misli da itak že vse ve in ni treba navodil prebrat. Jebiga, taki smo. Vse skup sem rabila enih 10min ker pač ta fora z sms ni in ni šla skozi. Pol pa sem na avtomatu prebrala da tega sploh ne rabim. Ta-da!
Life is as complicated as we make it...

ales85 ::

dronyx je izjavil:

Utk je izjavil:

Si kdaj že kje parkiral? Nekam prideš in kako veš ali boš tam eno uro ali 3?

Kot rečeno teh parkomatov na ulicah praktično ne uporabljam. Parkrat sem parkiral in plačal s kovanci. Poznam kako delujejo parkirne hiše in parkirišča. Pridem, vzamem listek, se vrnem, plačam parkiranje s plačilno kartico in se odpeljem. Kar me nočete razumet je, da moraš v aplikacijah Easypark in podobnih vnesti vse tvoje podatke o plačilni kartici, da lahko aplikacija izvede plačilo. Kje se to hrani, ne vem. Verjetno pa se to da zlorabit. Nategnili so me enkrat na spletu, kjer sem registriral neko storitev in plačal, samo barabe so si privzeto zapomnile podatke moje plačilne kartice in privzeto so to potem naslednje leto kar avtomatično podaljšali in trgali iz TRR. in potem sem se še precej namučil, da sem uspel to odjavit. Zato odjebite s tem.

Še dobro, da te nikoli niso oropali, potem bi sigurno vse prodal, da te ne bi mogli več oropati :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

kuglvinkl ::

Dovolj o parkiranju.
Your focus determines your reallity

Kapitan Jack ::

Tudi na 24kur je beseda okrog kockastih
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Moe_Lester ::

Rovinj dražji od Tivata in Neuma? Res, kdo bi si mislil. Naslednji članek na 24ur bo "Porsche dražji od Dacie"?

Kapitan Jack ::

Moe_Lester je izjavil:

Rovinj dražji od Tivata in Neuma? Res, kdo bi si mislil. Naslednji članek na 24ur bo "Porsche dražji od Dacie"?

Ja in kaj je tok posebnega v tem Rovinju?

Moe_Lester ::

Kaj pa je na Monte Carlu ali v Saint-Tropezu posebnega?

V resnici nič, le bistveno večjo koncentracijo ljudi z denarjem imaš, kar je posledica kombinacije turistične ponudbe, lokacije, narave oz. znamenitosti, hypa...

dronyx ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ja in kaj je tok posebnega v tem Rovinju?

Rovinj je nekaj podobnega kot Piran, samo da je meni osebno Piran lepši.

Pithlit ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ja in kaj je tok posebnega v tem Rovinju?

Kolk ste srčkano nedolžni... :))
Life is as complicated as we make it...

Kapitan Jack ::

Moe_Lester je izjavil:

Kaj pa je na Monte Carlu ali v Saint-Tropezu posebnega?

V resnici nič, le bistveno večjo koncentracijo ljudi z denarjem imaš, kar je posledica kombinacije turistične ponudbe, lokacije, narave oz. znamenitosti, hypa...

In kaj ima veze ta primerjava z zgornjim linkom? Primerjali so en bogu iza nogu rovinj z bogu iza nogu neumom.

Buggy ::

10 metrov od morja, dosti urejena ostarija ima letos take cene:



Sem bomo sli na ribjo plosco kot vsako leto pa tamala sta sla vedno na kaksen hamburger. Ja je drazje samo ne pa spet toliko kot je strasenja.

Drugace je pa nasa s kolesom sla po sveze ribe na trznico, kjer so ce cene cisto razumne

Ribarstvo Paflja (lasten ulov), kila sardelc 4eur, dve oradi srednje velikosti 6eur...sicer neocisceno, ker jih baje ne smejo.
V pecici peceno skupaj z domacim krompirjem in novo skledo zelenjave, ki jo je prinesla gostiteljica.

...kaj ces boljsga :P





sardele so bile konkretni komadi, oradi sta se v pecici "hvatali boju" :D

user4683 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Kaj pa je na Monte Carlu ali v Saint-Tropezu posebnega?

V resnici nič, le bistveno večjo koncentracijo ljudi z denarjem imaš, kar je posledica kombinacije turistične ponudbe, lokacije, narave oz. znamenitosti, hypa...

In kaj ima veze ta primerjava z zgornjim linkom? Primerjali so en bogu iza nogu rovinj z bogu iza nogu neumom.

Tile se ne strinjajo s teboj. Pa verjetno še marsikdo.

Pithlit ::

Sej najlažje se je oglašat in pametovat ko te ne blizu ne daleč ni.
Life is as complicated as we make it...

Moe_Lester ::

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Kaj pa je na Monte Carlu ali v Saint-Tropezu posebnega?

V resnici nič, le bistveno večjo koncentracijo ljudi z denarjem imaš, kar je posledica kombinacije turistične ponudbe, lokacije, narave oz. znamenitosti, hypa...

In kaj ima veze ta primerjava z zgornjim linkom? Primerjali so en bogu iza nogu rovinj z bogu iza nogu neumom.


No saj, jaz pa za primerjavo dajem zraven še bogu iza nogu Saint-Tropez, da boš razumel zakaj je Rovinj lahko dražji od Neuma.

Sicer pa na tej točki zaključujem debato s tabo. Opažam vzorec, da ignoriraš konkretne predloge in informacije in trobiš svoje naprej. Ignoriral si booking linke do namestitev na Hrvaškem, poceni all inclusive ponudbe itd.

Kapitan Jack ::

user4683 je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Kaj pa je na Monte Carlu ali v Saint-Tropezu posebnega?

V resnici nič, le bistveno večjo koncentracijo ljudi z denarjem imaš, kar je posledica kombinacije turistične ponudbe, lokacije, narave oz. znamenitosti, hypa...

In kaj ima veze ta primerjava z zgornjim linkom? Primerjali so en bogu iza nogu rovinj z bogu iza nogu neumom.

Tile se ne strinjajo s teboj. Pa verjetno še marsikdo.

Preseravanja, od katerih se ne dobi niti 100gramov dreka. Se kaj? Bos omenjal parkirane jahte v zalivu s "camci" v Neumu?

Moe_Lester je izjavil:


Sicer pa na tej točki zaključujem debato s tabo. Opažam vzorec, da ignoriraš konkretne predloge in informacije in trobiš svoje naprej. Ignoriral si booking linke do namestitev na Hrvaškem, poceni all inclusive ponudbe itd.


Daj ne seri prosim. Kaksne poceni all inclusive ponudbe? O cem bluzite na tem forumu?

Zgodovina sprememb…

««
31 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119386 (4477) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9429105 (2736) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21432083 (24905) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547479 (5197) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17039483 (29527) ThinkPad

Več podobnih tem