» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
24 / 74
»»

ales85 ::

codeMonkey je izjavil:

Govoris o tujini? Lahko da je korona vse skupaj zamaknila, ampak kljub temu ne mores reci, da je za Slovenski standard normalno, da skoraj celega razreda doma niso naucili plavat? Pac ne hodijo na morje. Pa od dveh neplavalcev so starsi iz Hrvaske.

Skoda, ker se da nauciti plavati samo na morju in ni drugih priloznosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

Pithlit ::

ales85 je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Govoris o tujini? Lahko da je korona vse skupaj zamaknila, ampak kljub temu ne mores reci, da je za Slovenski standard normalno, da skoraj celega razreda doma niso naucili plavat? Pac ne hodijo na morje. Pa od dveh neplavalcev so starsi iz Hrvaske.

Skoda, ker se da nauciti plavati samo na morju in ni drugih priloznosti...

Nisi bil dovolj specifičen. Samo na Hrvaškem (z nenormalnimi cenami) morju.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

codeMonkey je izjavil:

Govoris o tujini? Lahko da je korona vse skupaj zamaknila, ampak kljub temu ne mores reci, da je za Slovenski standard normalno, da skoraj celega razreda doma niso naucili plavat? Pac ne hodijo na morje. Pa od dveh neplavalcev so starsi iz Hrvaske.

Ja, za Slovenijo to ni normalno, za Češko, Madžarsko, Poljsko, itd., pa nekk kar je, očitno tudi za Avstrijo. Pri nas morajo vse znat, plavat, smučat, rolat, kolo itak še pred šolo, morda ni tako glih povsod.

c3p0 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Bom moral razmisliti o selitvi nazaj v slovenistan, ker ocitno samo v Sloveniji vidite cene na Hrvaskem kot normalne. Dejte hitr place na plan, ocitno v Avstriji delam za drobiz.

Kaj pravijo pravijo moji "sonarodnjaki" avstrijci? - Österreicher wütend - 2.200 € für Apartment in Kroatien
https://www.heute.at/s/oesterreicher-br...


Pa to je super, nepregledna gužva na cestah lani ni bila za nikamor. Zdaj pa se zapeljem dol (sicer ne ob kritičnih dneh ali urah, drugače že v ZG doživiš šok) in sem doli v doglednem času, brez ugibanja.

gruntfürmich ::

ales85 je izjavil:

Skoda, ker se da nauciti plavati samo na morju in ni drugih priloznosti...

a res?
kot da ni bazenov v vsakem slovenskem mestu? ti sploh kdaj greš iz geta?
še na kmetih dajo bale skupaj in si naredijo bazen...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

c3p0 je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Bom moral razmisliti o selitvi nazaj v slovenistan, ker ocitno samo v Sloveniji vidite cene na Hrvaskem kot normalne. Dejte hitr place na plan, ocitno v Avstriji delam za drobiz.

Kaj pravijo pravijo moji "sonarodnjaki" avstrijci? - Österreicher wütend - 2.200 € für Apartment in Kroatien
https://www.heute.at/s/oesterreicher-br...


Pa to je super, nepregledna gužva na cestah lani ni bila za nikamor. Zdaj pa se zapeljem dol (sicer ne ob kritičnih dneh ali urah, drugače že v ZG doživiš šok) in sem doli v doglednem času, brez ugibanja.

Letos še nekak, drugo leto se bo pa to zares poznalo.

gruntfürmich je izjavil:

ales85 je izjavil:

Skoda, ker se da nauciti plavati samo na morju in ni drugih priloznosti...

a res?
kot da ni bazenov v vsakem slovenskem mestu? ti sploh kdaj greš iz geta?
še na kmetih dajo bale skupaj in si naredijo bazen...

Ja, ampak potem znajo samo v krogu plavat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pithlit ::

gruntfürmich je izjavil:

ales85 je izjavil:

Skoda, ker se da nauciti plavati samo na morju in ni drugih priloznosti...

a res?
kot da ni bazenov v vsakem slovenskem mestu? ti sploh kdaj greš iz geta?
še na kmetih dajo bale skupaj in si naredijo bazen...

Sarkazem mišek, sarkazem. Rabiš servis? Poznam nekoga (ki pozna nekoga) pa ti lahko zrihtam servis sarkazem detektorja... sam je na Hrvaškem, pa so letos cene dvignili za 300% tko da, poceni ne bo. Pa če ne znaš hrvaško si ga mal najebal ker bo detektor prišel nazaj in bo sam hrvaško štekal.
Life is as complicated as we make it...

ales85 ::

Nekaterim ocitno se common sense ne deluje, kaj sele sarkazem.

Gagatronix ::

Tzv. "common sense" je ratal tako uncommon v zadnjem desetletju da bi komot bil "superpower" dandanes. Se posebej na sLOL-techu.

damirj79 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Bom moral razmisliti o selitvi nazaj v slovenistan, ker ocitno samo v Sloveniji vidite cene na Hrvaskem kot normalne. Dejte hitr place na plan, ocitno v Avstriji delam za drobiz.

Kaj pravijo pravijo moji "sonarodnjaki" avstrijci? - Österreicher wütend - 2.200 € für Apartment in Kroatien
https://www.heute.at/s/oesterreicher-br...


Dokler lahko tvoji "sonarodnjaki" in še marsikdo drug plača za dva tedna na Mikonosu 24000€ za apartma, ali pa 20000€na Malorci in Ibizi mislim, da še ni hudega. Res pa je, da na Ibizi nisem videl krogle sladoleda po 3,5€.

codeMonkey ::

ales85 je izjavil:


Skoda, ker se da nauciti plavati samo na morju in ni drugih priloznosti...


To sploh ni pomembno v tej debati. Ce bi morali otroci iti na morje, kot nekateri trdijo tukaj, bi ze zdavnaj do 3. razreda morali znati plavati. Ne rabijo bazenov in rek. Ocitno to velja samo za slovenske otroke potem.

Utk ::

Naš ni znal do 3. razreda plavat, pa smo bli vsako leto na morju, tudi po večkrat, in tudi po bazenih, rekah vmes, itd. Pač mu ni šlo, čeprav se je rad namakal, pretirano silili ga pa res tudi nismo.
Je pa vseeno res, da bi moral znat že prej.
Ja, nikjer ne piše, da se mora it ravno na morje, ampak nekam se pa mora it. Za kakšne vse neumnosti ljudje trošijo dnar, mislim da teh 1000 evrov, če si skromen, zmore skoraj vsak.

Gagatronix ::

Do tretjega razreda ? Jezus Marija in vsi svetniki zraven. Jaz sem pri petih letih imel vse delfincke.

Utk ::

Vidim po nazivu, da si tip, ki so ga vrgli vodo, pa kaj bo bo...

damirj79 ::

Ne skapirajo vsi enako, kako se plava. Pomaga pa tudi, če si kot mulo bil mišelinko, ker tisto itak potem sam na vodi plavaš, kot balonček :)

Gagatronix ::

Utk je izjavil:

Vidim po nazivu, da si tip, ki so ga vrgli vodo, pa kaj bo bo...


Ne ne, sem mel, kot sem ze povedal, ze v vrtcu tecaje plavanja. Ne pa sele v tretjem razredu. Boze mili, nic cudnega da gre drzava v kurac. Kaj, a bo naslednje na seznamu v 1. letniku srednje sole ucenje plavanja ?

Utk ::

Tečaj plavanja po programu je mislim da v 3. razredu. Malo prej se je kolk tolk naučil.
V vrtcu pa lahko greš lahko pa ne.
Zakaj bi bilo nujno znat v vrtcu plavat? A boš 5 letnika vrgel v globoko vodo, tudi če "zna" plavat?

Gagatronix ::

Ti si ocitno dete betona, da ti ni jasno zakaj.

Utk ::

Rokavčki stanejo 2 evra.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Tečaj plavanja po programu je mislim da v 3. razredu. Malo prej se je kolk tolk naučil.
V vrtcu pa lahko greš lahko pa ne.
Zakaj bi bilo nujno znat v vrtcu plavat? A boš 5 letnika vrgel v globoko vodo, tudi če "zna" plavat?

V Ljubljani je tečaj plavanja že v vrtcu. S 5 leti. Zakaj pa ne... Vsaj veš, da je mulc sposoben plavati, in da ne bo utonil prvič, ko mu bo voda čez glavo.

In ja, 5 letnika malo vržeš v vodo, če oceniš, da mu ne bo hudega.

Kaj ga boš imal na ženinih joških do 15 leta ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Če bi hotel, bi se naučil prej, če se ni hotel, se pač ni.
To o tečajih in Ljubljančanih mi je pa čist jasno ja...
Smučat recimo sem ga jaz naučil malo sam, potem ko je sam lahko stal na smučkah in se spustil, smo ga pa dali še na tečaj. In tam na tečaju je bilo tudi kar nekaj "Ljubljančanov", ki mislijo, da mora otrok pri 4ih letih smučat, da ne bo joških do 15ih. In kaj je z njimi, en kup cmerjenja, jokanja "padu sm padu sm", in marsikomu se je vse skupaj zamerlo. Sej to lahko vidiš tudi na smučiščih, ko silijo smučat veliko premajhne otroke. Kaj ima od tega 3-4 leta star, če se tam cmeri na mrazu cel dan? Sploh punce, ki imajo 15 kil, sej ne more niti noge dvignit s smučko, pa bo smučala. Foter pa nekaj forsira in misli da je džek. Ja, glih njegova bo nova Tina Maze.
Bedni ste. Vsak, ki ni invalid, se bo naučil in plavat in smučat in kolesarit, ko bo pripravljen in imel vsaj malo volje. Če nima, zakaj ga bi silil?
Kolesarit se je pa naučil hitro recimo, ker se je pač hotel, po moje da prvi v njegovi skupini v vrtcu. Tudi drugi so se pa leto ali dve kasneje. So what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ales85 ::

Tudi ven iz Ljubljane imajo tecaje plavanja s petimi leti, ne samo tam. In vsekakor je to dobrodoslo.

Je pa tudi res, da v mnogih krajih po svetu, drzave ob toplem morju, ljudje sploh ne znajo plavati, mnogi. Tako da tole zgodnje plavanje je vsekakor nasa posebnost. Ampak ne skodljiva.

Utk ::

Tečaji so, ampak lahko greš lahko ne, lahko takrat zboli itd.
Ni škodljiv tečaj, škodljivo je prehitro silit v nekaj.

ales85 ::

Kako bos pa prehitro "silil" v plavanje? Pri petih letih ce bo splaval, bo. Ce ne, pa pac ne. Kje je kaksna skoda?

Paful ima to spet povezave s cenami :))

damirj79 ::

ales85 je izjavil:

Tudi ven iz Ljubljane imajo tecaje plavanja s petimi leti, ne samo tam. In vsekakor je to dobrodoslo.

Je pa tudi res, da v mnogih krajih po svetu, drzave ob toplem morju, ljudje sploh ne znajo plavati, mnogi. Tako da tole zgodnje plavanje je vsekakor nasa posebnost. Ampak ne skodljiva.


Države ob toplem morju? Če misliš na kakšne revščine, potem res, ampak tam je verjetno bolj pomemben boj za obstanek, kot znati plavati. Drugačne prioritete.

ales85 ::

damirj79 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Tudi ven iz Ljubljane imajo tecaje plavanja s petimi leti, ne samo tam. In vsekakor je to dobrodoslo.

Je pa tudi res, da v mnogih krajih po svetu, drzave ob toplem morju, ljudje sploh ne znajo plavati, mnogi. Tako da tole zgodnje plavanje je vsekakor nasa posebnost. Ampak ne skodljiva.


Države ob toplem morju? Če misliš na kakšne revščine, potem res, ampak tam je verjetno bolj pomemben boj za obstanek, kot znati plavati. Drugačne prioritete.

Ne mislim revscine. Tudi ne povprecnega bogastva, ampak vecini ljudi je vec kot dovolj udobno.

Utk ::

ales85 je izjavil:

Kako bos pa prehitro "silil" v plavanje? Pri petih letih ce bo splaval, bo. Ce ne, pa pac ne. Kje je kaksna skoda?

Tako da ga boš zvlekel v vodo in učil plavat, tudi če bi on raje se igral v nizki vodi.

Paful ima to spet povezave s cenami :))

Sem prilepil že vsaj 3 članke o cenah, pa ni nikogar brigalo, omeniš otroke in plavanje, bum :)

ales85 ::

Utk je izjavil:

ales85 je izjavil:

Kako bos pa prehitro "silil" v plavanje? Pri petih letih ce bo splaval, bo. Ce ne, pa pac ne. Kje je kaksna skoda?

Tako da ga boš zvlekel v vodo in učil plavat, tudi če bi on raje se igral v nizki vodi.

Paful ima to spet povezave s cenami :))

Sem prilepil že vsaj 3 članke o cenah, pa ni nikogar brigalo, omeniš otroke in plavanje, bum :)

Saj se lahko igrajo, brez tezav. Ko grejo skupaj na tecaj, je pa vsem zanimivo, kako so se zdaj pa hitro naucili plavati. Skozi igro in zabavo. Ampak na koncu znajo - skoraj vsi.

Gagatronix ::

Plavanje je neka osnovna vescina. Smucanje pac ni. Jaz se danes ne znam smucat pa se niti pretirano ne sekiram zaradi tega.

So me pa Hrvati enkrat konkretno okarali ker sem s plaze na Hrvaskem priplaval skoraj do tavelikega otoka od Brionov. Potem sem pa dobil hitro dostavo nazaj v Pulo in potem cakat na bus nazaj v Barbarigo. Fun times.

Utk je izjavil:

Rokavčki stanejo 2 evra.


Rokavcki so najslabsa stvar, ki jo lahko otroku naredis.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Plavanje je neka osnovna vescina. Smucanje pac ni.

Če si ti tako reku, potem je tako. Pika. In ne samo da je osnovna veščina, je tudi taka, ki jo nujno rabiš pri petih letih, da greš lahko pri šestih sam na morje s kolegi, ne pa z bednimi starši.

Rokavcki so najslabsa stvar, ki jo lahko otroku naredis.

No, najslabše je, če ga pustiš se utopit. Razen v nekaterih primerih, ko nam bi bil prihranjen kak PNG na slo-techu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gagatronix ::

Rokavcki dokazano zavirajo ucenje plavanja KONKRETNO. Samo ti si idiot pa ne znas gledati izven lastnega balkona.

Utk ::

Res je. Rokavčki, ali pa kaka druga pomoč, ovirajo učenje plavanja. Brez tega bi se pač naučil plavat. Ali bi pa utonil. V vsakem primeru je plavanje pokljukano.

Gagatronix ::

Ne vem v kake plavalne sole si ti hodil, ce v kaksne sploh, ampak nikjer ne bodo otrok utapljali. Vsi plavalni ucitelji ti bodo pa povedali, da rokavcki konkretno spremenijo dinamiko gibanja otrokovega telesa v vodi.

Ampak kaj jaz vem, sem samo bil kot asistent ucitelja plavanja 20 let. /s

Utk ::

Sem kje reku, da se bo z rokavčki prej naučil plavat? Škoda da nisi bil še asistent učitelja slovenščine.

kixs ::

Vidva sploh nista na isti frekvenci...

Rokavci so kot taki cisto v redu. Otrok se v vodi pocuti varno in se tudi navadi na obcutek v vodi. Za ucenje plavanja pa niso.

Gagatronix ::

Utk ni na nobeni frekvenci, on je sum ki ga slisis ce presaltas na nizje frekvence pa ti 6L6 ne dela vec normalno.

Rokavcki NISO za ucenje plavanja. So pa lahko tzv. "reassurance" za otroka ki ze zna plavat.

Utk ::

Rokavcki NISO za ucenje plavanja.

Me lahko citiraš kje sem napisal, da so? Hvala.

Gagatronix ::

Nisi. Mea culpa. Ampak se vedno jih ne bi tlacil na otroka.

Utk ::

Pa imaš otroka?

Gagatronix ::

Ne, hvala bogu, ne. Gremo rajsi nazaj na temo, a ? Itak bo tole vse pobrisano.

Utk ::

Dobro, potem jih pa res ne tlači na dvoletnika, ker bi znalo izpast čudno na kaki plaži...

Gagatronix ::

Se ni za bat, ne hodim na plaze.

GupeM ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, hvala bogu, ne. Gremo rajsi nazaj na temo, a ? Itak bo tole vse pobrisano.

Tako pameten, pa pojma nima kako je z otroki. Podobno kot župniki, ki pametujejo o družini, sami pa v celibatu.

In ne, pri 5 letih nisi imel vseh delfinčkov.

codeMonkey ::

Utk je izjavil:

Naš ni znal do 3. razreda plavat, pa smo bli vsako leto na morju, tudi po večkrat, in tudi po bazenih, rekah vmes, itd.


Ampak je izjema, ni pa verjetno takih 80% v razredu. Pac mu ne gre in mu lezi bolj nekaj drugega. Vse kar sem zelel povedati je to, da je morje ze v Avstriji luksuz in ne more biti za vse.

gruntfürmich ::

ales85 je izjavil:

Nekaterim ocitno se common sense ne deluje, kaj sele sarkazem.

se opravičujem :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

codeMonkey je izjavil:

Utk je izjavil:

Naš ni znal do 3. razreda plavat, pa smo bli vsako leto na morju, tudi po večkrat, in tudi po bazenih, rekah vmes, itd.


Ampak je izjema, ni pa verjetno takih 80% v razredu. Pac mu ne gre in mu lezi bolj nekaj drugega. Vse kar sem zelel povedati je to, da je morje ze v Avstriji luksuz in ne more biti za vse.


Ni izjema. Je izredno veliko otrok, ki ne plavajo v teh novih generacijah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

link_up ::

Gagatronix je izjavil:

Plavanje je neka osnovna vescina. Smucanje pac ni. Jaz se danes ne znam smucat pa se niti pretirano ne sekiram zaradi tega.

So me pa Hrvati enkrat konkretno okarali ker sem s plaze na Hrvaskem priplaval skoraj do tavelikega otoka od Brionov. Potem sem pa dobil hitro dostavo nazaj v Pulo in potem cakat na bus nazaj v Barbarigo. Fun times.

Utk je izjavil:

Rokavčki stanejo 2 evra.


Rokavcki so najslabsa stvar, ki jo lahko otroku naredis.


kaj smucanje ni osnovna vrlina? Ne se hecat, to je osnova.
In and Out

WizzardOfOZ ::

za otroka, ki se uči plavat na morju, je odlična full face maska. Rokavčke stran, pa to masko na glavo in kar naenkrat ni več problem plavat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pithlit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

za otroka, ki se uči plavat na morju, je odlična full face maska. Rokavčke stran, pa to masko na glavo in kar naenkrat ni več problem plavat.

Eh. Plavalni obroč okol pasu pa ga na glavo vržeš v vodo. V roku 20s bo znal plavat! Majkemi!
Life is as complicated as we make it...

link_up ::

haha, ampak res od kje jih pobirate...full face maska in plavaj...ja, mahaj ribicam na dnu. Sok terapija ane? :)
In and Out
««
24 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120784 (5875) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430538 (4169) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436472 (29294) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548592 (6310) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042364 (32408) ThinkPad

Več podobnih tem