» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
25 / 190
»»

StarMafijec ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Sicer pa ga je upecala sponzoruša, to tudi nekaj pove o njem.


Hja, saj je zanimivo. Golob ima neko sponzorušo, JJ pa spodobno žensko. Tako, ki je na trgu dela zaposljiva (je zdravnica) in ni nek FDV kader kot sponzoruša in ne nek jamrač kot N. K. Da ne govorimo o tem, da je vsaj še toliko konzervativna, da ima družino oziroma dva otroka.

bbbbbb2015 ::

StarMafijec je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Sicer pa ga je upecala sponzoruša, to tudi nekaj pove o njem.


Hja, saj je zanimivo. Golob ima neko sponzorušo, JJ pa spodobno žensko. Tako, ki je na trgu dela zaposljiva (je zdravnica) in ni nek FDV kader kot sponzoruša in ne nek jamrač kot N. K. Da ne govorimo o tem, da je vsaj še toliko konzervativna, da ima družino oziroma dva otroka.


Podpišem. To pač nekaj pove o ljudeh. Sicer pa je Golob poročen. Ko je Charles imel Camillo za ljubico, se je Camilla skrivala po stanovanjih in nekih motelih, Diana je bila žena. Saj je Diana sama rekla, da ve koliko je ura v intervjuju. Vendar pa se ni zgodilo, da bi Diana izginila kot kafra, namesto zakonite žene pa se na sprejemih - pojavi ljubica.

Pri Golobu pa je nenadoma normalno, da se ljubica kar pojavi, kot da nikoli ni bilo nikogar drugega. In mediji jo nazivajo "partnerka". To vsekakor ni normalno.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

MrStein je izjavil:

Ja, saj. Ker ga ne morete pustiti.
Lahko bi (zadnjič, ali predzadnjič ali pred tem) neko normalno vlado izvolili (kot sem apeliral ves čas), pa danes več noben ne bi vedel za onega. Samo ne. Ne gre.

Nazaj na temo...

Mi bi jajota že pustili, koneckoncev smo pokazali na volitvah in referendumih, kaj si mislimo o njem. Sam skoz nazaj pride, pa še 'neodvisnega logarja' nam ponuja, tako da kaj čmo.
Pa za 'normalno vlado' apeliraš ves čas? A to je tista fora, ko si zmeraj za 'tretjo alternativo', pa naj pride na oblast kdorkoli že? Bo to zmeraj izgovor, pred volitvami pogledat kdo ma najmanj šans in ga shillat kot 'normalno vlado' in ko (pričakovano) ne pride niti v parlament jamrat naprej, kako spet 'nismo izvolili normalne vlade'?

PS da je 'razlog proti' golobovo zasebno življenje, pa tudi pove kaj o vas. Ne rečem, če bi golob svojo kampanjo gradil na imidžu 'tradicionalnega moža s tradicionalno družino', bi zastopil. Samo ni desničar, zato pač ni tako zelo pomembno, v kakšni zvezi je/ni.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

HitraSperma ::

JJ ne bo več vodil vlade, to smo sedaj v letu dni videli. Ljudje so rekli ne starim komunistem, ki se poslužujejo starih sovjetskih metod. In prav je tako, treba je iti naprej in ne nazaj.
fgdsfjk

Velki ::

HitraSperma je izjavil:

JJ ne bo več vodil vlade, to smo sedaj v letu dni videli. Ljudje so rekli ne starim komunistem, ki se poslužujejo starih sovjetskih metod. In prav je tako, treba je iti naprej in ne nazaj.

Ljudje hitro pozabijo! Btw saj Janezek niti ni imel tako malo glasov glede na to kaj je delal z ljudmi. Je pa ta golobček tudi za bruhat, kot smo tisti z kančkom kmečke pameti napovedovali bo on pač agendo fural naprej le na malo drugačen način.

arnecan1 ::

Da Janša ne bo potegnil voza naprej, nas je večina ugotovila.

Da bo Holob potisnil voz 2 km nazaj, pa še vedno 1/2 ljudi ni zgruntala.

mikhaair ::

TESKAn je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, saj. Ker ga ne morete pustiti.
Lahko bi (zadnjič, ali predzadnjič ali pred tem) neko normalno vlado izvolili (kot sem apeliral ves čas), pa danes več noben ne bi vedel za onega. Samo ne. Ne gre.

Nazaj na temo...

Mi bi jajota že pustili, koneckoncev smo pokazali na volitvah in referendumih, kaj si mislimo o njem. Sam skoz nazaj pride, pa še 'neodvisnega logarja' nam ponuja, tako da kaj čmo.
Pa za 'normalno vlado' apeliraš ves čas? A to je tista fora, ko si zmeraj za 'tretjo alternativo', pa naj pride na oblast kdorkoli že? Bo to zmeraj izgovor, pred volitvami pogledat kdo ma najmanj šans in ga shillat kot 'normalno vlado' in ko (pričakovano) ne pride niti v parlament jamrat naprej, kako spet 'nismo izvolili normalne vlade'?

PS da je 'razlog proti' golobovo zasebno življenje, pa tudi pove kaj o vas. Ne rečem, če bi golob svojo kampanjo gradil na imidžu 'tradicionalnega moža s tradicionalno družino', bi zastopil. Samo ni desničar, zato pač ni tako zelo pomembno, v kakšni zvezi je/ni.

Nihče ne trdi, da je pomembno v kakšni zvezi je. Le to, da v dveh vseeno nam nekako ni všeč. Naj zaključi eno in hop va drugo.
Ker prve ne zna, zmore, zaključiti, ker premoženje, prepis, hospitalizacija, otroci, in se vlaci naokoli s sponzoruso, se vsak normalen človek vpraša kaj je s tem tipom narobe. Seveda je enostavno reči, da drži zasebne stvari zase. Sam pol pa naj drži tudi nutrijo v istem predalu.

TESKAn ::

Nihče ne trdi, da je pomembno v kakšni zvezi je. Le to, da v dveh vseeno nam nekako ni všeč.

Ni pomembno, ma mi ni všeč. Nekako nasprotuješ sam sebi.

Sam pol pa naj drži tudi nutrijo v istem predalu.

Aja, ti si med tistimi, ki menijo da more dec babi povedat, kje ji je mesto in ona ubogat. Ok, razumem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mikhaair ::

Ne, ne razumeš. Naša družba pač ne sprejema dveh zvez. Prve očigledno ne more končat, ker se je zaplezal s prepisom premoženja. To pa kaže, da je že vstopal v državno gospodarstvo z sumljivimi namerami. Moje mnenje je, da za osebno okoriščanje, ne pa za skupno dobro, kakor so ga polna usta.
Zame je vsaka oseba svobodna in si najde sama svoj prostor pod soncem. Pri opisovanju javnih razdavačev pi menim, da si lahko privoščimo marsikakšno pikro, saj konec koncev je to njihov vsakdanji kruh, da jih vlačimo po zobeh.
Edini, ki si ne zaslužijo mletja javnih mlinov pa so otroci. Tukaj pa so natolcevalci, in če se prav spomnim tudi mediji povzeli, že pred leti prestopili mejo, ko so nakladali o Janševem sinu in sindromu, pretepanju žene.

mikhaair je izjavil:

Ne, ne razumeš. Naša družba pač ne sprejema dveh zvez. Prve očigledno ne more končat, ker se je zaplezal s prepisom premoženja. To pa kaže, da je že vstopal v državno gospodarstvo z sumljivimi namerami. Moje mnenje je, da za osebno okoriščanje, ne pa za skupno dobro, kakor so ga polna usta.
Zame je vsaka oseba svobodna in si najde sama svoj prostor pod soncem. Pri opisovanju javnih razdavačev pi menim, da si lahko privoščimo marsikakšno pikro, saj konec koncev je to njihov vsakdanji kruh, da jih vlačimo po zobeh.
Edini, ki si ne zaslužijo mletja javnih mlinov pa so otroci. Tukaj pa so natolcevalci, in če se prav spomnim tudi mediji povzeli, že pred leti prestopili mejo, ko so nakladali o Janševem sinu in sindromu, pretepanju žene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

bbbbbb2015 ::

mikhaair je izjavil:

TESKAn je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, saj. Ker ga ne morete pustiti.
Lahko bi (zadnjič, ali predzadnjič ali pred tem) neko normalno vlado izvolili (kot sem apeliral ves čas), pa danes več noben ne bi vedel za onega. Samo ne. Ne gre.

Nazaj na temo...

Mi bi jajota že pustili, koneckoncev smo pokazali na volitvah in referendumih, kaj si mislimo o njem. Sam skoz nazaj pride, pa še 'neodvisnega logarja' nam ponuja, tako da kaj čmo.
Pa za 'normalno vlado' apeliraš ves čas? A to je tista fora, ko si zmeraj za 'tretjo alternativo', pa naj pride na oblast kdorkoli že? Bo to zmeraj izgovor, pred volitvami pogledat kdo ma najmanj šans in ga shillat kot 'normalno vlado' in ko (pričakovano) ne pride niti v parlament jamrat naprej, kako spet 'nismo izvolili normalne vlade'?

PS da je 'razlog proti' golobovo zasebno življenje, pa tudi pove kaj o vas. Ne rečem, če bi golob svojo kampanjo gradil na imidžu 'tradicionalnega moža s tradicionalno družino', bi zastopil. Samo ni desničar, zato pač ni tako zelo pomembno, v kakšni zvezi je/ni.

Nihče ne trdi, da je pomembno v kakšni zvezi je. Le to, da v dveh vseeno nam nekako ni všeč. Naj zaključi eno in hop va drugo.
Ker prve ne zna, zmore, zaključiti, ker premoženje, prepis, hospitalizacija, otroci, in se vlaci naokoli s sponzoruso, se vsak normalen človek vpraša kaj je s tem tipom narobe. Seveda je enostavno reči, da drži zasebne stvari zase. Sam pol pa naj drži tudi nutrijo v istem predalu.


Podpišem v nulo. Še sam tega ne bi znal bolje povedati.

Kawhi ::

Dela prost dan?? Kakšna debilna ideja. Pol ga bo lepo izkoristilo za dopust v tednu, ko so že tako mnogi na dopustu zaradi 15.8.... Bi dosti bolj zaleglo dodatni delovni dan in zaslužek za odpravljanje posledic...

MrStein ::

TESKAn je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, saj. Ker ga ne morete pustiti.
Lahko bi (zadnjič, ali predzadnjič ali pred tem) neko normalno vlado izvolili (kot sem apeliral ves čas), pa danes več noben ne bi vedel za onega. Samo ne. Ne gre.

Nazaj na temo...

Mi bi jajota že pustili, koneckoncev smo pokazali na volitvah in referendumih, kaj si mislimo o njem. Sam skoz nazaj pride, pa še 'neodvisnega logarja' nam ponuja, tako da kaj čmo.
Pa za 'normalno vlado' apeliraš ves čas? A to je tista fora, ko si zmeraj za 'tretjo alternativo', pa naj pride na oblast kdorkoli že? Bo to zmeraj izgovor, pred volitvami pogledat kdo ma najmanj šans in ga shillat kot 'normalno vlado' in ko (pričakovano) ne pride niti v parlament jamrat naprej, kako spet 'nismo izvolili normalne vlade'?

Ne, to je tvoj načrt.
Malo poglej v obstoječe stabilne vlade. Člani imajo več let izkušenj. Ne pa nula, kot Golob in drugi antijajoti.
Recimo Scholz: dvakrat minister, podpredsednik vlade, poslanec nekje 12 let
Golob? Nič od tega. Poudarek na "nič".

Problem je, da je enim potrebno to razlagati. In potem naslednjič volijo po istem kopitu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

link_up ::

rabis vseeno neko razsodnost kljub clenu v ustavi, da je vsak lahko vse. Bi se dalo povezati z junior pozicijami in 3k place.:)
In and Out

Kawhi ::

Pa saj je dal Golob v vlado izkušene Šarca, Bratuškovo, Hana... ;) Zakaj se voli vedno nove stranke: ker je pač folk v večini totalno razočaran nad obstoječimi pajaci...

TESKAn ::

Malo poglej v obstoječe stabilne vlade. Člani imajo več let izkušenj. Ne pa nula, kot Golob in drugi antijajoti.

Cerar tudi ni bil ravno 'karierni politik', pa bi prišofiral skoz cel mandat če ne bi mesec pred koncem odstopil. Pa kot je bilo napisano, šarec, bratuškova, sam tisto pa spet ni bilo ok in smo od projajo poslušali kako 'smo jih poslali ven'.

Na koncu, jebiga, mogoče bi pa lahko desnica nehala zlivat gnojnico po vsakem politiku, ki jim ni povšeči pa bi dobili not še koga, ki bi imel šanso in bi ga lahko volili.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

arnecan1 ::

TESKAn je izjavil:

Malo poglej v obstoječe stabilne vlade. Člani imajo več let izkušenj. Ne pa nula, kot Golob in drugi antijajoti.

Cerar tudi ni bil ravno 'karierni politik', pa bi prišofiral skoz cel mandat če ne bi mesec pred koncem odstopil. Pa kot je bilo napisano, šarec, bratuškova, sam tisto pa spet ni bilo ok in smo od projajo poslušali kako 'smo jih poslali ven'.

Na koncu, jebiga, mogoče bi pa lahko desnica nehala zlivat gnojnico po vsakem politiku, ki jim ni povšeči pa bi dobili not še koga, ki bi imel šanso in bi ga lahko volili.

Holob ni politik.

On je kramar z atomsko enerhijo z državnim denarjem zgrajene NE Krško brez stroškov amortizacije in navadni politikant.

Malidelničar ::

IMHO, jaz ne vem kako bo vlada operirala sedaj finančno:
1. Že pred poplavami je bilo min. 500 milijonov EUR minusa.
2. Škoda v neposredno prizadetih gospodarskih družbah je min. cca 250 mio. EUR.
3. Infrastrukturna škoda vsaj 1,5 milijarde EUR (verjetno več?)
4. Napoveduje se vsaj blaga recesija
5. Že sedaj smo po Lafferju dosegli vrh pobranih davkov DDV
6. Finančni pritiski v zdravstvu, energetiki, kmetijstvu

Ne vem, sem zelo skeptičen. :|
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

jernejl ::

Bodo izdali za dve milijardi obveznic (zdaj imajo dober izgovor za enormno zadolževanje), pa bo problem rešen. No, v resnici bo potisnjen v prihodnost in se bo s tem moral ukvarjati nekdo drug :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

tonttu ::

MrStein je izjavil:

Malo poglej v obstoječe stabilne vlade. Člani imajo več let izkušenj.

Vec let izkusenj v cem? Taksnih in drugacnih krajah, ko si pri koritu, komolcenju, mlatenju prazne slame, ure dolgem govorenju brez da karkoli poves, poziranju na taksnih in drugacnih veselicah? To se realno edine izkusnje, ki jih "izkusenj politik" ima. Ga ni politika na svetu, ki bi v zivljenju ze karkoli naredil (clovek, ki v zivljenju karkoli pametnega doseze, nima niti najmanjse potrebe in zelje hoditi v politiko), tako da njihove "izkusnje" bolj malo veljajo.
Pa da ne bo pomote... Golob ni nic drugacen in njegov "uspeh" ni zaradi njegove sposobnosti ampak ker je pred njegovim "uspehom" v Geni bil... jebiga ja politik, ki se je prikomolcil do te pozicije v Geni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

lejko0 ::

Del Slovenije čuti posledice poplav. Najbolj so na udaru tisti, ki:


    so gradili na poplavnih območjih Q100 in Q500 (oz. so to naredili že njihovi predniki). Velik del odgovornosti nosijo tudi občine, ki so gradnjo na teh področjih dovolile.

    določen delež teh ljudi nepremičnin nima zavarovanih. Po ocenah zavarovalnic je takih približno 30-40%.


Vlada pravi, da jim bo postavila montažne hiše. Je mogoče to pretiran ukrep?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lejko0 ()

Kawhi ::

Za tole vlado nič ni pretirano. Dela prost dan Slovenijo stane 61milijonov. Ampak za dober populizem je vredno.

enemon ::

Malidelničar je izjavil:

IMHO, jaz ne vem kako bo vlada operirala sedaj finančno:
1. Že pred poplavami je bilo min. 500 milijonov EUR minusa.
2. Škoda v neposredno prizadetih gospodarskih družbah je min. cca 250 mio. EUR.
3. Infrastrukturna škoda vsaj 1,5 milijarde EUR (verjetno več?)
4. Napoveduje se vsaj blaga recesija
5. Že sedaj smo po Lafferju dosegli vrh pobranih davkov DDV
6. Finančni pritiski v zdravstvu, energetiki, kmetijstvu

Ne vem, sem zelo skeptičen. :|


Ma kaj, a ti dvomiš v sposobnosti največjega Gen-ija v Sloveniji pa čak i šire? Prodal poceni elektriko za več let vnaprej v tujino, da imamo zdaj cene elektrike med najvišjimi v EU? Naš Gen-ij vse kar stresa iz rokava, ma koha brihajo neki zakoni, koliko je sploh škode ... Bomo pač še malo nabili davke, uvedli poplavni prispevek na plače, saj se ne bo poznalo sploh ob celi množici že obstoječih.

Kayzon ::

lejko0 je izjavil:

Del Slovenije čuti posledice poplav. Najbolj so na udaru tisti, ki:


    so gradili na poplavnih območjih Q100 in Q500 (oz. so to naredili že njihovi predniki). Velik del odgovornosti nosijo tudi občine, ki so gradnjo na teh področjih dovolile.

    določen delež teh ljudi nepremičnin nima zavarovanih. Po ocenah zavarovalnic je takih približno 30-40%.


Vlada pravi, da jim bo postavila montažne hiše. Je mogoče to pretiran ukrep?


Hocem tud jst montanzno hiso!

enemon ::

Kayzon je izjavil:

lejko0 je izjavil:

Del Slovenije čuti posledice poplav. Najbolj so na udaru tisti, ki:


    so gradili na poplavnih območjih Q100 in Q500 (oz. so to naredili že njihovi predniki). Velik del odgovornosti nosijo tudi občine, ki so gradnjo na teh področjih dovolile.

    določen delež teh ljudi nepremičnin nima zavarovanih. Po ocenah zavarovalnic je takih približno 30-40%.


Vlada pravi, da jim bo postavila montažne hiše. Je mogoče to pretiran ukrep?


Hocem tud jst montanzno hiso!


A barvo fasade si lahko izbereš sam?

sejalecx ::

Vsekakor populističen ukrep, s katerimi daje ljudem napačen signal, da boš nagrajen, če nepremičnine ne zavaruješ.

Pa še spodbuja gradjo na poplavnem obbmočju.

feryz ::

A trgovci morajo v nedeljo v službo, ker je gospod Golob tako ukazal?
In, takoj, v ponedeljek morajo biti doma, ker je gospod Golob tako ukazal?
Razumem prav?

Fikuse zadeva samo ponedeljek, da ne bo pomote. Nedelja jih le, če rabijo v šoping ali na kavico.

Malidelničar ::

enemon je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

IMHO, jaz ne vem kako bo vlada operirala sedaj finančno:
1. Že pred poplavami je bilo min. 500 milijonov EUR minusa.
2. Škoda v neposredno prizadetih gospodarskih družbah je min. cca 250 mio. EUR.
3. Infrastrukturna škoda vsaj 1,5 milijarde EUR (verjetno več?)
4. Napoveduje se vsaj blaga recesija
5. Že sedaj smo po Lafferju dosegli vrh pobranih davkov DDV
6. Finančni pritiski v zdravstvu, energetiki, kmetijstvu

Ne vem, sem zelo skeptičen. :|


Ma kaj, a ti dvomiš v sposobnosti največjega Gen-ija v Sloveniji pa čak i šire? Prodal poceni elektriko za več let vnaprej v tujino, da imamo zdaj cene elektrike med najvišjimi v EU? Naš Gen-ij vse kar stresa iz rokava, ma koha brihajo neki zakoni, koliko je sploh škode ... Bomo pač še malo nabili davke, uvedli poplavni prispevek na plače, saj se ne bo poznalo sploh ob celi množici že obstoječih.


No saj ni treba populistično lahko po točkah kot sem argumentiral jaz.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

T440 ::

TESKAn je izjavil:

Samo oni niso kolesarili in se spakovali sredi ljubljane.

Res, nobenega gasilca da ni bilo med protestniki?

Tako da zelo dobro veš, o čem govorim.

Vem in ponavljam: fuck off s politikanstvom.

Fuck off vsi, ki primerjate ali celo enačite prostovoljna gasilska društva s podrepniki in zajedalci Nike Kovač!

bbbbbb2015 ::

T440 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Samo oni niso kolesarili in se spakovali sredi ljubljane.

Res, nobenega gasilca da ni bilo med protestniki?

Tako da zelo dobro veš, o čem govorim.

Vem in ponavljam: fuck off s politikanstvom.

Fuck off vsi, ki primerjate ali celo enačite prostovoljna gasilska društva s podrepniki in zajedalci Nike Kovač!


Podpišem in full.

Malidelničar je izjavil:

enemon je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

IMHO, jaz ne vem kako bo vlada operirala sedaj finančno:
1. Že pred poplavami je bilo min. 500 milijonov EUR minusa.
2. Škoda v neposredno prizadetih gospodarskih družbah je min. cca 250 mio. EUR.
3. Infrastrukturna škoda vsaj 1,5 milijarde EUR (verjetno več?)
4. Napoveduje se vsaj blaga recesija
5. Že sedaj smo po Lafferju dosegli vrh pobranih davkov DDV
6. Finančni pritiski v zdravstvu, energetiki, kmetijstvu

Ne vem, sem zelo skeptičen. :|


Ma kaj, a ti dvomiš v sposobnosti največjega Gen-ija v Sloveniji pa čak i šire? Prodal poceni elektriko za več let vnaprej v tujino, da imamo zdaj cene elektrike med najvišjimi v EU? Naš Gen-ij vse kar stresa iz rokava, ma koha brihajo neki zakoni, koliko je sploh škode ... Bomo pač še malo nabili davke, uvedli poplavni prispevek na plače, saj se ne bo poznalo sploh ob celi množici že obstoječih.


No saj ni treba populistično lahko po točkah kot sem argumentiral jaz.


Pa ni samo to.
Zdajle, če bi imeli Jugoslavijo, bi, brez zajebancije, uvedli eno ali delovni soboti, kjer bi denar od plač in prispevkov in še kaj šel za pomoč poplavljenim.
Ti loleki pa dajo dan fraj. A *vsi* bodo pomagali? Mislim, pa saj toliko prostora ni, da bi se gnetlo 600.000 delavcev.

Kakšna golobarska bedarija. Dan fraj.... Mislim.

Kayzon je izjavil:

lejko0 je izjavil:

Del Slovenije čuti posledice poplav. Najbolj so na udaru tisti, ki:


    so gradili na poplavnih območjih Q100 in Q500 (oz. so to naredili že njihovi predniki). Velik del odgovornosti nosijo tudi občine, ki so gradnjo na teh področjih dovolile.

    določen delež teh ljudi nepremičnin nima zavarovanih. Po ocenah zavarovalnic je takih približno 30-40%.


Vlada pravi, da jim bo postavila montažne hiše. Je mogoče to pretiran ukrep?


Hocem tud jst montanzno hiso!


Tudi jaz. Kaj sem jaz manj?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

TESKAn je izjavil:

Malo poglej v obstoječe stabilne vlade. Člani imajo več let izkušenj. Ne pa nula, kot Golob in drugi antijajoti.

Cerar tudi ni bil ravno 'karierni politik', pa bi prišofiral skoz cel mandat če ne bi mesec pred koncem odstopil.

Če bi čebula...

Pa kot je bilo napisano, šarec, bratuškova, sam tisto pa spet ni bilo ok in smo od projajo poslušali kako 'smo jih poslali ven'.

Saj. Imela sta nula izkušnje, znanja, in na koncu tudi rezultata. Njuni vladi sta propadli, ker sta bila zanič.


Na koncu, jebiga, mogoče bi pa lahko desnica nehala zlivat gnojnico po vsakem politiku, ki jim ni povšeči pa bi dobili not še koga, ki bi imel šanso in bi ga lahko volili.

Desnica upravlja z volilnim telesom? Zanimiva teza.

tonttu je izjavil:

MrStein je izjavil:

Malo poglej v obstoječe stabilne vlade. Člani imajo več let izkušenj.

Vec let izkusenj v cem? Taksnih in drugacnih krajah, ko si pri koritu, komolcenju, mlatenju prazne slame, ure dolgem govorenju brez da karkoli poves, poziranju na taksnih in drugacnih veselicah? To se realno edine izkusnje, ki jih "izkusenj politik" ima. Ga ni politika na svetu, ki bi v zivljenju ze karkoli naredil (clovek, ki v zivljenju karkoli pametnega doseze, nima niti najmanjse potrebe in zelje hoditi v politiko), tako da njihove "izkusnje" bolj malo veljajo.
Pa da ne bo pomote... Golob ni nic drugacen in njegov "uspeh" ni zaradi njegove sposobnosti ampak ker je pred njegovim "uspehom" v Geni bil... jebiga ja politik, ki se je prikomolcil do te pozicije v Geni.

Kaj hočeš reči? Naš je zanič in krade, ampak saj drugi tudi?

Lahko stavimo. Šolc bo sfural mandat do konca. Pa še en mandat dodatno. Za razliko od cvetobera slovenskega levega, razgledanega in racionalnega volivca. (zgoraj našteti plus Golob)

Ali pa pogledamo pretekle voditelje. V Nemčiji Merkel, drugje pač drugi, ne bom vse našteval.
Ampak po tvoje "sami lopovi". OK, samo ne bit presenečen nad rezultati, če pristopate s tako mentaliteto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

arnecan1 ::

Evo, civilna in nevladna društva. Sami presodite, katera so več vredna.

TESKAn ::

MrStein je izjavil:


Na koncu, jebiga, mogoče bi pa lahko desnica nehala zlivat gnojnico po vsakem politiku, ki jim ni povšeči pa bi dobili not še koga, ki bi imel šanso in bi ga lahko volili.

Desnica upravlja z volilnim telesom? Zanimiva teza.

Ne, narobe razumeš. Desnica zliva gnoj na vsakega, ki si 'drzne' nasprotovat velikemu vodji, posledično sposobni&pošteni ljudje nimajo neke želje it v politiko, ker lahko v gospodarstvu dobijo enako/večjo plačo za manj stresa, predvsem pa jim ni treba vsak dan poslušat in se branit pred lažmi in zagovarjat svoje zasebne odločitve/situacijo vsakemu, ki ima pet minut in se mu zdi 'sumljiva' ali 'nenaravna' ali 'netradicionalna' ali kak podoben bs.

arnecan1 je izjavil:

Evo, civilna in nevladna društva. Sami presodite, katera so več vredna.

Gasilski tovornjak je civilno nevladno društvo? Šalo na stran, če ne bi imeli civilnih društev, ki jih ti veselo preziraš, bi danes delal vsak dan dvanajst ur, z zaslužkom bi si pa lahko kupil kruh in požirek vode za naslednji dan.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

arnecan1 ::

TESKAn je izjavil:

Gasilski tovornjak je civilno nevladno društvo? Šalo na stran, če ne bi imeli civilnih društev, ki jih ti veselo preziraš, bi danes delal vsak dan dvanajst ur, z zaslužkom bi si pa lahko kupil kruh in požirek vode za naslednji dan.

Jaz sem samo skeptičen do neizvoljenih in nepooblaščenih kolesariatov brez delovnih in življenjskih izkušenj, načitani pa z neo-marksistično in anarhistično literaturo.

Takšne predloge kakor oni vsaka povprečna slovenska pijančka za šankom izumita v 2 urnem pogovoru.

Človek dobi občutek, da bo ulica vladala Sloveniji.


P.S.: V Zahodnem svetu so delavci izborili svoje pravice brez Jenulla in Nike in so tudi živeli bolje kakor v komunističnem sistemu. Tudi jaz sem proti temu, da nam kapital diktira življenje. Po drugi strani pa mi tudi Nika in Jenull ne bosta tega diktirala in grozila, da bom šel v zapor, ker s svojim govorjenjem vzpodbujam "zgražanje" javnosti. In diktirala, kdo bo minister, kaj mora narediti in podobno.

c3p0 ::

Za Niko se ve kdo jo financira in roke, ki jo hrani, ne bo ugriznila. Za Jenulla ne vem, mogoče je le useful idiot.

Se bo pa gotovo še naprej borila, da je vsak stavek izrečen proti njej aka. kritika, sovražni govor.

MrStein ::

TESKAn je izjavil:

MrStein je izjavil:


Na koncu, jebiga, mogoče bi pa lahko desnica nehala zlivat gnojnico po vsakem politiku, ki jim ni povšeči pa bi dobili not še koga, ki bi imel šanso in bi ga lahko volili.

Desnica upravlja z volilnim telesom? Zanimiva teza.

Ne, narobe razumeš. Desnica zliva gnoj na vsakega, ki si 'drzne' nasprotovat velikemu vodji, posledično sposobni&pošteni ljudje nimajo neke želje it v politiko, ker lahko v gospodarstvu dobijo enako/večjo plačo za manj stresa, predvsem pa jim ni treba vsak dan poslušat in se branit pred lažmi in zagovarjat svoje zasebne odločitve/situacijo vsakemu, ki ima pet minut in se mu zdi 'sumljiva' ali 'nenaravna' ali 'netradicionalna' ali kak podoben bs.

Malo pretiravaš. Osrednji mediji so "levo" orientirani in je tega veliko manj kot namiguješ.
Kaj je recimo bilo zlito po Šarcu? Ali Bratuškovi?

Lahko pa se strinjamo, da resni ne gredo v politiko, ker volivci veliko raje volijo "neresne". To se morajo volivci spremeniti, kar je točno to kar apeliram že leta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bbbbbb2015 ::

arnecan1 je izjavil:

kenovice.si/media/images/20230606/1457860.width-932.jpg
P.S.: V Zahodnem svetu so delavci izborili svoje pravice brez Jenulla in Nike in so tudi živeli bolje kakor v komunističnem sistemu. Tudi jaz sem proti temu, da nam kapital diktira življenje. Po drugi strani pa mi tudi Nika in Jenull ne bosta tega diktirala in grozila, da bom šel v zapor, ker s svojim govorjenjem vzpodbujam "zgražanje" javnosti. In diktirala, kdo bo minister, kaj mora narediti in podobno.


V nulo podpišem. Še posebej zato, kar je zelo moteče, da se ti ljudje vtikajo v vse, pa nimajo pojma o ničemer. Začenši o regulaciji vod, kjer o regulaciji vod nimajo pojma, vtikajo se v vse, volkove, medvede, nutrije, "sovražni" govor. Ti ljudje si zmotno predstavljajo, da morajo biti poklicani, da dajo "approved" k zakonom, pa niso bili izvoljeni, niti na volitve niso šli.

Tudi sem izredno skeptičen do ljudi, ki ne znajo/zmorejo opraviti vozniškega izpita. To seveda leti na Niko Kovač. Izpit za avto je mešanica strogih pravil, ki jih moraš aplicirati v realnem času in se jim moraš pokoravati tudi, ko te nihče ne vidi. Sicer končaš v jarku ali kaj hujšega. In izpit terja neko realno spretnost (kje je avto spred/zad), da ne nabutaš avte at random in povzročiš dosti škode. Izpit pa terja tudi nekaj srčnosti in dobrohotnosti, da ne povoziš prvo bakico, ki se maje preko ceste izven prehoda za pešce ali vidiš, da je nekdo objesten in voziš defenzivno.

In Nika Kovač očitno tega ni zmožna. Bi si pa zmišljevala, kaj in kako moramo živeti v Sloveniji. Ker to, da ne bi bilo svobode govora, ampak bi imeli nekega "moralnega" nadsodnika, ki bi presojal ali s svojim govorom povzročamo kakšno zgražanje ali ne, to je tako mimo, da se to ne da povedati.

Če se nekoga žali, obrekuje, podtika - za to obstaja (že sedaj) kazenski zakonik, vsakdo, ki se čuti, da je užaljen, lahko toži (že sedaj). Ne rabimo malomeščanske buržujske reakcionarne nadpolicije ki nam bo narekovala, kaj moramo povedati in kdaj.

bbbbbb2015 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

kenovice.si/media/images/20230606/1457860.width-932.jpg
P.S.: V Zahodnem svetu so delavci izborili svoje pravice brez Jenulla in Nike in so tudi živeli bolje kakor v komunističnem sistemu. Tudi jaz sem proti temu, da nam kapital diktira življenje. Po drugi strani pa mi tudi Nika in Jenull ne bosta tega diktirala in grozila, da bom šel v zapor, ker s svojim govorjenjem vzpodbujam "zgražanje" javnosti. In diktirala, kdo bo minister, kaj mora narediti in podobno.


V nulo podpišem. Še posebej zato, kar je zelo moteče, da se ti ljudje vtikajo v vse, pa nimajo pojma o ničemer. Začenši o regulaciji vod, kjer o regulaciji vod nimajo pojma, vtikajo se v vse, volkove, medvede, nutrije, "sovražni" govor. Ti ljudje si zmotno predstavljajo, da morajo biti poklicani, da dajo "approved" k zakonom, pa niso bili izvoljeni, niti na volitve niso šli.

Tudi sem izredno skeptičen do ljudi, ki ne znajo/zmorejo opraviti vozniškega izpita. To seveda leti na Niko Kovač. Izpit za avto je mešanica strogih pravil, ki jih moraš aplicirati v realnem času in se jim moraš pokoravati tudi, ko te nihče ne vidi. Sicer končaš v jarku ali kaj hujšega. In izpit terja neko realno spretnost (kje je avto spred/zad), da ne nabutaš avte at random in povzročiš dosti škode. Izpit pa terja tudi nekaj srčnosti in dobrohotnosti, da ne povoziš prvo bakico, ki se maje preko ceste izven prehoda za pešce ali vidiš, da je nekdo objesten in voziš defenzivno.

In Nika Kovač očitno tega ni zmožna. Bi si pa zmišljevala, kaj in kako moramo živeti v Sloveniji. Ker to, da ne bi bilo svobode govora, ampak bi imeli nekega "moralnega" nadsodnika, ki bi presojal ali s svojim govorom povzročamo kakšno zgražanje ali ne, to je tako mimo, da se to ne da povedati. Potem manjka še samo malo, da se bomo morali oblačiti v vrečaste cune, kot se oblači ona.

Če se nekoga žali, obrekuje, podtika - za to obstaja (že sedaj) kazenski zakonik, vsakdo, ki se čuti, da je užaljen, lahko toži (že sedaj). Ne rabimo malomeščanske buržujske reakcionarne nadpolicije ki nam bo narekovala, kaj moramo povedati in kdaj.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Za mene je meja predvsem tam, ko neka skupina ljudi, civilna družba, nevladna organizacija želi aktivno sodelovati pri oblasti v državi; na tej točki morajo pač ustanoviti politično stranko. Vem da to ni tako "fensi" in si zato vsi izmišljujejo različne liste ipd., ampak z namenom imamo zakonodajo za (skuino) ljudi, ki želijo biti (bolj) politično aktivni in sodelovati pri oblasti.

Sicer pa ni nič narobe, če kdo želi dati le komentar, kritiko, nasvet aktualni oblasti, zbirati podpise itn. Živimo le v svobodni državi.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

TESKAn ::

Za mene je meja predvsem tam, ko neka skupina ljudi, civilna družba, nevladna organizacija želi aktivno sodelovati pri oblasti v državi; na tej točki morajo pač ustanoviti politično stranko.

Tudi ko dajo predlog zakona?
Ko dajo podpise za referendum?
Pa verjetno še kaj?

Al kučan ni več dost 'moderen', pa ste ga zdej zamenjali z 'Nika & Jenull'?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gregor P ::

Saj sem napisal, da ne za te primere. To je v mejah normale, da ima vsak od nas možnost zbirati/vložiti brez večjih komplikacij. Gre za tisti "težji" politični del, ko želiš aktivno sodelovati/vplivati na oblast praktično enako kot kakšna politična stranka, a to nisi - za te primere imamo posebno zakonodajo, da je tovrstna politična aktivnost čim bolj transparentna.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Utk ::

Če je neko društvo za nekaj, naj teži ko vlada dela nekaj v zvezi s tem. Ne more pa neko društvo težit pri vseh področjih. Za to imamo slo-tech.

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

Če je neko društvo za nekaj, naj teži ko vlada dela nekaj v zvezi s tem. Ne more pa neko društvo težit pri vseh področjih. Za to imamo slo-tech.


Bravo majstore. Podpišem.

TESKAn je izjavil:

Za mene je meja predvsem tam, ko neka skupina ljudi, civilna družba, nevladna organizacija želi aktivno sodelovati pri oblasti v državi; na tej točki morajo pač ustanoviti politično stranko.

Tudi ko dajo predlog zakona?
Ko dajo podpise za referendum?
Pa verjetno še kaj?

Al kučan ni več dost 'moderen', pa ste ga zdej zamenjali z 'Nika & Jenull'?


Če Nika Kovač da predlog zakona o večji enakopravnosti žensk ali o tem, da se izboljša procent žensk, ki gredo na volitve - je to dobrodošlo in za pohvaliti.

Če pa se vtika v zakon o vodah, je pa to - kot bi moj nekdanji šef rekel 'svaštarjenje' - na vse se spozna, dejansko pa na čisto nič. Kr blefira neki. In to *vedno* udari nazaj. Vedno.

Evo, zdaj je ljudem odneslo hiše, naredilo škodo, eni so umrli. Ljudje dejansko nimajo pitne vode.

In Nika Kovač? Spyzdila je ko kafra. Niti lopate ni prijela v roke. Niti blizu se ni pojavila poplavam in havariji.

Kaj ti to pove o človeku ki se 'fajta' za vodo? Da blefira 100%.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Gregor P je izjavil:

Saj sem napisal, da ne za te primere. To je v mejah normale, da ima vsak od nas možnost zbirati/vložiti brez večjih komplikacij. Gre za tisti "težji" politični del, ko želiš aktivno sodelovati/vplivati na oblast praktično enako kot kakšna politična stranka, a to nisi - za te primere imamo posebno zakonodajo, da je tovrstna politična aktivnost čim bolj transparentna.

Ne more kar eno društvo vplivati praktično enako kot kakšna politična stranka. Zdej če imaš kak dokaz, da NVOji hodijo na seje parlamenta, sedijo v poslanskih klopeh in glasujejo na glasovanjih, verjetno je kaka pristojna inštitucija za to. Do takrat ti pa gre v nos samo to, da se nekateri bolj angažirajo (v okviru zakonodaje), tebi se pa ne da.

Utk je izjavil:

Če je neko društvo za nekaj, naj teži ko vlada dela nekaj v zvezi s tem. Ne more pa neko društvo težit pri vseh področjih. Za to imamo slo-tech.

Slo-tech, ne slo-karkoli. Tako da tle ne moremo težit o področjih, ki nimajo veze s tehniko.

Evo, zdaj je ljudem odneslo hiše, naredilo škodo, eni so umrli. Ljudje dejansko nimajo pitne vode.

In Nika Kovač? Spyzdila je ko kafra. Niti lopate ni prijela v roke. Niti blizu se ni pojavila poplavam in havariji.

Kaj ti to pove o človeku ki se 'fajta' za vodo? Da blefira 100%.

Če se že gremo populizem, si poglej, za koliko od najbolj prizadetih območji je prejšnja vlada namenila sredstva za urejanje vodotokov. Kaj ti to pove o človeku, ki zdaj skače po blatu in se fotka z lopato blata?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bbbbbb2015 ::

TESKAn je izjavil:

Če se že gremo populizem, si poglej, za koliko od najbolj prizadetih območji je prejšnja vlada namenila sredstva za urejanje vodotokov. Kaj ti to pove o človeku, ki zdaj skače po blatu in se fotka z lopato blata?


Evo, če že hočeš vedeti, kaj si jaz mislim. Najboljše se je z vodotoki delalo za časa Jugoslavije. Razbremenilni kanal in eno jezero je bilo zgrajeno v tistih časih. Za tisto se je tudi skrbelo aktivno.

Bila je ena firma 'Vodno gospodarstvo XX', imena se natančno ne spomnim, oni so bili odgovorni za vodotoke, oni so direktno dobivali denar, vedelo se je, za kaj je treba skrbeti in so za to skrbeli.

Verjetno sicer ni bilo idealno, ampak te glavne stvari - zapornice in razbrenilni kanal in nasipi, to so rihtali vsako mislim da pred poletjem in ne vem, kdaj še. Vem da 2x na leto. Poglabljali so kanal in čistili smetje okrog zaornice.

Ni to neko iber rocket-science delo, je pa - delo. Kaj se je s temi firmami zgodilo - ne vem. Enkrat je samo izginila, tam je sedaj zavarovanica.

Ob samostojni Sloveniji se kanal nikoli več ni poglabljal, je tako kot je, zapornica je blokirana v eni poziciji, smetja in vsega je okrog ogromno. Od takrat je bila s kanalom ena sama zelo nevarna situacija, oz. dve, enkrat je kanal malo prebilo, enkrat je bil pa prav do roba poln. Do roba robu.

To je to. Zakaj to nekdo enkrat na leto ne očisti, zakaj zapornice *nihče* ne vzdržuje ne vem. Bil je nek predlog zakona o vodah, ki bi nekaj pristojnosti prenesel na občino, ki bi za to dobila denar.

Saj ali vodnogospodarska firma čisti kanal ali komunalna, to je meni vseeno. Samo naj nekdo to čisti.

Zdaj tega zakona ni, Nika Kovač pa se naj v ogledalo pogleda. Tam je krivec za to. Če bi zakon uspel (bil sprejet) *IN* bi bilo kaj narobe z vodami, bi bila za to odgovorna vlada. Če se pa nekdo vpleta v to in zakon NI sprejet - nosi odgovornost ta, ki je povzročil, da zakon ni sprejet.

Zdaj ne vem, koliko ti fizično delaš. Jaz sem še pred poplavami preveril ene stvari in očistil ene kanale za odvodnjavanje. To je bilo umazano delo. Janša je na primeru pokazal, kako se čisti.

Naj zdaj isto naredijo in Fajonka in Golob in Nika Kovač. Pa ne bodo. Ker itak Nika Kovač po moje fizično sploh ni vajena delati, saj je daleč predebela, da zdaj nosi 25+ kg vedre.

Fajonka in Golob pa bi lahko en malček zavihtela vedro. Pa nista.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Povejte po pravici, kaj vas moti.
Ni problem, da kovačka flanca u tri krasne, problem je, ker jo, za razliko od ostalih, znajo celo upoštevati.
Ker je zlizana z oblastniki. Kako je zlizana, pa ona ve. Ali kaj mora za to postoriti.

Kawhi ::

Seveda je to problem. Meni se je bruhalo ko so tele vladne kljukce postrojili pred volitvami na trgu in so dvigovali loparčke po notah Nike, kolesarjev in podebnih brezposelnežev. Pa ko se kolesarji kličejo Glas ljudstva (jebo jih glas ljudstva da jih jebo) in jih novinarji na veliko vabijo v vsako oddajo, pa ko Niko postavijo na čelo strateškega sveta za prepoved svobodne besede...

cvalsr ::

Janša je na primeru pokazal, kako se čisti.

Čestitke za sarkazem.
Čisti se tako, da se niti supergic ne umaže. Madžaron je vsaj toliko zablefiral, da je pred 'škljoc' umazal lopato. Serpentinšek pa je še za to prebutast - lopata direkt iz štacune brez enega flekca umazanije in bleščeče zglancani šolnčki.
Parada ničvrednežev (z izjemo Šestana)!

TESKAn ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Zdaj tega zakona ni, Nika Kovač pa se naj v ogledalo pogleda. Tam je krivec za to. Če bi zakon uspel (bil sprejet) *IN* bi bilo kaj narobe z vodami, bi bila za to odgovorna vlada. Če se pa nekdo vpleta v to in zakon NI sprejet - nosi odgovornost ta, ki je povzročil, da zakon ni sprejet.

Iz riti potegneš idejo, da če bi bil zakon sprejet teh poplav ne bi bilo oz. bi magično v tem letu bilo narejeno vse, kar bi bilo treba, da ne bi bilo posledic. Ja. Sam da se išče izgovore, zakaj se nič ni naredilo.

feryz je izjavil:

Povejte po pravici, kaj vas moti.
Ni problem, da kovačka flanca u tri krasne, problem je, ker jo, za razliko od ostalih, znajo celo upoštevati.
Ker je zlizana z oblastniki. Kako je zlizana, pa ona ve. Ali kaj mora za to postoriti.

Ker vam je desničarjem nedojemljivo, da bi politiki koga upoštevali, ne da bi imeli od tega takšno ali drugačno korist. Pove več o vas samih in kako delujete, kot o tem, ki ga kritizirate.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gregor P ::

TESKAn je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Saj sem napisal, da ne za te primere. To je v mejah normale, da ima vsak od nas možnost zbirati/vložiti brez večjih komplikacij. Gre za tisti "težji" politični del, ko želiš aktivno sodelovati/vplivati na oblast praktično enako kot kakšna politična stranka, a to nisi - za te primere imamo posebno zakonodajo, da je tovrstna politična aktivnost čim bolj transparentna.

Ne more kar eno društvo vplivati praktično enako kot kakšna politična stranka. Zdej če imaš kak dokaz, da NVOji hodijo na seje parlamenta, sedijo v poslanskih klopeh in glasujejo na glasovanjih, verjetno je kaka pristojna inštitucija za to. Do takrat ti pa gre v nos samo to, da se nekateri bolj angažirajo (v okviru zakonodaje), tebi se pa ne da.

Te ne razumem povsem, ker je normalno, da lahko NVO sedi na sejah parlamenta, saj so te vendar javne; tam lahko sediš tudi ti. Glasovati sicer res ne morejo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TESKAn ::

Lahko, ampak ne v poslanskih klopeh.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bbbbbb2015 ::

TESKAn je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Zdaj tega zakona ni, Nika Kovač pa se naj v ogledalo pogleda. Tam je krivec za to. Če bi zakon uspel (bil sprejet) *IN* bi bilo kaj narobe z vodami, bi bila za to odgovorna vlada. Če se pa nekdo vpleta v to in zakon NI sprejet - nosi odgovornost ta, ki je povzročil, da zakon ni sprejet.

Iz riti potegneš idejo, da če bi bil zakon sprejet teh poplav ne bi bilo oz. bi magično v tem letu bilo narejeno vse, kar bi bilo treba, da ne bi bilo posledic. Ja. Sam da se išče izgovore, zakaj se nič ni naredilo.


Ne, ne, ne in še enkrat ne.
Počasi bom pisal, da boš ti to vseeno uspel prebrati *in* razumeti.

Kako bodo potoki, rečice, reke, jezerca in jezera zrihtana - odgovarja vlada, ker je zakonodaja taka, da je to v pristojnosti države. Če je to dobro ali slabo, to je zdaj filozofsko vprašanje.
Zdaj mogoče problem v urejanju vodotokov vidijo, mogoče ne. Nedvomno gre za zanemarjeno področje, ki je bilo v prejšnji državi boljše (operativno) urejeno.

Prejšnja vlada *JE* videla problem in je želela to urediti. Vendar je zakon padel na referendumu, ker je, po moje, Kovačeva in kamarila agitirala proti in se debelo lagala, da jim hoče nekdo pitno vodo *vzeti*.

V redu. So far so good.

Ni zakona. Pač ga ni.

Potem pride poplava, ki naredi 500 miljonsko škodo na premoženju in 1,5 miljardno škodo na infrastrukturi.

V redu. 2 miljardi škode. Ne miljon, ne miljarda, dve miljardi.

Evo, nisem veren, ampak prispevam za *KRIŽ* in žeblje. In za bager, da se križ postavi.

Zdaj rabimo nekoga, da ga nabijemo na križ, ko kristusa. In ga pustimo tam, da ostanejo samo kosti.

In koga bomo nabili na križ? Rabimo prostovoljca. Ja, pa saj to je jasno. Niko Kovačevo. Zakaj? Ker je direktorca nekega kobajagi inštituta, torej odgovorna oseba, ki je agitirala *PROTI* zakonu, da se vodotoki ekspeditivno uredijo. In zakon ni bil sprejet in njo je treba dati na križ.

Razumeš sedaj?

Zgodovina sprememb…

««
25 / 190
»»