» »

Windowsi ne vidijo več particij

Windowsi ne vidijo več particij

mrTwelveTrees ::

Pred nekaj meseci sem se igral z 4 novimi SSD diski, sem delal softwerski raid, vse ok.
Zdaj te diske posamično mečem v kakšno mašino, v biosu jih prepozna, tudi v device managerju jih vidi, ampak nič particij.
Če pogledam -Disk management Windows - diska ni
Katerikoli programi za particije, sploh ne vidijo diska.
Kakšna ideja ?

MIHAc27 ::

Tudi diske v raidu, mi ponavadi partition magic lepo vidi. Če se ti ne gre za podatke, mogoče z DISKPART-om skreiraš še enkrat? Najprej pobrišeš particije, ki so gor, potem bi morali pa tudi drugi programi videti, tudi windowsow 'Upravljanje diskov'

mrTwelveTrees ::

Sej sem napisal da Disk management Windows - upravljanje diska, sploh ne vidi tega diska
Disk se vidi samo v device managerju in v biosu.

tomlin ::

A imaš slučajno diske, ko si se igral z njim, formatirane v kakšnem drugem formatu, npr. linux formatu Ext4, samo vprašam?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Cveto ::

Probaj Diskpart (v CMD), tisto je bolj low-level.

Pa v device managerju, če daš "populate", naredi kaj.

Jaz bi sicer probal diskpart, brisal vse, potem pa v Device Managerju remove/add.

Si se morda igral v Biosu z RAID?

mrTwelveTrees ::

Ne, pa tudi če bi bili, bi mi programi kot so: minitool partition wizard ali partition master easeUS in drugi bi particije ali disk našli, ni tako ?

Enako je če priklopim na drugi PC.
RAIDA ni.

mrTwelveTrees ::

Evo, probal sem še Ultimate boot cd iz USB ključa in programe za particije, noben program ne vidi sploh diska.
in to na 3 ssd diskih starih par mesecev.
Bios ga vidi.

Zanimivo... kako je to meni ratalo.

BTW, tudi če ga/hih priklopim na USB je enako.

Garancija kliče :)

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Tole pomoje ni za v garancijo, da bi vsi 4 odpovedali istočasno je zelo malo verjetno.

V prvotnem pcju (kjer si se igral softwerski raid, v biosu ?), tam diske v windos/live linuxa (gparted/fdisk -l) vidiš (Disk management Windows oz. minitool partition wizard) ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Baja ::

probaj:

diskpart

list disk

select disk X

clean

mrTwelveTrees ::

sbawe64 je izjavil:

Tole pomoje ni za v garancijo, da bi vsi 4 odpovedali istočasno je zelo malo verjetno.

V prvotnem pcju (kjer si se igral softwerski raid, v biosu ?), tam diske v windos/live linuxa (gparted/fdisk -l) vidiš (Disk management Windows oz. minitool partition wizard) ?


Ne, nisem se igral z strojim raidom (bios) ampak z softwerskim (windowsi)
3 imajao enako napako eden pa dela ok

Cveto ::

Kaj pa v drugem računalniku?

mrTwelveTrees ::

Sem že napisal da je enako.

tomlin ::

Brez zamere, kako in kje si se igral z SSD-ji?

Pred časom sem se tudi jaz igral, ne z ssd temveč s 64Gb usb ključi, ter na njih nalagal vse mogoče sisteme od W7, W10, W11, do vseh možnih linux edicij in do chromiumos. Toliko časa sem se špilal dokler mi niso tumb drives popolnoma zablokiral, se nedostopno zaklenili in z nobenim programom jih nisem videl, kamo-li da bi jih formatiral.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mrTwelveTrees ::

V win 10, sem polega sistemskega diska priklopil še 4x prazne nove ssd, potem naredil en drive iz teh novih (virtualni raid, oz softwerski) z windows wizzardom.

tomlin ::

mrTwelveTrees je izjavil:

V win 10, sem polega sistemskega diska priklopil še 4x prazne nove ssd, potem naredil en drive iz teh novih (virtualni raid, oz softwerski) z windows wizzardom.

Ja, ugibam iz lastnih izkušenj: na diskih si naredil skrite particije, zapise-ki jih ne vidiš. Edino kar bi jaz naredil je deep format, pa morda ne samo enkrat.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mrTwelveTrees ::

Ja ampak kako, če mi noben program ne prepozna diska.

tomlin ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Ja ampak kako, če mi noben program ne prepozna diska.


Potem si si pa morda zakuhal terminalno fazo svojih ssd, kot sem si jaz svojih usb drives , ki sem jih upokojil. Še danes včasih pogulam za njih, če obstaja kaka rešitev.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Baja ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Ja ampak kako, če mi noben program ne prepozna diska.


si pogledal v diskpartu če vidiš disk?

tomlin ::

Še eno vprašenje. Pa si diske poskusil zaznati v drugem OS, v linuxih, morda v Win7 etc? Meni se je nekajkrat pripetilo, da sem "mrtvi disk" zaznal in videl v mintu ali v ubuntu, medtem ko ga v winsih ni bilo.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mrTwelveTrees ::

Ne to nisem, sem pa Ultimate boot cd iz USB ključa, noben program za particije diska ne zazna.

tomlin ::

(jaz) Naredil bi tudi to Create A Bootable Live CD/DVD za mint ga pognal, da se naloži npr mint20 in s programom diskpart, ki je vključen pogledal če mint vidi diske
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mrTwelveTrees ::

Eh ne da se mi s tem ukvarjat, so v garanciji pa ne se tam igrajo.

sbawe64 ::

Dobiš jih boš nazaj, da delajo bp.


Daj nek live linux na usb in preveri tam v gparted.
2020 is new 1984
Corona World order

tomlin ::

točno, popravljam gparted:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

MrStein ::

Kaki raid?
Logical Disk Manager (LDM)?
Storage Spaces?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Če ne spomin ne vara, disk izgine iz Disk Management, ko se doda v Storage Spaces.


Sicer bi v Linux moral vedno biti viden.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

sbawe64 ::

fun fact
Imam en hdd seagate/wd 320/500 Gb (nekaj od tega dvojega) 3.5" sata2, ki ni viden na enem w7 x64 sistemu (na drugem viden, na obeh je w7 x64 clean install), bios ga vidi na obeh, nikoli se nisem igral s kakšnim raid, v vseh ostalih OS-jih (win10 live, linux) je hdd viden.
Se moram 1x poglobiti, zakaj.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Če ne spomin ne vara, disk izgine iz Disk Management, ko se doda v Storage Spaces.

Preveril, tako je. Ti diski so še vidni v Device Manager-ju, ne pa v Disk Management.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mrTwelveTrees ::

Jaz sem svoje probal tudi v gparted pa ni videl nič.
Sem že dobil vrnjen denar - servis odobril.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12215025 (3512) KLux
»

320GB HDD se predstavi kot 120 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
161143 (802) globoko grlo
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333740 (2720) opeter
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155743 (2893) Hanzi77
»

Ali je pol HDD-ja umrlo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
414957 (4053) opeter

Več podobnih tem