» »

Računalnik se takoj po vklopu ugaša

Računalnik se takoj po vklopu ugaša

drekpumpa ::

Danes sem zamenjal, ohišje, napajalnik in CPU cooler.
Problem je sledeč: ko prižgem računalnik, se ta po kaki sekundi ali še manj delovanja ugasne. Nato sem napajalnik 235W zamenjal z 300W, v veri da je bil prvi preslab, a se ni nič spremenilo. Je možno da sem med instalacijo hladilnika poškodoval ploščo/procesor?

[moderator: drekpumpa, Slo-Tech forum je namenjen slovenski populaciji, ne nemški, zatorej, prosim, naj bo naslov teme drugič v domačem jeziku. Hvala.]
  • spremenil: V-i-p ()

Vesoljc ::

Moznosti:

1.Ce imas ATX napajalnik in in pravis da imas novo ohisje, najprej poglej stikalo na ohisju da se ti ni slucajno zataknilo.

pa preveri vse povezave med kisto in plato...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Clemento ::

Cisto mozno je da si sfukal plato ker se je to tud men naredlo ko sem na plati eno zadevo odbil pa je blo
pol treba sam nazaj prilotat...probi ce se prizge tud ce das jumper za na cleancmos(ce je s plato v redu se ne sme)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Azrael ::

Pa si napajanje za disketnik prav priklopil, tu lahko narediš kratek stik če konektor zamakneš za en pin. Drugače pa pa si kovinske podstavke, dal samo tja kjer so lahko, da se kateri slučajno ne dotika plošče. kljer ni luknje za pritrditev ?

LP, Azrael

Zoidberg ::

preveri hladilnik na procu. Tudi meni je to delalo, ker se je proc segrel do kritične temperature. Ne moreš verjeti v manj kot eni sekundi ima jedro na procu 110°C. Sem 99% da je to napaka. Aja pa PC speaker priklopi da boš slišal kaj je narobe.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

drekpumpa ::

Aha, pa je sel procesor rakom zvizgat. Samo ni mi jasno, kako je lahko prislo do tega, ce je bil hladilnik pravilno namescen. Drugace ne more biti. Zalman hudicev. Aha, je mozno, da je napajalnik premocan ali kaj takega ne more bit?

Tilen ::

zalman hudicev :D :D :D

Zoidberg ::

Ok premočan napajalnik ne more bit :D :D . Am a si dal termalno pasto
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

drekpumpa ::

Da, da. Paste je bilo kar nekaj.

EjTi ::

A zej je pa Zalman kriv ane. :D Paste ne sme bit "kar nekaj" ampak ne preveč in ne premalo. A si cooler mogoče narobe obrnu? A je proc za zih fuč? Si potem pravilno cooler naštimou in še kar ne dela?

Desk-Star ::

Poglejte kupim bartona 2500+ in NF7-S.Lepo s kolegom sestavva in pržgeva računalnik lavfa par minut pa se ugasne.Pol je neki časa dle časa lavfov (okol 2h) tok da sm glih Xp-je gor posnev in na lepem spet crkne.Ga pržgem pride v XP-je neki časa dela pa sper crkne in spet in spet.Ni zarad winsov ker se tud v bios-u ugasne. Temperatura tut ni napajalnik ni ram ni pol pa ne vem kaj bi lahko še blo.A nej zdej nazaj nesem garancijo uveljavt al so sm kšne nastavitve(bios sm tud restartov pa isto).Pa če je že kej uničen a kdo ve kaj bi lahko blo plata al procesor;( Sm če bi bil procesor okrušen pol se še vžgal nebi ane??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352235 (1700) PINki
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955428 (4144) Timmah
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342148 (1501) joza20
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
212014 (1532) kn3z007
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492422 (1445) Markoff

Več podobnih tem