» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
20 / 74
»»

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Ja super države - Za splošen turizem. Hrvaščina ni kaj veliko za dešifrirat, če nisi rojen leta 2010+, jo razumeš vsaj pol. Za pismene sem lepo razložil, zakaj HR ni slaba. Definitivno pa ni edina in še manj se jaz osebno obremenjujem s plotom. Ampak, večinoma budalirajo, kok je slabo na Hrvaškem taki, ki bi radi izpadli svetovljani, ker so bili 1x v Španiji in 1x v Maroku na nekih low budget aranžmajih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

avtek ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)


Pa čevape morajo met za 4€ kg v Eurospinu oz. lokalni trgovini.
Pa gužve ne sme bit na cesti.
Pa optika mora bit, da lahko gejmaš cele dneve.

49106 ::

Italjanska obala je zelo umazana v primerjavi z biserom pri sosedih.

LukiYo ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)


Kam pa prideš sredi sezone v tem času, do umaga mogoče? Če se gremo o lepotah hrvaške, je to dalmacija, do tja pa je ravno tolk ur, kot z letalom kamorkoli po evropi...

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)


Kam pa prideš sredi sezone v tem času, do umaga mogoče? Če se gremo o lepotah hrvaške, je to dalmacija, do tja pa je ravno tolk ur, kot z letalom kamorkoli po evropi...


Ja seveda... na PAG če grem ponoči sem v dobrih 3h... s Ptuja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LukiYo ::

Pag ni dalmacija

avtek ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)


Kam pa prideš sredi sezone v tem času, do umaga mogoče? Če se gremo o lepotah hrvaške, je to dalmacija, do tja pa je ravno tolk ur, kot z letalom kamorkoli po evropi...


Ja seveda... na PAG če grem ponoči sem v dobrih 3h... s Ptuja...


Dvomim, pomoje se pelješ 107km/h, da prihraniš 2l goriva na 100km.

WizzardOfOZ ::

LukiYo je izjavil:

Pag ni dalmacija


Dalmacija se začne z otokom Pag.

Drugače pa to je zanimivo za pogledat:
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)

Potem se pa ne pritožuj nad ceno. Jaz sem sicer v slabih dveh urah v Benetkah. Za eno četrtino cene neke Istre. Glede na to da mi za samo morje dol visi...
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)

Potem se pa ne pritožuj nad ceno. Jaz sem sicer v slabih dveh urah v Benetkah. Za eno četrtino cene neke Istre. Glede na to da mi za samo morje dol visi...


Seveda, samo mene zanima do katere lokacije, ki si jih ti naštela prideš v 3 urah... Jaz ne najdem nobene... pogojno do Malte/Cipra če bi res divjal do Zagrebškega letališča in bi me tam čakala private letalo ker let je krepko čez uro in pol.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LukiYo ::

Po wikipediji res ampak Novalja pa Dalmacija...pustmo, zame je tako, da južneje greš, lepše je, manj gužve, boljše vreme, bolj čisto morje, itd. Taka pot ti vzame 5-6, nam 7 ur, ker gremo še nižje.
V tem času pa z letalom prideš tudi marsikam. Še z avtom je podobno ali greš do Splita ali pa do Livorna, pa od tam s trajektom naprej. Opcij za dopust je veliko skratka.

Mato989 ::

avtek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)


Kam pa prideš sredi sezone v tem času, do umaga mogoče? Če se gremo o lepotah hrvaške, je to dalmacija, do tja pa je ravno tolk ur, kot z letalom kamorkoli po evropi...


Ja seveda... na PAG če grem ponoči sem v dobrih 3h... s Ptuja...


Dvomim, pomoje se pelješ 107km/h, da prihraniš 2l goriva na 100km.


Saj do Paga Zuboviči je s Ptuja 300 km ;) tempomat na 110km/h ponoči pa je edino tajmirat moram trajekt. Tam zgubiš ajde 10 min

LukiYo je izjavil:

Po wikipediji res ampak Novalja pa Dalmacija...pustmo, zame je tako, da južneje greš, lepše je, manj gužve, boljše vreme, bolj čisto morje, itd. Taka pot ti vzame 5-6, nam 7 ur, ker gremo še nižje.
V tem času pa z letalom prideš tudi marsikam. Še z avtom je podobno ali greš do Splita ali pa do Livorna, pa od tam s trajektom naprej. Opcij za dopust je veliko skratka.


Pag JE Dalmacija, tu je case closed... seveda ni najlepši del Dalmacije ampak tudi Benetke niso najlepši del Italije če štejemo morje kot naš cilj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

avtek ::

Mato989 je izjavil:

avtek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)


Kam pa prideš sredi sezone v tem času, do umaga mogoče? Če se gremo o lepotah hrvaške, je to dalmacija, do tja pa je ravno tolk ur, kot z letalom kamorkoli po evropi...


Ja seveda... na PAG če grem ponoči sem v dobrih 3h... s Ptuja...


Dvomim, pomoje se pelješ 107km/h, da prihraniš 2l goriva na 100km.


Saj do Paga Zuboviči je s Ptuja 300 km ;) tempomat na 110km/h ponoči pa je edino tajmirat moram trajekt. Tam zgubiš ajde 10 min

LukiYo je izjavil:

Po wikipediji res ampak Novalja pa Dalmacija...pustmo, zame je tako, da južneje greš, lepše je, manj gužve, boljše vreme, bolj čisto morje, itd. Taka pot ti vzame 5-6, nam 7 ur, ker gremo še nižje.
V tem času pa z letalom prideš tudi marsikam. Še z avtom je podobno ali greš do Splita ali pa do Livorna, pa od tam s trajektom naprej. Opcij za dopust je veliko skratka.


Pag JE Dalmacija, tu je case closed... seveda ni najlepši del Dalmacije ampak tudi Benetke niso najlepši del Italije če štejemo morje kot naš cilj.


Se pravi do HR avtoceste in od razcepa Brinje pa do trajekta lepo vzdružuješ povprečno hitrost (vsaj) 100kmh? :)

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.


Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)


Kam pa prideš sredi sezone v tem času, do umaga mogoče? Če se gremo o lepotah hrvaške, je to dalmacija, do tja pa je ravno tolk ur, kot z letalom kamorkoli po evropi...


Ja seveda... na PAG če grem ponoči sem v dobrih 3h... s Ptuja...


MAlo morgen. Imas slabe 4 ure, razen ce gonis cez vse omejitve, ampak glede na to kako si omejen s porabo bi prej rekel, da siv 5ih.

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Machete je izjavil:

Definitivno. Bo pa super, če poveš, kje je to konkretno, kjer obstaja to, da pozabiš na HR. Pomagaj z idejami, da vidimo.

Italija, francija, Španija, portugalska, Grčija, Albanija, Ciper, malta... Da sam evropski del naštejem. Če se ti sam plota držiš (a veš, ko pijanec) pol ti pač ni pomoči.

Ja ampak do katere izmed teh je cca 2-3h potovanja (vključno z čakanjem na letališčih!)

Potem se pa ne pritožuj nad ceno. Jaz sem sicer v slabih dveh urah v Benetkah. Za eno četrtino cene neke Istre. Glede na to da mi za samo morje dol visi...


Seveda, samo mene zanima do katere lokacije, ki si jih ti naštela prideš v 3 urah... Jaz ne najdem nobene... pogojno do Malte/Cipra če bi res divjal do Zagrebškega letališča in bi me tam čakala private letalo ker let je krepko čez uro in pol.

Tud do paga ne prideš v 2-3 urah. Razen če si arogantno Teslo.
Life is as complicated as we make it...

WizzardOfOZ ::

LukiYo je izjavil:

Po wikipediji res ampak Novalja pa Dalmacija...pustmo, zame je tako, da južneje greš, lepše je, manj gužve, boljše vreme, bolj čisto morje, itd. Taka pot ti vzame 5-6, nam 7 ur, ker gremo še nižje.
V tem času pa z letalom prideš tudi marsikam. Še z avtom je podobno ali greš do Splita ali pa do Livorna, pa od tam s trajektom naprej. Opcij za dopust je veliko skratka.


Do livorna je 6 ur normalne vožnje, če vse vmes ustaviš za malo pretegnit noge. Moraš pa bit uro do uro in pol prej pri trajektu in potem še nalaganje traja vsaj uro. Je pa najbližja lokacija 4 ure in pol stran - Korzika, do Sardinije je pa 7 ur s trajektom.

Letos smo šli ob polnoči od doma, ob 8h smo imeli trajekt za Korziko in ob 13:30 smo se odpeljali s trajekta, potem pa še vožnja po njihovih cestah do željene lokacije in smo bili ob 15h na lokaciji.
Torej 15 ur vsega skupaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

avtek ::

Tole pa bolje, da nisi napisal ... Veš kako bo dr. Mato zdej skočil v zrak...15h...

WizzardOfOZ ::

Do Maroka je bilo 28 ur čiste vožnje (samo vožnje), potem pa štej še uro in pol s hitrim trajektom, pa smo bili šele v Ceuti (španska enklava) in potem še 5 ur čakanja na meji za v Maroko, da so nas spustili v državo. In še na vsake 2 uri preteg nog in nekje je bilo treba še prespati. Vse skupaj je trajalo nekje 2 dni.
Pol sva se pa še 3 tedne vozila po Maroku in naredila čez 7000km po dolgem in počez. Od tega, da sva bila čisto ob morju, do tega, da sva šla po asfaltu do 2600 nadmorske (najvišji njihov prelaz) in po kolovozih do 3257m nadmorske višine (drugi najvišji njihov prelaz po makadamih). Pa čez reke, kjer ni mostov in podobno. Pa v sami puščavi sva se tudi ogromno prevozila.

Pač kakor si potovanje vzameš. Mene vožnja ne moti. Moti me čakanje v kolonah in čakanje na trajekte in pred mejami. Ker tam pa res nimaš kaj pametnega za počet, biti moraš pa stalno pripravljen, da boš avto premaknil za par metrov.
Ampak potovanje ni ravno dopust. Po tritedenskem potovanju rabiš še kak teden, da se skupaj sestaviš in še kaka dva tedna, ko si pod vtisom vsega doživetega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

avtek ::

Seveda, jaz podpiram to in prav tako obožujem takšne stvari.. Sicer še nisem šel tako daleč oz. za toliko km, ampak to je to.
Vsak ima svojo definicijo dopusta/oddiha/potovanja. Enim je namakanje v Rovinju top of the top, spet drugim v Makarski, tretjim z letalom po svetu, četrtim doma, petim pa na "tvoj" način.

Nobeden ni napačen za vse, nobeden ni pravilen za vse ... Vsak si pa izbere tisto kar dopuščajo čas, finance in kar je želja.

Daniel ::

WizzardOfOZ je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Pag ni dalmacija


Dalmacija se začne z otokom Pag.

Drugače pa to je zanimivo za pogledat:


Tole je res pravi biser, škoda edino, da so na dnu avtomobilske gume. Nekateri z bolj debelo kožo tudi malo zaplavajo.

WizzardOfOZ ::

Plavanje je prepovedano. So zaščitili in od lanskega leta se ne smeš več kopat tam. Ne vem pa če je uradno, samo vem, da je njihov župan skakal naokoli in težil vsem z velikimi kaznimi, ki so se probal kopat tam.

avtek je izjavil:

Seveda, jaz podpiram to in prav tako obožujem takšne stvari.. Sicer še nisem šel tako daleč oz. za toliko km, ampak to je to.
Vsak ima svojo definicijo dopusta/oddiha/potovanja. Enim je namakanje v Rovinju top of the top, spet drugim v Makarski, tretjim z letalom po svetu, četrtim doma, petim pa na "tvoj" način.

Nobeden ni napačen za vse, nobeden ni pravilen za vse ... Vsak si pa izbere tisto kar dopuščajo čas, finance in kar je želja.


Jaz obožujem potovanja in kampiranje. Jaz ne maram hotelov, apartmajev, sob,... Med štirimi stenami sem lahko že doma. Pa pijem poceni pijačo s trgovine in pridem poceni skozi.
Kamp, odprto nebo in viseča mreža, pa žar in hladna pijača.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Plavanje je prepovedano. So zaščitili in od lanskega leta se ne smeš več kopat tam. Ne vem pa če je uradno, samo vem, da je njihov župan skakal naokoli in težil vsem z velikimi kaznimi, ki so se probal kopat tam.

avtek je izjavil:

Seveda, jaz podpiram to in prav tako obožujem takšne stvari.. Sicer še nisem šel tako daleč oz. za toliko km, ampak to je to.
Vsak ima svojo definicijo dopusta/oddiha/potovanja. Enim je namakanje v Rovinju top of the top, spet drugim v Makarski, tretjim z letalom po svetu, četrtim doma, petim pa na "tvoj" način.

Nobeden ni napačen za vse, nobeden ni pravilen za vse ... Vsak si pa izbere tisto kar dopuščajo čas, finance in kar je želja.


Jaz obožujem potovanja in kampiranje. Jaz ne maram hotelov, apartmajev, sob,... Med štirimi stenami sem lahko že doma. Pa pijem poceni pijačo s trgovine in pridem poceni skozi.
Kamp, odprto nebo in viseča mreža, pa žar in hladna pijača.


Za mulce je kamp sploh top. Pa za starce ko mucle nagonijo prat posodo :D

Daniel ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Plavanje je prepovedano. So zaščitili in od lanskega leta se ne smeš več kopat tam. Ne vem pa če je uradno, samo vem, da je njihov župan skakal naokoli in težil vsem z velikimi kaznimi, ki so se probal kopat tam.

avtek je izjavil:

Seveda, jaz podpiram to in prav tako obožujem takšne stvari.. Sicer še nisem šel tako daleč oz. za toliko km, ampak to je to.
Vsak ima svojo definicijo dopusta/oddiha/potovanja. Enim je namakanje v Rovinju top of the top, spet drugim v Makarski, tretjim z letalom po svetu, četrtim doma, petim pa na "tvoj" način.

Nobeden ni napačen za vse, nobeden ni pravilen za vse ... Vsak si pa izbere tisto kar dopuščajo čas, finance in kar je želja.


Jaz obožujem potovanja in kampiranje. Jaz ne maram hotelov, apartmajev, sob,... Med štirimi stenami sem lahko že doma. Pa pijem poceni pijačo s trgovine in pridem poceni skozi.
Kamp, odprto nebo in viseča mreža, pa žar in hladna pijača.


To bo potem na novo, jaz sem bil tam par let nazaj, ko še ni bilo omejitev. Sicer ne vem kaj bi lahko kopanje škodilo, razen če vmes kje zajemajo vodo za pitje ampak potem bi bilo dobro tudi odstraniti vse tiste gume. Vmes obiskal tudi jez na Cetini (HE Peruča), kjer nama je prijazen zaposleni zadevo malo razkazal (drugače je vse zaprto in ne moreš zraven). Kar impresivna zadeva skupaj s temi tuneli pod gorovjem in HE v Omišu.

Moe_Lester ::

49106 je izjavil:

Italjanska obala je zelo umazana v primerjavi z biserom pri sosedih.


Ni čisto vseeno kam greš. Tako, kot na Hrvaškem ni vsaka plaža sanjska.

dronyx ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Drugače pa to je zanimivo za pogledat:

To je izvir reke Cetine na Hrvaškem. Tule vlog Tomaža Gorca.

Utk ::

Hrvaški elitni turizem. Pa sej ni čudno. Pri takih cenah, 300 evrov za apartma, to si lahko privošči horda mulcev, družina bo šla pa kam drugam. Mulci dajo pa vsak 60 evrov in stvar rešena. Lahko bi oddajali pa družinam za 100, ampak treba še letos obogatet.

https://www.index.hr/magazin/clanak/spl...
https://www.index.hr/magazin/clanak/pok...

dronyx ::

Utk je izjavil:

Hrvaški elitni turizem. Pa sej ni čudno. Pri takih cenah, 300 evrov za apartma, to si lahko privošči horda mulcev, družina bo šla pa kam drugam. Mulci dajo pa vsak 60 evrov in stvar rešena. Lahko bi oddajali pa družinam za 100, ampak treba še letos obogatet.

To ni nič proti temu, kaj angleži počno na grških otokih. Se mi zdi, da angleške horde mulcev ali še niso odkrile hrvaške, ali pa jim je predraga. Če te horde odkrijejo hrvaško, potem so gotovi. Urnebes, ne pa elitni turizem.

velikBrokoli ::

Angleži hodijo v Split in Dubrovnik.

feryz ::

Ampak ne horde.
Samo tisti z denarjem. In take hočejo. Pa četudi ne zapravijo nič.

gtx970op ::

Machete je izjavil:

Ja super države - Za splošen turizem. Hrvaščina ni kaj veliko za dešifrirat, če nisi rojen leta 2010+, jo razumeš vsaj pol. Za pismene sem lepo razložil, zakaj HR ni slaba. Definitivno pa ni edina in še manj se jaz osebno obremenjujem s plotom. Ampak, večinoma budalirajo, kok je slabo na Hrvaškem taki, ki bi radi izpadli svetovljani, ker so bili 1x v Španiji in 1x v Maroku na nekih low budget aranžmajih.


Taki so vsaj enkrat probali neki drugega kot hrvaško.

Najbolj jo pa zagovarjajo taki, ki se bojijo tujega jezika in še nič drugega niso probali

feryz ::

Kdo pa v Sloveniji ne zna tujega jezika?
Pa makar hrvaščino. Ki je tuj jezik, btw.

codeMonkey ::

dronyx je izjavil:

To ni nič proti temu, kaj angleži počno na grških otokih. Se mi zdi, da angleške horde mulcev ali še niso odkrile hrvaške, ali pa jim je predraga. Če te horde odkrijejo hrvaško, potem so gotovi. Urnebes, ne pa elitni turizem.


Ne samo na grskih otokih, ampak jih najdes prakticno povsod kamor na veliko letijo najbolj cenene letalske druzbe. Hrvaske niso odkrili, ker ni nekih letalisc v blizini obale s takimi povezavami.

Zgodovina sprememb…

Tech909 ::

feryz je izjavil:

Kdo pa v Sloveniji ne zna tujega jezika?
Pa makar hrvaščino. Ki je tuj jezik, btw.

marsikdo ! poznam nekaj ljudi ki govorijo samo slovensko oz slovensko in hrvaško. Kej drugega pa ne.

ZveeZ ::

gtx970op je izjavil:


Najbolj jo pa zagovarjajo taki, ki se bojijo tujega jezika in še nič drugega niso probali

Jaz na hrvaskem govorim le v angleskem jeziku, ker cim zavijem po slovensko, zacnejo oni po hrvasko in ne razumem vec polovice izrecenega. In ce dejansko priznam, da ne razumem, clovek misli, da se iz njega delam norca.

Nekoc, ko sem bil se mulc, mi je policist na HR meji nekaj povedal in ga nisem razumel. Ponovil je 3x in se danes ne vem katere besede ke izrekel. Nato je pokazal na varnostni pas, pa sem razumel, da zeli, da se privezem. No naslednji stavek sem pa razumel: "Ovaj put castim ja" :)

A ostali vsi razumete hrvascino? Jaz nimam stikov s hrvati, ne konzumiram njihovih multimedijskih vsebin, pac slisim jo ravno tako pogosto kot npr madzarscino in je vecinoma ne razumem. V bistvu ne locim balkanske jezike med seboj in bi se z vsakim pogovarjal enako (mesanica srbohrvascine, slovenscine, bosanscine in se kaj zraven).

feryz ::

Katera beseda pa je sploh drugačna od naše? V pogovornem jeziku?
Da prekmurca ne razumeš, mi je jasno, da pa hrvata ne, pa niti pod razno.

ZveeZ ::

feryz je izjavil:

Katera beseda pa je sploh drugačna od naše? V pogovornem jeziku?
Da prekmurca ne razumeš, mi je jasno, da pa hrvata ne, pa niti pod razno.

Nebi vedel.
Razumem jih, vendar le nekje polovico izrecenega.
Tistega "sta ima" itd.. ni problem.
Problem je, se kaj zmenit. Ze samo narocilo v restavraciji, ki bi obsegalo vec kot: "tarzan jesti tole", bi predstavljalo problem za se popolnoma sporazumeti.

jest10 ::

V bistvu je hrvaško lažje razumeti, kot določena slovenska narečja(ni samo prekmurščina v tej zbirki)

ZveeZ ::

jest10 je izjavil:

V bistvu je hrvaško lažje razumeti, kot določena slovenska narečja(ni samo prekmurščina v tej zbirki)

Kakor komu:)

kriptobog ::

ZveeZ je izjavil:

gtx970op je izjavil:


Najbolj jo pa zagovarjajo taki, ki se bojijo tujega jezika in še nič drugega niso probali

Jaz na hrvaskem govorim le v angleskem jeziku, ker cim zavijem po slovensko, zacnejo oni po hrvasko in ne razumem vec polovice izrecenega. In ce dejansko priznam, da ne razumem, clovek misli, da se iz njega delam norca.

Nekoc, ko sem bil se mulc, mi je policist na HR meji nekaj povedal in ga nisem razumel. Ponovil je 3x in se danes ne vem katere besede ke izrekel. Nato je pokazal na varnostni pas, pa sem razumel, da zeli, da se privezem. No naslednji stavek sem pa razumel: "Ovaj put castim ja" :)

A ostali vsi razumete hrvascino? Jaz nimam stikov s hrvati, ne konzumiram njihovih multimedijskih vsebin, pac slisim jo ravno tako pogosto kot npr madzarscino in je vecinoma ne razumem. V bistvu ne locim balkanske jezike med seboj in bi se z vsakim pogovarjal enako (mesanica srbohrvascine, slovenscine, bosanscine in se kaj zraven).


Razumem in govorim. Sem delal s hrvati 6 let :D Pa se kaj drugega. Ponavadi ko grem nekam si zelim poznati vsaj osnove, da kaj narocim. No v Aziji, Albaniji in Grciji mi do sedaj se ni uspelo :))

Gagatronix ::

> A ostali vsi razumete hrvascino?

Hrvascina se je od razpada Jugoslavije izjemno spremenila.

mr_chai ::

dronyx je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Drugače pa to je zanimivo za pogledat:

To je izvir reke Cetine na Hrvaškem. Tule vlog Tomaža Gorca.


Teli vlogi od Gorca so men krneki, tip se neki trudi, ampak nikoli ne pove nobene zanimivosti samem kraju. Vse kar zna rečt je "poglejte kulk je fajn, poglejte no tole...ooo kolk je pa to mejn všejč..o pa kuk se tule dobr pačutem.."
V dotičnem videu bi lahko vsaj omenil, da je v tej luknji en Slovenec izgubil življenje.

enemon ::

mr_chai je izjavil:

dronyx je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Drugače pa to je zanimivo za pogledat:

To je izvir reke Cetine na Hrvaškem. Tule vlog Tomaža Gorca.


Teli vlogi od Gorca so men krneki, tip se neki trudi, ampak nikoli ne pove nobene zanimivosti samem kraju. Vse kar zna rečt je "poglejte kulk je fajn, poglejte no tole...ooo kolk je pa to mejn všejč..o pa kuk se tule dobr pačutem.."
V dotičnem videu bi lahko vsaj omenil, da je v tej luknji en Slovenec izgubil življenje.


Ma sej fora Gorčevih potopisov ni neko izobraževanje, on samo malo posname, pol pa vidiš, če ti je všeč, da greš sam pogledat.

SambaShare ::

ZveeZ je izjavil:


Jaz na hrvaskem govorim le v angleskem jeziku, ker cim zavijem po slovensko, zacnejo oni po hrvasko in ne razumem vec polovice izrecenega. In ce dejansko priznam, da ne razumem, clovek misli, da se iz njega delam norca.


Isti problem. Tudi slabo razumem. Turistični/obmejni delavci bi lahko vedeli, da oni ki so precej v stiku s Slovenci, bolje razumejo slovenščino, kot povprečen Slovenec hrvaščino. Tako se pa zatakne že pri cestnini... Govori nekaj in pričakuje da razumem, meni pa po 4x ponovljenem, že res nerodno...

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

feryz je izjavil:

Katera beseda pa je sploh drugačna od naše? V pogovornem jeziku?
Da prekmurca ne razumeš, mi je jasno, da pa hrvata ne, pa niti pod razno.

dafaq, a si boomer ?

Kapitan Jack ::

Jaz se samo bojim, da bom umiral od boringa v Medulinu. A se da vsaj kam z bajkom furat? Z navadnim, cestnim ne mislim z "mauntnbajkom".

ales85 ::

feryz je izjavil:

Katera beseda pa je sploh drugačna od naše? V pogovornem jeziku?
Da prekmurca ne razumeš, mi je jasno, da pa hrvata ne, pa niti pod razno.

Ti se najbrz hecas. Ali si pa morda hrvat? Ce nisi nikoli imel stika s hrvascino, vec kot 20% ne bos razumel. Pa se to pogojno. Ze med hrvascino in srbscino je dovolj razlike, da se oni vcasih ne razumejo med seboj.

Scaramouche3 ::

ales85 je izjavil:

feryz je izjavil:

Katera beseda pa je sploh drugačna od naše? V pogovornem jeziku?
Da prekmurca ne razumeš, mi je jasno, da pa hrvata ne, pa niti pod razno.

Ti se najbrz hecas. Ali si pa morda hrvat? Ce nisi nikoli imel stika s hrvascino, vec kot 20% ne bos razumel. Pa se to pogojno. Ze med hrvascino in srbscino je dovolj razlike, da se oni vcasih ne razumejo med seboj.


Haha ne basej, obvladam srbsko, razlika je samo med ekavico in ijekavico!
Hrvaško mlijeko je srbsko mleko!
Ko sem na hrvaški obali govorim srbsko oni hrvaško in nikol problemov!
Sklanjatve so iste, večina besed je ista...

Kako to da se Nedjeljom u dva Srbi in Hrvati brez problema sporazumevajo?

Zgodovina sprememb…

gaoZjQP ::

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz se samo bojim, da bom umiral od boringa v Medulinu. A se da vsaj kam z bajkom furat? Z navadnim, cestnim ne mislim z "mauntnbajkom".

v medulin se gre z zelo majhnimi otroki, ker dolg topel, plitev zaliv in park igral v bližini...

enemon ::

gaoZjQP je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz se samo bojim, da bom umiral od boringa v Medulinu. A se da vsaj kam z bajkom furat? Z navadnim, cestnim ne mislim z "mauntnbajkom".

v medulin se gre z zelo majhnimi otroki, ker dolg topel, plitev zaliv in park igral v bližini...


Maš na drugo stran kempa globlje.

Scaramouche3 je izjavil:

ales85 je izjavil:

feryz je izjavil:

Katera beseda pa je sploh drugačna od naše? V pogovornem jeziku?
Da prekmurca ne razumeš, mi je jasno, da pa hrvata ne, pa niti pod razno.

Ti se najbrz hecas. Ali si pa morda hrvat? Ce nisi nikoli imel stika s hrvascino, vec kot 20% ne bos razumel. Pa se to pogojno. Ze med hrvascino in srbscino je dovolj razlike, da se oni vcasih ne razumejo med seboj.


Haha ne basej, obvladam srbsko, razlika je samo med ekavico in ijekavico!
Hrvaško mlijeko je srbsko mleko!
Ko sem na hrvaški obali govorim srbsko oni hrvaško in nikol problemov!
Sklanjatve so iste, večina besed je ista...

Kako to da se Nedjeljom u dva Srbi in Hrvati brez problema sporazumevajo?


Ne vem, zakaj ima oddaja podnapise potem.

Če se upaš, probaj naročiti v trgovini v HR "hleb", pa poročaj, če si ga dobil. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()
««
20 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120784 (5875) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430539 (4170) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436477 (29299) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548594 (6312) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042366 (32410) ThinkPad

Več podobnih tem