» »

Menjava kariere v programerski sektor

Menjava kariere v programerski sektor

puser6351 ::

Živijo,

nekaj časa razmišljam o menjavi kariere v bolj programersko (software development) področje. Trenutno sem zaposlen kot inženir za
avtomatizacijo. Moje delo zajema programiranje PLC krmilnikov, programiranje SCADA sistemov, precej se ukvarjam tudi s SQL bazami.
Na trenutnem delovnem mestu delam cca. 2 leti, skupaj s študentskim delom pa imam cca. 5 let delovnih izkušenj.

Po pravici povedano sem se trenutnega dela že malo naveličal in mi manjka novih izivov. Programiranje me že od nekdaj zanima, prav
tako programiram tudi v prostem času in nekako pri vsakem novem hobi projektu želim stremeti k tem, da je koda čim bolje napisana,
tako da se sproti učim o novih konceptih (npr. SOLID principles) pisanja kode.Žal pa nimam realnih delovnih izkušenj iz tega področja, saj sem celo mojo kariero usmeril v industrijsko avtomatizacijo, ki
se je pa zame izkazala kot "dead end", saj opažam da je IT/software development sektor bolje plačan in tudi več delovnih mest
se najde.

Zdaj me pa zanima, če je kdo od vas naredil tako preskok v karieri in če je sploh mogoče menjati v drugo področje?

Hvala za vaše odgovore.

Sebz ::

Seveda je mogoče. Če se precej ukvarjaš z SQL bazami, ti priporočam, da začneš na način, da se preko katerega koli programskega jezika povežeš na bazo in izvajaš SQL stavke. To tako za občutek, ker bo zelo hitro nekaj "vidno". Potem pa greš po potrebi naprej na course. Veliko podjetij, ki se ukvarjajo s PLC/SCADA ima tudi software del. Se imaš v prihodnosti možnost znotraj podjetja vključiti v kakšen drug (software) oddelek, da bi se srečal s praktičnimi primeri?

puser6351 ::

V našem podjetju imajo razvojni oddelek tako da mogoče bi lahko tudi to poskusil, saj je prece povezan s tem kar trenutno delam (SCADA in PLC) kar pomeni da imam precej dobro razumevanje področja. Samo mislim da trenutno ne iščejo novih ljudi ampak poskusiti ni greh :)

Kar se tiče SQL je pa tudi opcija, saj moje delo zajema precej dela z bazami in sem tudi že na trenutnem delovnem mestu pisal programčke za pisanje v SQL (sicer so bili to EXCEL makroji ampak jbg. haha).

Programiranja se da veliko sam naučiti, samo nevem kako te "izkušnje" upoštevajo v podjetjih, če bi res menjal službo, bi se najverjetneje moral zadovoljiti z junior plačo, ampak jbg. trenutno niti nisem v taki situaciji kjer bi nujno rabil visoko plačo, tako da si take stvari lahko privoščim.

TheBlueOne ::

Naceloma so zadeve kar prepletene, odvisno od industrije. Kjer si verjetno delate enostavne zadeve. Drugace se tale scena SCADA in PLC v starem smislu, torej nek bus in graficni programski jeziki zelo pogosto seli v C# vode. Naprimer Beckhoff krmilniki so ze zelo domaci z VisualStudio.

Tale kombinacija, da poznas PLC, elektrotehniko + C# postaja zelo lukrativna.

Zgodovina sprememb…

kva_dugaja ::

Tudi mene zanima ta možnost ja, ker tudi sam razmišljam da bi malo menjal področje. Dejansko sem tudi malo razmišljal če bi na svoje začel razvijati kakšne rešitve v smislu PLC + C# + pisanje v SQL itd. Ampak ja, se mi niti ne sanja, kje bi lahko dobil projekte?

Lp

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PLC krmilniki

Oddelek: Programiranje
443072 (373) Markl
»

Ali menjati službo?

Oddelek: Loža
231764 (993) Jirzy
»

Menjava kariere v programerske vode

Oddelek: Loža
152226 (955) pm558
»

Sql data poll remote local

Oddelek: Programiranje
8655 (523) betilly
»

V Iranu vedno več težav s Stuxnetom

Oddelek: Novice / Varnost
286062 (4394) ABX

Več podobnih tem