» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
26 / 190
»»

arnecan1 ::

TESKAn je izjavil:

Za mene je meja predvsem tam, ko neka skupina ljudi, civilna družba, nevladna organizacija želi aktivno sodelovati pri oblasti v državi; na tej točki morajo pač ustanoviti politično stranko.

Tudi ko dajo predlog zakona?
Ko dajo podpise za referendum?
Pa verjetno še kaj?

Al kučan ni več dost 'moderen', pa ste ga zdej zamenjali z 'Nika & Jenull'?

Meja je tam, ko se Holob opravičuje Niki, da je ni poklical na prvi sestanek z nevladniki. https://www.zurnal24.si/slovenija/golob... https://www.mladina.si/217373/golob-se-...

"Pišete mi, zakaj se v Inštitutu 8. marec danes nismo udeležili sestanka civilne družbe s predsednikom vlade Robertom Golobom. Odgovor je preprost: nanj nismo bili povabljeni. Priznam, da me je to presenetilo in na nek način tudi prizadelo. Zdi se mi, da si potencial dialoga zaslužimo," je na svojem profilu na facebooku napisala Nika Kovač.

'Več razlag je, dejstvo pa je, da je bil 8. marec izpuščen s seznama povabljenih. Jaz sem se jim že javno in neposredno opravičil ter povedal, da bodo naslednjič povabljeni tudi oni," pa je danes od predstavitvi Marte Kos kot kandidatke za predsednico povedal predsednik vlade Robert Golob.


A ti je tako bolj razumljivo, kaj se ne spodobi?

P.S.: Glede Nike Kovač in propadlega zakona o vodah. Populistično ga je pomagala zrušiti, novega pa ni nič ponudila. Če je bilo kaj narobe, bi se spremenil tisti člen, ne pa da se je zavrgel celoten zakon. Zato pa se take stvari delajo multidisciplinarno, več strokovnih služb je pritegnjeno v takšen kompleksen zakon. Ne pa ena Nika Kovač in trije falirani študentje, kateri podatke prepisujejo z wikipedije in youtuba.

In glede fotkanja na terenu. Razumljivo, da Holob in Šarec ne bosta skakala z lopato na terenu, tega nihče od njiju ne pričakuje. Onadva sta za druge zadeve tukaj, da vodita zadevo iz ozadja. Hvalabogu je sistem tako utečen, da ga niti nitka in manager leta ne moreta zahebat in civilna zaščita in gasilci ter vojska in ostali furajo zadevo čisto solidno.

Drugi pa se lahko fotkajo, če v resnici tudi fizično pomagajo, saj kako drugače ne morejo iz opozicije tudi pomagati, razen hitro potrditi kakšen zakon. Saj bi tudi Jenull in Nika bi lahko pomahala.8-O

TESKAn ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Ne, ne, ne in še enkrat ne.
Počasi bom pisal, da boš ti to vseeno uspel prebrati *in* razumeti.

Kako bodo potoki, rečice, reke, jezerca in jezera zrihtana - odgovarja vlada, ker je zakonodaja taka, da je to v pristojnosti države. Če je to dobro ali slabo, to je zdaj filozofsko vprašanje.
Zdaj mogoče problem v urejanju vodotokov vidijo, mogoče ne. Nedvomno gre za zanemarjeno področje, ki je bilo v prejšnji državi boljše (operativno) urejeno.

Prejšnja vlada *JE* videla problem in je želela to urediti. Vendar je zakon padel na referendumu, ker je, po moje, Kovačeva in kamarila agitirala proti in se debelo lagala, da jim hoče nekdo pitno vodo *vzeti*.

V redu. So far so good.

Ni zakona. Pač ga ni.

Potem pride poplava, ki naredi 500 miljonsko škodo na premoženju in 1,5 miljardno škodo na infrastrukturi.

V redu. 2 miljardi škode. Ne miljon, ne miljarda, dve miljardi.

Evo, nisem veren, ampak prispevam za *KRIŽ* in žeblje. In za bager, da se križ postavi.

Zdaj rabimo nekoga, da ga nabijemo na križ, ko kristusa. In ga pustimo tam, da ostanejo samo kosti.

In koga bomo nabili na križ? Rabimo prostovoljca. Ja, pa saj to je jasno. Niko Kovačevo. Zakaj? Ker je direktorca nekega kobajagi inštituta, torej odgovorna oseba, ki je agitirala *PROTI* zakonu, da se vodotoki ekspeditivno uredijo. In zakon ni bil sprejet in njo je treba dati na križ.

Razumeš sedaj?

Razumem. Ker vam desničarjem ena 'pujsa pepa' zjebe načrte, je ziher čarovnica. Zanimivo da bi jo pribijal na križ, včasih ste vam neljube ženske kurili.

Meja je tam, ko se Holob opravičuje Niki, da je ni poklical na prvi sestanek z nevladniki.

Ker babi se pa ja ni treba opravičevat, nje?

A ti je tako bolj razumljivo, kaj se ne spodobi?

Ne spodobi se nabijat neke izmišljene scenarije in na podlagi tega linčat ljudi. Al pribit na križ.

Če je bilo kaj narobe, bi se spremenil tisti člen, ne pa da se je zavrgel celoten zakon.

In kdo je takrat imel možnost spremenit 'tisti člen', pa je raje 'trl jajca' naprej? Daj osveži spomin...

Ne pa ena Nika Kovač in trije falirani študentje, kateri podatke prepisujejo z wikipedije in youtuba.

Dosti pove o desničarjih, da 'ena Nika Kovač in trije falirani študentje' zmeljejo celo vašo propagandno mašinerijo.

Saj bi tudi Jenull in Nika bi lahko pomahala.

Mogoče pa dejansko pomagata in nista samo na fotošutingu za reklamno kampanjo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bbbbbb2015 ::

TESKAn je izjavil:


Razumem. Ker vam desničarjem ena 'pujsa pepa' zjebe načrte, je ziher čarovnica. Zanimivo da bi jo pribijal na križ, včasih ste vam neljube ženske kurili.


Povedal sem, da nisem desničar. Niti mi SDS ne paše. Zakaj, sem tudi povedal, zaradi nekega usranega revidiranja zgodovine.

Jaz sem čisti liberalec, nekoliko levo usmerjen. Less is more. Lean javni sektor. Toliko o meni. Pustimo to. Ker to ni point.

Zdaj imajo eni za 500 mio € škode na privat premoženju in imamo 1,5 mrd € škode na javni (državni) infrastrukturi. Jaz menim, da je to še vedno vredno, da sprejmemo zakon, da se sme osebe, ki so naredile velikansko škodo Sloveniji ali njenim državljanom, zabiti na križ. Potem Niko Kovačevo nabijemo na križ. Pol pa lahko zakon spremenimo nazaj.

Se ti zavedaš, da je ta baba pahnila Slovenijo za eno desetletje nazaj v razvoju? Ter naphala 2 miljardno breme Slovencem?

Kurili je seveda ne bomo. Prvič, dimilo bi se, to bi se sproščali PM10 delci, folk bi dobil od tega dimljenja še raka. Drugič, škoda drv.

TESKAn ::

Jaz menim, da je to še vedno vredno, da sprejmemo zakon, da se sme osebe, ki so naredile velikansko škodo Sloveniji ali njenim državljanom, zabiti na križ. Potem Niko Kovačevo nabijemo na križ. Pol pa lahko zakon spremenimo nazaj.

Za ne-desničarja in ne-sdsovca zveniš prekleto podobno kot desničarji in sdsovci.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Hypathia ::

Iz bolnišnic sporočajo, da bodo načrtovane posege na dan solidarnosti odpovedali

Še ena briljantna in dobro premišljena poteza vlade NOT.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

arnecan1 ::

TESKAn je izjavil:

Jaz menim, da je to še vedno vredno, da sprejmemo zakon, da se sme osebe, ki so naredile velikansko škodo Sloveniji ali njenim državljanom, zabiti na križ. Potem Niko Kovačevo nabijemo na križ. Pol pa lahko zakon spremenimo nazaj.

Za ne-desničarja in ne-sdsovca zveniš prekleto podobno kot desničarji in sdsovci.

Seveda. Vsak kateri ne tuli v rog z vami ali pa je vsaj tiho, je nacist.

In rasist.

TESKAn ::

Seveda. Vsak kateri ne tuli v rog z vami ali pa je vsaj tiho, je nacist.

Ni 'problem' da ne tuliš z 'nami', ampak da tuliš skupaj z SDS in se delaš da ne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mtosev ::

Meni se zdi, da je SDS najbolj škodljiva stranka v Sloveniji. Upam, da kdaj dobijo koga, ki ni kot JJ.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

To njihovo sovražno obnašanje do vsega kar ni sektaško njihovo je povsem nesprejemljivo in bi se morali že davno tega razpustiti, ker pač niso za v 21. stoletje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bbbbbb2015 ::

TESKAn je izjavil:

Jaz menim, da je to še vedno vredno, da sprejmemo zakon, da se sme osebe, ki so naredile velikansko škodo Sloveniji ali njenim državljanom, zabiti na križ. Potem Niko Kovačevo nabijemo na križ. Pol pa lahko zakon spremenimo nazaj.

Za ne-desničarja in ne-sdsovca zveniš prekleto podobno kot desničarji in sdsovci.


Poglej, še vedno mislim, da se ne razumeva. Pa ti bom moj nazor pojasnil. Saj sem ga že večkrat na tem forumu, pa pač potem še enkrat.

a) Pridržujem si pravico, da mislim, kot mi paše, kolikor mi paše, kjer mi paše in si tudi pridržujem pravico, da to naglas povem.

b) Verjamem v moč primerov. Se pravi, če sem jaz društvo konjeljubcev in se zavzemam, da se fabrike (cementarne) ukinejo, da lahko hodim po tujih hlevih in premoženju in nadlegujem ljudi in živali ... ups pomagam živalim... ups svetujem pri pomaganju živalim... in dajem na internet slike bogih konjev, ups to so stare slike, ampak nič ne de.

V redu. V redu. Jaz osebno ne nadlegujem ne ljudi, ne živali, ampak v redu.

Potem pa pride ... poplava in sodni dan. In vidiš, konji skačejo okrog, nihče natanko ne ve, čigavi so, neke krave so tam, hrane ni, vode ni.

E, tu bi pričakoval, da konjeljubci in konjeljubke skočijo, pomagat, prenašat krmo, pojit živali. Pa ne. Ta trenutek čilajo na dopustu. Se bodo fajtali za konje v jeseni naprej.

Verjetno se bo prva sponzoruša Slovenije posvetila nutrijam v jeseni. Zdele ne utegne, ker je v Grčiji in počiva. Nutrije pa po srbsko: "Kuda koji, mili moji."

c) primera za vodo ti ne bom dajal, ker bi se neokusno ponavljal. Se pravi vodoljubka, trenutno čila nekje na dopustu, pardon počitnicah, ter drži pesti. In namesto, da bi zdele razvažala vodo, pucala ali karkoli. Nope. Laptop pred sabo in drži pesti (za vse poplavljene). Slikajo se za vsako figo in se spakujejo na Trgu Republike. Verjamem,da če bi bile v blatu do grla, bi se slikale non-stop. Ne verjamem v "delamo, samo se ne slikamo".

Cenim torej, da nekdo pokaže solidarnost by example, saj ne rabi garati cel dan. Če se spusti v blato za uro, dve. To je lahko PR, vendar je to neskončno bolje, kot vodoljubka, ki stiska pesti za laptopom na počitnicah. A je vsaj vedro prijela v roke? Ni.

Da levakarjev sploh ne omenjam, ki se zavzemajo za šibke in v stiski. Sami delavci, s trdo kožo in žulji na rokah od lopate. Ma ja. Lopate ne bi spoznali, četudi bi jim jo v živo pokazal.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Cenim torej, da nekdo pokaže solidarnost by example, saj ne rabi garati cel dan. Če se spusti v blato za uro, dve. To je lahko PR, vendar je to neskončno bolje, kot vodoljubka, ki stiska pesti za laptopom na počitnicah. A je vsaj vedro prijela v roke? Ni.

Se pravi pod črto ti gre v nos, ker Nika Kovač ni šla do prve blatne bajte, se malo povaljala v njem in potem objavila par blatnih fotk? Mogoče bi pa lahko kjerkoli že je (če je res na počitnicah, laganje je pač eden od razpoznavnih znakov sdsovcev) našla eno blatno lužo, se pofotkala in bi bili naši desni dušebrižniki veseli.

Nimaš pojma ne kje so, ne kaj delajo, ne ali pomagajo ali ne, ampak ti veš, da so doma na kavču in da se pomaga lahko samo tako da se za PR malo povaljaš po blatu. Jep, desničar.

PS glede a), te pravice ti nikoli nisem in ti ne bom odrekal. Samo če na glas govoriš potem tudi pričakuj, da se kdo s tabo ne bo strinjal in ti to na glas povedal.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

wcpapir ::





Toliko govoričenja SDS kako bi oni itd. Oni v casu svojega vladanja ne morejo na ulico med ljudi. Razlika je očitna.

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Najboljše se je z vodotoki delalo za časa Jugoslavije. Razbremenilni kanal in eno jezero je bilo zgrajeno v tistih časih. Za tisto se je tudi skrbelo aktivno.

jah no, v jugi je bilo varstvo narave zadnja briga, sava je rjava tekla ker so premog prali v njej. potoke so morda tudi v jugi na veselo regulirali, kar povzroča sušo in pomanjkanje vode.

verjetno so kakšno stvar naredili bolje kot danes, ni pa to referenca za bodoče rodove. prej nauk kako se ne dela...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tonttu ::

Kawhi je izjavil:

Za tole vlado nič ni pretirano. Dela prost dan Slovenijo stane 61milijonov. Ampak za dober populizem je vredno.

Ko je bilo pod prejsno vlado cela drzava zaprta za pol leta in so sle izgube v miljarde je bilo pa ok. In sedaj je problematicen en jeben dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu. In ja, ce smo pred tem 2 leti ziveli na podlagi vladnih odlocb, ki so bile precej bolj problematicne kot en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, bo en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, na podlagi vladne odlocbe kaplja v morje. Ja ce se kdo ni ugotovil do sedaj, v ponedeljek bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu ;)

arnecan1 je izjavil:

V Zahodnem svetu so delavci izborili svoje pravice brez Jenulla in Nike in so tudi živeli bolje kakor v komunističnem sistemu.

Prav veliko pojma o zgodovini nimas, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

tonttu ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Zdaj imajo eni za 500 mio € škode na privat premoženju in imamo 1,5 mrd € škode na javni (državni) infrastrukturi. Jaz menim, da je to še vedno vredno, da sprejmemo zakon, da se sme osebe, ki so naredile velikansko škodo Sloveniji ali njenim državljanom, zabiti na križ. Potem Niko Kovačevo nabijemo na križ. Pol pa lahko zakon spremenimo nazaj.

Se ti zavedaš, da je ta baba pahnila Slovenijo za eno desetletje nazaj v razvoju? Ter naphala 2 miljardno breme Slovencem?

S cim ze? Ce cikas na tisti referendum o zakonu o vodah, potem te moram nekako potolaziti, da tudi ce bi bil tisti zakon sprejet, se ne bi v cca. 1 letu na tem podrocju naredilo cisto nic in bi bila situacija v vsakem primeru do pike enaka. Pa realno tisti zakon ne bi spremenil nicesar v 50 letih, razen da bi bilo verjetno skode posledicno se vec, ker bi se na podlagi zakona dovolilo gradnjo kaksne miljonske "susilnice sadja" na obmocju s super razgledom direktno ob vodi.
Pa tudi ce je problem ta zakon... zakon ni bil zavrnjen zaradi Nike Kovas (da ne bo pomote, baba mi gre hudo na jetra, tako da sem zadnji, ki bi jo zagovarjal), ampak zaradi vseh tistih, ki so sli na referendum in glasovali proti.

Hypathia je izjavil:

Iz bolnišnic sporočajo, da bodo načrtovane posege na dan solidarnosti odpovedali

Še ena briljantna in dobro premišljena poteza vlade NOT.

Ne vem zakaj si tako ploskal vsem vladnim odlocbam 2 leti nazaj, ko so z njimi za 2 leti ustavili vse nacrtovane posege v bolnisnicah. Takrat je bila to briljantna poteza, za katero si cisto vsak dan porabil vec kot pol dneva za njeno opravicevanje po ST. Poglej si svoje stare poste pa najdi enega, ki bi kritiziral 2 letno neopravljanje dobesedno vseh zdravniskih storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

tonttu ::

wcpapir je izjavil:





Toliko govoričenja SDS kako bi oni itd. Oni v casu svojega vladanja ne morejo na ulico med ljudi. Razlika je očitna.

To pa ne drzi. Hojs je sel brez problema med ljudi. Evo dokaz:
 Hojs med ljudmi

Hojs med ljudmi



 Hojs med ljudmi

Hojs med ljudmi



Pustimo to, da je imel okoli sebe vec kot pol do zob oborozene policije in vojske, ampak je sel :))

mikhaair ::

Zakaj pa se Nika ne angažira za skupno dobro na svetovnem ali vsaj EU nivoju? Kot Greta npr. Prepoznavajo jo kot takšno, priznanja iz tujine, financiranje. A ni skoda vsega tega potenciala dobrega le za SI?

gruntfürmich ::

tonttu je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

V Zahodnem svetu so delavci izborili svoje pravice brez Jenulla in Nike in so tudi živeli bolje kakor v komunističnem sistemu.

Prav veliko pojma o zgodovini nimas, kajne?

ti tudi ne, jo pa rad zelo potvarjaš in se lažeš. ampak to je itq modus operandi za levake; laganje ter kaviar socializem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tonttu ::

gruntfürmich je izjavil:

tonttu je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

V Zahodnem svetu so delavci izborili svoje pravice brez Jenulla in Nike in so tudi živeli bolje kakor v komunističnem sistemu.

Prav veliko pojma o zgodovini nimas, kajne?

ti tudi ne, jo pa rad zelo potvarjaš in se lažeš. ampak to je itq modus operandi za levake; laganje ter kaviar socializem...

A bejz... in kje oz. s cim sem jo potvarjal? Za razliko od vasih blodenj. Sicer je vedno znova dokazano da najraje stvari potvarjate in prirejate v vasi kleti, ampak je kot kaze vseeno precej lazje svoje stvari projecirati na druge.

TESKAn ::

mikhaair je izjavil:

Zakaj pa se Nika ne angažira za skupno dobro na svetovnem ali vsaj EU nivoju? Kot Greta npr. Prepoznavajo jo kot takšno, priznanja iz tujine, financiranje. A ni skoda vsega tega potenciala dobrega le za SI?

Evo, prilika zate. Aja, lepo v desničarski maniri pričakuješ od drugih, da delajo, ker ti 'nimaš časa'.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

wcpapir ::

Nika and co. pomaga na terenu sedaj je čas za lopate in težko mehanizacijo.

bbbbbb2015 ::

tonttu je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Zdaj imajo eni za 500 mio EUR škode na privat premoženju in imamo 1,5 mrd EUR škode na javni (državni) infrastrukturi. Jaz menim, da je to še vedno vredno, da sprejmemo zakon, da se sme osebe, ki so naredile velikansko škodo Sloveniji ali njenim državljanom, zabiti na križ. Potem Niko Kovačevo nabijemo na križ. Pol pa lahko zakon spremenimo nazaj.

Se ti zavedaš, da je ta baba pahnila Slovenijo za eno desetletje nazaj v razvoju? Ter naphala 2 miljardno breme Slovencem?

S cim ze? Ce cikas na tisti referendum o zakonu o vodah, potem te moram nekako potolaziti, da tudi ce bi bil tisti zakon sprejet, se ne bi v cca. 1 letu na tem podrocju naredilo cisto nic in bi bila situacija v vsakem primeru do pike enaka. Pa realno tisti zakon ne bi spremenil nicesar v 50 letih, razen da bi bilo verjetno skode posledicno se vec, ker bi se na podlagi zakona dovolilo gradnjo kaksne miljonske "susilnice sadja" na obmocju s super razgledom direktno ob vodi.
Pa tudi ce je problem ta zakon... zakon ni bil zavrnjen zaradi Nike Kovas (da ne bo pomote, baba mi gre hudo na jetra, tako da sem zadnji, ki bi jo zagovarjal), ampak zaradi vseh tistih, ki so sli na referendum in glasovali proti.


Ta, da so šli na referendum in glasovali proti je zelo podoben Brexit referendumu.
Jacob Ree-Mogg (poslanec anglije) je javno nakladal, kako bo hrana cenejša, kako bodo cune cenejše, vse bo cenejše. Klovn Johnson pa se je fural z avtobusom, na katerem je napisal, da bodo dali 350 mio funtov bolnicam, namesto EU. Na teden, se mi zdi.

To so bile vse laži. Rees-Mogg ni mel pojma, kako se cena čevljev in hrane oblikuje, kako čevlji sploh pridejo v anglijo.
Nika Kovač pa ni imela pojma, kaj pomeni regulacija vod in ali to vpliva na pitno vodo in kako. Tudi to so bile vse laži. Laž na laž.

No, zdaj imajo 2 milijardi škode, pa še ni konec. Zdaj so se pojavile črevesne bolezni.

Evo, legacy levakarjev.

Nekdo bo porekel, pa četudi bi bil zakon sprejet v enem letu ne bi mogli to in ono.

Morda ja, morda ne. V vsakem primeru bi pa bila takrat odgovorna takratna vlada. Zdaj pa je odgovorna Nika Kovač in kamarila maloburžujskih reakcionarjev. Zakaj, sem že rekel.

Zgodovina sprememb…

Kawhi ::

Odgovorni so tudi, ali pa predvsem, mediji oziroma novinarji, ki raznoraznim NVOjem dajejo toliko medijskega prostora in podpore.

Zigerion ::

No ja, še zdaleč nisem fan Nike Kovač, ampak govoriti, da je ona odgovorna pa je pretirano. Saj smo imeli referendum, kjer so večinsko odločili ljudje. To da se pa ljudje pustijo prepričati tem "vse vednim" NVO-jem pa je družbeni problem. Se pa strinjam s predhodnikom glede medijskega prostora.

TESKAn ::

Morda ja, morda ne. V vsakem primeru bi pa bila takrat odgovorna takratna vlada. Zdaj pa je odgovorna Nika Kovač in kamarila maloburžujskih reakcionarjev. Zakaj, sem že rekel.

Vemo, vemo, ker ne preneseš 'levakarjev' in vidiš v trenutni katastrofi priliko za obračun z njimi in nabiranje političnih točk.

Razlogi za bit proti zakonu na referendumu:
- zagovarjal ga je 'bomo kakemu sodniku strli jajca' vizjak
- zagovarjala ga je 'legalizirajmo črno gradnjo za poslanca desusa' vlada

kako jim boš potem verjel, da v tem zakonu ni podtaknjencev? So kaj naredili, da bi bil zakon sprejemljiv? So popravili besedilo v delu, ki je bil sporen? So umaknili tisti člen, da bi šel preostanek skozi? Ne? Potem naj se pa ne čudijo rezultatu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrStein ::

TESKAn je izjavil:



Ne pa ena Nika Kovač in trije falirani študentje, kateri podatke prepisujejo z wikipedije in youtuba.

Dosti pove o desničarjih, da 'ena Nika Kovač in trije falirani študentje' zmeljejo celo vašo propagandno mašinerijo.

Zanimivo, malo prej pa si pisal, da je "vaša propagandna mašinerija" tako vplivna, da celo tebe prepriča da voliš nesposobne namesto sposobnih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RedDrake ::

Ah, tovariš Kamen, pustite jih pri miru, saj ne vedo kaj delajo.

Referendum o vodah je odletel zaradi covid-a, plain and simple, čeprav čisto nepovezano.
Glanzkopf se je prizameril praktično vsemu kar leze in gre zaradi COVID ukrepov, ki so nekateri bili skregani še z IQ 20 logiko, kaj šele s kmečko pametjo, da sploh ne omenjamo znanosti.

Opozicija, pa je, kot vedno, ravnala v dobrobit države in preprečevala sprejem zakonov, ki bi omogočili neslutene posledice, ki bi verjetno vodile v najmanj novega Duce-ta, če že ne Hičota, kjer bi se v kanclagrih končalo na tisoče življenj mladih LGBTQIASHJ+++++---!!!===, razni pernati politiki bi pa kočali v rudniku Velenje, kjer bi do smrti kopali praktično zastonjski premog, s katerim bi razni Vizjaki, Počivalški in podobni oligarhi kupovali 100 miljonske jahte za plovbo od Kopra do Krka.

Tako nekako je bilo, brez pretiravanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Malidelničar ::

Kako bo sedaj z obnovo, so že znane zadnje ocene škode? Iz 500 milijonov smo prišli na 1 milijardo, zadnjič sem zasledil, da že okoli frči številka 5 milijard? Kar je v bistvu realno IMHO. Se pravi to porazdelimo na naslednjih 10 let, kar je vsaj 500 milijonov potrebnih investicij, kreditov, na leto. Realno?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

TESKAn je izjavil:

Morda ja, morda ne. V vsakem primeru bi pa bila takrat odgovorna takratna vlada. Zdaj pa je odgovorna Nika Kovač in kamarila maloburžujskih reakcionarjev. Zakaj, sem že rekel.

Vemo, vemo, ker ne preneseš 'levakarjev' in vidiš v trenutni katastrofi priliko za obračun z njimi in nabiranje političnih točk.

Razlogi za bit proti zakonu na referendumu:
- zagovarjal ga je 'bomo kakemu sodniku strli jajca' vizjak
- zagovarjala ga je 'legalizirajmo črno gradnjo za poslanca desusa' vlada

kako jim boš potem verjel, da v tem zakonu ni podtaknjencev? So kaj naredili, da bi bil zakon sprejemljiv? So popravili besedilo v delu, ki je bil sporen? So umaknili tisti člen, da bi šel preostanek skozi? Ne? Potem naj se pa ne čudijo rezultatu.


Načeloma je sicer osebna integriteta ljudi tista, ki potem tudi politiko dela verodostojno. Vendar pa je Slovenija tako majhna, kadrovski bazeni pa izjemno plitki. Plitki so že bili za časa prejšnje vlade, zdaj pa ni vprašanje, kako plitek je bazen, ampak če je v bazenu sploh voda.

Vizjak je robat človek, vulgaren celo, vendar to samo govori kot star mafijec, v realnosti pa komaj speče jajce na oko na štedilniku. Meni osebno ni všeč. Če ne zna normalno povedati, kaj bi rad, potem kako zna še kaj več. Posnetek je bil sicer skiven, če se spomnim prav, sneman pri Petanu. To pove nekaj o enih in drugih.

Točke zakona, ki bi naj bile sporne, bi lahko zlikali, seveda. Najbolje tako, da opozicija da amandma, ki ga pozicija, oz. vlada sprejme.

Vendar veš, to je tako, kot jaz vedno pravim za kolege, ki hočejo vprašati, če bi smeli iti na dodatno izobraževanje. Pa nočejo vprašati, ker bodo v naprej dobili NE.
Vseeno se izplača vprašati. Ker če pride nazaj ne, odslej šef nosi odgovornost za to. Če je kaj narobe in nisem bil na izobraževanju, ker nisem vprašal, nisem povedal, kaj bi rad.

Potem je odgovornost na meni. Čim pa nekdo reče ne, v redu. Samo če bo kaj narobe, v smislu, da gre kaj narobe, če ni nekdo bil na šolanju, prevzame odgovornost šef.

V tem primeru je odgovornost na Niki Kovačevi in kamarili. Tega se ne bo znebila do svoje lastne smrti.

RedDrake je izjavil:

Ah, tovariš Kamen, pustite jih pri miru, saj ne vedo kaj delajo.

Referendum o vodah je odletel zaradi covid-a, plain and simple, čeprav čisto nepovezano.
Glanzkopf se je prizameril praktično vsemu kar leze in gre zaradi COVID ukrepov, ki so nekateri bili skregani še z IQ 20 logiko, kaj šele s kmečko pametjo, da sploh ne omenjamo znanosti.

Opozicija, pa je, kot vedno, ravnala v dobrobit države in preprečevala sprejem zakonov, ki bi omogočili neslutene posledice, ki bi verjetno vodile v najmanj novega Duce-ta, če že ne Hičota, kjer bi se v kanclagrih končalo na tisoče življenj mladih LGBTQIASHJ+++++---!!!===, razni pernati politiki bi pa kočali v rudniku Velenje, kjer bi do smrti kopali praktično zastonjski premog, s katerim bi razni Vizjaki, Počivalški in podobni oligarhi kupovali 100 miljonske jahte za plovbo od Kopra do Krka.

Tako nekako je bilo, brez pretiravanja.


Pa ti si car. Tvoje sokolje oko je točno zaznalo situacijo iz višine 10.200m nad Slovenijo. Bravo! Bravo!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

tonttu je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Za tole vlado nič ni pretirano. Dela prost dan Slovenijo stane 61milijonov. Ampak za dober populizem je vredno.

Ko je bilo pod prejsno vlado cela drzava zaprta za pol leta in so sle izgube v miljarde je bilo pa ok. In sedaj je problematicen en jeben dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu. In ja, ce smo pred tem 2 leti ziveli na podlagi vladnih odlocb, ki so bile precej bolj problematicne kot en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, bo en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, na podlagi vladne odlocbe kaplja v morje. Ja ce se kdo ni ugotovil do sedaj, v ponedeljek bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu ;)

Ne glejte nas, glejte druge!


> ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu.

Točno tako. Naredili so en velik nič. Ampak ja, zagovarjamo naše...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RedDrake ::

Če odmislimo moj drugi odstavek, je v mojem zapisu vseeno veliko resnice.
Folk je bil razpi... nad vlado zaradi covid ukrepov. Kot rečeno, nekateri niso niti najmanj pili vode.
Če bi isti zakon dal na referendum leta 2019, z recimo istimi zagovorniki / nasprotniki, sem 100%, da ne bi bil dosežen kvorum. Ker folku v splošnem "dol visi" za takšne zadeve. Tako pa je bilo dovolj mobilizacije.
S tem da razni "visoko artikulirani" osebki tipa Hojs in Vizjak pač niso izboljševali situacije za prejšnjo vlado.

Kawhi ::

tonttu je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Za tole vlado nič ni pretirano. Dela prost dan Slovenijo stane 61milijonov. Ampak za dober populizem je vredno.

Ko je bilo pod prejsno vlado cela drzava zaprta za pol leta in so sle izgube v miljarde je bilo pa ok. In sedaj je problematicen en jeben dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu. In ja, ce smo pred tem 2 leti ziveli na podlagi vladnih odlocb, ki so bile precej bolj problematicne kot en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, bo en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, na podlagi vladne odlocbe kaplja v morje. Ja ce se kdo ni ugotovil do sedaj, v ponedeljek bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu ;)



ajoj, primerjaš covid zaprtje, ki se je dogajalo praktično res povsod po svetu in "solidarnostni dan", ki pa je dejansko samo dodatni dan dopusta za 75% ljudi kot si tudi sam ugotovil in s solidarnostjo nima prav nič?? Še bolnice prestavljajo operacije (čakalne vrste kaj je to), tiste, ki bodo pa delale bodo pa staffu morale plačati praznične tarife. Podjetja, ki so že tako nasrkala bodo pa ta dodaten dan morala plačati. Populističen strel v koleno, ne pa solidarnosten dan. Solidaren bi bil recimo dela dodaten dan, enodnevni zaslužek pa za odpravo posledic. Tole je pa en fajn dodaten dan dopusta za 75% ali več ljudi. Bolano da nekateri tole zagovarjate, pa katerekoli opcije ste.

svecka ::

Kawhi je izjavil:

tonttu je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Za tole vlado nič ni pretirano. Dela prost dan Slovenijo stane 61milijonov. Ampak za dober populizem je vredno.

Ko je bilo pod prejsno vlado cela drzava zaprta za pol leta in so sle izgube v miljarde je bilo pa ok. In sedaj je problematicen en jeben dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu. In ja, ce smo pred tem 2 leti ziveli na podlagi vladnih odlocb, ki so bile precej bolj problematicne kot en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, bo en prost dan, ko bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu, na podlagi vladne odlocbe kaplja v morje. Ja ce se kdo ni ugotovil do sedaj, v ponedeljek bi bilo tako ali tako 3/4 drzave na dopustu ;)



ajoj, primerjaš covid zaprtje, ki se je dogajalo praktično res povsod po svetu in "solidarnostni dan", ki pa je dejansko samo dodatni dan dopusta za 75% ljudi kot si tudi sam ugotovil in s solidarnostjo nima prav nič?? Še bolnice prestavljajo operacije (čakalne vrste kaj je to), tiste, ki bodo pa delale bodo pa staffu morale plačati praznične tarife. Podjetja, ki so že tako nasrkala bodo pa ta dodaten dan morala plačati. Populističen strel v koleno, ne pa solidarnosten dan. Solidaren bi bil recimo dela dodaten dan, enodnevni zaslužek pa za odpravo posledic. Tole je pa en fajn dodaten dan dopusta za 75% ali več ljudi. Bolano da nekateri tole zagovarjate, pa katerekoli opcije ste.


točno tako.

MrStein ::

Tudi to je larifari.
Proračun je milijardni, "en dan zaslužka" pa je pljunek v morje.

Bi lahko uredili, da se birokracija poenostavi za tiste, ki bi res radi vzeli dopust zaradi poplav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kawhi ::

MrStein je izjavil:

Tudi to je larifari.
Proračun je milijardni, "en dan zaslužka" pa je pljunek v morje.

Bi lahko uredili, da se birokracija poenostavi za tiste, ki bi res radi vzeli dopust zaradi poplav.


1) pljunek v morje 61milijonov, toliko je namreč 1dan? Mogoče, samo potem je Avdičevih 1,2m ali kolk je že, ali pa vsi prispevki rdečemu križu, Karitasu, še par desetkrat manjši pljunek. Zakaj sploh ka dajemo?
2) Verjamem da ni podjetja v Sloveniji, ki ni ponudilo izredni dopust poplavljenim ljudem, moje je 7dni.

feryz ::

Kawhi je izjavil:

ajoj, primerjaš covid zaprtje, ki se je dogajalo praktično res povsod po svetu in "solidarnostni dan", ki pa je dejansko samo dodatni dan dopusta za 75% ljudi kot si tudi sam ugotovil in s solidarnostjo nima prav nič?? Še bolnice prestavljajo operacije (čakalne vrste kaj je to), tiste, ki bodo pa delale bodo pa staffu morale plačati praznične tarife. Podjetja, ki so že tako nasrkala bodo pa ta dodaten dan morala plačati. Populističen strel v koleno, ne pa solidarnosten dan. Solidaren bi bil recimo dela dodaten dan, enodnevni zaslužek pa za odpravo posledic. Tole je pa en fajn dodaten dan dopusta za 75% ali več ljudi. Bolano da nekateri tole zagovarjate, pa katerekoli opcije ste.
Pravzaprav bo gospodarstvo imelo solidarnostni dodaten dan. Ali kdo mislite, da bo šenkal ta dan? Golubovič?
Oz. imelo bo celo dva solidarnostna dneva. Enega za svoje zaposlene, drugega pa za fikuse. Tudi za njih mora nekdo plačati "brezplačno" kosilo.

Kawhi ::

Kawhi je izjavil:

MrStein je izjavil:

Tudi to je larifari.
Proračun je milijardni, "en dan zaslužka" pa je pljunek v morje.

Bi lahko uredili, da se birokracija poenostavi za tiste, ki bi res radi vzeli dopust zaradi poplav.


1) pljunek v morje 61milijonov, toliko je namreč 1dan? Mogoče, samo potem je Avdičevih 1,2m ali kolk je že, ali pa vsi prispevki rdečemu križu, Karitasu, še par desetkrat manjši pljunek. Zakaj sploh ka dajemo?
2) Verjamem da ni podjetja v Sloveniji, ki ni ponudilo izredni dopust poplavljenim ljudem, moje je 7dni.


Pod 1) popravek: našel izračun 1 delovni dan v Sloveniji je 90milijonov dodane vrednosti, dejansko moj predlog (brez tega solidarnostnega dopusta in raje ena delovna sobota) prinaša 180milijonov. Pljunek v morje? ok...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

bbbbbb2015 ::

Kawhi je izjavil:

Kawhi je izjavil:

MrStein je izjavil:

Tudi to je larifari.
Proračun je milijardni, "en dan zaslužka" pa je pljunek v morje.

Bi lahko uredili, da se birokracija poenostavi za tiste, ki bi res radi vzeli dopust zaradi poplav.


1) pljunek v morje 61milijonov, toliko je namreč 1dan? Mogoče, samo potem je Avdičevih 1,2m ali kolk je že, ali pa vsi prispevki rdečemu križu, Karitasu, še par desetkrat manjši pljunek. Zakaj sploh ka dajemo?
2) Verjamem da ni podjetja v Sloveniji, ki ni ponudilo izredni dopust poplavljenim ljudem, moje je 7dni.


Pod 1) popravek: našel izračun 1 delovni dan v Sloveniji je 90milijonov dodane vrednosti, dejansko moj predlog (brez tega solidarnostnega dopusta in raje ena delovna sobota) prinaša 180milijonov. Pljunek v morje? ok...


To se strinjam, to je bilo tako v Jugoslaviji. Kontra argument (ki ni nezanemarljiv) je, da jih ogromno dela pol leta za državo. Zdaj pa kaj potem? Še soboto? Eno, dve, tri?
12 miljard evrov se nabere z davki. Letno.

Kot rečeno, moja ocena škode, kot sem jo slišal (in je konzervativna) je 2 mrd EUR.

Kaj če bi fikusom zategnili pas ali zooperirali želodce na pol manjše, pa se tam odtrga od ust fikusov 500 mio EUR letno? Pa se to sanira 4 do 5 let?

Ker namreč za elektro_rokovnjače se je miljarda našla iz petka na ponedeljek...

Zgodovina sprememb…

Kawhi ::

bbbbbb2015 je izjavil:

[

Kaj če bi fikusom zategnili pas ali zooperirali želodce na pol manjše, pa se tam odtrga od ust fikusov 500 mio EUR letno? Pa se to sanira 4 do 5 let?



To je v Sloveniji pod vsako vlado popolen no-go. Če kdo misli da Janša pa bi, ne ne bi. Javni sektor se je vedno pod "desničarjem" Janezom samo krepil.

bbbbbb2015 ::

Kawhi je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

[

Kaj če bi fikusom zategnili pas ali zooperirali želodce na pol manjše, pa se tam odtrga od ust fikusov 500 mio EUR letno? Pa se to sanira 4 do 5 let?



To je v Sloveniji pod vsako vlado popolen no-go. Če kdo misli da Janša pa bi, ne ne bi. Javni sektor se je vedno pod "desničarjem" Janezom samo krepil.


Potem pa smo zopet pred dilemo, kje vzeti 2 mrd €? Zdaj eni so začeli govoriti celo o 5 mrd €. Da je ogromno cest napokanih, da niso samo mostovi problem.

Ampak pod 2 md € ne bo.

Malidelničar ::

bbbbbb2015: 2 mlrd je izjemno konservativno, se ti ne zdi?
Zdej pustimo korupcijska tveganja in previsoke ocene škode, ampak če hočeš naredit ornk, kot se šika, tudi iz tega vidika bo poleg glavnih žarišč potrebno urediti še druge dele vodotokov, da se zmanjša potencialno škodo podobne katastrofe v prihodnosti. Sam se nagibam k 5 milijardam. 500 mio. na leto.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Kawhi ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Kawhi je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

[

Kaj če bi fikusom zategnili pas ali zooperirali želodce na pol manjše, pa se tam odtrga od ust fikusov 500 mio EUR letno? Pa se to sanira 4 do 5 let?



To je v Sloveniji pod vsako vlado popolen no-go. Če kdo misli da Janša pa bi, ne ne bi. Javni sektor se je vedno pod "desničarjem" Janezom samo krepil.


Potem pa smo zopet pred dilemo, kje vzeti 2 mrd €? Zdaj eni so začeli govoriti celo o 5 mrd €. Da je ogromno cest napokanih, da niso samo mostovi problem.

Ampak pod 2 md € ne bo.


mal razmisli kje, pod to vlado samo ena opcija: dodatno obdavčiti kurbe kapitalistične in "bogate" prasce, kje le. Pa ne mi o Lafferju, levica o njem nič ne ve. Ko bodo pogruntali da ne bodo bistveno več pobrali bo steklo še veliko vode, upam da ne spet kakšna poplava. Sicer bo pa win-win. Njihovi guruji (Marcel Mladina) pravijo da se je možno podnebnim spremembam upreti samo z zmanjšanjem gospodarstva.

tonttu ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Ta, da so šli na referendum in glasovali proti je zelo podoben Brexit referendumu.
Jacob Ree-Mogg (poslanec anglije) je javno nakladal, kako bo hrana cenejša, kako bodo cune cenejše, vse bo cenejše. Klovn Johnson pa se je fural z avtobusom, na katerem je napisal, da bodo dali 350 mio funtov bolnicam, namesto EU. Na teden, se mi zdi.

To so bile vse laži. Rees-Mogg ni mel pojma, kako se cena čevljev in hrane oblikuje, kako čevlji sploh pridejo v anglijo.
Nika Kovač pa ni imela pojma, kaj pomeni regulacija vod in ali to vpliva na pitno vodo in kako. Tudi to so bile vse laži. Laž na laž.

No, zdaj imajo 2 milijardi škode, pa še ni konec. Zdaj so se pojavile črevesne bolezni.

Evo, legacy levakarjev.

Nekdo bo porekel, pa četudi bi bil zakon sprejet v enem letu ne bi mogli to in ono.

Morda ja, morda ne. V vsakem primeru bi pa bila takrat odgovorna takratna vlada. Zdaj pa je odgovorna Nika Kovač in kamarila maloburžujskih reakcionarjev. Zakaj, sem že rekel.


To da je zakon padel so izglasovali ljudje na referendumu. Enako kot so izglasovali Brexit. Ni kriv ne Ree-Mogg, ne Johnson, in ne Nika Kovac. Ljudje so sli sami na referendum in izglasovali kot so zeleli. Ali so kreteni ali je pri tem nima veze, definitivno pa ne za en, ne za drug referendum in (mogoce) posledice taksnega ali drugacnega rezultata ni kriv nihce od teh omenjenih, niti novinarji ne. Ljudje so se sami odlocili. Ce so se napacno, je to njihov problem in naj pac nosijo posledice... eni in drugi.
In ce si tako noro zblojen, da vidis da je to "legacy levakarjev" potem si resno moten, ker (vsaj) pri Brexitu so bili glavni za Brexit vse prej kot levakarji.

TESKAn ::

MrStein je izjavil:

TESKAn je izjavil:



Ne pa ena Nika Kovač in trije falirani študentje, kateri podatke prepisujejo z wikipedije in youtuba.

Dosti pove o desničarjih, da 'ena Nika Kovač in trije falirani študentje' zmeljejo celo vašo propagandno mašinerijo.

Zanimivo, malo prej pa si pisal, da je "vaša propagandna mašinerija" tako vplivna, da celo tebe prepriča da voliš nesposobne namesto sposobnih.

Ne, mene prepriča vladanje z neustavnimi odloki, 'trenje jajc' sodstvu, uničevanje STA, RTV, jebanje v glavo (prepoved teka v naravi, medtem ko se sami kažejo brez mask, en ob drugem), zaplinjevanje centra ljubljane, itd itd itd...

Potem je odgovornost na meni. Čim pa nekdo reče ne, v redu. Samo če bo kaj narobe, v smislu, da gre kaj narobe, če ni nekdo bil na šolanju, prevzame odgovornost šef.

V tem primeru je odgovornost na Niki Kovačevi in kamarili. Tega se ne bo znebila do svoje lastne smrti.

Se pravi Nika je rekla 'Ne' in zakon je padel? Ne je rekel narod, ki je imel poln kufr janšistov.

Ko že maš rad primerjave, ti bom jaz popravil tvojo.
Tvoj sodelavec (=vizjak) reče da bi rad šel na dodatno izobraževanje. Ti (=Nika) rečeš da se ti zdi brezveze, ker ste že bili na osnovnem in da bi rad samo šel brezplačno na dopust, ker je 'čisto slučajno' dodatno izobraževanje en mesec na maldivih. Ker še zmeraj vztraja, rečeš da boš šel do šefa (=referendum). Ker še vedno vztraja, gresta do šefa in mu predstaviš argumente zakaj je brez veze, tvoj sodelavec pa spravi skupaj samo da mu ti hočeš nagajat in naj neha. Šef ve, da je tvoj sodelavec mal bolj 'robat', da se rad pretepa in da uživa v maltretiranju drugih zaposlenih, zato verjame tebi, da ga bolj zanima en mesec na maldivih kot izobraževanje. In mu reče da lahko gre ko bo dva mesca kasneje v mariboru, sam sodelavcu pa to ni kul in raje jamra, kako ga šef nč ne pošlje na izobraževanje.

Ne glejte nas, glejte druge!

Če se očitajo stvari glede zakona, ki je padel v času prejšnje vlade je logično, da se gleda kako je bilo takrat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bbbbbb2015 ::

tonttu je izjavil:

In ce si tako noro zblojen, da vidis da je to "legacy levakarjev" potem si resno moten, ker (vsaj) pri Brexitu so bili glavni za Brexit vse prej kot levakarji.


Nikjer nisem rekel, da ima Brexit kakšne koli veze z levakarji. To so skuhali Torijci, desna konzervativna stranka, kjer so bili mnenja, da jih EU ovira v mnogočem, da zdaj ne naštevam.

Pustimo to. Mnenja sem pač, da če se korektno prestavijo argumenti pro-et-kontra, to ni problem.

Problem je, če se pojavijo populisti, ki naravnost lažejo. To pa ni potem argument pro-et-kontra, ampak fabricirane laži. Tak človek sigurnmo nosi odgovornost, če se ljudje odločijo za laži in spravijo sebe in družbo v brezno.

TESKAn je izjavil:

uničevanje STA


Saj razumeš, da je bil pri STA problem, da so kasirali državi, potem pa naprej plačevali za "reklamo", pretežno Dnevniku. To je bila pralnica denarja, skrita pod neko državno agencijo.
Direktor bi moral razumeti, da to sedaj ne gre več tako.

Pa ni razumel. Vse ostalo okrog argumentov je FUD.

Zgodovina sprememb…

tonttu ::

@bbbbbb2015 ti si primerjal referendum o zakonu o vodah z brexitom in razglasal da je to legacy levih. Se pravi ni problem zares pri levih ali desnih ampak drugje. No saj pocasi pa napredujemo ;) Sedaj se pa se vprasaj zakaj je bil tak rezultat kot je bil, ce je ze ravno ta propadel zakon razlog vseh teh poplav.

@TESKan in ti mislis da bo nekdo z inteligenco volilca desnih strank razumel tvojo primerjavo??? Good luck with that.

Kawhi ::

"Javni zdravstveni zavodi in koncesionarji v javni zdravstveni mreži naj naročenih pacientov ne odjavljajo. Delo organizirajte tako, da bo za ponedeljek naročene programe možno izvesti, pri čemer upoštevajte delovno pravno zakonodajo v zvezi z odreditvijo nadur in plačilom dodatkov na dan, ki je z zakonom določen kot dela prost dan," piše v navodilih ministrstva za zdravje, ki so jih okoli poldneva dobile javne zdravstvene ustanove in koncesionarji.

evo, zdravstvo bo v ponedeljek "solidarno" delalo za nadure in višjo plačo ;) Bravo Golob, si res pravi butalec...

jernejl ::

Kot rečeno, moja ocena škode, kot sem jo slišal (in je konzervativna) je 2 mrd EUR.
Država (in občine) ima kar precej premoženja (in infrastrukture) zavarovane. Kako je točno z zavarovanjem proti poplavam ne vem, ampak zna biti, da bodo dobili kar znaten delež škode povrnjen od zavarovalnic. Nekaj sto milijonov bo dala še EU, nekaj bo treba pa še "postrgati" od drugod. Občine bi lahko denimo dvignile NUSZ, če se ob vsaki vremenski nepriliki ugotavlja, da finančno niso sposobne same sanirati škode na lokalni infrastrukturi, ne pa, da trkajo na vrata državnega proračuna.

Kaj če bi fikusom zategnili pas ali zooperirali želodce na pol manjše, pa se tam odtrga od ust fikusov 500 mio EUR letno? Pa se to sanira 4 do 5 let?
Če bi se tistim, ki so bili v COVID časih deležni (solidarnih) dodatkov (vseh davkoplačevalcev), zdaj na plače obesilo solidarnostni prispevek in se jim tisto pobralo nazaj, bi bilo financiranje škode v veliki meri rešeno.

evo, zdravstvo bo v ponedeljek "solidarno" delalo za nadure in višjo plačo ;) Bravo Golob, si res pravi butalec...
A ni super, da bodo na račun tega, da so nekateri ostali brez vsega, zdaj zdravstveni delavci v UKC LJ in UKC MB, ki niso utrpeli nobene škode, prejeli dodatek k plači? :))

Sicer je pa Šestan tudi že povedal, da imajo preveč prostovoljcev, tako da ljudem očitno ne bo preostalo drugega, kakor da prost dan izkoristijo za oddih na morju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Kawhi ::

Tisti, ki so bili v Covid časih deležni najvišjih dodatkov - zdravstvo, bodo v ponedeljek delali za 2kratnik plače (praznični dodatek). Bravo Golob.

bbbbbb2015 ::

Kawhi je izjavil:

Tisti, ki so bili v Covid časih deležni najvišjih dodatkov - zdravstvo, bodo v ponedeljek delali za 2kratnik plače (praznični dodatek). Bravo Golob.


Saj ti razumeš, da ti vedno delajo to? Iščejo tarifne postavke in gledajo od zgoraj navzdol.
Aka praznično delo, potem dežurstvo, potem dežurstvo od doma, pa tako.

Tudi zdaj bodo naredili enako.
««
26 / 190
»»