» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
18 / 190
»»

Mumbru ::

Preusmerjanje pozornosti na kao nacije. Spominja na Putina in njihovo kao denacifikacijo. So si kar podobni.

bbbbbb2015 ::

feryz je izjavil:

Predsednik vlade se raje ukvarja s smrtjo enega psa, kot z umiranjem množice Slovencev, ki ne dobijo zdravniške pomoči.
Ampak tako je vedno bilo in vedno bo. Šou za medije in množice, ta čas, ko se zadaj krade ali lenari.


Se strinjam. Pa saj takih "obrobnih" dogodkov bo še veliko. Kloakarico, recimo, nihče več noče povohati. Pa ni važno, če se spakuje v parlamentu, si da kaj tetovirati ali nosi neprimerno cuno.

Tako je tudi prav.

Zadaj pa verjamem, da strici nimajo dopusta in kradejo na polno.

Socrates ::

Malidelničar je izjavil:


3. Ko enkrat neobhodno v državi "zagusti" (Grčija, Trojka, proračunski primanjkljaj, gospodarska recesija), pripravljen. Vedno se da iz crashev, ki jih po navodilu bedastih volivcev izpeljejo bedasti politiki, veliko potegniti. Meni je fascinantno, kako si je določen folk opomogel po krizi 2008, ker sem malo spremljal nekatere medije (Finance) pa nasploh iz pogovora z znanci, žlahto. Takratni študentaraj (oz. sveži diplomanti) s(m)o si situacijo zakomplicirali npr. iz tega stališča da, 1. na volitve nismo hodili česmo šli smo pa bedasto volili (glej prvo točko) 2. nismo se prilagodili težki situaciji takrat 2009-2014; spominjam se, da smo kot mladinci kar sprejeli modrost starejših, da 'bo fse šlo f kurac', da 'se nič ne da', 'nič se ne splača'. Posledično 3. crasha nismo optimalno prebrodili in na leta priložnosti (dejansko že prvo leto po šoku 2009, 2010 so že bile priložnosti in nato če si psihično zgural vrh euro-krize 2011-2012 se je odprlo novo okno priložnosti) nismo gledali kot na čas krepitve lastne kapitalsko-finančno-družbene pozicije, ampak smo prepustili, da so nas starejše generacije, ki so imele skin in the game (!) vozakale levo in desno.


Zanimivo razmišljanje. Kaj misliš, da so bile priložnosti 2009-2014? Oziroma, kaj bi naredil drugače, če bi se lahko vrnil nazaj v 2009 in začel znova?
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

Socrates ::

feryz je izjavil:

Predsednik vlade se raje ukvarja s smrtjo enega psa, kot z umiranjem množice Slovencev, ki ne dobijo zdravniške pomoči.
Ampak tako je vedno bilo in vedno bo. Šou za medije in množice, ta čas, ko se zadaj krade ali lenari.


To je definicija wokizma.

Ker nimajo nič za pokazati, se osredotočajo na posamezne primere in jih napihnejo preko vse mere. Na račun vseh ostalih, precej bolj perečih problemov.

Zato pa je Golob rekel, da je edina bistvena reforma okupacija RTV.

Vladaš lahko če dobro delaš ali če si lastiš medije. Golobu preostane le slednje.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

bbbbbb2015 ::

Socrates je izjavil:

Malidelničar je izjavil:


3. Ko enkrat neobhodno v državi "zagusti" (Grčija, Trojka, proračunski primanjkljaj, gospodarska recesija), pripravljen. Vedno se da iz crashev, ki jih po navodilu bedastih volivcev izpeljejo bedasti politiki, veliko potegniti. Meni je fascinantno, kako si je določen folk opomogel po krizi 2008, ker sem malo spremljal nekatere medije (Finance) pa nasploh iz pogovora z znanci, žlahto. Takratni študentaraj (oz. sveži diplomanti) s(m)o si situacijo zakomplicirali npr. iz tega stališča da, 1. na volitve nismo hodili česmo šli smo pa bedasto volili (glej prvo točko) 2. nismo se prilagodili težki situaciji takrat 2009-2014; spominjam se, da smo kot mladinci kar sprejeli modrost starejših, da 'bo fse šlo f kurac', da 'se nič ne da', 'nič se ne splača'. Posledično 3. crasha nismo optimalno prebrodili in na leta priložnosti (dejansko že prvo leto po šoku 2009, 2010 so že bile priložnosti in nato če si psihično zgural vrh euro-krize 2011-2012 se je odprlo novo okno priložnosti) nismo gledali kot na čas krepitve lastne kapitalsko-finančno-družbene pozicije, ampak smo prepustili, da so nas starejše generacije, ki so imele skin in the game (!) vozakale levo in desno.


Zanimivo razmišljanje. Kaj misliš, da so bile priložnosti 2009-2014? Oziroma, kaj bi naredil drugače, če bi se lahko vrnil nazaj v 2009 in začel znova?


Če sem odkrit, "priložnosti" med letom 2009 in 2014 je bilo mogoče "izkoristiti", če si imel dostop do večje količine denarja (gotovine), brez kreditov. Takih je bilo malo, do zelo malo.

Jaz sem sicer pri poslih v v Sloveniji takrat opazil, da so dobavitelji in naročniki tako skup držali, da se ni dalo nikjer priti noter, tudi pod ceno ne. So pa tam, kjer je to bilo mogoče, kradli ostanke denarja, kolikor je to bilo mogoče. Od Vegrada, do teh raznih prihvatizerjev, ki so izčrpavali "svoje" firme. "Ponujalo" se je ogromno poslov, kjer si lahko bil deležnik v poslu, dobil 5-7% razlike, ostalo pa si nakazal nekam v Luxembourg ali pač nekam bolj eksotično. Jaz tega nisem hotel početi, ker je bilo jasno, da nihče normalen ne nakazuje 10 mio € danes tebi, jutri pa ti v Luxembourg.

Zelo malo je bilo poslov, ko bi človek rekel, dajmo agresivno prodajat, pa si bomo nabrali kup denarja. Ravno obratno, lahko propadeš, ker si prodal nekaj, kar ti nekdo že na začetku nima namena plačati.

Moja taka "izkušnja" je bila ena sama, ker smo prodali strojne opreme za 300k € naročniku, ki smo ga osebno poznali in poslovali že več kot 10 let. V zadnjem hipu smo preprečili, da nam NIČ ne plača, sam pa robo proda naprej in dobesedno - pride do 300k € keša.

Malidelničar ::

Malidelničar je izjavil:

Socrates je izjavil:

Malidelničar je izjavil:


3. Ko enkrat neobhodno v državi "zagusti" (Grčija, Trojka, proračunski primanjkljaj, gospodarska recesija), pripravljen. Vedno se da iz crashev, ki jih po navodilu bedastih volivcev izpeljejo bedasti politiki, veliko potegniti. Meni je fascinantno, kako si je določen folk opomogel po krizi 2008, ker sem malo spremljal nekatere medije (Finance) pa nasploh iz pogovora z znanci, žlahto. Takratni študentaraj (oz. sveži diplomanti) s(m)o si situacijo zakomplicirali npr. iz tega stališča da, 1. na volitve nismo hodili česmo šli smo pa bedasto volili (glej prvo točko) 2. nismo se prilagodili težki situaciji takrat 2009-2014; spominjam se, da smo kot mladinci kar sprejeli modrost starejših, da 'bo fse šlo f kurac', da 'se nič ne da', 'nič se ne splača'. Posledično 3. crasha nismo optimalno prebrodili in na leta priložnosti (dejansko že prvo leto po šoku 2009, 2010 so že bile priložnosti in nato če si psihično zgural vrh euro-krize 2011-2012 se je odprlo novo okno priložnosti) nismo gledali kot na čas krepitve lastne kapitalsko-finančno-družbene pozicije, ampak smo prepustili, da so nas starejše generacije, ki so imele skin in the game (!) vozakale levo in desno.


Zanimivo razmišljanje. Kaj misliš, da so bile priložnosti 2009-2014? Oziroma, kaj bi naredil drugače, če bi se lahko vrnil nazaj v 2009 in začel znova?


Življenjske napake:
1. Več bi šparal, ker sem kljub izjemno nizki plači imel možnost. Tu sem skuril/sfrčkal ogromno keša (tudi če preračunamo na takratne plače in stroške). Lahko me obtožujete, ampak mentalitega mladih je bila totalno defetistična takrat, kar smo debatirali. Dejansko nas je 2008/2010 tako sesulo, da nismo več upali na nikakršno izboljšanje (preveč smo tudi gledali Rtvslo in PopTV); številni kolegi so se vrgli v clubbing, popivanje, YOLO, samo enkrat se živi, pejt-ga-žurat-okoli-sveta mentaliteto. Mediji so nas zjebali (verjetno Slo-Tech-a še ni bilo? 8-))
2. Kar bi prišparal bi investiral. V worst-case scenariju bi dal v najbolj cringe opcijo, SLO vzajemce. Tudi če ne bi ujel velike rasti post-2015 bi ujel dno 2009-2010 na trgih in potem lahko naredil vsaj konkretni plus 2011-2013 (kar veliko če preračunamo glede na takratno deflacijo in odsotnost inflacije ter držanje relativno realne vrednosti denarja takrat 2010-2019). Na žalost so vsi govoriloi, da je 'borza natega'.
3. Optimiziral bi zadeve glede tega kje bi prebival: finančno bi res 100% izkoristil mama-hotel in takrat vse dajal na stran, potem ko bi šel na svoje bi to naredil s skupino kolegov (razdelitev stroškov) in ne solo.
4. Kljub zame totalno dizastr izobrazbenemu izhodišču ter kariernemu začetku na bistveno nižjih nivojih kot STEM/inženirji, bi verjetno moral doseči prej določene popravke pri plači. Takrat smo zaradi post-ekonomske depresije številni samo zato, da smo imeli službo pristali na to, da smo razumeli 'težko situacijo'. S tem, da se je na koncu izkazalo, da je bila 'težka situacija' realno 2009-2011/2012, post-2013 pa je bila situacija zdaj ko gledamo nazaj le "težka". Karierno so mojo generacijo ful umetno držali nazaj, to je sedaj jasno.

Zamujene priložnosti:
Priložnost št. 1: Cenovno izjemno ugodna stanovanja v neposredni okolici Ljubljane 2009-2014. Glede na to, da nisem bil popolnoma brez keša 2010, če bi stisnil 2010-2013 bi lahko dejansko za marsikateri deal ujel dno. Sedaj so ta stanovanja šla gor za 200%.
Priložnost št. 2: Cenovno izjemno ugodna & zelo kvalitetna stanovanja izven Ljubljane na številnih lokacijah na Primorskem, ki so sedaj zaželjene kot zlato (Goriška) v obdobju cca 2010-2016. Spet upoštevajoč zgornjo opazko bi to bilo še bolj za ziher izvedljivo.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Malidelničar je izjavil:

lynxslo5: Drnovšek je sicer absolutno svojega vreden in po koncu njegove vladavine so se pokazale katastrofalne težave in neravnovesja, ki jih je zapustila njegova "gradualistična" politika (ki se je nismo nikoli rešili).
Ampak se pa 100% strinjam: takšnih gospodarskih pozicij Drnovšek NIKOLI ne bi zavzel. Kljub gradualizmu in nekaterim bolj socialno naravnanim elementom LDS-a in kljub takratni moči Semoliča in njegovega izsiljevanja in pritiskov s strani ZSSS-ja.

Se strinjam. Drnovšek je precenjen. Dolgoročno je njegova politika povzročila kar nekaj problemov za slovensko gospodarstvo.

Mu pa priznam da je svojo vizijo fural uspešno. No, ni bila vizija, on je fural gradualizem. In to kar uspešno. In to v času zelo dolgega vala svetovne rasti gospodarstva. Ampak problem je bil, da slovensko gospodarstvo na krizo leta 2008 ni bilo pripravljeno tako, kakor bi moralo biti. Posledice tega pravzaprav čutimo še danes.

In prav tako verjamem, da bi bil Drnovšek danes proaktiven glede na zaskrbljujoč razvoj gospodarskega stanja Evropi. Tako pa smo na Titaniku. Dobesedno.

lynxslo5 ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Golob bo minister za zdravje. Posnema Janšo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

tony1 ::

Nekoč so v Moped showu priredili Kodreta, takole:

"Uroš Korže, mojster za vse, mojster za mafijo..."

arnecan1 ::

lynxslo5 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Golob bo minister za zdravje. Posnema Janšo.

No, izkušnje ima. Je namreč koordinator za zdravje že od januarja letos.

Je pa res, da rezultatov ni bilo.

Vse skupaj iz dneva v dan izgleda bolj kakor kupovanje časa.

bbbbbb2015 ::

arnecan1 je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Golob bo minister za zdravje. Posnema Janšo.

No, izkušnje ima. Je namreč koordinator za zdravje že od januarja letos.

Je pa res, da rezultatov ni bilo.

Vse skupaj iz dneva v dan izgleda bolj kakor kupovanje časa.


Kupovanje časa - do kdaj? Ker namreč, Vrečka se je spravila na neko društvece. V redu. To je danes novica. In jutri? in pojutri? In potem bo Kloakarica zgoraj-brez prišla v parlament. Ženske bodo vreščale od groze, moški se bodo krohotali.

V redu, to je novic za 3 (z besedo: tri) dni. In potem, četrti dan?

arnecan1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Golob bo minister za zdravje. Posnema Janšo.

No, izkušnje ima. Je namreč koordinator za zdravje že od januarja letos.

Je pa res, da rezultatov ni bilo.

Vse skupaj iz dneva v dan izgleda bolj kakor kupovanje časa.


Kupovanje časa - do kdaj? Ker namreč, Vrečka se je spravila na neko društvece. V redu. To je danes novica. In jutri? in pojutri? In potem bo Kloakarica zgoraj-brez prišla v parlament. Ženske bodo vreščale od groze, moški se bodo krohotali.

V redu, to je novic za 3 (z besedo: tri) dni. In potem, četrti dan?

Če pride do resne evropske krize, ne samo da bomo s takim vodstvom v limbu, ampak bomo v prostem padu.

Počasi bomo padli do Slovaške in Poljske ter mogoče celo do Romunije. Oziroma nas bodo dohiteli. Samo pred Balkanom bomo še. Tam nekje 20 let je čisto realna časovnica. Če pide do krize in bomo imeli Holoba, se bo ta časovnica zgodila prej in bomo poravnani s Slovaško in Poljsko.

Holob niti ni trgovec z elektriko, ampak kramar. Jaz sem nad njim obupal.

S kakšnimi ideološkimi spori pa bodo kupovali čas, pa res ni problem. Vedno se nekaj najde. Če ne drugega, pa primitiven twit Janše. Evo, ena kolumna od Majde Širce: https://siol.net/novice/kolumne/majda-s...

lynxslo5 ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

Golobov neokomunistični režim posmrtno lustrira tudi Borisa Pahorja. Važno, da nas bo v Frankfurtu zastopal Vojnović s svojimi jugo nostalgičarskimi knjigami.

svecka ::

NOV DAN, NOVI PLESI GOLOBA.

Na racun novih ministrstev ( ki ne delajo nic, samo meglo mesajo), SE BOSTE MORALI ODPOVEDATI SOCIALNIM PRAVICAM, TUDI NA RACUN ZDRAVSTVA.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Kdor ne vidi , da gre celotna drzava v maloro je slep kot kira in si te drzave ne zasluži, ker je izdajalec.

StarMafijec ::

arnecan1 je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Golob bo minister za zdravje. Posnema Janšo.

No, izkušnje ima. Je namreč koordinator za zdravje že od januarja letos.


Potem gre tu za optimizacijo. Koordinator in minister bo sedaj ena oseba. Super.

Pa navadnega ministra lahko doleti interpelacija, predsednika vlade pa odnese lahko le konstruktivna nezaupnica.

Socrates ::

svecka je izjavil:

NOV DAN, NOVI PLESI GOLOBA.

Na racun novih ministrstev ( ki ne delajo nic, samo meglo mesajo), SE BOSTE MORALI ODPOVEDATI SOCIALNIM PRAVICAM, TUDI NA RACUN ZDRAVSTVA.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Kdor ne vidi , da gre celotna drzava v maloro je slep kot kira in si te drzave ne zasluži, ker je izdajalec.
¸

Država je pač postala plen. Tisti, ki so si jo prisvojili, čisto uživajo, ker živijo na naš račun.

Tistih, ki to plačujejo pa prenašajo pa nihče nič ne vpraša. Oziroma jih, vsake štiri leta na volitvah.

Ampak če je narod glup, bo narod trpel.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

Mato989 ::

svecka je izjavil:

NOV DAN, NOVI PLESI GOLOBA.

Na racun novih ministrstev ( ki ne delajo nic, samo meglo mesajo), SE BOSTE MORALI ODPOVEDATI SOCIALNIM PRAVICAM, TUDI NA RACUN ZDRAVSTVA.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Kdor ne vidi , da gre celotna drzava v maloro je slep kot kira in si te drzave ne zasluži, ker je izdajalec.



Ves kaj je ironicno da seveda bi prvo sem namestili ker lj do morja pa ne bi imeli sekcijskega merjenja prvi

Govna dobro da je padlo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

svecka ::

Mato989 je izjavil:

svecka je izjavil:

NOV DAN, NOVI PLESI GOLOBA.

Na racun novih ministrstev ( ki ne delajo nic, samo meglo mesajo), SE BOSTE MORALI ODPOVEDATI SOCIALNIM PRAVICAM, TUDI NA RACUN ZDRAVSTVA.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Kdor ne vidi , da gre celotna drzava v maloro je slep kot kira in si te drzave ne zasluži, ker je izdajalec.



Ves kaj je ironicno da seveda bi prvo sem namestili ker lj do morja pa ne bi imeli sekcijskega merjenja prvi

Govna dobro da je padlo




tukaj je pravi link: https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

svecka ::

svecka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

svecka je izjavil:

NOV DAN, NOVI PLESI GOLOBA.

Na racun novih ministrstev ( ki ne delajo nic, samo meglo mesajo), SE BOSTE MORALI ODPOVEDATI SOCIALNIM PRAVICAM, TUDI NA RACUN ZDRAVSTVA.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Kdor ne vidi , da gre celotna drzava v maloro je slep kot kira in si te drzave ne zasluži, ker je izdajalec.



Ves kaj je ironicno da seveda bi prvo sem namestili ker lj do morja pa ne bi imeli sekcijskega merjenja prvi

Govna dobro da je padlo




tukaj je pravi link: https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...



Človek ki je potopil Adrio , so mu zaupane dinance Slovenije. Tale Golob perjad je čist zmešana.

bbbbbb2015 ::

svecka je izjavil:

svecka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

svecka je izjavil:

NOV DAN, NOVI PLESI GOLOBA.

Na racun novih ministrstev ( ki ne delajo nic, samo meglo mesajo), SE BOSTE MORALI ODPOVEDATI SOCIALNIM PRAVICAM, TUDI NA RACUN ZDRAVSTVA.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Kdor ne vidi , da gre celotna drzava v maloro je slep kot kira in si te drzave ne zasluži, ker je izdajalec.



Ves kaj je ironicno da seveda bi prvo sem namestili ker lj do morja pa ne bi imeli sekcijskega merjenja prvi

Govna dobro da je padlo




tukaj je pravi link: https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...



Človek ki je potopil Adrio , so mu zaupane dinance Slovenije. Tale Golob perjad je čist zmešana.


Saj to je namerno tako narejeno. Ta človek prvi dan v službo ni šel, ampak je posedal v kafiču do 10h. Šele, ko so ga novinarji izsledili, se je pospravil v zgradbo. Delaven ravno ni ta Boštjančič. Pustimo to. Potopili se bodo, ko se bodo potopili. Verjetno tik pred rednimi volitvami, samo golobarji bodo razpadli ko perje.

Wrop ::

Tudi Boštjančiča zadnjih nekaj mesecev obliva pot. Zaenkrat še glumi navidezno samozavest. Še na začetku leta so se delali, kot da bomo imeli 20 % gospodarsko rast. Sedaj se tolče po prsih, da je oklestil stroške za 300 milijonov. Druga ministrica, ki nekaterim dviga plače za 1400 € bruto, pa govori, da je vse pod nadzorom in javnofinančno vzdržno. Tako, da verjetno Boštjančič res ne hodi veliko v službo.

bbbbbb2015 ::

Wrop je izjavil:

Tudi Boštjančiča zadnjih nekaj mesecev obliva pot. Zaenkrat še glumi navidezno samozavest. Še na začetku leta so se delali, kot da bomo imeli 20 % gospodarsko rast. Sedaj se tolče po prsih, da je oklestil stroške za 300 milijonov. Druga ministrica, ki nekaterim dviga plače za 1400 EUR bruto, pa govori, da je vse pod nadzorom in javnofinančno vzdržno. Tako, da verjetno Boštjančič res ne hodi veliko v službo.


Če misliš na preklo Pipanco, ta je zdaj dvignila plače, samo še mora ugotoviti, od kod bodo vzeli denar, ker se viri krčijo. Kolikor sem razumel, bi naj nova obremenitev pravosodja bila za 240 mio EUR več. To jaz ne razumem. Plače se dvigujejo za 3-5%, max. 10% (inflacija).Pipanca pa kar duplira plače začetnikov sodnikov, oziroma precej več, kot teh 5-10%. Niso se kaj dosti naučili iz minimalne plače. Zdaj bo prišlo do "plačne kompresije", ko bodo sodniki z 20+ let delovne dobe rekli, klinc, jaz se matram 20 let, ta pa ima skoraj tako plačo, pa je šele v službo prišel.

Glede na situacijo, se zna zgoditi, da bomo padli v krizo in ne bo nobenih povišic. Sploh. Pipanca se je ukvarjala, kako vrniti denar za globe (to je denar, ki ga je država že potrošila), ne vem, če so to že vrnili.

Skratka, tudi Pipanca si koplje jamo.

Zdaj bodo privat zdravstvene zavarovalnice pritisnile na plin, bomo videli, kako bo to v praksi. Zna biti, da bo še večji osip doktorjev.

Ne vem, napaka za napako.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Iz proračunov 2024-2025 je razvidno, da bodo nevladniki dobili več, ter pravosodstvo več. Ostali pa praktično vsi manj. "Zmagovalci", ki bodo lahko plesali so nevladniki in sodniki/tožilci. Vsi ostali imajo krčenja, z zdravstvom vključno. Bomo videli, kako bo to šlo po grlu javnosektorcem in vsem ostalim.

kriptobog ::

svecka je izjavil:

svecka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

svecka je izjavil:

NOV DAN, NOVI PLESI GOLOBA.

Na racun novih ministrstev ( ki ne delajo nic, samo meglo mesajo), SE BOSTE MORALI ODPOVEDATI SOCIALNIM PRAVICAM, TUDI NA RACUN ZDRAVSTVA.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Kdor ne vidi , da gre celotna drzava v maloro je slep kot kira in si te drzave ne zasluži, ker je izdajalec.



Ves kaj je ironicno da seveda bi prvo sem namestili ker lj do morja pa ne bi imeli sekcijskega merjenja prvi

Govna dobro da je padlo




tukaj je pravi link: https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...



Človek ki je potopil Adrio , so mu zaupane dinance Slovenije. Tale Golob perjad je čist zmešana.


Hvala bogu. Prej bo slo v k, prej bomo lahko zaceli na novo. Ampak ko gre vse v k, moramo se menjati komplet politicno garnituro. Tole stukanje zadnjih xx let je samo drek ki se pocasi vlece in veca. Treba odrezati, ampak tega nihce noce, ker kdor to stori bo politicno mrtev.

Wrop ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Iz proračunov 2024-2025 je razvidno, da bodo nevladniki dobili več, ter pravosodstvo več. Ostali pa praktično vsi manj. "Zmagovalci", ki bodo lahko plesali so nevladniki in sodniki/tožilci. Vsi ostali imajo krčenja, z zdravstvom vključno. Bomo videli, kako bo to šlo po grlu javnosektorcem in vsem ostalim.


Mislil sem na Hovnik. Ko jo sprašujejo od kje denar, se reži kot pečen maček, ki je ravnokar polil vse z bencinom in drži v roki prižgan vžigalnik.
Okrajni sodniki v povprečju dobijo 3200 € bruto. Če se samo to poviša na minimum 4400 bruto. je to 37 % dvig. V resnici pa je to komot 50 %. Teh sodnikov je sicer 200 komadov. Vseh sodnikov pa cca 850. 3,5 milijonov je šlo marca za te. Na leto cca 42 milijonov za bruto plače. Po novem zna iti cca 60 milijonov za 850 ljudi. 0,5 % vseh zaposlenih v JS.
Kje je še ostalih 181 tisoč, ki bodo sigurno plesali, medtem ko bodo sodniki dobivali po 50 % večjo plačo. Če verjameš :))

arnecan1 ::

Upam, da to kdo obsodi. https://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-lj...

Svetlani Makarovič so nakazali denarni del Prešernove nagrade https://www.rtvslo.si/kultura/drugo/sve...

Utk ::

Premier ne ve, da imamo zakone, policijo, sodišča, da se mora on osebno in 3 ministri ukvarjat z mučenjem psa?
Isto je seveda tudi to.

Wrop ::

Ve, samo Golob se požvižga na zakone, če pa ima Tino.

bbbbbb2015 ::

Wrop je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Iz proračunov 2024-2025 je razvidno, da bodo nevladniki dobili več, ter pravosodstvo več. Ostali pa praktično vsi manj. "Zmagovalci", ki bodo lahko plesali so nevladniki in sodniki/tožilci. Vsi ostali imajo krčenja, z zdravstvom vključno. Bomo videli, kako bo to šlo po grlu javnosektorcem in vsem ostalim.


Mislil sem na Hovnik. Ko jo sprašujejo od kje denar, se reži kot pečen maček, ki je ravnokar polil vse z bencinom in drži v roki prižgan vžigalnik.


Hovnikova je kelnarila v degradiranem delu mesta, dokler ni zadela terne in se poročila s kriminalistom, ki ji je zrihtal delovno mesto v med javnosektorci.

Ni nek presežek, no. Ni pa smrkalka snegeca. Če je to kvaliteta.

arnecan1 je izjavil:

Upam, da to kdo obsodi. https://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-lj...

Svetlani Makarovič so nakazali denarni del Prešernove nagrade https://www.rtvslo.si/kultura/drugo/sve...


Makarovička je stara in zmešana. Ampak, če ji denar pripada, ji naj ga nakažejo. Ne vidim potrebe po plačevanju obresti.

Kar pa se tiče razbijanja in grafitanja... Tako je to, če so nenadoma policaji bad guys, ki pišejo globe, vandali, ki grafitajo, pa good guys. Naj prekla Pipanca to zdaj pojasni, če more. Jaz glob ne bi vračal, v nobenem primeru ne.

Zgodovina sprememb…

lynxslo5 ::

arnecan1 je izjavil:

Upam, da to kdo obsodi. https://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-lj...

Bo Asta Vrečko prepovedala anarhistična društva z Metelkove, ki tepejo policiste? Nikakor ne. Za nagrado bodo naslednje leto dobili še več proračunskega denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

mtosev ::

Uničevanje tujih stvari ni spremenljivo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

StarMafijec ::

mtosev je izjavil:

Uničevanje tujih stvari ni spremenljivo.

Spremenljivo ali sprejemljivo?

MrStein ::

feryz je izjavil:

Predsednik vlade se raje ukvarja s smrtjo enega psa, kot z umiranjem množice Slovencev, ki ne dobijo zdravniške pomoči.
Ampak tako je vedno bilo in vedno bo. Šou za medije in množice, ta čas, ko se zadaj krade ali lenari.

Nesmrten citat iz štoparskega vodnika po galaksiji, o predsedniku:
His job is not to wield power but to draw attention away from it.

StarMafijec je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Golob bo minister za zdravje. Posnema Janšo.

No, izkušnje ima. Je namreč koordinator za zdravje že od januarja letos.


Potem gre tu za optimizacijo. Koordinator in minister bo sedaj ena oseba. Super.

Pa navadnega ministra lahko doleti interpelacija, predsednika vlade pa odnese lahko le konstruktivna nezaupnica.

A ni za oboje potrebno enako število glasov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tony1 ::

"Nesmrten citat iz štoparskega vodnika po galaksiji, o predsedniku:
His job is not to wield power but to draw attention away from it."

Tale Adams je bil genij, točno to se tudi pri nas dogaja 8-)

Hatchback678 ::

Jep dober citat.

LeQuack ::

Wrop je izjavil:



Mislil sem na Hovnik. Ko jo sprašujejo od kje denar, se reži kot pečen maček, ki je ravnokar polil vse z bencinom in drži v roki prižgan vžigalnik.
Okrajni sodniki v povprečju dobijo 3200 € bruto. Če se samo to poviša na minimum 4400 bruto. je to 37 % dvig. V resnici pa je to komot 50 %. Teh sodnikov je sicer 200 komadov. Vseh sodnikov pa cca 850. 3,5 milijonov je šlo marca za te. Na leto cca 42 milijonov za bruto plače. Po novem zna iti cca 60 milijonov za 850 ljudi. 0,5 % vseh zaposlenih v JS.
Kje je še ostalih 181 tisoč, ki bodo sigurno plesali, medtem ko bodo sodniki dobivali po 50 % večjo plačo. Če verjameš :))


Verjamem da bodo sodniki dobili 50% več, saj so sami izglasovali da je proti zakonu, če ne bi dobili povišice. Lahko bi si izglasovali 100% več, ampak niso požrešni, to bodo naslednje leto.
Quack !

Mumbru ::

https://siol.net/novice/slovenija/rok-s...

Še ena zmaga našega pravosodnega sistema katerim bo Golob za 50% dvignil plače.

Utk ::

Če bi imeli že prej 50% več, do tega ziher ne bi prišlo...

/s

Jaz seveda ne morem vedet ali je kriv ali ne, ampak jebemu mater, 7 let...nekoga bi tu treba zapret, če ne njega pa sodnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Wrop ::

Do 1.1.2024 oz. dokler sodniki še ne bodo dobivali protikoruptivnega dodatka, se verjetno še da kaj zmenit, po novem letu pa ne več.
Potem bodo tudi sodbe hitre in učinkovite.

LeQuack ::

Utk je izjavil:

Če bi imeli že prej 50% več, do tega ziher ne bi prišlo...

/s

Jaz seveda ne morem vedet ali je kriv ali ne, ampak jebemu mater, 7 let...nekoga bi tu treba zapret, če ne njega pa sodnike.


Saj je precej enostavno. Sodniki ter državni tožilci podobno kot večina ostalih javnih funkcionarjev dobivajo plačo ne glede na uspeh. Tako da lahko vedno delajo slabo, ker nimajo motivacije, da bi delali boljše. Njihova plača bo ista ne glede na to ali bo Jankovič ali Snežič obtožen ali ne. Torej zakaj bi se trudili?
Quack !

bbbbbb2015 ::

Mumbru je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/rok-s...

Še ena zmaga našega pravosodnega sistema katerim bo Golob za 50% dvignil plače.


Jaz sem sicer pričakoval to. In se mi zdi to tudi edino prav. Snežič je pozer, inteligenten sicer, samo pozer. Do te mere je disruptiven, da celo davčna daje opozorila, da nakazila v Bosno lahko pomenijo utajevanje davka. Ni pa Snežič kriminalec. Dela se večji in močnejši in vplivnejši, kot v resnici je.

Da pa je kriminalec, pa so višji dokazni standardi - kar je edino prav.

Verjamem, da bi tukaj polovica folka kazensko zaprla preostalo polovico folka. To je brezveze. Tudi politika na oblasti bi najraje spravila opozicijo za zapahe. To je pa res banana republika.

Utk ::

Kriv ali nedolžen, je čisto vseeno, 7 let je tisto kar mene moti. Če bi bil res nedolžen, bi za to moral dobit mastno odškodnino, če te 7 let brez veze vlačijo po sodiščih. Če je česa kriv, pol pa itak škoda besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

njyngs ::

Še en razlog za normiranca + minimalno plačilo prispevkov + fložke v ETF.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Mumbru ::

Ne bo več normirancev. "Vsako delo šteje" za plačilo prispevkov in davkov by Luka Mesec

njyngs ::

Ma Levice več nihče ne posluša. Oni bi vse skupno - seveda je to lažje, ko si neuporabni klošar, ki nič nima - tako kot recimo člani levice.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Mumbru ::

Se ti zdi? Meni ravno obratno - vso vladno politiko diktira Levica (zakon o trajni oskrbi, odstrel zd. ministra...)

sbawe64 ::

Golob: Arbitraži, ki ji je Slovenija zavezana, bomo pustili čas in jo umaknili iz dnevne politike


Arbitraža je torej mrtva. Hrvati so svoje že dosegli (EU, Schengen, Euro). Samo naši naivneži še sanjajo.


Poleg tega bo Golob podpisal, da bomo v naši bolnišnici v Izoli zdravili še Hrvate.


In naj že končno vpraša Plenkoviča, zakaj imamo skoraj trikrat več nelegalnih prebežnikov (lani 7000, letos 20000).
Odkar imajo oni schengen in čuvajo zunanjo evropsko mejo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Malidelničar ::

sbawe64 je izjavil:

Golob: Arbitraži, ki ji je Slovenija zavezana, bomo pustili čas in jo umaknili iz dnevne politike


Arbitraža je torej mrtva. Hrvati so svoje že dosegli (EU, Schengen, Euro). Samo naši naivneži še sanjajo.


Poleg tega bo Golob podpisal, da bomo v naši bolnišnici v Izoli zdravili še Hrvate.


In naj že končno vpraša Plenkoviča, zakaj imamo kar trikrat več nelegalnih prebežnikov.
Odkar imajo oni schengen in čuvajo zunanjo evropsko mejo.


Hrvati imajo izjemno močno mednarodno pozicijo, jasno vedo kaj delajo. Očitno imajo sposobne politike.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

lynxslo5 ::

Hrvaški politiki so za Hrvaško, slovenski politiki pa za Jugoslavijo. V tem je bistvena razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Malidelničar ::

Golob je torej poizkušal kompenzirati pri Hrvatih, pa ga tudi tam ne šljivijo :) Prej že Avstrijci ne. Bruselj tudi ne.
Zunanjepolitično vlada izgublja, to je dejstvo. VS OZN so nekako po spletu okoliščin uspeli zagarantirati (oz. ne izgubiti že dobljene tekme) to je pa vse.
Posledice napačnih zunanjepolitičnih odločitev nas pač bašejo. Samo Pahor ni dovolj.
Je pa res, da Goloba zunanja politika ne briga kaj posebej. Njega briga energetika 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
18 / 190
»»